Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : NIKON d70s nie ma opcji robienia czarno-bialych zdjęć???



kix
01-04-2007, 22:20
Nie wierze!!! Mój Nikoś nie ma możliwości robienia czarno- białych zdjęć... Jak to się mogło stać? gdzie popełniłem błąd??? I do jasnej anielki jak sobie z tym poradzić?? Jest moze jakis stary indianski sposób? czy mozna to zrobic tylko w NC?? odpiszcie prosze jak najszybciej i jak najwiecej... Czy po porostu nie potrafie tego odszukac w ustawieniach..???? jestem az takim lamusem?? nieeee:oops: :oops: nie wierze...
NIKON D70S

gary
01-04-2007, 22:22
z tego powodu wiele osob ostatnio przeszlo na canona :lol:

Fatman
01-04-2007, 22:23
a masz do niego instrukcję ? ;-)

D70(s) nie ma takiej opcji -pozostaje obróbka softem -dowolnym właściwie np. darmowym IrfanView

kix
01-04-2007, 22:24
Niee no bez zartów... to chyba jakas pomyłka... przeciez ja sie zastrzele...

kix
01-04-2007, 22:24
pewnie ze mam

Yuras
01-04-2007, 22:26
..no aleś mnie nabrał bracie.. qrcze naszukałem się i jest na szczęście.. dopiero teraz zerknąłem w kalendarz i zrozumiałem, że to żart.. ..no udał Ci się chłopie, aż mi ciarki przechodzą.. ..w końcu dla b&w go kupowałem.. ;)

kix
01-04-2007, 22:31
Yuras ... ja nie zartuje powiedz kolezko szybko gdzie to jest...

Yuras
01-04-2007, 22:39
Yuras ... ja nie zartuje powiedz kolezko szybko gdzie to jest...

Menu/Optymize image/Custom/Saturation ..ustaw na -30.. ;)

pacyf
01-04-2007, 22:39
Yuras ... ja nie zartuje powiedz kolezko szybko gdzie to jest...

W D70s masz do wyboru 4 tryby pracy aparatu: color, b/w, sepia, orwo
Doczytaj w manualu zamiast zadawać lamerskie pytania

Fatman
01-04-2007, 22:42
oszzzzz................. 1 kwietnia :-) zapomniałem :-)

Yuras
01-04-2007, 22:46
W D70s masz do wyboru 4 tryby pracy aparatu: color, b/w, sepia, orwo
Doczytaj w manualu zamiast zadawać lamerskie pytania

Łukasz, ale w ORWO leci z ziarnem i to ostrym, sprawdzałem.. ..saturacją najlepiej ..chyba, że ma starą wersję softu, jeszcze bez polskiego menu..

Sebastiann
01-04-2007, 22:54
Tylko D70s z NP maja te opcje b&w i sepii ;):D

pacyf
01-04-2007, 22:56
Tylko D70s z NP maja te opcje b&w i sepii ;):D

ja mam aparat z niemieckiej dystrybucji dlatego jest dodany tryb ORWO

cyrusvirus
01-04-2007, 22:58
u mnie sie uaktywnia b&w jak podepne statyw, sprawdz moze u Ciebie tez tak jest :)

pacyf
01-04-2007, 23:00
u mnie sie uaktywnia b&w jak podepne statyw, sprawdz moze u Ciebie tez tak jest :)

ale z gripem czy bez??

krystek
01-04-2007, 23:00
widac kupiles z kolorowa matryca. do bw sa oddzielne

cyrusvirus
01-04-2007, 23:00
ale z gripem czy bez??
z gripem gripem, tylko nie mozesz podlaczac kabelka

Sebastiann
01-04-2007, 23:00
u mnie sie uaktywnia b&w jak podepne statyw, sprawdz moze u Ciebie tez tak jest :)

u mnie natomiast jak mam dekielek zalozony na szkle hmmm tylko wtedy jest tylko BLACK ;);)

Yuras
01-04-2007, 23:02
Tylko D70s z NP maja te opcje b&w i sepii ;):D

Dlatego warto aktualizować soft na 2.1US, wtedy dojdzie opcja z Illfordem, a to już wymiata wszystkie inne zabawki względem B&W..

cyrusvirus
01-04-2007, 23:03
u mnie natomiast jak mam dekielek zalozony na szkle hmmm tylko wtedy jest tylko BLACK ;);)
od razu widac ze amator! W dekielku musisz porobic jeszcze kilka malych dziurek zeby bylo tez łajt ;)

a tak na powaznie to bez gripa jest tylko sephia

aTomek
01-04-2007, 23:03
...Mój Nikoś nie ma możliwości robienia czarno- białych zdjęć... Jest moze jakis stary indianski sposób?...

A mój ma.
Zrób zdjęcie szachownicy z czarnymi i białymi polami, i wszystkie następne będą cz&b.

tomtytus
02-04-2007, 00:17
Powiedzcie proszę, że ten post to tylko prima aprilisowy żart...proszę ;)

Yuras
02-04-2007, 00:20
Powiedzcie proszę, że ten post to tylko prima aprilisowy żart...proszę ;)

..mówimy.. ;)

cyrusvirus
02-04-2007, 00:21
ja tam jestem całkiem powazny;)

kix
02-04-2007, 09:15
W D70s masz do wyboru 4 tryby pracy aparatu: color, b/w, sepia, orwo
Doczytaj w manualu zamiast zadawać lamerskie pytania


To nie prawda, Nikon d70s wcale nie ma czterech trybów pracy! a na pewno nie ma o tym nic w instrukcji. Dziś jest 2 kwietnia wiec zarty na bok..

kix
02-04-2007, 09:21
Słuchajcie mój Nikoś D70s nie pracuje wczterech trybach. Menu jest rzeczywiscie po Angielsku, aparat jest na gwarancji. Jak MOge smienic soft w aparacie??

DXT
02-04-2007, 09:25
Dzisiaj to juz nie smieszy;]

Yuras
02-04-2007, 09:30
Słuchajcie mój Nikoś D70s nie pracuje wczterech trybach. Menu jest rzeczywiscie po Angielsku, aparat jest na gwarancji. Jak MOge smienic soft w aparacie??

Ponieważ wczoraj był dzień, w którym żarty przechodziły raczej bezkarnie dziś chciałem sprostować, że:
1. Nikon D70s nie ma (wzorem kompakcików i hybryd niektórych) możliwości ustawiania opcji zdjęć b&w.
2. Wszelkiego typu sugestie względem aktualizacji softu były również wyssane z palca. Poza aktualizacją do D70 nie ma żadnej innej, która czyniłaby D70s lepszym. Przynajmniej mnie o niczym takim nie wiadomo.
3. Wzmianki o ORWO, Illfordzie czy FOTOPAN F również wsadzamy od dziś między bajki.. ..przynajmniej do przyszłego roku ;)
Wszystkich zdezorientowanych serdcznie przepraszam. :)

kix
02-04-2007, 09:38
Ponieważ wczoraj był dzień, w którym żarty przechodziły raczej bezkarnie dziś chciałem sprostować, że:
1. Nikon D70s nie ma (wzorem kompakcików i hybryd niektórych) możliwości ustawiania opcji zdjęć b&w.
2. Wszelkiego typu sugestie względem aktualizacji softu były również wyssane z palca. Poza aktualizacją do D70 nie ma żadnej innej, która czyniłaby D70s lepszym. Przynajmniej mnie o niczym takim nie wiadomo.
3. Wzmianki o ORWO, Illfordzie czy FOTOPAN F również wsadzamy od dziś między bajki.. ..przynajmniej do przyszłego roku ;)
Wszystkich zdezorientowanych serdcznie przepraszam. :)

No i to jest własnie konkretna odpowiedz, która mnie satysfakcjonuje. Dziekuje i Pozdrawiam.
ehhh wolałbym chyba zeby 1 kwietnia był cały rok.. co tu począć...