Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 03. GP Chin.
adolfik9501
11-04-2013, 23:55
Hej.
Zbliża się trzeci wyścig sezonu, 2013 FORMULA 1 UBS CHINESE GRAND PRIX na torze Shanghai International Circuit. Po raz dziesiąty będziem śmigać razem z dziewczynami po tym obiekcie ;)
Sam tor ma układ następujący:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/china_895/circuit_diagram.html)).
Z satelity wygląda zaś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Jak zawsze trochę danych technicznych:
Długość toru: 5451 m
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 305 066 km
Pierwsze GP: 2004
Track Length: 5451 m
Laps: 56
Total Distance: 305 066 km
First Grand Prix: 2004
Strefa DRS to złuo:
Jak widać na diagramie pomiar w zakręcie 12, a aktywacja w połowie prostej między zakrętami 13 - 14.
Pierwszy zwycięzca:
2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1:29'12.420 hrs. 205.185 km/h.
Ostatni zwycięzca:
2012 - Nico Rosberg (Mercedes MGP W03/Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:36'26.929 hrs. 189.778 km/h.
Ot ciekawostka:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/nicobritneyrosbergpassport-1.jpg
źródło (http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/nicobritneyrosbergpassport.jpg)
:mrgreen:
Najlepszy czas Pole Position:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8) 1'33.706 min. 209.416 km/h.
Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):
2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'32.238 min. 257.320 km/h.
Harmonogram:
Piątek, 12 kwietnia 2013 r:
1 trening: 04:00 - 05:30
2 trening: 08:00 - 09:30
Sobota, 13 kwietnia 2013 r:
3 trening: 05:00 - 06:00\
Kwalifikacje: 08:00
Niedziela, 14 kwietnia 2013 r:
Wyścig: 09:00
Tradycyjnie, Live Timing będzie dostępny tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/15979669901274494225-1.png
źródło (http://iv.pl/)
Kalendarz postępujący:
1. GP Australii: 1. Raikkonen 2. Alonso, 3. Vettel,
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton,
3. GP Chin: 1. ?, 2. ?, 3. ?,
Tradycyjnie onboard z YT:
EqUAOBo_zy0
Zapraszam.
adolfik9501
12-04-2013, 12:17
Wyniki pierwszego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/62107630292792077231-1.png
źródło (http://iv.pl/)
Wyniki drugiego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/91691422707224096550-1.png
źródło (http://iv.pl/)
Nareszcie skończyły się te dłuuuuugie trzy tygodnie i znowu można zawładnąć pilotem :)
adolfik9501
12-04-2013, 23:27
Nareszcie skończyły się te dłuuuuugie trzy tygodnie i znowu można zawładnąć pilotem :)
Ja tam sobie radzę: V8SC (trochę badają teren, bo duuużo zmian mają), IndyCar (całkiem fajny ostatni wyścig), nawet się męczę z NASCAR Sprint Cup.
Borat1979
13-04-2013, 00:14
IndyCar (całkiem fajny ostatni wyścig)
Jak stacja transmituje Indy?
Widze, ze zoltemu dali pojezdzic... ale szybki to on nie byl ;) tu go co chwile pokazuja, jak tylko daja jakis material o F1. ;)
To jest 10. rocznica wyscigu w Szanghaju, moze zrobia cos specjalnego z tej okazji.
adolfik9501
13-04-2013, 07:45
Wyniki trzeciego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/59336727803395275605-1.png
źródło (http://iv.pl/)
EDZIA1:
Jak stacja transmituje Indy?
Nie mam bladego pojęcia. Ja sobie zassysam wyścig z neta i oglądam w wolnej chwili. Akurat ostatnio Indy tylko na YT, a szkoda bo nie HD -> https://www.youtube.com/watch?v=tmH-5K5dypU. Live timing jest na http://racecontrol.indycar.com/. V8SC zaś z tej strony http://www.darcyf1.com/races.php#categories. Polecam zwłaszcza poprzednie sezony, bo obecnie jeszcze poznają specyfikację samochodów i szukają limitów regulaminowych, więc niewiele się dzieje.
EDZIA2:
(...)
To jest 10. rocznica wyscigu w Szanghaju, moze zrobia cos specjalnego z tej okazji.
Kto wie, może najadą Koreę Płn. ;)
Dobra pogoda za oknem, dobra pogoda na torze, tu raczej nie bedzie problemu... ale moze beda inne ;) odpadajace kola, nosy, itp :D
adolfik9501
13-04-2013, 08:01
Dobra pogoda za oknem, dobra pogoda na torze, tu raczej nie bedzie problemu... ale moze beda inne ;) odpadajace kola, nosy, itp :D
Myślisz, że Sutil znowu będzie dymił ;)
Niech dymi ktokolwiek, wazne zeby bylo ciekawie :D
EDIT: Webberowi popsul sie samochodzik... :cry:
Najs, Red Bull dzisiaj mial jakiegos zonka - Webber sie zepsul, Vettel nie dojechal za daleko w Q3 i nie zrobil czasu... Hamilton za to PP! Za nim Kimi... Groszek 6, wiec Lotus nawet niezle.
adolfik9501
13-04-2013, 09:06
Wyniki kwalifikacji:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/11090674246285154985-1.png
źródło (http://iv.pl/)
adolfik9501
13-04-2013, 12:05
Webber w promocji dostał lepsze miejsce i będzie widział całą stawkę ;) Za mało paliwa w baku by pobrać próbkę, więc kara musi być.
Przynajmniej nikt go nie wyprzedzi na starcie :mrgreen:
adolfik9501
13-04-2013, 12:54
Przynajmniej nikt go nie wyprzedzi na starcie :mrgreen:
Start będzie miał dobry, zespół się postarał podczas kwalifikacji, więc nie musieli nic na wyścig szykować :mrgreen:
OT: Dzisiejsze V8SC Pukekohe Park Raceway Sprint Race 1 & 2 Ssanie ON :)
adolfik9501
13-04-2013, 15:42
(...)
OT: Dzisiejsze V8SC Pukekohe Park Raceway Sprint Race 1 & 2 Ssanie ON :)
W oczekiwaniu na jutrzejszy wyścig F1, obejrzałem sobie oba dzisiejsze wyścigi V8SC. W drugim widać było, że dochodzą do porozumienia z furami i nowym regulaminem. Była rzeźnia do samego końca. Jakby ktoś miał niecałą godzinkę wolnego i ochotę to proszę: http://www.darcyf1.com/videos/v8supercars/2013/new_zealand/NewZealand2013.Race2.Full_Race.darcyf1.avi
Pobudka! Zaraz sie zacznie :twisted:
EDIT: Puszaja material o Szanghaju i o torze (jego budowie, itp), nawet niezle rzeczy pokazuja.
EDIT: Vettel w studiu (oczywiscie jakies wczesniejsze nagranie :D), pan mowi do niego po kitajsku, a ten nie wie co sie dzieje :mrgreen: nie no, tlumacza mu do ucha ;) da se rade :D
adolfik9501
14-04-2013, 08:48
W sumie dla mnie żadna różnica, czy oglądam na Polszmacie, czy po kitajsku, i tak nie wiem o czym mówią ;)
EDYTA: Widzę, że Webber będzie się przebijał. Zmieniono mu ustawienia fury, wymieniono skrzynię, wystartuje więc z boksu. Autko będzie tak zestrojone jak Vettela w Abu Dhabi więc będzie szybkie.
I tak go wszyscy wyprzedza na starcie :mrgreen:
Pojechali rozgrzac kolka, za chwile jedziem!
adolfik9501
14-04-2013, 09:03
Właśnie pokazywali, że będą 2 strefy DRS. W mordę już nawet nie można oficjalnej stronie F1 wierzyć. W zeszłym roku to do czwartku wieczorem/piątku nie dawali DRS na diagramie, a w tym, jak widać, trzymają stare diagramy. Trza będzie wziąć poprawkę i znowu po necie szperać.
Ferrari od razu za Hamiltonem...
EDIT: Webber juz zaliczyl pitstopa...
adolfik9501
14-04-2013, 09:07
Webber zmienia opony po 1 kółku. W IndyCar na opcjonalnych oponach trza przejechać 2 okrążenia przy zielonej fladze. IMHO lepiej.
EDYTA: DRS to ZUO!
Najs, oba Ferrari zrobily Hamiltona na tym samym zakrecie :D
EDIT: Zolta flaga, zepsuli Force India... O fak, Sutil sie pali, w sensie bolid! :shock:
EDIT: Ok, juz wiem - Gutierrez wjechal w dupe Sutilowi, skonczyl na poboczu. Sutilowi po wjechaniu do pitstopu palila sie prawa tylna piasta :shock:
EDIT: Czyzby Webber cos wykombinowal? Bo jadlem czipsy i nie zwrocilem uwagi :D
EDIT: Wykombinowal... chcial wyprzedzic SRT po wewnetrznej ale zamiast to zrobic to wbil mu sie w bok, obrocil SRT i urwal se kawalek nosa.
EDIT: Teraz Kimi zrobil zaslone dymna, ale z gleby bo troche za pozno zaczal hamowac i w dupe wjechal komus ;) Nos ma popsuty :D
EDIT: Webberowi chyba sie spsulo calkiem auto bo jedzie 2km/h.
ojojojojojojoj
gaźnikolo dał po zaworach
e
webber - 2nd edition :D
Najs, teraz odpadlo kolo Webberowi i sie toczy po torze... :D
EDIT: Ross Brawn dzisiaj -> http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/Tard2.jpg :D
EDIT: Kimi caly czas z porwanym nosem sie turla...
adolfik9501
14-04-2013, 09:40
Rosberg 3 pit, na 19 (2) i 20 (3) kółku? Coś kombinują czy nabroili.
EDYTA: Ciekawe, Perez wypchnął Raikkonena i nie będzie kary.
adolfik9501
14-04-2013, 10:28
Helmut przed startem powiedział do Ricciardo: "Dziś masz pojechać dobrze, bo jak nie to mój pokój to 212" :mrgreen:
Alonso wygral! Reszta jest nieistotna :mrgreen:
adolfik9501
14-04-2013, 10:44
Wyniki nieoficjalne:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/75901590254982222436-1.png
źródło (http://iv.pl/)
Fajne podium, a już się martwiłem ;)
Wyniki oczywiście nieoficjalne. Grożą kary za wybryki przy żółtych flagach dla zawodników nr 1, 2, 5, 7, 8, 17, 19.
EDYTA: Jeszcze jedno, jak Merc mógł się męczyć trzy lata z dziadkiem...
Najs, Coulthardowi kazali mowic po kitajsku :D zolci tutaj w studiu padli ze smiechu :D
adolfik9501
14-04-2013, 10:59
Najs, Coulthardowi kazali mowic po kitajsku :D zolci tutaj w studiu padli ze smiechu :D
U nas mówili w ojczystym języku, a też płakałem. Na początku mnie rozłożyli tekstem po starcie, w stylu "Vettel już wysoko", a w tym momencie był 9. Startował również z 9 pozycji :)
Coulthardowi kazali
To ten kanciak jeszcze żyje? :)
U nas mówili w ojczystym języku, a też płakałem. Na początku mnie rozłożyli tekstem po starcie, w stylu "Vettel już wysoko", a w tym momencie był 9. Startował również z 9 pozycji :)
No to byl wysoko, wyzej niz Webber :mrgreen:
To ten kanciak jeszcze żyje? :)
Zyje i ma sie dobrze :D
adolfik9501
14-04-2013, 11:01
To ten kanciak jeszcze żyje? :)
Żyje i dorabia sobie jako dubler Ridgea (czy jak on się tam pisze) Forrestera w Modzie na sukces ;)
EDYTA: Załapałem cug na wyścigi, zaraz się skończy ssanie V8 wyścig nr 3 więc, kolejna godzinka z głowy. Tam też jeździ Coulthard, ale Fabian.
Polsat poleciał sobie w kulki i zapomniał puścić studio po wyścigu :) Jak żyć?
adolfik9501
14-04-2013, 11:11
Polsat poleciał sobie w kulki i zapomniał puścić studio po wyścigu :) Jak żyć?
Masochista! Ogląda studio po wyścigu ;) Ja od razu wyłączam, szkoda mego zdrowia.
Wazne, zeby reklam nie zapomnieli puscic :D
Masochista! Ogląda studio po wyścigu ;) Ja od razu wyłączam, szkoda mego zdrowia.
Zientarskiego i Maurycego jeszcze idzie słuchać :)
adolfik9501
14-04-2013, 11:15
Wazne, zeby reklam nie zapomnieli puscic :D
Akurat przed i po wyścigu to sobie niech robią co chcą. Dobrze, że wyścig jest w całości.
Zientarskiego i Maurycego jeszcze idzie słuchać :)
Z paczki Polsatowych speców to fakt, idzie ich przeżyć. Choć do dziś pamiętam, jak Zientarski pomylił kiedyś w transmisji/relacji Michaela Andrettiego (syn/tata) z Mario Andrettim (tata/dziadek). Jeszcze jest Marco (syn Michaela) ale to w Indy ;)
adolfik9501
14-04-2013, 12:57
Gutierrez za usunięcie Sutila z wyścigu zostanie przesunięty o 5 pozycji do tyłu na starcie GP Chin.
Webberowi za kolizję z Vergnem zaoferowano trzy miejsca.
Siakes male te kary ostatnio ;) to juz gorzej nie miec paliwa niz kogos rozjechac ;) kurna, prawie jak w PL :D
adolfik9501
14-04-2013, 13:35
Żadnych dodatkowych kar nie będzie. Wybryki przy żółtych flagach zwalono na elektronikę, że rzekomo dziewczyny nie miały info na kierownicy, czyli nie było światełek. Wiadomo, że dziewczyny lubią jak jest kolorowo, a że patrzyły do torebek to nie widziały flag ;)
adolfik9501
14-04-2013, 16:04
Zespół RedBulla dostał karę (dziwnie niską, bo 5k ojro) za wypuszczenie Webbera z niedokręconym kołem. Swoją drogą to nie wiem za co ta kara, przecież Borowczyk mówił, że koło odpadło na skutek kolizji z Vergne. Dobrze, że mamy dostęp do takich "fachowcóf" ;)
Borowik wie, bo sam przykrecal ;)
Borat1979
14-04-2013, 16:46
Zespół RedBulla dostał karę (dziwnie niską, bo 5k ojro) za wypuszczenie Webbera z niedokręconym kołem. Swoją drogą to nie wiem za co ta kara, przecież Borowczyk mówił, że koło odpadło na skutek kolizji z Vergne. Dobrze, że mamy dostęp do takich "fachowcóf" ;)
Webber uderzył przodem a odpadło tylne :)
adolfik9501
14-04-2013, 16:48
Webber uderzył przodem a odpadło tylne :)
Bo to taka zabawa z widzami: "Co innego widzisz, co innego słyszysz".
EDYTA: Do tego kontakt był inną stroną...
Gutierrez za usunięcie Sutila z wyścigu zostanie przesunięty o 5 pozycji do tyłu na starcie GP Chin.
A to nie było GP Chin? Czy za rok mu się oberwie?
adolfik9501
14-04-2013, 17:00
A to nie było GP Chin? Czy za rok mu się oberwie?
Bahrajnu znaczy się. Za dużo głupot słyszę od Borowczyka, a mówią, że "z kim się zadajesz takim się stajesz" ;)
MadOnion
14-04-2013, 21:53
Zientarskiego i Maurycego jeszcze idzie słuchać :)
Zientarski powinien opowiadać o Żukach i Tarpanach ; )
Były emocje dzisiaj. Ferdek na pudle :) Kimi drugi :) paluch się nie załapał :) Hami zdołał się obronić :). Oj się działo. A swoja droga to dziwne te kwalifikacje były, niby były a jakoś nikt nie chciał jeździć.
Borat1979
16-04-2013, 00:16
Zientarskiego i Maurycego jeszcze idzie słuchać :)
Nie żartuj. Zientarski wygaduje takie bzdury, że żal tego słuchać a już od wciskania co 10 minut tego gównianego tabletu z LTE robi mi się niedobrze.
MadOnion
16-04-2013, 10:03
Dlatego najlepiej oglądanie rozpocząć 4 min przed startem ; ) i wyłaczyć zaraz po
Dlatego najlepiej oglądanie rozpocząć 4 min przed startem ; ) i wyłaczyć zaraz po
Najlepiej oglądać live stream z innej stacji.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.