PDA

Zobacz pełną wersję : Czy będzie coś ze mnie?



Ciapek
01-05-2013, 10:13
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i dopiero zaczynam przygodę z aparatem. Chciałbym was prosić o opinię moich paru zdjęć i ewentualne porady o czym powinienem poczytać itd. mile widziana krytyka:) Uczę się na nikonie d3000 z "Kitem 18-55mm"

1.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/aff7155aee6c1606-1.jpg
źródło (http://images35.fotosik.pl/1895/aff7155aee6c1606.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/7702d40d2b98193f-1.jpg
źródło (http://images41.fotosik.pl/2028/7702d40d2b98193f.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/4bfa9e182e6c8650-2.jpg
źródło (http://images46.fotosik.pl/2042/4bfa9e182e6c8650.jpg)
4.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/b39a205b7f66b58f-2.jpg
źródło (http://images38.fotosik.pl/2033/b39a205b7f66b58f.jpg)
5.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/2fb11a7ba68382d6-2.jpg
źródło (http://images47.fotosik.pl/1807/2fb11a7ba68382d6.jpg)
6.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/ced7145056c61d08-1.jpg
źródło (http://images48.fotosik.pl/682/ced7145056c61d08.jpg)
7.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/05/13f6148a37efd504-2.jpg
źródło (http://images37.fotosik.pl/2049/13f6148a37efd504.jpg)

varjo
03-05-2013, 12:50
Coś tam z Ciebie będzie.

Mam wrażenie, że na kilku zdjęciach ostrość jest ustawiona w złym punkcie - pytanie, czy jest to wada sprzętu, czy błąd fotografa. Poza tym - niestaranne kadrowanie (m.in. nr 5, 7). Oczywiście to tylko moja opinia.

militarius
03-05-2013, 12:54
mz prawie każdy tak zaczynał ;) także ukierunkuj się jakoś bardziej konkretnie i rób to najlepiej jak potrafisz :) kup sobie książkę, idź na kurs, oglądaj tutoriale na YT - na pewno Ci to pomoże.
też kiedyś przerabiałem kwiatki, motylki i owady, ale teraz kręcą mnie portrety :D

varjo
03-05-2013, 13:05
Tak, chyba każdy ma za sobą taki okres formatywny, który ja nazywam wprost sr*ką fotograficzną. Nie mówię, że to złe zjawisko, po prostu każdy musi przez nie przejść.

avatarr
03-05-2013, 14:41
dwójka świetna.

Ciapek
03-05-2013, 16:03
Dziękuję bardzo o opinię:) Co do ostrości to słabo ponieważ uczę się ustawiać aparat jeżeli chodzi o ostrość , ISO , WB ale idzie coraz lepiej z kadrowaniem tez nie najlepiej ale z czasem będzie tylko lepiej:)

michauorin
04-05-2013, 00:09
Ee, no 5 nie jest aż tak do bani, obiekt dobry, tylko kadr trochę przesunąć...

> Porada typu łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, wygląda zazwyczaj nieźle:
> staraj się maksymalnie ograniczyć ilość obiektów/szczegółów w kadrze :)
> Jako że fotografia jest przeciwieństwem malarstwa, przepych w szczegółach nie jest wcale tak imponujący.

Jeśli potrzebna jest inspiracja w kadrowaniu, polecam poszukać na scribdzie czy innych googlach książki davida duchemin, (nie pamiętam o którą mi chodzi, jakby spojżeć na tytuły powinno dać się*łatwo poznać, cośtam o kompozycji) jest tam ładnie opisany, a przede wszystkim zilustrowany zbiór typowych kompozycji.

ED: chodziło mi o Photographically Speaking, ale w zasadzie każda jest podobna

Ciapek
04-05-2013, 09:49
Dzięki michauorin. już biorę sie za szukanie i za czytanie:)

nussbeisser
04-05-2013, 12:24
Też jestem początkujący, mnie się Twoje zdjęcia podobają tylko np. w przypadku pierwszego skorzystałbym z mocnego punktu kadru górnego prawego lub lewego, tak aby w jego obszarze znajdowała się ta szycha.

piechuś
24-05-2013, 23:44
Moim zdaniem pierwsze zdjęcie lepiej wyglądałoby gdyby gałąska wychodziłą z dolnego rogu kadru.