PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego małpka s3300 dogaduje się lepiej z SB-700



artuss811
21-04-2013, 17:42
Witam dziś bawiąc się moja lampa zdalnie wyzwalając ja błyskiem wbudowanej z D5100 zauważyłem że lampa wbudowana musi być w manualu żeby wyzwalała lampę SB-700 która jest ustawiona w SU-4 i wybierak w M lub TTL. Bo jeśli wbudowana jet na TTL to błysk występuje lecz jest nierejestrowany, pewnie dlatego że lampę wyzwalają przed błyski. Rzecz dziwna zrobiła się wtedy gdy do reki wziąłem małpke S3300 i wyzwoliłem SB-700 która nadal była w SU-4 i wybierak na TTL, wiadomo ze małpka ma zawsze lampę w TTL i w przeciwieństwie do D5100 wyzwala SB-700 mając lampę w TTL, mało tego błysk jest raz silniejszy raz słabszy jak by małpka sterowała lampą wbudowana SB-700, czasem się zdarzy że wyzwalając małpką SB nie błyśnie, ale jest to piszczenie jak po wyzwoleniu lampy tak jak małpka wysłała sygnał ze ma nie błyskać, a lampa SB daje znać ze jest w kontakcie z aparatem. Dlaczego tak jest ? ze małpa z lampą w TTL potrafi sterować SB-700 a wbudowana w D5100 w TTL nie potrafi.

GonzoG
21-04-2013, 17:52
1) zasada działania trybu SU-4: lampa błyska wraz z pierwszym zarejestrowanym błyskiem
2) zasada działania i-TTL: lampa aparatu błyska 2 razy - pierwszy w celu pomiaru, drugi jest błyskiem głównym.
3) małpki nie mają i-TTL. TTL działa tam na identycznej zasadzie, jak w analogach - pomiar bezpośrednio w czasie zdjęcia i brak błysku pomiarowego.
W przypadku tych, które mają błysk pomiarowy, czas pomiędzy błyskiem pomiarowym i głównym jest wielokrotnie krótszy i aparat zdąży zarejestrować błysk lampy zdalnej.

Szczególnie, jeśli chodzi o D5100, który ma dość powolny mechanizm podnoszenia lustra i błysk pomiarowy jest wcześniej niż np. w D7000.

artuss811
21-04-2013, 17:56
Bóg zapłać :-)