PDA

Zobacz pełną wersję : NIKON D70 vS D70s



imiol
10-07-2005, 15:25
Tak jak w temacie... czym się tak naprawde roznia? wiem ze większy LCD o 0,2 , czarny spust ..... ale przecież takie zmiany niemaja sensu!

i tu stawiam pytanie czy warto jest wydać np z 300zl wiecej dla modelu "s" ? (biorąc pod uwage że jeszcze przedemną kupno jakiej torby,karty,uV, no i jakiegos obiektywu...)

OBcY
10-07-2005, 15:34
Niby jeszcze ma lepszą baterie oraz gorszy soft ;-)

krzysztofisko
10-07-2005, 15:41
jak Ci nie zależy na wejściu na wężyk to nie ma sensu. ze zmiany to tak naoprawdę jedynie 2'' ekran jest istotny poza tym bez rewelacji

kwasik
10-07-2005, 15:50
jak kupowalem niedawno to ogladalem i jeden i drugi. moim zdaniem dla ciutke wiekszego lcd i dla nieco wiekszej szybkosci (choc mozna dyskutowac) i baterii EN-EL3a (ktora podobno ma robic okolo 2,5k fotek bez doladowywania hihi:) nie ma sensu doplacac do d70s

pzdr

imiol
10-07-2005, 15:54
8) to dobrze bo własnie takiego zamowiłem.... ufff

tylko jak raz rozmawialem z jakimś tipem na allegro to mi powiedział ze jest nowsza elektronika hmm i to mnie zaciekawiło

a teraz tak na marginesie jaki plan miał nikon wprowadzając wersje "S" ?? (w sklepach wciskają gadke że to nastepca D70.)

kwasik
10-07-2005, 16:01
Aparat D70s to ewolucyjne rozwinięcie wielokrotnie nagradzanej lustrzanki D70. Ten równie przyjazny dla użytkownika aparat dziedziczy po modelu D70 jakość obrazu, doskonałą wydajność oraz oferuje udoskonalenia, które jeszcze bardziej sprzyjają fotografom w swobodnym rejestrowaniu cennych chwil, kiedykolwiek się one zdarzają. (www.nikon.pl)

--moim zdaniem nastepca to to nie jest.to raczej watpliwy lifting d70(bo wiekszy lcd) i proba zdzierania kasy z nowych klientow:)

pzdr

imiol
10-07-2005, 16:04
dziekuje za szybką odpowiedz.... i rozwianie moich wątpliwości :lol:

kwasik
10-07-2005, 16:08
owocnego fotografowawania :D

pozdrowienia z krosna

Michal

Dasia
20-07-2005, 17:44
Heh, a jak się kupiło D70s taniej niż D70? To się dalej nie opłaca? :twisted: Pojecia nie mam jak kształtują się ceny w Polsce, ale w Anglii różnica pomiędzy D70 a D70s to 30Ł. Czyli jakby -> żadna. Z tą rożnica, że trudno już gdziekolwiek znaleźć w sklepie D70, może się gdzieś ostał w jakimś Jessops'ie, generalnie nowości wypychaja starsze modele i to dotyczy wszystkiego.

pn
20-07-2005, 17:59
jak Ci nie zależy na wejściu na wężyk to nie ma sensu. ze zmiany to tak naoprawdę jedynie 2'' ekran jest istotny poza tym bez rewelacji

Wbudowana lampa w D70s pokrywa pelny obszar od ogniskowej 18mm, a w D70 od 20mm. Jak zrobisz fotke np. kitowym 18-70 DX przy 18mm, to bedziesz mial ciemne plamy z lewej strony.

Irvine
20-07-2005, 18:52
Jasne ze przy 30 funtach to nie ma co sie zastanawiac.
Jednak przy wyzszych sumach nie ma sensu doplacac gdyz zmiany sa praktycznie zadne a na pewno nie warte wiekszych pieniedzy.

pn
20-07-2005, 21:10
Jasne ze przy 30 funtach to nie ma co sie zastanawiac.
Jednak przy wyzszych sumach nie ma sensu doplacac gdyz zmiany sa praktycznie zadne a na pewno nie warte wiekszych pieniedzy.

Ciekawa historia, w Niemczech body D70s jest o 80 euro drozsze od D70, ale kit D70s z 18-70 DX jest o 150 euro drozszy od kita D70 z tym samym obiektywem.

Wyglada na to, ze Nikkor 18-70 DX zyskuje na wartosci az 70 euro bedac dostarczonym z D70s :lol: :lol: :lol:

admin
20-07-2005, 23:21
To dowod na to ze z magazynow lada chwila znikna wszystkie D70 w kicie. Nikon nawet nie musial przeceniac starszej puszki, a na tym samym niemal korpusie zacznie znowu zarabiac wieksza kase. To sie nazywa cos z niczego ;)

Dasia
21-07-2005, 10:11
Jasne ze przy 30 funtach to nie ma co sie zastanawiac.
Jednak przy wyzszych sumach nie ma sensu doplacac gdyz zmiany sa praktycznie zadne a na pewno nie warte wiekszych pieniedzy.

Zgadzam się, dlatego chyba wszystko zależy od tego kto gdzie kupuje. Jeżeli różnica na puszce to około 1000zł no to bierzemy D70 i dokupujemy do tego SB600 albo 70-300 i koniec tematu.

Pozdrawiam!

kloss77
21-07-2005, 12:29
Na początku witam wszystkich userów forum...
Właśnie przymierzam się do zakupu D70 i w związku tym mam pytanie, czy naprawdę różnice pomiędzy d70 a d70s są tak mało znaczącze? W Fotojokerze powiedziano mi że zmodyfikowana jest elektronika i coś tam jeszcze... Czy ktoś posiada D70s i mógłby obiektywnie jeszcze raz poruszyć ten temat?? Z góry dzięki...

pn
21-07-2005, 13:06
Na początku witam wszystkich userów forum...
Właśnie przymierzam się do zakupu D70 i w związku tym mam pytanie, czy naprawdę różnice pomiędzy d70 a d70s są tak mało znaczącze? W Fotojokerze powiedziano mi że zmodyfikowana jest elektronika i coś tam jeszcze... Czy ktoś posiada D70s i mógłby obiektywnie jeszcze raz poruszyć ten temat?? Z góry dzięki...

Najistotniejsze roznice:

1. Wiekszy ekran - 2 cale zamiast 1.8
2. Mozliwosc podlaczenia wezyka spustowego
3. Wbudowana lampa blyskowa pokrywa pelen obszar juz przy ogniskowej 18mm (w D70 od 20mm, przy 18mm ciemne plamy z lewej strony fotki)
4. Wydajniejszy akumulator
5. Nowy firmware - ale ten daje sie bezbolesnie updatnac w D70, do sciagniecia ze stron Nikona

kloss77
21-07-2005, 13:23
pn, dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło:) Pozdrawiam i mam nadzieję że niedługo zasilę to forum jako prawny ;) użytkownik d70, d70s lub d50.... Tylko muszę potrzymać w łapkach i troszkę pofocić tymi modelami...

Dasia
21-07-2005, 13:45
Na początku witam wszystkich userów forum...
Właśnie przymierzam się do zakupu D70 i w związku tym mam pytanie, czy naprawdę różnice pomiędzy d70 a d70s są tak mało znaczącze? W Fotojokerze powiedziano mi że zmodyfikowana jest elektronika i coś tam jeszcze... Czy ktoś posiada D70s i mógłby obiektywnie jeszcze raz poruszyć ten temat?? Z góry dzięki...

Ja jestem posiadaczką D70s, ale wcześniej nie miałam dluższej okazji do bawienia się D70. Więc za bardzo Ci nie pomogę. Macanko będzie najlepszym wyjściem. Zajrzałam na strone Fotojokera, tam D70sKit kosztuje 4999!! :cry:

kloss77
21-07-2005, 13:58
Dasia, tak wiem normalne zdzierstwo :cry: Ale ja i tak będe kupował w Anglii :D A Fotojoker to tylko możliwość zawczasu pomacania i wypróbowania, by nie przechodzić "burzy" mózgu przed samym zakupem... Może pytanie nie namiejscu, ale jako użytkowniczka D70s jak go sobie cenisz??

Dasia
21-07-2005, 14:24
No uważaj w Anglii też nie lepiej, chyba że trafisz na sierpniowe przeceny wszystkiego :D. Cenię bardzo, dlaczego miałoby to być pytanie nie na miejscu?

kloss77
21-07-2005, 14:40
dlatego że skoro już masz, to ciężko mówić o ewentualnych niedociągnięciach.... A co myślisz o D50?

holka
21-07-2005, 15:35
o boszzzzzz ..... jak dzieci.... :evil:

polecam wszystkim taka fajna rzecz - LUUUUUUZIK!!!

kloss77
21-07-2005, 16:21
Hej panowie, nniestety wątek ale d70 vs d70s to chyba jakieś nieporozumienie...Już załuję że się tu znalazłem.. Dzięki za trollowanie..ja spadam pozdrawiam :twisted:

Irvine
21-07-2005, 18:52
Dajcie sobie wszyscy na wstrzymanie bo nic dobrego z tego dla forum nie wynika.
Ciekawe skadinad forum zamienia sie w szafowanie ostrzezeniami i obelgami.
Po co?

A jesli chodzi o wszelkie porownania to i ja dorzuce swoje 3 grosze.
Dla zdecydowanej wiekszosci z nas naprawde nie ma wiekszego znaczenia ktory aparat jest tak naprawde lepszy czy gorszy. Ja i pewnie wiekszosc z nas wybralem Nikona gdyz za kazdym razem jak wyjmuje sprzet z torby z napisem Nikon to cieszy mi sie geba. Gdybym mial Canona robilbym ja i wiekszosc takie same zdjecia. Moze dla jakis hard core profesjonalistow to ma znaczenie ale mam duze watpliwosci w przypadku fotoamatorow. O ile porownywanie i dyskutowanie roznic jest normalnym zjawiskiem to klotnie z tego powodu to piramidalne nieporozumienie.

Skoro ktos uwaza ze D70 jest do niczego lub ze 20D czy 350D jest kiepski niech sobie uwaza do woli bo i tak najwazniejszy jest ten ktory patrzy w wizjer i co tam widzi, jak widzi i jak nam przekazuje.

sinner
21-07-2005, 20:10
Zawsze istnieje funkcja ignore :wink:

Dasia
24-07-2005, 00:23
A tak wogóle, to kto na forum ma D70s?

Kwiatus
24-07-2005, 03:02
No panie i panowie (głównie) myślałem że z tego tematu dowiem się interesujących mnie (i nie tylko mnie ) rzeczy a tu czytam same kłótnie i niewiele wnoszących do tematu wypowiedzi :roll: . Tak wogóle obserwuję to forum od jakiegoś czasu i jestem mocno zaniepokojony... co się z wami dzieje drodzy bywalcy tego forum... ? ? ? (mam na myśli nie tylko ten temat ale co najmniej kilka tematów śledzonych przeze mnie ostatnio)...

Bardzo chciałbym aby ten czarny portal wolny był od dziamgania nie na temat i bez sensu (do takich akcji są inne miejsca i możliwości (uwierzcie mi) ), i mimo tego że jestem tu nikim i moje zdanie nic nie znaczy to bardzo proszę wszystkich tu bywających i obecnych o rozsądek i rzeczowe wypowiedzi bez zbędnych emocji i komentarzy. Bardzo jestem zainteresowany czynnym uczestnictwem w niniejszej społeczności (D70S już prawie moje ;) ) i naprawdę zależy mi na utrzymaniu normalności tego forum...

Byłem już świadkiem upadku społeczności forumowej na innym forum i naprawdę nie chciał bym tego powtórzyć zatem proszę was zanim nie jest za późno...

Jeśli chodzi o temat (;)) to ja za tydzień kupuję D70S, po prostu stwierdziłem że chcę mieć nowszy aparat (proszę, nie pytajcie czemu), nawet jak ma robić takie same foty jak D70, na wstępie dokupuję do niego SB-800 i 50mm F1.4 i argumenty w stylu że za różnicę mam 70-300 G do mnie nie trafiają, to jest mój wybór i będę się go trzymał ( :) ), za jakiś czas planuję zakup czegoś szerokiego ( w pierwszej kolejności) i jakiegoś zooma...

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę na wyrozumiałość i zrozumienie...

Dasia
24-07-2005, 10:11
Super! W takim razie o jednego więcej! Pozdrawiam! Miałeś już kiedyś do czynienia z Nikonami, czy to twój pierwszy? Generalnie wybór na plus :D. A co do forum, to też mnie to niepokoi trochę, ale zrzućmy to na karb wakacji i ogólnego rozprężenia.

Kwiatus
24-07-2005, 11:21
Miałeś już kiedyś do czynienia z Nikonami, czy to twój pierwszy?

Będzie to mój pierwszy Nikon, wcześniej przez ponad rok zdjęcia robiłem Sonym DSC F-717 no i jak prawie każdy kiedyś Zenithem.
Swojego czasu zacząłęm się zastanawiać jaką lustrzankę kupić, no i chodziłem, pytałem, czytałem, oglądałem, bawiłem się, myślałem no i po tych wszystkich przeżyciach stwierdziłem że Nikon to aparat który mi się podoba, w większości spełnia moje oczekiwania i właśnie jego chcę mieć.

Również pozdrawiam.

Dasia
24-07-2005, 20:42
A ja dlugo, dlugo Zenith, potem Olek C3020 ktorego mam do dzis i spisuje sie swietnie i teraz D70s ;D.

P.S. Czy mozna tak ustawic licznik zdjec zeby dawal kolejne numery, czy zawsze bedzie zaczynal od 0001?

kolaczek
25-07-2005, 14:05
Czy mozna tak ustawic licznik zdjec zeby dawal kolejne numery, czy zawsze bedzie zaczynal od 0001?

Nie wiem czy o to samo nam chodzi, ale w D70 da się to ustawić :)

Menu > Set Up > File No. Seq > No

Hurrican
26-07-2005, 17:13
Jak napisał kolega wyzej - w d70s jest tak samo Menu, zakładka z kluczykiem i file No. seq daj na ON. Zreszta piszą o tym w instrukcji :)

Pozdrawiam

Łukasz

Dasia
27-07-2005, 20:59
Dzieki dzieki juz ustawilam... a co do czytania, to juz duzo tej instrukcji przeczytalam, ale cos jest w tym, ze informatycy omijaja dlugie teksty :oops:

pn
01-08-2005, 23:10
pn, prosze..przestan :) To na prawde nie ma sensu.

oki. koniec. sorry, nie wytrzymalem :-)

BartekM
02-08-2005, 02:22
witam po raz pierwszy wszystkich zatwardzialych nikonowcow! ;)
Chcialbym poruszyc jedna wazna roznice miedzy d70 a d70s. przewertowalem forum z gory na dol i chociaz kilka razy padalo to pytanie, bylo zbywane milczeniem :) - mam nadzieje ze to nie zadna zmowa ;)
otoz:
jest "milion" watkow o bledach AF przy upgradzie firmware w d70, wgrywania nowego i wracania do starego, sa podawane kombinacje jakie ma byc A j jakie B zeby dzialal dobrze AF i bylo nowe menu....wszystko ok...
ale!

I TU MOJE PYTANIE:
czy d70s skoro - jak przypuszczam - posiada nowy firmware - czy ma problemu z ostrzeniem - czy jak w ktoryms z watkow sugerowal Admin - nikon przesadzil z jakims filtrem zmiekczajacym... ?
Od 13 lat fotografuje F801 z dobrym szklem nikkora, co przyzwyczailo mnie do "zyletki" i jakiekolwiek nieostrosci nie wynikajace z mojej winy sa nie do przyjecia... a powaznie zastanawiam sie nad zakupem d70 lub d70s i mam dylemat.
I teraz skoro w d70s AF nowy firmware dziala bez bledow, ktore maja miejsce po upgradzie d70, moze to jest dodatkowy powod by dorzucic kilka stowek wiecej i miec "eske" i nie bac sie ze w wyniku "przypadku" lub bledu firmware czekac mnie bedzie miesiac bez aparatu i 800zl w plecy...

I TUTAJ PROSBA:
Niech wypowiedza sie uzytkownicy d70s jak to jest u nich z szybkoscia i ostroscia, a wlasciwie skutecznoscia dzialania AF i jak to ma sie do firmware'u.
Nikt nie poruszal jeszcze tego tematu, a mysle ze takie info przyda sie nie tylko mi ale tez wielu innym, ktorzy wahaja sie miedzy d70 a d70s (bo przeciez nie ma innej rozsadnej alternatywy ;) ) a popadli w odretwnie czytajac te wszystkie watki o serwisie NP, zmianie oprogramowania i wynikajacych z niego bledach AF i calej reszcie...
pozdrawiam
bartek

Dasia
02-08-2005, 10:05
Ja mam D70s i działa bez zarzutu, jest dość szybki, a zdjęcia ostre tam gdzie chce. Niestety nie wiem na ile jestem wiarygodna, bo nie mam z czym wcześniej porównywać. Jeśli chcesz prześle Ci jakieś sample, albo wykonam jakieś testy lub próby.

BartekM
02-08-2005, 10:19
a jak inni uzytkownicy d70s? ma ktos porownanie w stosunku do d70?
pzdr

pn
02-08-2005, 10:40
Ja ma D70 z nowym firmware i nie mam zadnych problemow z AF.

irekka
02-08-2005, 10:55
Musiałbyś znaleźć kogoś posiadającego w jednej chwili d70 i d70s. Ten złapany musiałby miec czas na zrobienie kilku prostych testów najlepiej ze starym i nowym softem. Prawdopodobienstwo znalezienia kogos takiego istnieje - ale, że zrobi coś takiego to już graniczy z cudem. To jak porównywanie obiektywów na podstawie zdjęć. Te kiepskie można od razu wyłąpać - ale żeby porówanie miało sens to musi być zrobione w tych samych warunkach - ten sam plan itd.

Grześ Pseudonim
02-08-2005, 11:10
Prośba do Admina o posprzątanie w tym wątku. Za dużo tu testosteronu a za mało rzeczowości. Pozdrawiam - Grzegorz

BartekM
02-08-2005, 11:51
Musiałbyś znaleźć kogoś posiadającego w jednej chwili d70 i d70s.
no moze zle sie wyrazilem, ni o to mi dokadnie chodzi.
zachowanie sie d70 po zmianie softu, a scislej rozne cuda dziejace sie z AF znam z innych watkow i to az za dobrze...
Interesuja mnie raczej wrazenia posiadaczy d70s jak im pracuje AF czy wszystko odbywa sie bez problemu czy moze pojawiaja sie jakies bledy... moze by ktos poparl jakimis przykladami... moze byc na priv. w jakims watku (niestety nie pamietam ktorym) ktos pokazal dwie fotki z jakiejs komunii. jedna przed wgraniem softu i druga po...i roznily sie kolosalnie. ta druga niby ostrosc jest ale jakby rozmyta...wiecie o co chodzi.
dopytuje sie nie bez powodu. ostatnio mialem okazje pracowac na canonie 10d i 98% fotek wyszla jakbym na obiektyw zalozyl sobie filtr zmiekczajacy - a wszystkie zdjecia statyczne i na czasach wykluczajacych poruszenie i czesc z lmpa blyskowa. i zaczynam sie zastanawiac czy to czasami nie ogolna przypadlosc cyfrowek DSLR. ale chwile "bawilem" sie tez d70 i bylo pro. obrabialem tez zdjecia z jakiegos innego nikona dslr ale nie pamietam jaki to model, ale z jakiejs wyzszej polki i byly ostre az do bolu...
Bo jesli problemy z ostroscia wystepuja ogolnie w aparatach DSLR to moze lepiej zainwestowac w skaner do negatywow...?
p.s.
sory za takie rozpisywanie sie ale trudno to wszystko skondensowac :) a nie chce wydawac 4tys na cos z czego nie bede 100% zadowolony... wiecie o co chodzi.

Chilon
02-08-2005, 11:55
Mam D70s. Oczywiscie przed zakupem naczytałem się o FF/BF więc porobiłem odpowiednie testy. Mam trzy obiektywy Nikkor: 24-85/3.5-4.5 AFS, 50/1.8D i 105/2.8 micro. Wszystkie trzy wypadły idealnie. Najprzyjemniej i najszybciej ostrzy oczywiście AFS ale i pozostałym nie mam nic do zarzucenia. Odnoszę nawet wrażenie, że 105/2.8 lepiej pracuje na D70s niż na F80.
P.

BartekM
02-08-2005, 19:08
czyli wynikaloby z tego ze d70s z nowym softem nie ma absolutnie zadnych problemow z AF...?

Chilon
02-08-2005, 19:20
czyli wynikaloby z tego ze d70s z nowym softem nie ma absolutnie zadnych problemow z AF...?

Na podstawie własnych doświadczeń i braku odmiennych głosów w niniejszym wątku, śmiało pokusiłbym się o taki wniosek

sinner
02-08-2005, 19:50
bo raczej nowy firmware nie zepsul ustawien AF tylko ma zmieniony jakos zapis do jpeg i wlasnie jpegi w powiekszeniu wygladaja bardziej mydlascie na nowym sofcie D70.
Rawy tu i tu sa OK !

BartekM
02-08-2005, 20:21
aco do tego ze nie zepsul ustawien to w roznych watkach bylo inaczej... ze AF sie gubi, ze ustawia gdzie chce itd itp...
a jak to sie ma do softu w d70s? tez "zmiekcza" JPG ? bo chyba tam sa inne rodzaje softu bo to przeciez niby nie te same pudla...?
jesli tak robi tzn zmiekcza to chyba troche lipa i czy da sie zapobiec temu przez wgranie innego softu? moze ktos w koncu pokaze jakas fotke zrobiona na d76s ... cokolwiek, gdzie ostrosc jest najlepsza jaka uzyskal? chcialbym to zobaczyc. dysponuje miejscem na serwerze wiec moze mi przeslac na mail to wrzuce linka na forum zeby mozna bylo zobaczyc.
pozdro

Kwiatus
04-08-2005, 16:27
Dzisiaj zakupiłem D70S, świeżynka, jak pierwszy szok minie to zrobię jakieś testowe foto z najlepszą możliwą uzyskaną przeze mnie ostrością i jutro wrzucę w celach poglądowych.

[ Dodano: Czw 04 Sie, 2005 ]
BartekM podesłałem Ci chyba ze 3 fotki nie ruszane niczym ale zrobione na szybko w domu, niestety nie miałem czasu ani obiektów aby stworzyć coś lepszego więc proszę się nie czepiać ;). Jak byś mógł wrzucić na serwer i podesłać linki coby inni zainteresowani też mogli spojrzeć. Zdjęcia robione kitem, z moich obserwacji zauważyłem że w miarę przymykania przysłony kita spada ostrość zwłaszcza na dłuższym końcu ale to chyba nic nowego :D.

krzysztof jot
04-08-2005, 17:11
czyli wynikaloby z tego ze d70s z nowym softem nie ma absolutnie zadnych problemow z AF...?
tak sie składa, że starając sie jak najmniej oddac US a jak najwiecej zostawic sobie
mam teraz 100, 70 i 70s. Zmartwie posiadaczy 70 - jednak róznic jest wiecej niz 2"
ekran. Przedewszystkim cos widac w wizjerze - nadal mniej niz w setce, ale w kwestii
jasnosci juz tak samo, a duzo jasniej niz w 70. AF jest minimalnie szybszy, ale wyraźnie
pewniejszy - nie błądzi tak w poszukiwaniu ostrosci. Pomiar tez jest bardziej precyzyjny - generalnie
pokrywa sie z wynikami z D100 i w pionie i w poziomie. Szybkosci zapisu nie okresle,
bo karty mam z setki - wiec nie jakies hiper-szybkie i tu trudno mi powiedzieć.
W ocenianie szumów nie bawie sie - niestety nadal całe fotki jako takie bardziej plastyczne
wydaja mi sie z setki - te z 70-tek są niby z wiekszą ilościa szczegolów ale mniej
"analogowe" a bardziej "cyfrowe" jesli wiecie co chce przez to powiedziec.
Jednym słowem - majac jeszcze na uwadze fakt ze D70 ma soft 2.0 czyli raczej finał
a 70s - 1.0 - wiec tu jeszcze moze sie bardzo duzo zmienic - nie kupiłbym teraz 70-tki
nawet o700 zł taniej. Ale to moje osobiste zdanie i nikogo nie namawiam :)

Kwiatus
04-08-2005, 18:37
No ja ostatnimi czasy stanąłem przed takim wyborem i jak widać wybrałem D70S mimo 700 PLN róźnicy. Narazie nic mądrego o tym aparacie nie jestem w stanie napisać poza tytm że mi się podoba, jestem z niego zadowolony i takie tam ale to ani mądre ani rzeczowe, poza tym mam go dopiero 3 dni. Jak będę miał urlop (a to dopiero za tydzień) to wtedy go przetestuję na wylot ;).

KAWON
04-08-2005, 20:56
jak widać wybrałem D70S mimo 700 PLN róźnicy

Roznica bedzie sie zmniejszac. Niedlugo nowych D70 wogole nie bedzie.
Juz dzisiaj znalazlem oferte na Allegro, gdzie D70s z KITem 18-70 kosztuje 3800,00 :wink:

Kwiatus
04-08-2005, 21:01
Juz dzisiaj znalazlem oferte na Allegro, gdzie D70s z KITem 18-70 kosztuje 3800,00 :wink:

Po tyle były na Allegro już miesiąc temu, sęk w tym że nie ma tam gwarancji Nikon Polska tylko gwarancja sprzedawcy a z nimi to wiecie jak jest: dzisiaj jest, jutro niema...

Kwiatus
05-08-2005, 18:08
Chodzilo mi o problemy z ostroscia fotek poruszane wielokrotnie tu na forum, co wyszlo kiedy Nikon dal firmware od D70s dla D70.

Swojego czasu przekopałem wszystkie tematy i posty na ten temat i moim zdaniem jest to problem dotyczący niektórych body D70 z wgranym nowym softem. Nie przypominam sobie ani jednego postu w tej sprawie napisanego przez właściciela D70S i nie mam podstaw twierdzić że problem dotyczy również D70S, u siebie go również nie stwierdziłem, u mnie jeszcze ani razu nie zdarzyło się żeby AF ustawił ostrość nie tam gdzie chcę (a to było głównym problemem w tym temacie).

Natomiast słyszałem również głosy, że z nowym softem zdjęcia wychodzą minimalnie mniej ostre, ale po pierwsze nie mam porównania (moim zdaniem są ostre) a po drugie również wydaje mi się że to dotyczy D70 a nie D70S.

arra
05-08-2005, 18:39
a po drugie również wydaje mi się że to dotyczy D70 a nie D70S.

Ja tez mam taka nadzieje, bo inaczej nie bedzie dla mnie body, gdy mi sie D70 zepsuje :(

Kwiatus
06-08-2005, 00:11
Obiecałem jakiś czas temu pokazać jakiekolwiek foty z D70S, co niniejszym czynię, uprzedzam iż są to zdjęcia z braku czasu zrobione na szybko w domu temu co akurat miałem pod ręką, być może komuś coś pomogą albo coś pokażą, tylko proszę się nie czapiać tematów ani kompozycji kadrów ;).

Zdjęcia niczym nie ruszane ani nie obrabiane, zrobione w największym JPGu FINE, obiektywem kitowym, otworzyłem je tylko w PSie i zapisałem bez jakichkolwiek zmian w jakości 10, coby Imageshack rozmiar przyjął:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/my.php?image=d70s1a4rz.jpg)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/my.php?image=d70s2a8xf.jpg)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/my.php?image=d70s3a4yd.jpg)

BartekM
06-08-2005, 19:54
[ Dodano: Czw 04 Sie, 2005 ]
BartekM podesłałem Ci chyba ze 3 fotki nie ruszane niczym ale zrobione na szybko w domu, niestety nie miałem czasu ani obiektów aby stworzyć coś lepszego więc proszę się nie czepiać ;). Jak byś mógł wrzucić na serwer i podesłać linki coby inni zainteresowani też mogli spojrzeć. Zdjęcia robione kitem, z moich obserwacji zauważyłem że w miarę przymykania przysłony kita spada ostrość zwłaszcza na dłuższym końcu ale to chyba nic nowego :D.[/quote]

sorki ale jak dostalem zdjecia musialem wyjechac na 3 dni i dopiero teraz jestem...ale widze ze fotki juz sa :)
pozdrawiam

lenio
03-06-2009, 23:29
Żeby nie zakładać nowego tematu trochę odkopie ten ;)

Czy pomiędzy D70 a D70s są jakieś praktycznie różnice w pracy z lampami błyskowymi, działaniu AF i długości pracy na akumulatorze?

bloodcrawler
06-06-2009, 11:37
AF nie (to ten sam układ), lampa pokrywa ciut większą ogniskową (18mm zamiast 20mm), prądożerność podobna z tego co pamiętam.