Zobacz pełną wersję : zdjęcia ubrań
Witam. Czy ktoś wie jaka obróbka zostaje wykonywana, by uzyskać tak dobrze oświetlone ubrania:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/4397/img0906bv.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img820/228/koszl.jpg)
Chodzi mi też o dobrze widoczne kontury, a zdjęcia, mimo że tak ładnie "świecą", w ogóle nie są przepalone. Proszę o jakieś rady. Dodam jeszcze przykładowe zdjęcie jakie mi się udaje uzyskać:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img11/9828/dsc9996k.jpg)
Proszę o jakieś rady.
Zapytaj autora zdjecia.
Twoje zdjecie wyglada rozmazane.
Zawsze po przeciwnej stronie cienia jest światło. Takie spostrzeżenie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/img843/5822/45430554.jpg)
to udało mi się uzyskać metodą prób i błędów, ale ciagle nie jest to to samo. Świeciłem z lewej i prawej softboxami. Pytałem prosto, czy ktoś wie jaka obróbka jest stosowana do uzyskania takiego efektu. Zdjęcia znalazłem gdzieś w internecie, nie mam możliwości zapytania autora. Jeśli ktoś wie jak to zrobić i zechce się podzielić wiedzą, będę wdzięczny. pozdrawiam ;)
Panowie, konkrety, pyskówki będą nagradzane zgodnie z regulaminem.
militarius
21-04-2013, 17:26
mz te foty są świecone jedną lampą :) niepotrzebnie robisz to dwoma.
artuss811
21-04-2013, 17:48
mz te foty są świecone jedną lampą :) niepotrzebnie robisz to dwoma.
Popieram, na twoich zdjęciach całkiem cień znika, a tam jest widoczny
I może użyte szare karty i Color Checker Passport
Zdjęcia znalazłem gdzieś w internecie, nie mam możliwości zapytania autora.
Gdybyś zadał sobie choć troszkę trudu i zobaczył exif; ale to nie najlepiej na łatwiznę.
RightsCopyright: WECON CreatorMichal Pluciennikowski
i jak połączysz pierwsze z drugim w google, to wyjdzie ci takie (http://de.made-in-china.com/co_www-wecon-pl/) cos. Łatwe ?
marszull
22-04-2013, 00:27
ale w tych zdjeciach nie chodzi o obrobke tylko o dobre zaswiecenie zdjecia
juz pare osob wspomnialo o cieniach i swiatlach, a u Ciebie zdjecia sa mocno plaskie
ThomasVoland
22-04-2013, 03:03
Obróbki żadnej nie trzeba żeby mieć takie światło. Retusz jest do usuwania skaz na skórze i poprawiania tego co kłuje w oczy, anie do rysowania światła, chyba że ktoś po prostu zdjęć robić nie potrafi i musi się ratować. Zresztą na tych zdjęciach obróbka pozostawia bardzo wiele do życzenia. U ciebie światło jest za miękkie, na twardszym będzie efekt znacznie bardziej zbliżony do zdjęć, które pokazałeś.
hmmm to jaki modyfikator w takim razie dobrze by było zastosować? używałem softboxu 60x60.
kiedyś robiłem porównanie oświetlenia, tutaj możesz zobaczyć jakie oświetlenie dają poszczególne modyfikatory:
http://img163.imageshack.us/img163/5994/porwnanieowietlenia50.jpg
ThomasVoland
22-04-2013, 18:43
hmmm to jaki modyfikator w takim razie dobrze by było zastosować? używałem softboxu 60x60.
No to go oddal od postaci. A jak chcesz fajne ostre światło, które wyciągnie detale to wtedy beauty dish http://tomaszpluszczyk.pl/beauty-dish-magia-ostrego-swiatla/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.