Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Karta pamięci 4 GB do Nikona D3100.



petrofot
24-04-2013, 20:11
Cześć koledzy i koleżanki, mam do was pytanie: Jaką kartę pamięci o pojemności 4 GB polecicie do Nikona D3100 i mniej więcej w jakim przedziale cenowym się to mieści. Pytanie takie stąd, że swojego D3100 zakupiłem kilka tygodni temu, a wcześniej korzystałem z Olympusa, który używał kart CF, więc mam bardzo małe doświadczenie w kartach SD, a za nim pójdę do sklepu, to wolałem poradzić się ludzi na forum :)

puciek
24-04-2013, 20:19
Sandisk: extreme lub ultra 30mb/s http://allegro.pl/nowa-karta-pamieci-sandisk-sd-sdhc-ultra-8gb-i3174185968.html http://allegro.pl/sandisk-extreme-sdhc-8gb-class-10-30-mb-s-200x-i3197471469.html

petrofot
24-04-2013, 20:25
Hej "puciek" @ Dzięki bardzo, za błyskawiczną odpowiedź. W sumie napisałem 4 GB, ale faktycznie myślałem o 8 GB, ale jakoś mi się wydawało, że w takim przedziale ok. 30-40 zł, nie ma szans żebym dorwał taką :) i myślę, że wezmę 15 m/s bo używana będzie głównie do zdjęć, natomiast filmy będą ewentualnie nagrywane okazjonalnie, więc 30 m/s nie jest mi potrzebna :)

Pozdrawiam Serdecznie!

puciek
24-04-2013, 20:32
Lepiej wziąć szybszą i dobry czytnik - szybciej zgrasz dane z aparatu. A jak będziesz robił zdjęcia w NEF + JPG, to ta szybsza też się przyda. Tylko się zastanów, bo za niewiele więcej można kupić 16GB. http://allegro.pl/karta-ultra-sdhc-16gb-sandisk-30mb-s-class-10-hd-i3195977757.html

petrofot
24-04-2013, 20:43
Wiesz co: szczerze to myślałem żeby 4 GB lub 8 GB w ilości 2 sztuk, bo z doświadczenia wiem, że liczenie tylko na jedną kartę nie jest dobrym pomysłem. Tylko po prostu na razie finanse nie pozwalają na dwie :)

petrofot
24-04-2013, 21:22
Jeszcze raz Wielkie Dzięki, za tak błyskawiczną reakcję i odpowiedź, na prawdę nie sądziłem że ktoś przeczyta, a tym bardziej odpiszę tak wyczerpująco na mój temat. Na prawdę wielkie dzięki, to tylko pokazuje że moja decyzja, żeby zalogować się na to forum, była i jest jak najbardziej poprawna i nie mam wogle czego żałować :)