PDA

Zobacz pełną wersję : Zabawa w Rawki nr 36



Reed
01-05-2013, 11:02
R E G U L A M I N (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217031)

Termin tury:
Termin nadsyłania prac mija 8 maja 2013 o godzinie 23:59

Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku
Wyłonienie zwycięzcy, lub dogrywka (3 dni)

Autorem pracy jest hipcio_stg.
RAW do pobrania T U T A J (http://www.sns-hdr.home.pl/images/raw/DSC_0147.NEF)
Hosting - Pebal!

W razie problemów z pobraniem pliku, proszę o PW


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc0147av.jpg/)

dem
01-05-2013, 18:33
Dawno nic nie posyłałem. Tym jednak razem, postanowiłem pogmerać suwaczkami.
Efekt końcowy wysłałem już na wskazany email.

nazir_altamar
01-05-2013, 23:04
Ktoś wie może jak wyeksportowac plik z ustawieniami w aperture ?

Reed
03-05-2013, 15:43
Nie wiem czy mozna:
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/836431

pszemson
04-05-2013, 13:19
Jak w ogóle wyeksportować xmp w LR? :D

pszemson
04-05-2013, 14:39
Dobra, udało mi się. :)

/ Poszło

// Można w końcu używać pędzla korekcyjnego w LR? Czy tylko i wyłącznie suwaki + crop?

mOSAd
04-05-2013, 15:56
Można w końcu używać pędzla korekcyjnego w LR? Czy tylko i wyłącznie suwaki + crop?

Nie udało mi się nigdy uzyskać odpowiedzi na to pytanie. Zatem ja używam, dopóki ktoś się nie przyczepi. ;) Podobnie z gradientami czy winietą.

Greg77
07-05-2013, 07:12
Nie udało mi się nigdy uzyskać odpowiedzi na to pytanie. Zatem ja używam, dopóki ktoś się nie przyczepi. ;) Podobnie z gradientami czy winietą.

Nie pytaj tylko uzywaj, ja uzywam w NXie pedzla i pointow...sorry, ale jak niby wywolac zdjecie suwakami i cropem.

jacekz40
07-05-2013, 13:03
Nie udało mi się nigdy uzyskać odpowiedzi na to pytanie. Zatem ja używam, dopóki ktoś się nie przyczepi. ;) Podobnie z gradientami czy winietą.

Zawsze mnie dziwiło dlaczego ta zabawa ma tyle obwarowań, zakazów, nakazów itp, itp ;) tego nie wolno, tego nie ruszaj, tego nie dotykaj, tych wtyczek nie używaj :razz:
A dział już w nazwie ma "zabawa w Rawki" Z A B A W A a ja się dziecku zabierze zabawki to co to za zabawa? Czym ma się bawić?
Zróbcie ludzie "normalny" regulamin, który będzie dostosowany do zdecydowanej większości użytkowników ( jak ktoś na codzień przy obróbce zdjęć używa masek, grediantów, pędzli, wtyczek itp, to dlaczego akurat w tej "zabawie" nie może tego czynić?! ).
Regulamin powinien być prosty i czytelny i zawierać jeden zakaz - nie można wklejać i usuwać elementów istotnych dla treści obrazu ( np. syfy z matrycy, papierek leżący na ulicy - jak najbardziej wypada posprzątać ;) )
Biorę udział w tego typu zabawie na innym portalu fotograficznym, gdzie regulamin wygląda dokładnie tak jak wyżej napisałem i zero problemów, wszyscy dobrze się bawią i nie pytają stale - "a mogę zrobić to, a mogę zrobić tamto?
Człowiek człowiekowi powinien iść na rękę :grin:

darkmajin
07-05-2013, 14:02
wystarczy czytać ze zrozumieniem nie było by pytań..

"- Istnieją tylko ograniczenia programu do wywoływania surowego pliku.."

mOSAd
07-05-2013, 15:17
wystarczy czytać ze zrozumieniem nie było by pytań..

"- Istnieją tylko ograniczenia programu do wywoływania surowego pliku.."

Wystarczy podać kolejny punkt regulaminu, by pytania sie pojawiły:
"- Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu."

Wszelkie pędzle, czy U-Pointy to "ingerencja lokalna" - to takie czytanie ze zrozumieniem.

6868
07-05-2013, 17:12
Proponuje "zabawę" w rawki przeobrazić w nowy stwór pt. "Pimp my zdjęcie".
ZABAWA roznilaby sie tym, ze można by było stosować wszelkie chwyty.
Co Wy na to?

mOSAd
07-05-2013, 17:42
Ja przeciw. :)

6868
07-05-2013, 21:37
Ja przeciw. :)
... bo ?

Wystarczy podać kolejny punkt regulaminu, by pytania sie pojawiły:
"- Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu."

Z tego wynika, ze zostało nam tylko jedno:
- zapisz jako jpeg :)

mOSAd
07-05-2013, 21:57
Przeciwny jestem dlatego, że jeżeli wszystkie chwyty będą dozwolone, to zamiast bawić się w obróbkę fotografii, powstaną jakieś koszmarki łączące kilka zdjęć, grafikę z fotografią, przylecą jakieś ptaki i pojawią się na niebie, dziewczyna schudnie 30kg i z oryginalnego zdjęcia pozostanie jedynie słońce w rogu oraz buty pod łóżkiem. Dodatkowo nic to nikomu nie da, ponieważ w aktualnej postaci jest tu edukacyjny powiew. Można porównać coś, co stworzyli inni, z własnymi wypocinami. I wyciągnąć jakieś wnioski. W wersji "wolnej amerykanki", wniosków praktycznych wyciągnąć się zwykle nie da. Obawiałbym się też małej ilości osób biorących udział w zabawie.
Ale zawsze można coś spróbować samemu zorganizować - zakazu nie ma. :)

hipcio_stg
08-05-2013, 07:08
Ja też jestem przeciwny ingerencji punktowej. Suwaki każdy ma takie same i widać na jednym zdjęciu kto jak interpretuje i jak potrafi wybrnąć na samym początku wywoływania.

Psychotrop
08-05-2013, 13:56
Panowie
od zarań dziejów ingerencja "punktowa" była "zabroniona"
na tej zasadzie można przeklejać, wycinać, wklejać i wiele innych ;)

6868
08-05-2013, 14:21
Panowie
od zarań dziejów ingerencja "punktowa" była "zabroniona"
na tej zasadzie można przeklejać, wycinać, wklejać i wiele innych ;)
Czyli co w końcu jest dozwolone?

Psychotrop
08-05-2013, 14:57
no jak tam śmiotka usuniesz, to nikt nie będzie płakał ;)
to jest luźna zabawa.
a chodzi w niej, żeby bawić się globalnie, tak jak w podstawowym wołaniu klisz i i robieniu odbitek.

Reed
10-05-2013, 00:38
Ale fajnie, dawno nie bylo dyskusji o pedzelkach :)

A tak z innej beczki. Jestem na wakacjach. Komu podeslac pliczki do przejzenia i wrzucenia na forum do zaglosowania? Ja bede miec czas dopiero w poniedzialek.

kkokosz
10-05-2013, 07:03
A co myślicie o tym, żeby oprócz zdjęć publikować też pliki XMP (czy inne, zawierające zapis obróbki)? To tak a propos powiewu edukacyjnego - każdy mógłby sobie popatrzeć, jak inni dochodzili do końcowego efektu. Myślę, że wtedy cała zabawa nabrałaby dodatkowej wartości.

Desperados
10-05-2013, 07:29
Ooo i to jest dobry pomysł ! :) Może nie do wszystkich zdjęć ale do wygranej pracy :) Ja to nawet jest ZA.

6868
10-05-2013, 11:08
Ooo i to jest dobry pomysł ! :) Może nie do wszystkich zdjęć ale do wygranej pracy :) Ja to nawet jest ZA.
Jak już to albo wszystkie, albo wcale :) Nie każdy glosuje na to samo zdjęcie :)
Jestem ZA.

kkokosz
10-05-2013, 13:31
Jak już to albo wszystkie, albo wcale :) Nie każdy glosuje na to samo zdjęcie :)
Też uważam, że jeśli już, to do każdego pliku :)

mOSAd
10-05-2013, 14:54
Zakazu nie ma przecież. ;)

Greg77
11-05-2013, 21:47
Ok, wiec tak, "opiekun" tej zabawy jest na wakacjach, dostalem juz wszystkie nadeslane prace i jak tylko znajde chwile to wystawie zdjecia pod ocene, pozdrawiam wszystkich.

Desperados
11-05-2013, 23:21
Ehh temu to dobrze.. Jak nie wakacje to weekend albo jakaś imprezka :D
Greg ty masz pewnie dużo wolnego czasu to dawaj je jak najszybciej ! :)

Greg77
12-05-2013, 02:17
Ehh temu to dobrze.. Jak nie wakacje to weekend albo jakaś imprezka :D
Greg ty masz pewnie dużo wolnego czasu to dawaj je jak najszybciej ! :)

Chcial bym, pracuje, jutro znajde chwile to popchne to dalej...

Greg77
12-05-2013, 21:06
Nie wiem dlaczego, ale nie moge wystawic ankiety, byc moze komp w pracy cos odwala a w domu czasu nie mam, wiec, poprosilem jednego z naszych zielonych o pomoc, sadze, ze ankieta bedzie za kilka godzin.
Pozdrawiam wszystkich G