PDA

Zobacz pełną wersję : chronologiczne ułożenie zdjęć w Lightroom 3-pomocy :)



markes1987
08-04-2013, 17:31
Chciałbym prosić o pomoc dotyczącą chronologicznego katalogowania zdjęć.

Zgrałem zdjęcia z 5 kart i po zaimportowaniu wszystkich do jednego katalogu niestety,ale pewna ich część nie wyświetla się chronologicznie. Co zrobić,aby ten problem rozwiązać.. Zdjęcia były robione z dwóch body,ale czas był w nich ustawiony taki sam,więc nie bardzo wiem gdzie tkwi problem.. Za wszelką pomoc wielkie dzięki :)

kkokosz
08-04-2013, 18:43
Nie wiem, czy w wersji 3 też tak będzie (mam 4.4), ale w widoku Grid (G) możesz ustawić sposób sortowania (np. na capture time). Zdjęcia powinny Ci się wtedy posortować wg czasu wykonania zdjęcia. To sortowanie utrzyma się na pasku zdjęć także po przełączeniu w tryb Develop (D).

markes1987
08-04-2013, 21:42
hmm.. no włąśnie problem w tym,że mam ustawione "capture time",ale niestety po zgraniu zdjęć z dwóch body zrobiło mi jakby najpierw chronologicznie z jednego body,a później w tym samym katalogu chronologicznie z drugiego body.. Chodzi mi o to jak to zrobić,żęby ustawiło wszystkie zdjęcia chronologicznie wg.daty i godziny w jednym katalogu.. Nie wiem,czy to kwestia drugiego body,czy możę kart? Wcześniej takich problemów nie miałem dlatego trochę zgupiałem dzisiaj..

docxxx
08-04-2013, 21:52
A moze jestes w widoku "po imporcie" a nie danego folderu? Po lewej stronie wybierz folder, w ktorym sa te wszystkie zdjecia. A masz dobrze ustawione zegary w body? Pamietaj, ze kilka dni temu przeslismy na letni czas ;)

markes1987
08-04-2013, 22:06
zegary i czas ne letni był zmieniony przed weselem. No to już było po imporcie (wczoraj próbowałem porozkminiać z adobe bridge). A jest taka możliwość żeby właśnie "po imporcie: udało mi się je jeszcze jakimś sposoboem ustawić chronologicznie,czy nie bardzo? Albo,czy jeżeli usunąłbym te wszystkie zdjęcia z tego katalogu w lightroomie i ziimportuje od nowa to dałoby coś jeszce rade zmienić? Bo kurcze no średnio mi się chce kombinować ze zmienianiem nazw zdjęć tak żeby to miało ręce i nogi..

docxxx
08-04-2013, 22:15
Powinno działać jak u innych. Musialeś zrobić coś innego.