PDA

Zobacz pełną wersję : mały problem D800



lvqe
07-04-2013, 22:37
Witam Serdecznie ;)

Pisze posta z takim pytaniem (jesli już była już o tym mowa) to proszę skasować post lub dać linka do tego tematu :)

chodzi mi o to ze kupiłem jakiś czas temu to body na pierwszy ogień poszły studniówki praca reporterska na zmiane z d700 nie zauważyłem problemów... ale zaczeło mnie zastanawiać jedno po sesji zdjęciowej... praca na środkowym głównym ptk AF rewelacja wszystko pięknie ostre... prawy AF nooo powiedzmy też okej ale już mydło... a z lewej strony AF mydło totalne... zero ostrosci gdzie kolwiek na zdjęciu... czy to chodzi o ten popularny błąd AF w tym nikonie ? czy też to jest zupełnie co innego ?

Dziękuje za odpowiedz z góry ;)

kolas
07-04-2013, 22:47
Jeżeli ostrości nie ma nigdzie to problem jest w obiektywie. Ale w twoim przypadku to błąd lewego AF i ostrość musi gdzieś być.

irek6311
07-04-2013, 22:49
Jeśli w świetle żarowym mydło to jak najbardziej ten popularny błąd/wada AF znana z D800/D600 i D7k < do serwisu na kalibrację .

lvqe
07-04-2013, 22:59
to mnie własnie zastanawiało... bo z D700 nie mam porblemów z żadnych z moimi obiektywami, ale z D800 bajka jeśli chodzi o środkowy główny AF a jeśli chodzi o boczne... to mydło(ewentualnie takie "rozdwojenie" występuje) chyba będe musiał odwiedzić jutro albo pojutrze sklep żeby oddali do serwisu :/ ehhh...