PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień trzynasty: 26 marca - 01 kwietnia 2007



admin
01-04-2007, 21:27
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/13/01.jpg)



2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/13/02.jpg)



3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/13/03.jpg)



4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/13/04.jpg)

Yuras
01-04-2007, 21:29
..w tym tygodniu wybór zdecydowanie łatwiejszy niż w poprzednim.. :)

jakubs
01-04-2007, 21:43
ta 20 to chyba za wcześnie... po sobocie ;)

pebees
01-04-2007, 21:53
W sumie to nie wiem na co zagłosować. Tym razem strajkuję!

Al Bundy
01-04-2007, 21:58
Mam faworyta ale nie pasuje mi jednak że w ankietach biorą udział zdjęcia o których opinie autorzy już mieli okazję poznać przy okazji publikacji i to nawet na forum. Nie chcę podpowiadać nowych pomysłów ale delikatny zapis w regulaminie jednak powoli mi się wydaje niezbędny zwłasza że dobre uznane foty zapadają w pamięć i anonimowość pojedynku przestaje być taka oczywista...

Barag
01-04-2007, 22:10
Według mnie faworytem jest numer 2. Ujęcie zawodnika, kadr 3/4 nieba, ostra prezentacje b/w - w tym zdjęciu jest dynamika tej gry... Może szkoda tylko, że nie udało się bardziej wykadrować postaci (albo podejść bliżej, choć to grodziłby oberwaniem w czerep) żeby widoczna była mimika twarzy - skupienie, napięcie, oczekiwanie w oczach na ten właściwy moment udzerzenia... Ale to oczywiście moja subiektywna ocena. Zobaczymy za tydzień co z tego zestawu wyjdzie.
Pozdrowienia dla wszystkich oddających głosy.

aTomek
01-04-2007, 23:15
Mam faworyta, jak nie wygra, to się potnę.

Sebastiann
01-04-2007, 23:26
Głos oddany:)

wizja
01-04-2007, 23:53
Frekwencja taka, że pomyśleć można by, że odstraszyła 13. odsłona konkursu :-)

Hm, ciekawe te zdjęcia, a jedno lepsze od drugiego jeśli chodzi o kadr. Mimo, że w zasadzie wszystkim coś dolega, jak nie ziarno, gdzie go powinno akurat nie być to kiepskie i rozpraszające tło.. a z drugiej strony cieszy oko, jak nie zastanawiająca "żywa" twarz, to znowuż zmysłowe niedopowiedzenia i niecodzienny kadr, czy też dramatyczna dynamika.. no i co tu wybrać panie dzieju.. co tu wybrać.. :-)

*Pac* i po wszystkim. Tym razem "prawie jak glamour" ;-) o ileż byłoby lepsze, gdyby bardziej sterylne, bez ziarna, które je spłaszczyło, że "dotknąć" się nie da :-)

Ale i tak wszystkie prace są na dobrym poziomie, podoba mi się :-)

madmips
01-04-2007, 23:57
widzę, że czas zacząć wysyłać foty, bo spada frekwencja... żebym tylko pamiętał...

hicks
02-04-2007, 00:26
No i zaglosowalem, szkoda ze tak malo w tym tygodniu.

spiritwood
02-04-2007, 00:27
Jak dla mnie wybor jest oczywisty *wink*

glisek
02-04-2007, 00:52
oszzzz w mordunie, zapomnialem wyslac fote....
wrrrrrrrrrr....

odie83
02-04-2007, 00:52
...a ja nie zagłosuję na faworyta :mrgreen:

Sl@wcio
02-04-2007, 11:55
Foto 2 - z tej serii, zdjecie zajelo w konkursie miesiecznym (styczen) II miejsce. Byloby moim faworytem gdyby wlasnie ten fakt troszeczkę mnie nie zirytował. W koncu przydałby się malutki zapis w regulaminie aby aż tak odkurzonych zdjęć już nie wstawiać. Podkreślam, że nie wypowiadam się na temat artyzmu tego zdjęcia.

jivaro
02-04-2007, 16:11
Proszę proszę tylko cztery albo aż cztery, każde ma dla mnie swój urok. Pełen egzotyki sędziwy grajek, to się chyba zawsze może podobac; potem to świetnie uchwycone wydarzenie sportowe na plaży;), na poprzednie z tej serii głosowałem, znów się pojawiły głosy o zdjęciach już prezentowanych; las pełen roztańczonego światła, w sumie to światło zdominowało las; i czwarte o którym już ktoś powiedział "prawie jak glamuor", ziarno też może miec swój urok.
Uff i po dylematach, nawet nie bolało; Po głosowaniu ... przed następnym;).

adrian
02-04-2007, 16:36
Mam faworyta ale nie pasuje mi jednak że w ankietach biorą udział zdjęcia o których opinie autorzy już mieli okazję poznać przy okazji publikacji i to nawet na forum. Nie chcę podpowiadać nowych pomysłów ale delikatny zapis w regulaminie jednak powoli mi się wydaje niezbędny zwłasza że dobre uznane foty zapadają w pamięć i anonimowość pojedynku przestaje być taka oczywista...

Dokładnie Al Bundy. Ciężko się z Tobą nie zgodzić. Adminie może jakieś ruchy w tym kierunku?
Jakaś notka, żeby nie umieszczać do konkursu zdjęć, które już były publikowane na forum?

StruceL
02-04-2007, 20:05
wszystkie 4 dobre. głosuję...
popieram ala w kwestii regulaminu.

mikosz76
03-04-2007, 09:04
Trudny wybór i tylko jeden głos do oddania :( Idę więc za głosem pierwszego wrażenia.

WolaskoW
03-04-2007, 22:11
no i po sprawie, wybór jest prosty!

flyski
03-04-2007, 23:04
...a ja nie zagłosuję na faworyta :mrgreen:

Ja też :) ( jakubs mi nagadał... )

a po za tym baardzo ujęło mnie inne ...

jakubs
04-04-2007, 01:09
flyski o co chodzi?
bo zabrzmiało to dwuznacznie... a nie chciałbym wyjść na gościa, który robi jakieś kwasy

flyski
04-04-2007, 02:05
Nie no spokojnie :) nie mam na myśli nic złego :)

Przy poprzednim konkursie napisałem że znowu wygrał mój typ a Ty że:
czy to takie tak fajnie głosować na to co wszyscy...
więc teraz w ramach popierania twórczości niepopulistycznej
staram się w większym stopniu wynajdywać prace imo ciekawe,
ale z jakichś powodów nie będące faworytami w danym zestawieniu.
Chcę przez to pokazać tym mniej szczęśliwym twórcom że ktoś jednak widzi
że stworzyli coś interesującego.

Przepraszam że mój poprzedni post zabrzmiał dwuznacznie absolutnie nie o to mi chodziło.

elmo
04-04-2007, 08:01
to głosowanie bez dłuższych zastanowień...

Kacper_84
04-04-2007, 08:54
nie przeszkadza że tylko 4. lepsze 4 takie niż 10 średnich, wszystkie są niezłe i ponieważ nie widziałem serii z plaży 2 mnie położyło na klawiaturze, gdyby nie 2 głosował bym na 4 ale 2... głos oddany ;]

Ania_B
04-04-2007, 10:27
Wybór dla mnie był oczywisty zdjęcie nr 2 jest oszałamiające i nie wiem po co szukać na siłę innego, w konkursie nie chodzi o to żeby zaszokować wynikiem bo wszywscy przewidywali że np wygra 2 to na przekór wybiorę 6...
co do powodów dlaczego 2 to zgadzam się z baragiem w kwesti oceny zdjęcia, dla mnie jest ono naprawdę wspaniałe zarówno pomysł jak i sposób wykonania są bezbłędne!
A jeśli chodzi o ilość zdjęć przysyłanych to naprawdę drodzy Panowie i Panie.. to nie ilość tylko jakość/!/ się liczy.

shadowArt
04-04-2007, 10:50
No proszę - mało a konkretnie. Podoba sie - głos oddany.
(ja również dołączam się do prośby o zakaz ponownego wystawiania foty do konkursu)

andrzej_laskowski
04-04-2007, 13:25
No proszę - mało a konkretnie. Podoba sie - głos oddany.
(ja również dołączam się do prośby o zakaz ponownego wystawiania foty do konkursu)


Bardzo mnie ciekawi które to zdjęcie (zdjęcia) zostało wystawione ponownie?
Mimo chęci nie zauważyłem aby jakies było wystawione powtórnie.

Pominajnie w głosowaniu faworytów (czyli naszym zdaniem najlepszych fotek) jest jak najbardziej rozsądne.
Powinniśmy iść dalej za tym przykładem i np brać sobie za dziewczyny te brzydkie i zrzędzące, a nie ładne i miłe.
Bo to takie oklepane i oczywiste.;)

bukowy dziad
04-04-2007, 13:45
andrzej - z wiadomych wzgledow nie powinienes sie udzielac w tym temacie:)
i wlasnie o to chodzi - ze wzgledy stają sie wiadome. a konkurs mial byc anonimowy w pelni. co innego, gdy przestaje takim byc, ze wzgledu na rozpoznawalny styl autora (jakubsa, czy twoj chociazby), a co innego, gdy przestaje byc anonimowy, bo calkiem niedawno te same zdiecia fruwaly po galerii, albo zdiecia z serii (nikt nie mowil, ze to samo zdiecie, tylko z tej serii wlasnie) fruwaja po konkursach. fajny motyw by byl, jakby np. w miesiecznym konkursie wszystkie miejsca mialy zdiecia z serii plazowej...
pamietam jak w jednym z pierwszych konkursow andy_o wrzucil fote dziewczyny z lustrem i dopiero po konkursie zdiecia z serii (nb. lepsze niz to konkursowe) zamiescil w galerii. a przeciez zgodnie z regulaminem mogl je zamiescic od razu. watpie, by bylo to traktowane jako zagranie fair, a przeciez od tego co jest teraz rozni sie to tylko przesunieciem na osi czasu.
w tym tygodniu 2 na 4 zdiecia sa wiadomego autorstwa - tak sie sklada, ze oba autorstwa dosc zacnego, fachowego i dla forum zasluzonego, co niestety, ale na wyniki wplyw miec moze, zgodnie z zasadą socjologii, ze ludzie wola glosowac na tych lubianych, szanowanych i uznanych...chociaz akurat tu by nie zaszkodzilo, bo foty sa bardzo dobre;)
wiec ja sie przychylam do zdania, ze w regulaminie powinien byc zapis o niewysylaniu do konkursu zdiec juz na forum zamieszczanych (powiedzmy w ciagu ostatniego pol roku) i ktore byly robione w serii o rozpoznawalnym jednorodnym charakterze, i foty z tej serii tez juz byly tu pokazywane. a juz na pewno gdy braly udzial w konkursie...
pozdrawiam

jakubs
04-04-2007, 14:15
andrzej_laskowski wg mnie wysyłanie zdjęć z szuflady, przez uznanych forumowiczów może być po prostu deprymujace dla innych, którzy chcieliby spróbować sił, zwłaszcza, jeśli ci wyjadacze znaja już opinie o swoich zdjęciach skąd inąd, sailor kiedys proponował ograniczenie czasowe dla zdjęć... wtedy podszedłem do tego sceptycznie... dziś widzę, że miał rację

andrzej_laskowski
04-04-2007, 14:25
No czyli wszystko zgodnie z regulminem.
Fotka może być z okładki NG i zrobiona w 1949 i można ją wystawić bo reglamin tego nie zabrania.
A jak komuś sie chce to niech dochodzi kim jest autor czy Autor.;)
Ja tam nikogo nie rozpoznaję. Jak fotka ciekawa to mi obojętnie kiedy i przez kogo zrobiona.
I organizarotowi chyba rowniez skoro ustalił takie zasawady.
Jak Wam się nie podobają zróbcie własny konkursik, albo piszcie do Admina.

bukowy dziad
04-04-2007, 14:39
No czyli wszystko zgodnie z regulminem.
Fotka może być z okładki NG i zrobiona w 1949 i można ją wystawić bo reglamin tego nie zabrania.
A jak komuś sie chce to niech dochodzi kim jest autor czy Autor.;)
Ja tam nikogo nie rozpoznaję. Jak fotka ciekawa to mi obojętnie kiedy i przez kogo zrobiona.


tu nie ma co chciec czy nie chcec dochodzic, ktore jest ktore, jak ktos w miare regularnie zaglada do galerii to silą rzeczy wie, ktore zdiecia sa czyje. fakt jest taki, ze to w przypadku twoich (wciaz podkreslam - znakomitych) zdiec jest to najbardziej i najczesciej widoczne. skoro masz przepastną szuflade pelną rewelacyjnych fot to moze wrzucaj do konkursow te, ktorych jeszcze w galerii nie pokazywales. jesli nie masz to... pogoda sie w sam raz na zdiecia zrobila:) niedlugo zacznie dochodzi do tego, ze ludzie w poniedzialek beda wrzucac foty na forum by zebrac opinie, a w niedziele wysla je na konkurs...czemu to ma sluzyc?:)


I organizarotowi chyba rowniez skoro ustalił takie zasawady.
Jak Wam się nie podobają zróbcie własny konkursik, albo piszcie do Admina.

mam wrazenie, ze traktujesz niektorych troche z gory;) no ale to nieistotne. w przypadku wiekszosci tego typu inicjatyw jak konkursy, czy pojedynki wiele rzeczy wychodzi w praniu. tutaj komfort jest taki, ze bez bolu mozna regulamin dostosowywac do zaistnialej sytuacji. skoro forumowicze sygnalizują jakis problem/potrzebe zmian czy po prostu pewne watpliwosci , to nie ma co okopywac sie na pozycji lidera (nikt ci tego nie zabiera) i odsylac ich do "wlasnego konkursiku" (heh, moze jeszcze zaproponowac jako orez kredki zamiast aparatu) tylko pomyslec, czy nie maja troche racji.
pozdrawiam
adam

jm
04-04-2007, 15:07
niedlugo zacznie dochodzi do tego, ze ludzie w poniedzialek beda wrzucac foty na forum by zebrac opinie, a w niedziele wysla je na konkurs...czemu to ma sluzyc?:)



hehe - ja zrobiłam dokładnie na odwrót - tzn wysłałam fotkę do konkursu w tygodniu 11 - po czym poczytałam, że poziom tak dennie słaby i że nie ma z czego wybierać, a niektórzy nawet odstąpili od jakiegokolwiek komentowania, żeby nie urazić autorów (efekt - naprawdę piorunujący..;). Potem wstawiłam to samo foto jako częśc większej całości do galerii i przeczytałam, że "bardzo bardzo"....

chyba (za radą Andrzeja Laskowskiego) sobie zorganizuję jakiś osobny konkursik...;) - może kilku chętnych się przyłączy....

PS żeby nie było wątpliwości - zgadzam się z Anią i Andrzejem, którzy mówią, że bez sensu jest głosowanie przeciw jakiejś pracy... oddając głos należy go w moim mniemaniu oddać na jakąś pracę.

PS 2 - myślę, że niższa niż dotychczas frekwencja w konkursie też o czymś świadczy...

bukowy dziad
04-04-2007, 15:10
PS 2 - myślę, że niższa niż dotychczas frekwencja w konkursie też o czymś świadczy...

no, ja mysle, ze swiadczy o tym, ze skoro wiosna rozkwita to ludzie po zimowym przekopywaniu szuflad wzieli puchy i poszli w plener robic nowe zdiecia na konkurs;)

jm
04-04-2007, 15:12
no, ja mysle, ze swiadczy o tym, ze skoro wiosna rozkwita to ludzie po zimowym przekopywaniu szuflad wzieli puchy i poszli w plener robic nowe zdiecia na konkurs;)


no jak już wielu w tym wątku stwierdziło - nie wszyscy;)

jchyra
04-04-2007, 18:38
głos oddałem
robiłem wszystko, aby słuchać głosu gustu a nie instynktu ;-)

jm
07-04-2007, 00:10
Gratuluję zwycięzcy oraz miejscom 2 i 3.

jak to mówią - do trzech razy sztuka - to był mój trzeci raz - i ostatni.

Dziękuję wszystkim współuczestnikom oraz głosującym w tym tygodniu oraz poprzednich.

admin
07-04-2007, 00:23
Karolinko, mam nadzieje, ze Twoja decyzja jest odwolalna. Nie gniewaj sie ale na mnie to zadzialaloby zupelnie odwrotnie ;)

Ps. Zmiany w Regulaminie: http://nikon.org.pl/showthread.php?p=265914

Jacek_Z
07-04-2007, 00:24
a może mała ilośc prac jest wtedy jak poprzedni tydzień jest dobry?

tylko 4 zdjecia, ale za to nienajgorsze. Był tydzień z większą ilością prac, a mimo to słabszy.
1. dobre, a i temat samograj - starsza osoba i w dodatyku egzotyka.
2. świetne, wygrało zasłuzenie. Jak zwyke w dobrych zdjęciach szukam dziury w całym (a w słabych większość wad przemilczam). Co tu znaleźć? Za szeroki kadr? Chłopak mógłby być większy. Za dużo nieba - to zdjecie to nie ma chyba być krajobraz. Choć ta przestrzeń też mi sie podoba. No i zdjecie na dole jest cięte po cieniu chłopaka. Może lapiej by było obciąć trochę nieba i dać cień cały? Chyba nie, bo ten piach za bardzo by odciągał uwagę, ma za wyrażną fakturę.
Coś mi to szukanie wad nie idzie. Wiem! Piłkarz jest na linii horyzontu, lepiej by był wyżej, na tle nieba. czy ten fotograf nie mógł kucnąć niżej? :-D
3. dość dobre - ciężki temat - światło w lesie.
4. gdzieś dawno temu widziałem na forum to, albo z tej serii. Mi przeszkadza ta spadająca część gazety. Ładny, czysty kolor i ładne nogi.

jm
07-04-2007, 00:29
Karolinko, mam nadzieje, ze Twoja decyzja jest odwolalna. Nie gniewaj sie ale na mnie to zadzialaloby zupelnie odwrotnie ;)

Ps. Zmiany w Regulaminie: http://nikon.org.pl/showthread.php?p=265914

Zmiana w regulaminie - wydaje mi się słuszna zwłaszcza, że głos ludu się takowej domagał.
Moja decyzja nie jest decyzją chwili - po prostu od początku miałam takie założenie - poza tym - ileż można sponsorować lepszych od siebie?;)

Nie gniewam się - widocznie mamy inaczej;)

jakubs
07-04-2007, 09:22
Karolina no co Ty... lepszych trzeba sponsorować... a zdjęcia wysyłaj jeszcze i szczerze powiedziawszy miałaś 13 głosów, czy to mało? rozumiem Twój zapęd do artyzmu, też taki mam... no ale wtedy człowiek musi być przygotowany na bycie outsiderem, przynajmniej do czasu zgłębienia tajników sztuki ;) pozdrawiam i trzymam za Ciebie

mi się gazeta podoba... ta opadająca, za to nie podoba mi się obcięta głowa, ale może przenoszę swoje odczucia z oceny aktów
chłopak jest zachwycający, jest takim Dawidem, jak ten gliska z kilku tygodni wstecz, ale kadr już dla mnie nie ten... chciałbym więcej chłopaka... nie za dużo, ale może w pionie
las dla mnie za ciemny i gry tego światła nieco za mało, ale miało takich, do których trafiło :)
grajek, na którego głosowałem... faktycznie samograj, ale mam słabość do muzyki i zdjęć grajków a kiedy zobaczyłem poruszenie ręki, to już było przesądzone

ps
przepraszam wielbicieli mojego talentu za absencję w tym tygodniu ;)

glisek
07-04-2007, 10:25
ale o dzoo chozii? :D

jakubs
07-04-2007, 10:48
o to
http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=206651&postcount=1

a dawid to takie moje skojarzenie z dawidem z placu signorii :)we florencji

glisek
07-04-2007, 14:36
:D milo, ze pamietasz o moim zdjeciu.

żółto-czarny
07-04-2007, 19:46
Tym razem spóźniłem się na głosowanie (byłem parę dni na wyjeździe) i mogę tylko napisać, że zagłosowałbym na 1. W pierwszej kolejności właśnie za "nie zastanawiającą, żywą" twarz o której pisał wizja, ale też za sytuację - chłopcy zainteresowani czymś zupełnie innym.
Karolina, podoba mi się ten Twój las, dla mnie gry świateł i cieni jest tam w sam raz. Aż chciałbym do niego wejść :) Ciekawi mnie, ile tam było naturalnej mgiełki, a ile dodałaś od siebie? A... i oczywiście przyłączam się do głosów popierających Twoją aktywność w konkursach :-D

jivaro
08-04-2007, 23:21
A ja i tak wolałem Las:)