Zobacz pełną wersję : Szybsza karta pamięci - jaka?
Teraz korzystam z takiej karty:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/sandiskkartaultrasd8gb15mbs-2.jpg
źródło (http://umnietaniej.pl/214-large/sandisk-karta-ultra-sd-8gb-15mb-s.jpg)
Niestety przy zdjęciach seryjnych zapis trwa dosyć długo.
Co szybszego ewentualnie możecie polecić? 8GB w zupełności wystarczy.
Ten aparat nie potrzebuje szybszej. On ma tylko 3 klatki/s, a w serii po 7-dmiu zaczyna się dławić: http://www.optyczne.pl/78.3-Test_aparatu-Nikon_D60_U%C5%BCytkowanie.html
Mam wrażenie, że zapisywanie na karcie trwa zbyt długo...
Po zrobieniu serii zdjęć napis "Zapisywanie" widnieje 1-2 sek.
Myślałem, że karta z szybszym zapisem rozwiąże problem.
A masz włączone funkcje redukcji szumów i/lub D-Lighting? Jeżeli tak, to je wyłącz
Bez problemów możesz kupić szybszą kartę:
SanDisk Ultra 30MB/s
SanDisk Extreme 45MB/s
czas zapisu skróci się nieznacznie. Przy 6 RAWach w serii na Ultra II 15MB/s zapis trwa 8-9s, przy Extreme Pro 95 MB/s trawa 7s.
D60 nie potrafi szybko zapisywać zdjęć. Szybka karta tego nie zmieni.
A korzystał ktoś z Samsung SDXC Class 10? Niby 80/40 ale jak to ma się do rzeczywistości?
Bez problemów możesz kupić szybszą kartę:
SanDisk Ultra 30MB/s
SanDisk Extreme 45MB/s
czas zapisu skróci się nieznacznie. Przy 6 RAWach w serii na Ultra II 15MB/s zapis trwa 8-9s, przy Extreme Pro 95 MB/s trawa 7s.
D60 nie potrafi szybko zapisywać zdjęć. Szybka karta tego nie zmieni.
Pytanie czy będzie jakakolwiek zauważalna różnica czy nie....
Będzie niezauważalna różnica. Przeczytaj jeszcze raz:
Przy 6 RAWach w serii na Ultra II 15MB/s zapis trwa 8-9s, przy Extreme Pro 95 MB/s trawa 7s.
A korzystał ktoś z Samsung SDXC Class 10? Niby 80/40 ale jak to ma się do rzeczywistości?
W rzeczywistości będzie jakieś 75/38, ale tylko w dobrym czytniku.
Ile w aparacie, to zależy od aparatu, ale więcej jak 15 nie oczekuj i to tylko jeśli ma Expeed3, w starszych będzie to do 10MB/s lub jeszcze mniej.
Jak chcesz szybką kartę, to tylko:
SanDisk Extreme lub Extreme Pro
Lexar Professional 600X
Super. Dzięki za poradę, bo już chciałem brać tego Samsunga
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.