PDA

Zobacz pełną wersję : Noritsu QSS-3801HD - nowy, bardzo kozacki minilab



Czornyj
09-04-2013, 11:05
Moje pierwsze starcie z nowiuteńkim Noritsu QSS3801HD p. Nowaka zakończone sukcesem. Maszyna jest niesłychanie stabilna, oferuje świetną neutralność i ciągłość przejść tonalnych, oraz wysoki kontrast.

Noritsu nareszcie raczyło sensownie zaimplemetnować zarządzanie barwą na kontrolerze minilabu - można śmiało wysyłać zdjęcia w AdobeRGB, co pozwala lepiej wykorzystać gamut barwowy papieru.

Indywidualne profile dla emulsji Kodak Endura Premier i Fuji DP ukręciłem zestawem X-Rite i1Publish Pro2 świetnie sprawdzającym się w przypadku C-printów (niebawem dostępne na stronie fotonowak.pl). Ogólnie to najlepsza mokra maszyna z jaką miałem do czynienia, z czystym sumieniem mogę polecić ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/qss3801hd1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/qss3801hd2.jpg)

mkwiek
17-04-2013, 00:33
Jest power :)