Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Statyw z głowicą olejową do D800



coroner
14-04-2013, 23:46
Witam
Poszukuję statywu z oddzielną głowicą olejową.
Jego przeznaczenie to będzie głównie wideo, stąd dobrze, żeby utrzymał on w miarę stabilnie taki zestaw jak D800, grip, 24-70, slider 60cm - w sumie ok 2,5 - 3kg
ktoś ma jakieś pomysły na coś, co można zakupić w granicach 500-1000 ?? Może jakiś Velbon lub Slik ??

fafniak
14-04-2013, 23:51
statyw z głowicą olejowa w takiej cenie ?

miron19j
14-04-2013, 23:57
statyw z głowicą olejowa w takiej cenie ?
oczywiście.
Taką ma np. Triopo, cena za statyw węglowy z głowicą olejową ok. 750.-
Tylko, że chwilowo niedostępny w Polsce. :-)

fafniak
15-04-2013, 00:02
możesz podać przykład ?

miron19j
15-04-2013, 01:38
http://www.foto-tip.pl/sklep/zaawansowana_glowica_triopo_nb_2s-p-1772.html

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-b-3-glowica-kulowa.html

i statyw
http://allegro.pl/lekki-weglowy-statyw-triopo-gx-1027-carbon-0-85-kg-i2959132471.html

artman
15-04-2013, 01:49
Użytkownicy forum videodslr chwalą VELBON DV-7000, kosztuje niecałe 500zł, udźwig do 4,5kg. Sam też niedługo planuje zakup statywu video (i slidera) i będzie to raczej VELBON DV-6000 lub 7000. Wydaje mi się, że za tą cenę nic lepszego się nie dostanie, udźwig nieduży ale na moje d5100 starczy spokojnie... Posiada gwint 3/8 więc w razie czego nie ma problemu z wymianą głowicy np. na manfrotto 501HDV. Pozdrawiam

WALOD
15-04-2013, 07:13
Użytkownicy forum videodslr chwalą VELBON DV-7000, kosztuje niecałe 500zł, udźwig do 4,5kg. Sam też niedługo planuje zakup statywu video (i slidera) i będzie to raczej VELBON DV-6000 lub 7000. Wydaje mi się, że za tą cenę nic lepszego się nie dostanie, udźwig nieduży ale na moje d5100 starczy spokojnie...

DV-7000 używam od wielu lat. Jest lekki i bardzo poręczny. Przemieszczanie się z nim nie stanowi żadnego problemu a głowica pracuje bardzo płynnie. Jedyne czego mi sporadycznie brakuje, to możliwości systemowego połączenia wszystkich nóg na poziomie płaszczyzny podłoża. Głowica pracuje tylko w dwóch płaszczyznach, dlatego ustawienie aparatu w pionie ma swoje ograniczenia ale w nagrywaniu filmów nie ma to znaczenia. Biorąc pod uwagę cenę, jest rewelacyjny.

fafniak
15-04-2013, 08:17
http://www.foto-tip.pl/sklep/zaawansowana_glowica_triopo_nb_2s-p-1772.html

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-b-3-glowica-kulowa.html

i statyw
http://allegro.pl/lekki-weglowy-statyw-triopo-gx-1027-carbon-0-85-kg-i2959132471.html

ekhm... jaja sobie robisz ?
może wpierw przeczytaj ze chodzi o filmowanie i głowice olejową?

velbon7000 -faktycznie jest lekki to prawda i na tym koniec

miron19j
15-04-2013, 09:06
ekhm... jaja sobie robisz ?
może wpierw przeczytaj ze chodzi o filmowanie i głowice olejową?

velbon7000 -faktycznie jest lekki to prawda i na tym koniec

sorki, nie doczytałem :-(

fafniak
15-04-2013, 10:03
Duża część rynku zawalona jest produktami tanimi - czasem, gdzieś ktoś napisze "olejowa" głowica... może przez pomyłkę, może rozmyślnie wprowadza w błąd.
Czasem producent pisze że "oil" to był użyty żeby smar lepiej "chodził" ;)
Większość głowic to cierne głowice - olejowe sa niestety drogie. wykonanie olejowej głowicy też ma ogromne znaczenie ...

http://videodslr.pl/jaki-statyw-t61.html
wbij się w ten wątek - tylko uważnie bo i chłam też jest tam polecany.
Ze swoejj strony mogę polecić sachtlera ACE - niestety znacznie przekracza budżet ale za konstrukcję odpowiada firma sachtler... producent jednych z najlepszych statywów. ACE ma gówniane nogi niestety - za to wspaniała głowicę

Kaczy_Grzmot
15-04-2013, 10:30
Swego czasu słyszałem dobre opinie o takiej budżetowej parze: Manfortto 055XPROB i Manfrotto 701HDV. Zamkniesz się w 1000 zł. Z tego zestawu posiadam świetny 055XPROB. Nie jestem filmowcem, ale gdybym chciał zacząć, to właśnie dokupiłbym tę głowicę.

Recenzja statywu i głowicy:
http://www.youtube.com/watch?v=8W2ZEDRyUQ0

Test statywu i głowicy:
http://www.youtube.com/watch?v=q-JxjezH1wQ

coroner
15-04-2013, 13:21
A co powiecie o zestawie Manfrotto statyw 190X PRO i głowica 701HDV ??

Kaczy_Grzmot
15-04-2013, 15:04
190X PRO to trochę mniejszy i lżejszy brat 055XPROB. Moim zdaniem różnica w wadze i rozmiarze nie jest tak radykalna by powodować istotny komfort w transporcie, natomiast podczas fotografowania większy rozmiar oraz waga są korzystne. 055XPROB noszę zawieszony na plecaku Lowepro CompuTrekker.

fafniak
15-04-2013, 22:39
a ja spytam sie inaczej - na jakich ogniskowych będziesz pracował ....

coroner
16-04-2013, 12:53
Zakładam, że raczej szeroki kąt i standardy, powiedzmy 12-85mm. Coś dłuższego to dopiero ewentualna, dalsza perspektywa czasowa.

fafniak
16-04-2013, 13:18
no właśnie... i potem moze byc problem - ze względu właśnie na oszczędnosci na głowicy....
ta 701 to właśnie taka głowica co do której mam podejrzenia o celowe wprowadzanie w błąd kupca... jej "olejowość" ;)
Jeżeli masz możliwość to zrób prosty test
zapnij szkło 200-300mm i postaraj sie zrobić (nagrać) panoramę góra dół , potem lewo prawo a potem z dołu do góry z jednoczesna lekką panoramką lewo prawo. Ważne jest wszystko - od startu do zatrzymania.
Na olejowej powinieneś zrobic to bez problemów :)

I nie okłamuj się że "na razie mi to wystarczy" - przerabiamy to za każdym razem :)

coroner
16-04-2013, 13:45
Nie zamierzam. Raczej wolałbym kupić raz a dobrze, niestety nie mam w ogóle rozeznania w takich sprzętach, gdyż wcześniej nie były mi potrzebne.
tematy filmowania u mnie to glownie teledyski, filmy promocyjne, reklamowe, backstage, więc myślę, że ogniskowe powyżej 85 to będzie rzadkość. Do tego jeszcze dodam, że przede wszystkim do filmowania planuję używać D5200 - pytałem o sprzęt pod D800, żeby w razie czego sie nie okazało, że nie udźwignie.
Możliwości testowania mam średnie, bo najbliżej ją kupię 180km od miejsca zamieszkania (w Krakowie)
W takim razie może M 501HDV pod statyw 055XProB??

National
21-04-2013, 08:49
Dzięki za info Panowie przydadzą się wskazówki przy zakupie do którego też się przymierzam. :)