Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Jak przetransportować*statyw ?



Jedrek.S
16-04-2013, 16:15
Witam.
chcę zabrać*ze sobą*na wyjazd statyw - manfrotto 293A3 (duży) i nie wiem czy nastawiać*się*na przejazd w bagażu głównym, czy brać*go na plecak (deczko wystaje poza jego obrys)

Wagowo się*zmieszcze, ale kiedyś przeszukiwano nam torbę bo nie wiedzieli czy to suszarka do włosów czy pistolet, więc wolę*się*upewnić :)

Pozdrawiam

6868
16-04-2013, 16:47
Proponuje "większa" polowe w bagażu głównym, natomiast "mniejsza" w plecaku :)
Niedługo będą padać tu pytania typu:
- niech mi ktoś doradzi czy lepiej poznać dziewczynę, czy tez chłopczyka
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.flugzeugforum.de/images/smilies/headscratch.gif)
Sorry, ale tego typu pytania są, lekko powiedziawszy, dziwne :)

jarekf34
16-04-2013, 16:53
Przerabiałem to samo i powiem Ci od siebie, że tylko bagaż główny. Raz nawet pytałem się celnika czy mogę zabrać go na pokład i powiedział, że na bramkach mogą mnie puścić ale nie ręczą co będzie dalej więc wolałem się nie stresować... wreszcie to urlop :) Tylko zabezpiecz dobrze bo raz mi się uszkodził, rzucają walizkami jak workami z ziemniakami ;):)

Jedrek.S
16-04-2013, 17:03
Wiesz co, dziwnie czy nie dziwne - raz ode mnie ktoś*przeszedł, raz nie - i właśnie dlatego się*pytam. To dzięki :)

chory
16-04-2013, 17:34
Jesli miesci sie w dopuszczalnych wymiarach bagazu podrecznego, to niby dlaczego mieliby nie wpuscic? Ja wkladam w bagaz glowny, bo moj statyw jest za ciezki i za duzy, ale przez to musze ubezpieczac ten bagaz na znacznie wieksza kwote. Wartosciowy sprzet wolalbym miec przy sobie, ale co zrobic.

foto4deg
16-04-2013, 22:31
Przewoziłem manfrotto 190xb, wystawał ponad plecak i nigdy nie miałem problemu. Jak nie przekracza wymaganych wymiarów, to śmiało zabieraj.
6868 liczbę postów nabijasz? Po raz kolejny twoja odpowiedź nic nie wnosi.

Borat1979
16-04-2013, 22:38
Po co te dodatki w każdym twoim poście?


Witam.
chcę zabrać*ze sobą*na wyjazd statyw - manfrotto 293A3 (duży) i nie wiem czy nastawiać*się*na przejazd w bagażu głównym, czy brać*go na plecak (deczko wystaje poza jego obrys)

Wagowo się*zmieszcze, ale kiedyś przeszukiwano nam torbę bo nie wiedzieli czy to suszarka do włosów czy pistolet, więc wolę*się*upewnić :)

Pozdrawiam

RobertMiernik
16-04-2013, 22:59
Tylko do głównego, ze statywem Cię prawie na pewno do samolotu nie wpuszczą, to tak jakbyś łom chciał wnieść na pokład...

Władca Pixeli
17-04-2013, 02:18
Tylko do głównego, ze statywem Cię prawie na pewno do samolotu nie wpuszczą, to tak jakbyś łom chciał wnieść na pokład...
Latałem ze statywem i do tego w pokrowcu więc wyglądało to jak strzelba :mrgreen: Zawsze zabierałem na pokład i nie było problemów.


http://img844.imageshack.us/img844/9659/slik.jpg
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/9659/slik.jpg)

Jedrek.S
17-04-2013, 07:41
Borat1979 - od momentu przejścia na macbooka pojawiają mi się na tym forum non stop, i nie wiem jaka jest tego przyczyna.

doktor
17-04-2013, 11:07
Mac wstawia znaczki po polskich znakach diakrytycznym, np. ś albo ć czy też ę. Taka dekoracja.
Co do statywu, mogą go traktować jako narzędzie niebezpieczne, podobnie jak pilniczek czy nożyczki do paznokci.

zzZZzz
17-04-2013, 14:58
latałem już Lufą, BA, Air France, AA, AirAsia, VietnamAirlines, LOT, OLT, TAPAS`ami i cholera wie czym jeszcze i zawsze mam statyw w plecaku, i prędzej chcieli oglądać 70-200 niż statyw, ciumkali nad nim, ale jak widzieli resztę fotozłomu to nikt nic nie marudził

musiałbyś mieć mega pecha by trafić na jakiegoś upierdliwca który by zrobił Ci problemy

RobertMiernik
17-04-2013, 15:11
Nie od upierdliwca to zależy tylko od statywu, jeśli to 5 kilogramowa bestia, którą można ubić pół załogi to Cię nie wpuszczą.

shaolin
17-04-2013, 15:40
Tylko do głównego, ze statywem Cię prawie na pewno do samolotu nie wpuszczą, to tak jakbyś łom chciał wnieść na pokład...

:shock:

Praktycznie zawsze mam statyw ze soba na pokladzie, wsadzam go do luku nad glowa i nikt nie placze, latalem z alu Manfrotkami jak i carbonowym Velbonem. Nikt nigdy sie nie przyczepil. Froty byly bez kondona, Velbon w kondonie (zwykla szmatka).

Jak ktos sie uprze to mozna kogos ubic plastikowym nozem z zestawu obiadowego ;)

Jedrek.S
17-04-2013, 15:43
2.5 kg :)

chory
17-04-2013, 16:19
http://www.britishairways.com/travel/bagrest/public/en_gb
O zadnych statywopodobnych przedmiotach nawet sie nie wspomina.
Nie sadze aby nawet tanie linie lotnicze mialy bardziej restrykcyjne ograniczenia.

Jedrek.S
17-04-2013, 17:43
To lufthansa, więc powinni dać*luz. Dzięki wielkie za odpowiedź*:)

markB
17-04-2013, 18:10
Inaczej jest w Europie, a inaczej w USA. W tym ostatnim bagaż podręczny podlega dużo większym restrykcjom (http://www.tsa.gov/traveler-information/prohibited-items), przy czy dużo zależy od gościa przy bramce (lista TSA nie jest pełna). Może uznać statyw za narzędzie niebezpieczne. Szczególnie w połączeniu z arabskimi rysami. Tak więc kolega w Europie może zabrać statyw ze sobą razem z bagażem podręcznym, ale gdyby przypadkiem leciał do USA i zamierzał potem wracać, to może napotkać trudności przy wnoszeniu statywu na pokład.

Władca Pixeli
17-04-2013, 19:34
Inaczej jest w Europie, a inaczej w USA. W tym ostatnim bagaż podręczny podlega dużo większym restrykcjom (http://www.tsa.gov/traveler-information/prohibited-items), przy czy dużo zależy od gościa przy bramce (lista TSA nie jest pełna). Może uznać statyw za narzędzie niebezpieczne. Szczególnie w połączeniu z arabskimi rysami. Tak więc kolega w Europie może zabrać statyw ze sobą razem z bagażem podręcznym, ale gdyby przypadkiem leciał do USA i zamierzał potem wracać, to może napotkać trudności przy wnoszeniu statywu na pokład.
Tak się składa, że ja głownie latam w USA i jak na razie nie było problemów :mrgreen:

Borat1979
17-04-2013, 22:15
Borat1979 - od momentu przejścia na macbooka pojawiają mi się na tym forum non stop, i nie wiem jaka jest tego przyczyna.

To chyba to słynne :p


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/220pxApple_logo_Think_Different_vectoriz-2.png
źródło (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d0/Apple_logo_Think_Different_vectorized.svg/220px-Apple_logo_Think_Different_vectorized.svg.png)

markB
18-04-2013, 02:28
Tak się składa, że ja głownie latam w USA i jak na razie nie było problemów :mrgreen:

Nie twierdzę, że każdy "bramkarz" się czepia. Ja miałem jednak problem (raczej niewielki) i to niemal dokładnie 10 lat przed wrześniem. Miałem przy sobie monopod i dwoje gości na bramce przez 5 minut zatrzymało całą kolejkę wnikliwie oglądając i kilkukrotnie prześwietlając ten przyrząd. Odkręcili nawet bazę i zaglądali przez mały otworek po śrubce do środka, ale w końcu przepuścili.

cezet
18-04-2013, 05:57
I dlatego stworzono malutki statyw o skośnej nazwie Sirui - co by się nie martwić ani o wagę ani gabaryt. Sztuka na wakacje jak znalazł :-)

Jedrek.S
21-04-2013, 20:18
Kurcze, może rzeczywiście trzeba się*pochylić*nad tematem i opieprzyć*nogi frotki na takie lekkie sirui.