PDA

Zobacz pełną wersję : Szybsza karta pamięci - jaka?



Prezo
18-04-2013, 07:03
Teraz korzystam z takiej karty:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/sandiskkartaultrasd8gb15mbs-2.jpg
źródło (http://umnietaniej.pl/214-large/sandisk-karta-ultra-sd-8gb-15mb-s.jpg)

Niestety przy zdjęciach seryjnych zapis trwa dosyć długo.

Co szybszego ewentualnie możecie polecić? 8GB w zupełności wystarczy.

puciek
18-04-2013, 07:13
Ten aparat nie potrzebuje szybszej. On ma tylko 3 klatki/s, a w serii po 7-dmiu zaczyna się dławić: http://www.optyczne.pl/78.3-Test_aparatu-Nikon_D60_U%C5%BCytkowanie.html

Prezo
18-04-2013, 07:25
Mam wrażenie, że zapisywanie na karcie trwa zbyt długo...
Po zrobieniu serii zdjęć napis "Zapisywanie" widnieje 1-2 sek.
Myślałem, że karta z szybszym zapisem rozwiąże problem.

puciek
18-04-2013, 09:59
A masz włączone funkcje redukcji szumów i/lub D-Lighting? Jeżeli tak, to je wyłącz

GonzoG
18-04-2013, 11:43
Bez problemów możesz kupić szybszą kartę:
SanDisk Ultra 30MB/s
SanDisk Extreme 45MB/s
czas zapisu skróci się nieznacznie. Przy 6 RAWach w serii na Ultra II 15MB/s zapis trwa 8-9s, przy Extreme Pro 95 MB/s trawa 7s.
D60 nie potrafi szybko zapisywać zdjęć. Szybka karta tego nie zmieni.

Qubbik
18-04-2013, 20:21
A korzystał ktoś z Samsung SDXC Class 10? Niby 80/40 ale jak to ma się do rzeczywistości?

Prezo
18-04-2013, 21:03
Bez problemów możesz kupić szybszą kartę:
SanDisk Ultra 30MB/s
SanDisk Extreme 45MB/s
czas zapisu skróci się nieznacznie. Przy 6 RAWach w serii na Ultra II 15MB/s zapis trwa 8-9s, przy Extreme Pro 95 MB/s trawa 7s.
D60 nie potrafi szybko zapisywać zdjęć. Szybka karta tego nie zmieni.

Pytanie czy będzie jakakolwiek zauważalna różnica czy nie....

puciek
18-04-2013, 21:53
Będzie niezauważalna różnica. Przeczytaj jeszcze raz:


Przy 6 RAWach w serii na Ultra II 15MB/s zapis trwa 8-9s, przy Extreme Pro 95 MB/s trawa 7s.

GonzoG
18-04-2013, 22:13
A korzystał ktoś z Samsung SDXC Class 10? Niby 80/40 ale jak to ma się do rzeczywistości?

W rzeczywistości będzie jakieś 75/38, ale tylko w dobrym czytniku.
Ile w aparacie, to zależy od aparatu, ale więcej jak 15 nie oczekuj i to tylko jeśli ma Expeed3, w starszych będzie to do 10MB/s lub jeszcze mniej.

Jak chcesz szybką kartę, to tylko:
SanDisk Extreme lub Extreme Pro
Lexar Professional 600X

Qubbik
19-04-2013, 01:50
Super. Dzięki za poradę, bo już chciałem brać tego Samsunga