PDA

Zobacz pełną wersję : Efekt zdjęć w Klubie/Dyskotece



Ewerew
11-04-2013, 22:41
Witam!
Jak uzyskać efekt na zdjęciach jak poniżej?
Podejrzewam ze Lampa w gore z wysunięta karta, dłuższy czas, Iso wyższe ?
Dobre podejrzewam?
Jak to jest obrobione? (podchodzi mi to pod Hdr,a?) Czy suwak Shadows naprowadzi mnie na podobne?
Nie mam żadnych zdjęć z clubu przy sobie, ogólnie wychodziły mi miej więcej zawsze takie jak zapodał kolega gran_tourino #8 -> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=195070

a mi chodzi o taki efekt (z życiem :) )
1. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=530067367032296&set=a.530064530365913.1073741839.125818257457211&type=3&theater
2. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.529433567095676.1073741838.125818257457211&type=3

GonzoG
11-04-2013, 22:50
Nie fotografować sztywnych ludzi pozujących jak manekiny.

A co do samego wyglądu zdjęć - obrobić w programie do wywoływania RAW. Na pokazanych przez Ciebie zdjęciach wyraźnie jest podniesiony kontrast.

Możliwe też, że jest korekta na lampie, aby mocniej doświetlała.

Ewerew
12-04-2013, 12:21
Ktoś coś jeszcze?

kurczaczek
12-04-2013, 12:27
Vibrance i być może saturacja... kontrast i delikatne clarity...
Poza tym fajnie wyglądają zdjęcia z blyskiem na druga kurtynę

KamilM
16-04-2013, 00:43
Kontrast, mikrokontrast, podbita saturacja, może nieco dodane czernie, i tyle...

damiannelus
16-04-2013, 02:25
KamilM, rozwiniesz "mikrokontrast"? Filtr górnoprzepustowy?

Yanluk
16-04-2013, 05:42
KamilM, rozwiniesz "mikrokontrast"? Filtr górnoprzepustowy?

Clarity = mikrokontrast
Filt golrnoprzepustowy = ostrzenie

Tak w uproszczeniu.

EDIT

A co do samych zdjec. Wysokie ISO, czas okolo 1/60, otwarty jasny obiektyw, lampa na druga kurtyne i wszystko (ustawienia trzeba dobrac w zaleznosci od klubu i ilosci swiatla w nim)

A tutaj masz przyklad co i jak (EXIFy zachowane)
https://plus.google.com/photos/107518637739680274063/albums/5816807481604027201?authkey=CMLHveLnuJjZUg

pogoski
21-04-2013, 00:28
Dorzucę kamyszek. Może spodoba Ci się takie podejście.

Od jakiegoś czasu fotografuje w klubach (też tych sztywno pozujących, ale nie widzę w tym nic złego).
Zacznijmy od tego, że każdy klub jest inny. Ma inne kolory ścian i sufitu, inne wysokości, inne światła, więc w każdym musisz sobie skorygować założenia. Ale moją podstawę Ci podam.

Lampa. No musi być. Ludzie nie chcą się oglądać w jakiejś artystycznej kaszce, bo tylko to wychodzi w na ogół ciemnych klubach. Może walnąć w twarz lampą i zdjęcia pod zapodanym przez Ciebie linkiem tak właśnie są robione (prawdopodobnie został na lampę założony dyfuzor). Widać to po cieniu choćby pod brodą. Ja lampę ustawiam w tył lub w tył oraz lekko w jakiś bok. Zależy gdzie jest ściana. Dzięki temu cienie są łagodniejsze, ale są i twarz staje się bardziej przestrzenna. No ale gdy sufit jest na wysokości 10 metrów (bo i takie kluby bywają), walisz prosto w twarz z dyfuzorem. Nie ma innego wyjścia.

Ponieważ lampę odbijasz od sufitu i ścian, sprawdź ich kolor. Jak będzie to cegła, będą to drewniane filary wpadające w czerwień skoryguj balans bieli do 2500-3200K - w zależności od koloru. Nie zmienia to faktu, że i tak będziesz musiał np. w Lightroomie wyciągnąć odpowiedni balans bieli (choćby klikając pipetką na białko oka lub zęby). Tyle o kolorze.

Teraz inne ustawienia aparatu. ISO niezbyt wysokie ale też nie najniższe. Często ustawiam na 400. Przysłona jak najniższa, ale (bardzo ważne "ale") powstaje problem jak ustawią Ci się do zdjęcia 2 i więcej osób. Jak nie będą w tej samej odległości od Ciebie, to któraś nich będzie nieostra. Temat generalnie nie do ogarnięcia w głośnym klubie przy żywiołowości podchmielonych ludzi. A ustawienie przysłony powyżej 5.6 psuje już efekt zdjęć. No i czas. To zależy. Dla mnie wyjściowym jest 1/8. Jeśli światła z lamp są mocne i mogą spowodować prześwietlenia lub plamy na osobach, to zmniejszam czas. Jeśli chcę wyciągnąć bardziej artystyczne zdjęcia żeby tylne światła stworzyły fajny klimat, wydłużam czas - nawet do 1/2. Za długiego czasu nie można dawać, gdy za osobami jest mocne źródło światła (podświetlona lada, reklama), bo albo Ty nie utrzymasz aparatu nieruchomo lub ludzie się poruszą i światło "zje" kawałek postaci.

Oto gotowa recepta na zdjęcia klubowe. Oczywiście, nie każdemu może się takie podejście podobać. Kwestia gustu.

Przykład takich zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.517700194942783.1073741859.375854762460661&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.569952386372578.1073741832.544761745558309&type=1

sokolnik
21-04-2013, 00:46
Oto gotowa recepta na zdjęcia klubowe. Oczywiście, nie każdemu może się takie podejście podobać. Kwestia gustu.

Przykład takich zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.517700194942783.1073741859.375854762460661&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.569952386372578.1073741832.544761745558309&type=1

Recepta jak recepta. Jak napisałeś, każdy klub jest inny i inne parametry trzeba dobrać.
obejrzałem wszystkie zdjęcia tych linków które wleiłeś i powiem MZ 3/4 zdjęć za jasne, wyglądają jakby w klubie był dzień. Zero klimatu klubowego. Twarze białe, wypalone, bez koloru. Niektóre spoko, fajne. Jednak większośc do mnie nie gada. Ty dążysz do tego by rozmyć tło i jak napisałeś, problem z GO bo nie wszyscy się w niej mieszczą. Ja robię inaczej. Opis w linku niżej.

Sam focę w klubach i wiem jak jest ciężko. Wczoraj byłem w klubie i powiem że było ciężko (nowe body). Mistrzem nie jestem, mam troche inną technikę, nie wiem czy lepszą, wiem że inną :)
mój wątek:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218531