Nick'on
19-04-2013, 10:05
Witam,
Będę niedługo wykonywał zdjęcia dwu-osobowemu zespołowi muzycznemu.
Mam parę pomysłów ale wykonanie jednego trochę nie daje mi spokoju.
Chciałbym ustawić Panów na ruchliwym chodniku i wykonać zdjęcie tak, aby sam obiekt wyszedł oczywiście ostry i nieporuszony, a tłum rozmyty.
Tego typu ujęcia nigdy nie robiłem i zależy mi na tym, aby wyszło to w miarę profesjonalnie :)
Jaką technikę najlepiej zastosować? Czy ustawić dłuższy czas na 2-3sek., zapiąć aparat na statyw i oczywiście spróbować skłonić obiekt to tego aby stał nieruchomo :) czy moze lepiej (również ustawiając aparat na statywie) wykonać dwa zdjęcia - jedno na krótkim czasie, a drugie na długim i skleić to w PS?
Prośba o porady bo w praktyce jeszcze tego nie stosowałem
Może jakieś zdjęcia przykładowe?
Dziękuję i pozdrawiam,
Będę niedługo wykonywał zdjęcia dwu-osobowemu zespołowi muzycznemu.
Mam parę pomysłów ale wykonanie jednego trochę nie daje mi spokoju.
Chciałbym ustawić Panów na ruchliwym chodniku i wykonać zdjęcie tak, aby sam obiekt wyszedł oczywiście ostry i nieporuszony, a tłum rozmyty.
Tego typu ujęcia nigdy nie robiłem i zależy mi na tym, aby wyszło to w miarę profesjonalnie :)
Jaką technikę najlepiej zastosować? Czy ustawić dłuższy czas na 2-3sek., zapiąć aparat na statyw i oczywiście spróbować skłonić obiekt to tego aby stał nieruchomo :) czy moze lepiej (również ustawiając aparat na statywie) wykonać dwa zdjęcia - jedno na krótkim czasie, a drugie na długim i skleić to w PS?
Prośba o porady bo w praktyce jeszcze tego nie stosowałem
Może jakieś zdjęcia przykładowe?
Dziękuję i pozdrawiam,