PDA

Zobacz pełną wersję : Zgubiłem kabel wideo EG-D100 do D70 :-(



artgaw
10-07-2005, 21:07
witajcie,
coż, wystarczyła chwila nieuwagi i kabelek, który miałem w torbie wyleciał :(
dlatego zacznę od standardowego pytania
... czy wiecie gdzie mogę kupić ten kabelek?
i czy tego rodzaju kable są uniwersalne np. dla rodziny nikonów?

z góry dziękuję za informację
pozdrawiam
artur

lamP.Art
10-07-2005, 21:17
jeśli to ten do telewizora to jest to kabel uniwersalny (chyba) bo pasuje tez do Canona i vice versa :)

bart_i
10-07-2005, 23:45
Witam,

Z mojego doswiadczenia wynika, ze nie jest to taki sam kabel, jak np. do kompaktow, poniewaz nie pzenosi dzwieku. Moj kabel od canona G3 nie dzialal z D70.

Pozdrawiam

kwasik
11-07-2005, 00:22
powinien pasowac standardowy AV.ten dolaczany do zestawu to tez jest Audio-Video, wiec nie powinno byc problemu, bo to jest uniwersalny standard.

pzdr

irekka
11-07-2005, 08:12
Nie mam przy sobie tego kabelka, ale z tego co pamiętam to do aparatu wkładany jest mały jack stereo. Możesz w łatwy sposób sam sobie to zrobić lub poprosic kolegę z lutownicą. A z drugiej strony można dać tak jak fabryka dała tzn 2 wtyki typu "sincz" lub co czasami jest korzystniejsze wtyk typu euro. Gdybyś chciał informacji które wtyki podłączyć do którego w euro napisz - poszukam i napiszę.

stachu_44
28-11-2010, 20:10
Ma ktoś może schemacik tego kabelka? Z tego co widzę tu (http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-eg-d100-kabel-audio-video-p-10523.html), to jest mały jack mono i chinch, tylko nie mam pewności czy jest zwykły prosty czy może jak wyżej napisane jack stereo i 2 razy chinch. Mam Nikona D40

stachu_44
07-06-2011, 22:50
Zrobiłem sobie taki kabelek, koszt surowców wyszedł mnie aż 7,- :shock: (robiłem go sam).
Najlepiej kupić gotowy kabel cinch-cinch (w cenie miałem podwójny, więc mogę zrobić drugi lub ten przedłużyć) i małego jacka (3,5) mono (nie ma wątpliwości na który kanał lutować). Działa bez problemu.