PDA

Zobacz pełną wersję : Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013



Jacek_Z
04-04-2013, 21:27
Czas najwyższy ogłosić nabór na kolejny "duży" plener "modelkowy". Kilka osób już mnie od pewnego czasu naciska :) bym wreszcie to ogłosił.
Sporo osób się przewinęło, sporo osób wraca po raz wtóry, można poczytać (tu na forum) jak było dawniej. Chyba wszystko wiadomo? Będzie jak sądzę około 40 fotografów i w takim przypadku 7 modelek, będą stylistki, będę ja służący radą. Zresztą wszyscy w koło będą przychylni i radzili i pomagali sobie (wiedzą i sprzętem) wzajemnie. Będzie fajna (bo niby dlaczego tym razem miało być inaczej?) atmosfera.
Opinie po ostatnim plenerze (w Wiktorowie) są tu: http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=26 (aż mi głupio, że tak chwalą).
Wątki o Wiktorowie http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=211435 i o Kręglu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=177464
Organizacyjnie - zrobimy tak jak w Wiktorowie, podzielimy sie na grupy i od śniadania do obiadu fotografujemy modelkę X, od obiadu do kolacji modelkę Y, następnego dnia kolejne modelki.
Będzie nas wielu, więc zrobie identyfikatory, będziemy wiedzieli jak kto ma na imię (i jakiego ma na forum nicka)

1. Termin - jak zwykle od czwartku (kolacja) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 13 do 16 czerwca 2013.

2. Miejsce położone najcentralniej z dotychczasowych moich imprez, bo w okolicach Łodzi, dokładniej koło Tomaszowa Mazowieckiego, a najdokładniej to wieś Smardzewice, ośrodek nazywa się Centrum Molo www.centrummolo.pl/index.php (http://www.centrummolo.pl/index.php)
Jest zdecydowanie o wyższym standardzie niż Kręgiel czy Wiktorowo, przy minimalnie wyższej cenie. 4 dni (3 noclegi) łącznie z posiłkami to 354 zł brutto, płatne na miejscu (ośrodek wystawi FV tym co chcą). Doba 118 zł, jak ktoś chce przyjechac na 2 noclegi to opłata jak łatwo policzyć 236 zł. Podaję, bo jest możliwość, że ktos przyjedzie np od piątku bo nie może dostać urlopu.
Ośrodek jest blisko wody, ładne otoczenie, są miejscówki - tła dla dziewczyn. A same pokoje są bardzo, bardzo OK.

3. Cena. Pierwszy składnik kosztów imprezy podałem wyżej - zakwaterowanie plus wyżywienie 354 zł brutto, płatne na miejscu. Drugi składnik "warsztatowy" - modelki, stylistki, ich pobyt, wynagrodzenie - 225 zł brutto (183 zł netto). Jak to umie sumować to mu wyjdzie 579 zł (brutto). Ja wystawię fakturę za szkolenie (warsztaty) na 183 + VAT.

Aha - ze względu na to, że to niedroga impreza, modelki niemal nie maja wynagrodzenia a pozuja TFP to znaczy, że maja dostać zdjęcia z pleneru. Koniecznie! Z tym bywa słabo i muszę świecić oczami. Więc dla zdopingowania uczestników zrobię to co dawno temu dawało efekt. Na miejscu będę brał 50 zł zwrotnej kaucji. Zwrotna, jak fotograf prześle na mój email po 4 zdj 5-ciu modelek. W sumie 20 plików. Można więcej :). Jesl mniej - zwrot proporcjonalnie pomniejszę. Sa osoby, które nie chcą dawać zdjęć i mówią od razu - ta kaucja zostanie. Przynajmniej szczerze.

Uwaga uwaga!
Deklarację udziału poproszę na PW z podaniem imienia, nr telefonu. W zwrotnym PW podam nr konta do wpłat.
EDIT: wpłaty zbieram do końca maja.

O plenerze informuję także na CB i na Olympusclubie.

Modelki - będzie ich 7 lub 6 (na 6 fotografów 1 modelka, tak mniej-więcej) jeśli będzie 40 fotografów.
Nie pytajcie mnie dzisiaj kto będzie. Dzidzia Daria chce być :) a jest teraz brunetką, więc wygląda inaczej - mogę ją brać. Łódź to też zagłębie modelek i może bez noclegu dowiezie się na kilka godzin dodatkowe, nadprogramowe modelki (i proporcje modelka fotograf się zrobią jeszcze ciekawsze). Z Łodzi jest 60 km i może jakiś fotograf do nas podskoczy i dowiezie. :)
Kombinuje jeszcze jedną atrakcję, ale .. nie wiem czy wypali. Więc na razie was zaciekawię tylko :)

Ciekawe jak sie to centralne położenie przełoży na ilość uczestników. Trójmiasto i Bydgoszcz (stąd zawsze było sporo osób) ma tym razem dalej, ale południe Polski ma blisko.

Startujemy!

TOP67
04-04-2013, 22:26
Jak zwykle zapisuję się.

Pozdrowienia z Malty. Znowu się opaliłem w sandałki.

Jacek_Z
04-04-2013, 22:36
Czytam tamten wątek :) (i zazdroszczę, ale Maroko tez było fajne, oj było)
Tak się spodziewałem, że przyjedziesz. W dodatku masz teraz bliżej :)
Numer konta znasz czy ci wysłać? Bo ja twoje imię i nr tel znam ;)
Listę zrobię chyba juz z tymi co wpłacą.

Roxer
04-04-2013, 23:14
Pisze się. Przelew za dzień dwa jak tylko potwierdzę wolny termin

pm16v
04-04-2013, 23:27
Poszła zaliczka na konto takie jak na ostatnie warsztaty. Namiary znasz.

pinokio
05-04-2013, 00:51
Jacku i mnie dopisz. Konto mam, kasa pójdzie w weekend.

Jacek_Z
05-04-2013, 23:45
OK. W niedziele po pod wieczór hurtem wyslę nr konta do tych co napisali mi PW, bo i tak w weekend banki nie funkcjonują.

ptr07
06-04-2013, 09:08
Standardowo, zapisuje się.

PS. Newsletter nie działa? Żaden mail nie przyszedł z informacją o plenerze?

Jacek_Z
06-04-2013, 10:32
Nie rozesłałem. Zrobię to w niedziele.

passer
06-04-2013, 11:10
Proszę dopisać do listy . Jacek Wróbel - Passer - Bydgoszcz . Srodki puszczone na konto jak poprzednio.

thnx
06-04-2013, 14:03
Mnie również proszę dopisz :) Wojtek - thnx - Bydgoszcz. Jak dostanę numer konta to w poniedziałek zrobię przelew :)

Bartman
06-04-2013, 16:02
A że tak spytam, oferta jest dla stałych bywalców czy dla wszystkich chętnych na zasadzie kto pierwszy ten lepszy? Przyznam szczerze, że zbieram się na Wasze warsztaty modelkowe od dawna ale jak dotąd nie było mi dane. Doświadczenie mam niewielkie, ale mógłbym się od Was czegoś nauczyć prawda? :-) Pozostaje kwestia czy będę miał w tym czasie urlop...

TOP67
06-04-2013, 17:19
Plener jest masowy, zatem każdy może przyjechać. Pamiętaj jednak, że nie są to warsztaty. Nie ma wykładowcy, jak było np. na ostatnim aktowym. Żeby się nauczyć należy pytać i podpatrywać innych. A jest kogo.

Bartman
06-04-2013, 18:08
I o to właśnie chodzi żeby podpatrywać w akcji lepszych od siebie :-)

Jacek_Z
06-04-2013, 21:08
A że tak spytam, oferta jest dla stałych bywalców czy dla wszystkich chętnych na zasadzie kto pierwszy ten lepszy?.Bez jaj, oczywiście, że dla wszystkich chętnych. :) Stali bywalcy będą, ale nie zawsze wszyscy mogą, więc sa miejsca. W dodatku ten ośrodek by wolał by było nas więcej, nie mniej, a ja jesli sie pojawi pewien nadmiar w stosunku do planów to zabiore kolejną modelkę (modelki).
Generalnie jest połowa nowych i połowa starych uczestników i kręci się ta liczba wokoło 40 osób. Ośrodki w Kręglu i Wiktorowie tez chętnie by przyjęły więcej osób. Ale ja widze, że mniej-więcej tylu (35-45) chętnych jest, więc na tyle robiona była wycena.
Ale skąd to zmartwienie, na razie jest nieco ponad 10 osób (na PW), więc miejsca jeszcze są. I jak się martwię to o to, że będzie za mało, a nie, że za duzo. To głoszenie jest pierwsze dni, nie rozesłałem jeszcze newslettera ze swojej www, nie napisałem na FB, więc zapewne te minimalne 36 - 40 się zbierze.

fumio
07-04-2013, 19:46
Witam,
Czy jest możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego?

Pozdr.

Jacek_Z
07-04-2013, 20:18
Tak, z dopłatą, jest taka opcja, rozmawiałem o tym.
Hm. Widzę, że w wycenie pani mi nie podała ile więcej za pokój-jedynkę (a jak pisałem - ten temat poruszałem w rozmowie tel). Dopytam.

Jacek_Z
08-04-2013, 14:46
Wysłałem PW z numerem konta do tych co mi napisali PW. I do paru osób z wątku.
Listę będe robił (taki mam zamiar) z zanotowanych wpłat.
Juz kilka jest - od Pawła, Tomka i Jacka.

Kto chce jeszcze dostać PW z nr konta i innymi info?

fumio - tobie tez wysłałem, bo za część warsztatowa jest tyle samo, za jedynke i tak będziesz płacił na miejscu. My będziemy zakwaterowani w pokojach 3 i 2 osobowych.

wilk325
08-04-2013, 15:53
Jacku, ja niestety jak wiesz nie mogę;
ale obiecałem młodemu ( Adam ), że go zapiszę - to tak jak bym był ja ;)

proszę Young - Adam na listę.

Jacek_Z
08-04-2013, 16:22
Wiem :(
OK. Będzie wesoło :)
wyślę mu info na FB

fumio
08-04-2013, 16:54
Ok tylko Jacku sprawdź czy ta jedynka będzie ;-)

Marie
09-04-2013, 15:50
Proszę mnie też zapisać.

Jacek_Z
10-04-2013, 12:36
Twoją wpłatę odnotowałem.

Tak w ogóle - to jest na ten moment 13 wpłat.
Proszę resztę zainteresowanych (a wiem, że są) o szybkie przelewy. Tym razem, wyjątkowo nie róbcie tego na ostatnią chwilę :)
Czas mnie goni. Gdzie to ogłosić? Na FB ? Nie lubię tego portalu, mam mało fanów bo mało tam publikuję. Więc i zasięg mały i sa to głównie ci co ich znam, a więc tez forumowicze.

wilk325
10-04-2013, 12:54
Czas mnie goni. Gdzie to ogłosić? Na FB ? Nie lubię tego portalu, mam mało fanów bo mało tam publikuję. Więc i zasięg mały i sa to głównie ci co ich znam, a więc tez forumowicze.

zamieściłem na "lotnikach" :)

Jacek_Z
10-04-2013, 13:23
O, fajny pomysł. :) Tylko wy w tej dacie macie swoją imprezę. Ale może nie wszyscy na nią jadą.
PS - z Adamem rozmawiałem, jedzie do nas.

Roxer
10-04-2013, 16:02
Myślę, że warto wrzucić wpisy do podstron grup regionalnych. Chyba każdy strara się przynajmniej ze swoją grupą być na bieżąco.

Jacek_Z
10-04-2013, 16:04
Większość grup jest martwa, 3 chyba będą zamkniete i przeniesione do archiwum.
Ale jest to jakis pomysł :)

TOP67
10-04-2013, 17:26
Większość grup jest martwa, 3 chyba będą zamkniete i przeniesione do archiwum.
Ale jest to jakis pomysł :)

Martwa? U nas co dwa tygodnie zagraniczny plener.

Jacek_Z
10-04-2013, 17:28
Napisałem, że większość, nie, że wszystkie :).

Jacek_Z
12-04-2013, 14:56
Wpłat 17, wiem, że 18-ty i 19-ty wpłaci. Jesteśmy nawet nie w połowie. Damy radę? Trójmiasto zawsze dość licznie reprezentowane będzie tym razem chyba w małym składzie. A południe kraju tego nie nadrabia.

Proszę osoby zdecydowane napisać mi o tym, że pojadą , tylko wpłacą pod koniec kwietnia. Ci co wpłacili pisać nie muszą, chcę oszacować ilu nas może być.

Shaiith
12-04-2013, 16:15
Jacek wpisz mnie od czwartku, dojazd i zakwaterowanie z Wojtkiem Malińskim

Przelew poszedł 275 zł

passer
13-04-2013, 13:10
Jacek wpisz mnie od czwartku, dojazd i zakwaterowanie z Wojtkiem Malińskim

Przelew poszedł 275 zł

To w takim układzie prosimy o pok 3 osobowy (Shaiith Jacek , Thnx Wojtek , Passer Jacek)

Jacek_Z
16-04-2013, 23:10
Tylko, że jest nas ponad 20 (tzn liczę wpłaty), czyli ciut mało. Coś mi się wydaje, że będe musiał dać ogłoszenia na inne portale foto.
Zbliża się termin graniczny (napisałem 20-go, ale to dlatego, że wiem, że niektórzy robią wpłaty na ostatnią chwilę).
Wpłaćcie pilnie albo napiszcie na PW, że na pewno przyjedziecie, a wpłacicie np w początku maja. Zobaczę jak to wygląda i podejmę decyzję.

sailor
17-04-2013, 00:13
miejsce moge z czystym sumieniem polecic - zarowno hotel jak i okolice. turystycznie bardzo niedocenione a przepiekne jesli chodzi o tereny i mozliwosci. tak wiec nic tylko sie zapisywac :P
Jacku - wygladaze robisz robisz repete z pierwszego zlotu forum :D choc wtedy za modelki sluzyly nam d70tki (niepotwierdzony rekord Guinessa w osiagnieciu swiatla ciaglego z sb800 :D )
Jesli bede mogl byc w rodzinnych stronach to z wpadne do was na jakies wieczorne piwko.

Jacek_Z
17-04-2013, 23:13
Jacku - wygladaze robisz robisz repete z pierwszego zlotu forum :D Nawet nie wiedziałem. Ja się zarejestrowałem na forum później. Hesja tam lokuje dalej imprezy spfl. Teraz wszystko jasne skąd :)


Jesli bede mogl byc w rodzinnych stronach to z wpadne do was na jakies wieczorne piwko.Zapraszam :)

Mam nadzieję, że jeszcze z 15 osób się zapisze bo inaczej ośrodek może zweryfikować swoją wycenę i będzie problem. Podpisałem dokumenty, wg zamówienia mogą zmienić cenę (czyli w praktyce - ją podnieść) jeśli będzie nas 10% mniej. Wpłatę zaliczki mam zrobić do końca kwietnia. No i nie chcę robić tej wpłaty jesli nie będzie nas 36. Bo po podniesieniu ceny uczestnicy mogą sie wycofać, a ja będe w plecy o wpłąconą zaliczkę. To ma być 2,5 tys i nie chcę ryzykować swoją kasą, że do czerwca się zbierze 36-40 uczestników.
Dlatego zalezy mi tak bardzo na wpłatach bądź deklaracjach już teraz, w kwietniu.

Ktos pytał na PW czy plener jest zagrożony. Tak, jeśli nie będzie 36 osób to tak. Wtedy będe renegocjował cenę i zobaczymy co powiedzą przy niecałych 30 fotografach. Wtedy znowu będę pytał was czy chcecie jechać przy wyższej cenie itd itd - nie chce tego, to ostateczność. Raczej zdecyduję sie na reklamę na portalach (za reklamę trzeba płacić stąd tego nie robię od razu))
I mam kolejną opcję - zrobic to blisko siebie, w pewnej agroturystyce, ale ... tam mają mniej miejsc noclegowych (tylko 20), za to byłoby zdecydowanie taniej (dzień z wyżywieniem 90 zł). Na www wygląda ta agroturystyka dobrze, ale musze tam pojechac i sprawdzić na miejscu (w maju tam pojadę). Bo w przyszłości będę chciał tam lokować małe plenerki.

Katrina
18-04-2013, 07:48
Ja niestety odpadam. A tyle czekałam na ten plener. Niestety troche za daleko jak dla mnie ( gdyż tydzien wczesniej jestem w Bełchatowie na rajdzie), a po drugie do hotelu nie mozna brac zwierzat... Tak jak było do tej pory, bylo ok. Warunki gorsze, ale człowiek sie przwyczaił i było cacy, no i lizej i deko taniej.

A no i niestety termin do konca kwietnia, jak dla nie tez za krótki.

wilk325
19-04-2013, 09:14
a po drugie do hotelu nie mozna brac zwierzat...

można, ale jest dopłata.
Antek był zawsze ze mną i się mu baaardzo podobało:)

michal-m
19-04-2013, 11:52
Cześć,

Ja bym się chętnie pisał, ale będę wiedział w przyszłym tygodniu czy dam radę...

Pozdrawiam!

Bartman
30-04-2013, 12:31
Walczyłem do dziś o urlop, ale nie ma szans :( Trochę za daleko dla mnie żeby pędzić na drugi koniec kraju tylko na dwa dni, wolałbym na całość imprezy. Będą następne okazje to chętnie się zapiszę, może tym razem coś bliżej zachodniego krańca, ewentualnie wielkopolskie albo dolnośląskie? :)

wukaem
30-04-2013, 13:59
Jak środek Polski może być "drugim końcem kraju"? Przecież to nielogiczne.

Jacek_Z
30-04-2013, 14:43
OK, jestem po rozmowie z panią z CentrumMolo. Będzie nas mniej, a cena - ta sama. Ulżyło mi.
Mogę więc napisać, że plener się odbędzie na 100%.
Zapowiada się, że będzie nas 25 fotografów (w tym 4 panie) i 2 osoby z okolic, bez noclegów.
Modelek 4-5, stylistek 1-2.
Namówię kogoś z Łodzi do przyjazdu w sobotę (a może i piątek?) z dodatkowymi modelkami.

Ośrodek, skoro będzie nas (na dziś) 31 zmniejsza ilość pokoi jakie dla nas rezerwował. W związku z tym mamy limit miejsc - max 40. Czyli może się zapisac jeszcze jakieś 8 osób (+ modelka). Jak w końcu maja dobijemy do 40-tu to będę dzwonił do ośrodka pytając o obłożenie i czy może być nas więcej.

90% tam to będa nikoniarze. Rozmawiałem z Wiktorem z NPS i może zawitają do nas 14 albo 15.06 z walizką obiektywów. Mam zrobić listę jakie szkła chcemy. To co chcecie pomacać???
Nie wiadomo czy będą, okaże się to bliżej daty pleneru.

fumio
30-04-2013, 14:50
Super! Jacku a w sprawie tej jedynki to do kogo mam zadzwonić (do Pani z Hotelu?).

Pozdr.

Jacek_Z
30-04-2013, 15:09
Poruszyłem z nią ten temat (cena - dopłata do 1-ki). Ma mi odpisać.
Takich osób jak ty są 3, zamiast pokoju 3 osobowego będą 3 pokoje 1-ki.
Wolę by wszystko było zgłaszane do mnie, bo inaczej się zrobi bałagan (np 2 osoby sa bez noclegów, za to biorą posiłki).
Ja robię notatki, w hotelu będą o wszystkim powiadomieni. Organizacyjnie zawsze wszystko dobrze dopinam, nie bój się, nikt nie dostanie twojego pokoju :)

MARTINK
30-04-2013, 23:41
JA sie wlasnie dowiedzialem o tej imprezie.
Z szefostwem sie widze w przyszlym tygodniu - potwierdze ew obecnosc.

TOP67
02-05-2013, 08:51
A 200/2.0 to już się do portretu nie nadaje?

Wysłane z małego żółtego telefoniku

Jacek_Z
02-05-2013, 11:33
Mam zamiar zamówić obie 50-ki, 85-ki, 105 i 135 DC, 200/2 (i konwertery). To taki oczywisty dość zestaw, bo portretowy, a w końcu to plener gdzie fotografujemy modelki.
Ale może ktoś chce np shifty albo szerokie kąty - nie do fotografowania modelek, ale może po prostu potestowac, bo się przymierza do zakupów?
Aha - przyszedł mi do głowy zoom 70-200/4 i nowy 18-35 - o ile NPS ma te szkła, z zoomów zamówię też 70-200 VRII.
Co jeszcze?

fumio
02-05-2013, 16:16
Jak by było coś długiego to chętnie bym przetestował i nie mam na myśli 70-200 2.8.

Pozdr.

TOP67
02-05-2013, 18:11
Zapewne wszyscy by pomacali nowe 80-400


Wysłane z małego żółtego telefoniku

Jacek_Z
02-05-2013, 18:29
Jak by było coś długiego to chętnie bym przetestował i nie mam na myśli 70-200 2.8.

Pozdr.
Konkretniej proszę :) 300/2.8 wystarczy czy jeszcze dłużej?

80-400 już jest?

TOP67
02-05-2013, 18:43
Konkretniej proszę :) 300/2.8 wystarczy czy jeszcze dłużej?

80-400 już jest?

Już ktoś wrzucał foki, więc jest. Jak załatwi, to nawet Tadziu nas odwiedzi :-)

Wysłane z małego żółtego telefoniku

Katrina
07-05-2013, 15:00
A gdzie lista osob, które jada?

No dobra, chyba jedziemy :)

Jacus ogarniesz dla nas pokoj trzyosobowy? Bedzie Cube, jego kuzyn Maciej oraz ja :)

Jacek_Z
11-05-2013, 14:21
Ja nie wiem czy będzie tam aż tak duże łóżko :)
Ogarnę, spoko.
Z Trójmiasta jest też Marie i young (pisze byście pokombinowali ewentualnie kwestie wspólnej podrózy)

Info o pokojach 1-osobowych. Dopłata jest 85 zł pokój/doba, co przy cenie 118 za pokój + 3 posiłki uważam za wysoką kwotę. Ale może sobie chcą "odbić" w ten sposób zmniejszenie rezerwacji?
Jeśli chcecie 1-ke to proszę mi podać na PW.

Przyznano nam (tzn mamy zarezerwowane) 5 trójek, jedną czwórkę i ok. 11 dwójek. Rezerwuję też trzy jedynki dla gości chcących z nich skorzystać.

Na ten moment wpłat jest od osób 25, 3 kolejne deklarują przybycie (wpłata lada chwila).
Uwzględniając moje przeliczniki (1 fotograf 6-7 modelek) za moment będziemy potrzebowali 5 modelek (to idealnie dla podziału na grupy) i (niestety dla mnie) raczej chyba 2 stylistki, bo jedna nie zdąży przygotować tylu dziewczyn.
Mam nadzieję, ze się jeszcze znajdzie (do końca maja) kilka osób.

Katrina
11-05-2013, 19:26
My jedziemy z Kuba i Mackiem we trojke, do tego dochodzi pies. Wiec juz mamy komplet. I tak zmiescimy sie ledwo ledwo. Dlatego pokoj tez chcemy wspolny.

Domyslam sie ze Marie bedzie chciała jedynke. Ale niech sie sama wypowie :)

Jacek_Z
11-05-2013, 23:41
Jeśli młody przyjedzie swoim ścigaczem to w ogóle nie będzie mógł brać pasażerów. Jak on sprzet weźmie? ;)

Maria i 2 inne osoby zgłaszały chęć wzięcia 1-ki, ale nie znaliśmy wtedy ceny. Zdecyduje i mi powie na PW.

pinokio
13-05-2013, 11:17
...Uwzględniając moje przeliczniki (1 fotograf 6-7 modelek) ...

Nareszcie porządny przelicznik! :)
Niech dziewczyny się przepychają do nas, a nie zawsze my musimy ;)

Jacek_Z
13-05-2013, 12:08
:):):) OK. Na odwrót, niestety :)

fires
13-05-2013, 13:36
:):):) OK. Na odwrót, niestety :)

A juz myślałem, ze takie wypasione imprezy organizujesz :)

Jacek_Z
13-05-2013, 14:15
Mogę zorganizować :), nie widzę problemu (najwyżej stanie się nią dla innych cena).

Marie
14-05-2013, 10:01
Dla mnie jedynkę, o czym pisałam już do Jacka. Jadę sama, bo nie wiem, z którego miasta akurat wypadnie.

2 KC
14-05-2013, 12:41
Katrina,napisałaś "Modelki fajne"-więc szukałem tej obsady.

Jacek,pewnie,że chętny.Gdyby to było tydzień później,to byłbym już na liście.Ja mogę po 20.06.,a szkoda bo plener jak zawsze będzie przedni.
Pozdrawiam organizatora i uczestników.

.:Gerard:.
14-05-2013, 15:11
oj kusza kusza, chyba świnka pęknie i zrobię wpłatę

ptr07
20-05-2013, 17:46
Nie ma listy.
Jurek, z Bydzi jedzie sporo osób (11 fotografów! + ja + modelki i stylistka). (...)

W końcu udało mi się oficjalnie potwierdzić urlop, więc mogę bez obaw pytać. Jak wygląda sprawa transportu z Bydgoszczy? Będzie można się z kimś zabrać? Czy też inaczej, brakuje transportu?

Pozdrawiam

Jacek_Z
21-05-2013, 00:49
Nie wiem (jeszcze), nie orientowałem się. Z Bydzi jedzie bardzo wiele osób, ale całkiem możliwe, że się popakują w w niewiele samochodów.
Ja bym wolał, by samochodów jechało jednak kilka, bo mam do dorzucenia pasażerki - modelki i makjazystkę.

Roxer
21-05-2013, 10:03
chętnie kogoś zabiorę. Jadę z kolegą Gizmo czyli zostają 3 miejsca. Wszystko wskazuje, że wyjazd czwartek popołudniu

passer
21-05-2013, 10:59
chętnie kogoś zabiorę. Jadę z kolegą Gizmo czyli zostają 3 miejsca. Wszystko wskazuje, że wyjazd czwartek popołudniu

hahahhaa ,3 miejsca wolne .... pamiętaj o walizach modelek !

ptr07
21-05-2013, 17:15
chętnie kogoś zabiorę. Jadę z kolegą Gizmo czyli zostają 3 miejsca. Wszystko wskazuje, że wyjazd czwartek popołudniu

Ja bym z chęcią się z kimś zabrał. Więc jeśli jest miejsce to się piszę :).
Chyba, że rzeczywiście jest ciężko z transportem...

Jacek_Z
21-05-2013, 23:28
Obsada modelkowa częściowo znana. Modelek jest więcej niż miejsc, zapewne niektóre się na krótko prze imprezą same wyeliminują, bo się okaże, że cośtam cośtam (babcia umarła itp) i nie może przyjechać. Tradycyjnie stawiam na nowe dla was dziewczyny, w rezerwie mam te, które znacie.

Policzyłem. Z Bydgoszczy jedzie 10 fotografów, ja, 4-5 modelek i makijażystka (albo dwie). Czyli może nawet 18 osób.
Optimum to by było 6 samochodów. Więc dobrze by było gdyby wszyscy foto nie upakowywali się na maxa do 3 samochodów, bo będzie problem z transportem modelek.
Jak już zaczęliśmy temat to może na PW mi napiszcie kto (z Bydzi) jak planuje jechac - da swoje auto (ile ma wolnych miejsc) czy się chce podczepiać?

Roxer
26-05-2013, 00:41
No to chętnie usłyszymy kto bedzie przed szkiełkami.
PS. Jak mówiłem wyjazd w czwartek i trochę wolnego miejsca w aucie;)

R3Dsun
26-05-2013, 19:08
Juz kupilam loty Jacku prosze o pokoj jednoosobowy :)

Jacek_Z
27-05-2013, 09:17
Kolejna kobieta. Ciszę się :)

Olsza
27-05-2013, 11:30
Jacku, są jeszcze miejsca?

Jacek_Z
28-05-2013, 01:49
Jacku, są jeszcze miejsca?Są. Jak już wcześniej pisałem - do końca maja można wnioskować o przyjazd.

Olsza
28-05-2013, 10:56
Dla kompletnego amatora też są? :P

Czy ktoś wybiera się z Warszawy?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Jacek_Z
28-05-2013, 19:24
Tak, spora część osób to będą amatorzy.
Z Warszawy jedzie 1 osoba i jest też małżeństwo z podwarszawskiego miasteczka.

Roxer
29-05-2013, 20:01
Jacku już chyba możemy Cię męczyć o uchylenie choć troszkę informacji jakie dziewczyny pojadą? ;)

Jacek_Z
29-05-2013, 20:30
Znam dwa pewniaki ;) - jedna jest super wysoka (185 cm) i ma baaaaaaaaaaaaaaaardzo długie nogi :)
Kolejna z planowanych modelek ma dziś wybory miss i jak przejdzie dalej to być może nie będzie mogła jechać, bo będzie pewnie miała w naszym terminie przygotowania do finałów w Warszawie. Chyba. Na plener ma pojechac też jej koleżanka. A jak nie pojedzie jedna, to druga chyba się też nie zdecyduje. Więc sam ciągle nie znam składu.

fumio
04-06-2013, 10:26
To jest to miejsce na 100% ??

http://www.centrummolo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16

I o której tam mamy być tego 13go?

Pozdr.

wilk325
04-06-2013, 10:57
To jest to miejsce na 100% ??

http://www.centrummolo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16

I o której tam mamy być tego 13go?

Pozdr.

tak, to jest to miejsce :)

TOP67
04-06-2013, 22:22
Ostatnio się trochę jeździłem i w pracy chcą mnie już powiesić, dlatego nie biorę urlopu w czwartek. Wystartuję ok 15, może dojadę na kolację. Zapiszcie mnie do jakiejś grupy, może z Mariolą?

Pozdrowienia z Maroka.

Wysłane z małego żółtego telefoniku

Jacek_Z
04-06-2013, 22:58
Mariola i pinokio odwołali przyjazd.
Na kolacje to będzie OK.
Godzina przyjazdu - jak komu pasuje. Między obiadem a kolacją. Dobrze by było być nie później niż na godz 19-20 (po kolacji będa ważne ustalenia). A optymalnie o 15-16.

ulvhedinn
05-06-2013, 06:20
Hej,

Planowałem przyjechać dopiero w piątek rano. Możesz napisać jak wygląda plan? Co tracę przez to, że nie byłoby mnie w czwartek?

TOP67
05-06-2013, 08:04
Nie dostaniesz kolacji.

Wysłane z małego żółtego telefoniku

Jacek_Z
05-06-2013, 11:04
Planowałem przyjechać dopiero w piątek rano. Możesz napisać jak wygląda plan? Co tracę przez to, że nie byłoby mnie w czwartek?Nieobecni głosu nie maja, wiec nie będziesz mógł dyskutować o kwestiach planu pracy na dzień następny, podziału na grupy itd. W piatek od rana ruszają sesje zdjęciowe. Ustalenia trzeba robić w czwartek, bo zajmuja wbrew pozorom dużo czasu (bo jest dużo osób).
Nie będziesz na wieczorku zapoznawczym i nie będziesz wiedział z kim śpisz ;)

wilk325
05-06-2013, 11:10
Nie będziesz na wieczorku zapoznawczym i nie będziesz wiedział z kim śpisz ;)

co do pierwszego - nie będziesz miał kaca :)
co do drugiego - może być trochę inaczej, ale "nic co ludzkie nie jest nam obce" ;)

fumio
05-06-2013, 11:18
co do pierwszego - nie będziesz miał kaca :)

Dobre!

Pytanie jeszcze do Jacka. Rozumiem, że szkolenie mam zapłacone. Za pobyt w hotelu i restauracje
płacimy sami. Gotówka czy karta? Bo jeśli gotówka to musiałbym jakoś wyliczyć ile ;-)
Pytam bo chciałeś aby wszystkie sprawy "szły" przez Ciebie.

Pozdr. Fumio.

Jacek_Z
05-06-2013, 11:43
Nie wiem czy honorują karty płatnicze, chyba tak. Jesli gotówka to 355 zł musisz mieć + 50 kaucja będąca zabezpieczeniem, że dasz dziewczynom fotki po plenerze (niektórzy od razu mi wpłacali 275)

wilk325
05-06-2013, 11:50
Nie wiem czy honorują karty płatnicze, chyba tak.

co do płatności za nocleg i wyżywienie, oraz bar honorują karty płatnicze;
poza tym można sobie brać na pokój, a płatność jest za wszystko na koniec.

Jacek_Z
05-06-2013, 13:03
Po rozmowie z panią - ona woli, by wszystko (noclegi itd) regulowała jedna osoba (ja).
Ale te dodatki (np bar) to nie doliczajcie do ceny pokoju, bo ja tego nie ogarnę.
Porozmawiam z panią tam na miejscu - to nierealne bym rozliczał dodatki. Mogę co najwyżej rozliczyć miejsca noclegowe (z wyżywieniem) czyli 355 zł (i dla tych co chcą 1-osobowy + 3x85).
Czyli - bierzcie gotówkę, najwyżej dodatkowe zakupy będziecie opłacać kartą (o ile tam wszędzie da się płacić kartą).

Jacek_Z
05-06-2013, 15:40
Muszę zawęzić grupę modelek do 5, które pojadą.
Jak zawsze był nadmiar dziewczyn, bo potem niektóre nagle nie mogą. Często to sa niestety te, na których najbardziej mi zależy (najatrakcyjniejsze, najbardziej fotogeniczne).
Miałem w planach śliczną Dominikę, ale to nastolatka, jednak rodzice jej nie puszczą. Inna ślicznotka nawaliła mi nie idąc na targi - i nie moge byc jej pewien, musi mieć też jakąś karę - nie pojedzie. Innej Kasi (ktoś stąd nawet o nią pytał), bardzo doświadczona i przebogata w ciuchy, w dodatku dobrze robiąca makijaże - facet jej nie puści. To jest dodatkowy kłopot - bo brak mi zarazem makijażystki.
Początek brzmi pesymistycznie, ale wcale to nie znaczy, że jest kłopot z modelkami. Nadal jest nadmiar. Mam pole manewru i w związku z tym mam pytanie do uczestników poprzednich plenerów, którzy niektóre z modelek znają.
Czy brać bardzo dobre dziewczyny, które były:
Agata z Dworu Luboradza, była ostatniego dnia w Wiktorowie
Agnieszka - była w Wiktorowie, świetnie wychodzi na zdjęciach.
Darię z Wiktorowa biorę, bo zmieniła kolor włosów, nie jest blondynka tylko brunetką.
Brać świetną Agnieszkę i Agatę? Ludzie, którzy ich nie mieli przed aparatami (nie byli na wspomnianych plenerach, a takich jest większość) będa zadowoleni, czy brac nowe dla was modelki, chyba ciut słabsze, bez takiego doświadczenia?

Mam problem z makijażem. Duży problem. Przy małej frekwencji (zapisy w kwietniu) zapowiadało się, że będą 3-4 modelki (albo nawet, że nie będzie pleneru) miałem zapewnioną jedną stylistę - te co zawsze Olę. No i pojawił sie teraz problem z jej egzaminami na studiach - nie może z nami jechać. Wszystkie zawodowe stylistki nie mogą jechać na 4 dni, bo kalendarz im na to nie pozwala. W dodatkui Kasia, która miała malować się sama i pomagac przy makijażu innych modelek tez nie jedzie (jak już wyżej pisałem). A liczba osób wzrosła, liczba modelek odpowiednio też.
Nie mamy na dziś żadnej stylistki (rozesłałem zapytania do wielu stylistek - na razie cisza). Kto ma znajome, które mogłyby jechać w naszym terminie? Proszę o info na PW, chętnie porozmawiam i przedstawię szczegóły.

Jak zwykle - musze wyciagać wnioski na przyszłość. Założyłem kalkulacje na 40 fotografów, 2 stylistki, 6 modelek. 40 fotografów 6 modelek - to współczynnik 6,6 na jedną. Czyli tak między 6 a 7. OK, tak miało być. Tylko przy 30 fotografach to 4 modelki to mało (byłby współczynnik 7,5), 5 modelek to fajnie (bo jest 5 sesji - fajny podział pracy). Współczynnik równe 6 (dla fotografów fajnie, dla organizatora - koszt na styk). Ale jedna stylistka ogarniająca 5 modelek - słabo. Jak byłyby 2 to zrzucało by się na nie 30 osób, a nie 40. Pod kreską jesli chodzi o zrzutę. Ciągle mam problem ze spinaniem budżetu plenerów. By było lepiej (mieć luz i pole manewru, lepiej opłacić makijazystki, modelki - wtedy nie nawalają) muszę ciąć koszty, czyli ... skrócić plenery. Chyba kolejne imprezy będą od piątku do niedzieli. Albo będą w wersji od czwartku, ale droższe. Zastanowię się co zrobić z plenerem wrześniowym. Inaczej mnie to wszystko za dużo nerwów kosztuje.

fumio
05-06-2013, 19:26
Jacku a może dolozymy do składki np po 50 zł
Wtedy będzie jakiś przyzwoity budżet na "obsługę"

Pozdr.

pm16v
05-06-2013, 19:38
Jacku
dodatkowe 50 zł nie powinno być problemem.
"Brać świetną Agnieszkę" NO JASNE, ŻE TAK!

Jacek_Z
05-06-2013, 19:53
Nie zmienię ceny po fakcie. Tylko tak sobie narzekam ;)
Stylistki to właściwie chyba też mam (zgłosiły się 2), ale szukam takich z większym doświadczeniem.

Roxer
05-06-2013, 20:36
Co do dziewczyn to ja mogę się wypowiedzieć za siebie. Lepsze!

gringo222
05-06-2013, 21:05
Jacku,
można Was odwiedzić towarzysko z noclegiem na miejscu jeśli znajdę czas w weekend ?

Zdecydowanie polecam Agatę z Dworu Luboradza:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=206453
Duże pozytywne zaskoczenie na plus ... no i ta pamiętna sesja A & A :-)

Pozdrawiam, Artur

Jacek_Z
05-06-2013, 21:11
"Brać świetną Agnieszkę" NO JASNE, ŻE TAK!

Zdecydowanie polecam Agatę z Dworu Luboradza:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=206453
Duże pozytywne zaskoczenie na plus ... no i ta pamiętna sesja A & A :-)

Właśnie te 2 dziewczyny mam na mysli. Dobre są. Ale były na plenerze, a generalnie zmieniam modelki. Hm. Mam 8 kandydatek i 3 musze odrzucić.

Roxer
05-06-2013, 21:18
Czyli i tak jeśli pojedzie Agnieszka i Agata to będą trzy nowe?

TOP67
05-06-2013, 21:19
Zdecydowanie polecam Agatę z Dworu Luboradza:

Duże pozytywne zaskoczenie na plus ... no i ta pamiętna sesja A & A :-)

Pozdrawiam, Artur

A teraz Agata ma już skończone 18 lat ;)

Agnieszka za to ma niesamowitą cerę i oczy, również polecam.

Daria po przemalowaniu jest nie do poznania. Zresztą poprzednio się na nią nie załapałem.

cube
07-06-2013, 09:42
Agnieszka tak! na wszystkie trzy dni dla mnie ;)

Jacek_Z
07-06-2013, 12:47
Agnieszka będzie.

Kto chce fakturę?
Na razie mam dane od 2 osób - Tomka i Przemka. Ktos jeszcze?
Proszę dane na PW.

sailor
07-06-2013, 13:29
cholera .. czasem czlowiek nie lubi swojej pracy .. niestety gdy wy bedizecie lapac modleki w piekne kadry ja bede gnil w studio ... co prawda tez w pieknym towarzystwie ale mialem nadizeje was odwiedzic... bawcie sie dobrze i nie ukradnijcie wszystkich ladnych kadrow

JerzyB
07-06-2013, 22:54
Witam. Jadę w czwartek. Mam sporą bryczkę (bus t4). Mogę spokojnie zabrać z Bydgoszczy 5-6 osób. Zostaje jeszcze sporo miejsca na graty. Są chętni? Kontakt na prv

Jacek_Z
07-06-2013, 23:47
Dam ci kogoś. Modelki .. i to nie jedną. :) No i samochodu szuka Piotr (ptr07).

Trzeba też podskoczyć do Torunia i do Aleksandrowa Kujawskiego. Oczywiście rolami trzeba się podzielić, nie załatwisz wszystkiego, nie bój się :) To i tak są miasta na trasie z Bydgoszczy, nie trzeba nic nadkładać.
Z Bydg jedzie Adam, Robert (ale o 7 rano) i Bartek. Każdy dostanie jakąś dziewczynę :) (a niektórzy dwie :)). Ktoś z was zaczepi o Toruń albo Aleksandrów?

Adam (young) podjedzie do Grudziądza po stylistkę. Ale on będzie jechał bardzo późno. Nikt inny nie ma na trasie Grudziądza?
Modelek z Bydzi jest 4 (3 z Kapuścisk, jedna z Centrum).

TOP67
07-06-2013, 23:55
Modelek z Bydzi jest 4 (3 z Kapuścisk, jedna z Centrum).

To Ty modelki w kapuście znajdujesz? A ja nie wierzyłem w bociany ;)

Jacek_Z
07-06-2013, 23:59
Może tak:

JerzyB - zabiera Piotra z Fordonu i 3 modelki z Kapuścisk.

Adam (greem) weźmie dwie dziewczyny, Bartek jedną. Muszą się podzielić - do zabrania 1 z Torunia, 1 z Aleksandrowa Kuj, 1 z Bydgoszczy. Może Adam zabierze te z Bydg i Torunia, a Bartek z Aleksandrowa?

Adam (young) bierze stylistkę z Grudziądza (o godz 23.00 - będzie ktoś w Grudziądzu wcześniej?)


To Ty modelki w kapuście znajdujesz? Oczywiście. A gdzie indziej? ;)

darko
08-06-2013, 00:26
Ech szkoda że tym razem mi nie wyszło :( czekam zatem na jesienny plener
Miłej zabawy wszystkim życzę

Jacek_Z
08-06-2013, 00:53
Zapraszam. Miejscówka zarezerwowana, termin- koniec września.

.:Gerard:.
08-06-2013, 15:41
Zapraszam. Miejscówka zarezerwowana, termin- koniec września.

Gdzie, w tym samych miejscu "Centrum Molo" ?

jak pisałem wcześniej teraz nie dam rady ale na jesień mam nadzieje ze mi się uda.

darko
08-06-2013, 20:33
Zapraszam. Miejscówka zarezerwowana, termin- koniec września.

Wrzesień już obowiązkowo :)

Jacek_Z
09-06-2013, 00:42
Gdzie, w tym samych miejscu "Centrum Molo" ?
Nie.

Shaiith
09-06-2013, 23:02
Jacek z mojej strony prośba jeżeli jest możliwość, aby wybrać modelki z Dowodem Osobistym. Mam plan dogadać się z modelkami w sprawie umowy. Niestety bez dowodu mam związane ręce.

Jacek_Z
09-06-2013, 23:54
4 dni przed plenerem skład jest zamknięty. Myślisz o stockach, ale zdjęcia nie są do użytku komercyjnego (zawsze tak było). Musiałbys podpisać osobne umowy (kwestie dodatkowego wynagradzania pomijam). Przy dziewczynach niepełnoletnich można dostać podpis rodzica - modelki są z tego miasta co ty, żaden problem załatwić to po powrocie.

Shaiith
10-06-2013, 00:18
Spoko Jacek wszystko rozumiem. Tylko jak osoba jest niepełnoletnia to jest problem z publikacją zdjęć gdziekolwiek (nie chodzi tutaj nawet o stocki). Ale ok, za późno pisze o tym wiem, chociaż rok temu było o tym wspominane. Co do umów i dodatkowego wynagrodzenia to sprawa jest dla mnie oczywista, że to sprawa między mną a modelką.
Czy lista modelek jest gdzieś dostępna?

Jacek_Z
10-06-2013, 00:35
... Tylko jak osoba jest niepełnoletnia to jest problem z publikacją zdjęć gdziekolwiek ??? Niby dlaczego? Ja robiłem kalendarz z półnagą 16-latką (mama podpisała się na wydruku zdjęcia - by nie było watpliwości). A normalnych grzecznych zdjeć z nastolatkami to zliczyć bym nie potrafił.
Większość początkujących modelek nie ma 18 lat - tak jest na całym świecie.

Shaiith
10-06-2013, 01:26
??? Niby dlaczego? Ja robiłem kalendarz z półnagą 16-latką (mama podpisała się na wydruku zdjęcia - by nie było watpliwości). A normalnych grzecznych zdjeć z nastolatkami to zliczyć bym nie potrafił.
Większość początkujących modelek nie ma 18 lat - tak jest na całym świecie.

Ok, niech będzie. Nie chce się spierać w tym względzie.
Czy jest dostępna gdzieś lista modelek jakie będą na plenerze?

Fitzroy
10-06-2013, 22:12
Witam, będę jechał z Lublina, mam 3 wolne miejsca, chętnych zapraszam :)

TOP67
11-06-2013, 00:58
Tym razem nie ma listy uczestników w pierwszym poście i nie wiem czy jest ktoś z Dolnego Śląska. Jadę w czwartek o 15 z Wrocławia i mam wolne miejsca w samochodzie.

Jacek_Z
11-06-2013, 01:39
1x ... W. Brytania :) 1 x Kraków, 2 x Częstochowa, 1 x Kalisz, 1 x Rybnik, 1 x silesia (nie wiem dokładnej - kiirpl) 1 x Poznań, 1x Warszawa, 2x Rawa Mazowiecka, 1x Krasnystaw, sporo osób z Trójmiasta i 11 z Bydgoszczy.

R3Dsun
11-06-2013, 02:40
ooo 2x Czestochowa? :) w Czwartek wyjezdzaja czy piatek?... a ja jestem jako Czestochowa czy W.B.? policzona ;)

fumio
11-06-2013, 04:38
Jacku wczoraj o godz. 16.00 przez Rybnik przeszła nawałnica
z gradem wielkości jaj i zniszczyła mi 70% dachu, więc
raczej w czwartek nie dojadę. W dodatku znowu zaczęło padać.

Pozdr.

Jacek_Z
11-06-2013, 08:39
ooo 2x Czestochowa? :) w Czwartek wyjezdzaja czy piatek?... a ja jestem jako Czestochowa czy W.B.? policzona ;)Prawie wszyscy jadą w czwartek. Ty jesteś jako 1x W. Brytania. Nie wiedziałem gdzie masz metę w Polsce. Ciekawostka - ja będę jutro, w środę w Częstochowie, nocuje i jadę do CentrumMolo w czwartek rano. Będę chyba pierwszy na miejscu.

fumio - szkoda. Ale w ogóle przyjedziesz? W piatek?

Pogodę mamy mieć dobrą.

Mogą nam udostępnić pomieszczenie na studio foto. Zastanawiam się czy zabierać lampy. Zawsze zabierałem, ale prawie zawsze stały niemal nie wykorzystane (pomijam Stare Jabłonki, warsztaty aktu - tam były same wnętrza i dużo pracy na lampach)

TOP67
11-06-2013, 08:46
Jak namówisz modelki na akty, to zabieraj :)

Ojtam, ojtam. Jak będzie odejście i tło, to na pewno ktoś skorzysta. Problem jest w ilości wyzwalaczy i włażeniu sobie w kadr.

fumio
11-06-2013, 11:08
Jacku teraz straż przykrywa folią to co zostało a za chwilę ma przyjechać likwidator szkód i w zależności
co powie tz. czy mogę już remontować czy nie. Jak tylko będę maił okazję to zmykam do Was.
Bardzo się nastawiłem na ten plener. Naładowałem aku i przygotowałem sprzęt więc mi zależy.

Pozdr.

ulvhedinn
11-06-2013, 11:42
ooo 2x Czestochowa? :) w Czwartek wyjezdzaja czy piatek?... a ja jestem jako Czestochowa czy W.B.? policzona ;)


Hej,

Planuje jechac z Czestochowy w czwartek po południu - balem się wyłamać przyjeżdżając w piatek .. ;) . Mam 3 miejsca wolne.

R3Dsun
11-06-2013, 12:30
No prosze Jacku :) pielgrzymka? ;)

ulvhedinn - o ktorej wyjezdzasz w czwartek? W sumie zdecydowalam sie na piatek bo co tu sie bac wylamywac ;) ale moge jeszcze sie zastanowic nad czwartkiem jakbym miala z kim jechac... Wracasz standardowo po obiedzie w niedziele?

fumio - przykro mi niemila niespodzianka :(

Jacek_Z
11-06-2013, 23:35
Ja już nie będę na forum (jade do Częstochowy), jak cos to dzwońcie do mnie.

wilk325
12-06-2013, 08:30
Ja już nie będę na forum (jade do Częstochowy), jak cos to dzwońcie do mnie.

Jacku, do Częstochowy to się chodzi ;)

TOP67
12-06-2013, 08:46
Do jutra nie zdąży :)

pinokio
12-06-2013, 13:25
Szybki jest, da radę :)
Ale wam zazdroszczę :(

Roxer
12-06-2013, 18:35
Wiem, że już raczej wszyscy rozlokowani gdyby jednak ktoś miał ochotę to ja wyjeżdżam o 8.30 z Bydgoszczy z dwu-trzy godzinnym przystankiem w Łodzi.

TOP67
13-06-2013, 15:06
No to wyruszam

Fitzroy
14-06-2013, 09:53
Witam ja niestety odpadłem na 100%, wczoraj wieczorem moja córcia wylądowała w szpitalu, miałem zamiar dołączyć do Was w sobotę, ale sprawa jest na tyle poważna, że muszę odpuścić cały wyjazd. Życzę dobrej zabawy i jeszcze lepszych zdjęć. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników.

P.S. Może uda mi się odrobić straty jesienią. :smile:

TOP67
16-06-2013, 17:45
A ja już w domu. Dziękuję wszystkim za miło spędzony czas.

Modelki poszły już sobie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/TP4_7369-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-0L5rmid6nyA/Ub3eCkJQhkI/AAAAAAAERvc/7YMcYnE6HEM/s800/TP4_7369.jpg)

ptr07
16-06-2013, 18:48
Również melduję szczęśliwe dotarcie do domu. Dzięki wszystkim za wspólnie spędzony czas.

thnx
16-06-2013, 19:19
Już w Bydgoszczy! Świetnie jak co roku! Dzięki wszystkim za miłą zabawę i Tobie Jacek, że cały czas masz na to siły ;) i czekam na następny plener. Pozdrawiam.

Katrina
16-06-2013, 19:39
Właśnie zlądowałam w domku. Szczęśliwa, zmęczona i skacowana ;p

Jacku,, szacun za organizacje, jak zwykle plener bomba :)

Modelkom także dziękuję, bez Was, nie byłoby świetnych fot.

Wizażystkom za świetną robotę przy makijażach.

Mam nadzieję, że kolejny juz nie długo i że będzie jeszcze lepiej :) Zaraz zgrywam pierwsze foty, jestem ciekawa efektów ;p

Pozdro.

cube
16-06-2013, 21:33
My juz tez w domu, dzieki za plener, najlepszy moim zdaniem z dotychczasowych!

Roxer
16-06-2013, 22:33
Martynie, Darii, Kasi, Kamili, Agnieszce, Natalii, Paulinie i Monice za poświęcenie i cierpliwość, Jackowi wiadomo - za wszystko ;) wszystkim razem za dobrą zabawę i wielki fun na fantastycznym plenerze wielkie podziękowania.
Do szybkiego zobaczenia

prfoto
17-06-2013, 01:39
A ja tak normalnie dziekuje wszystkim ludzikom, ktorych imion nie pamietam :)

Muszę rownież zapisac dwa slowa klucze, dwie wspaniale osoby - pani Zaneta z Marketingu oraz Matthew Osborne
Pani Zaneta rozbawi nielicznych, Matthew wszystkich :)

TOP67
17-06-2013, 07:01
Pani Żaneta daje żetony, Matthew lajki :)

gizmo
17-06-2013, 08:56
Ja również chciałbym podziękować za całość.
Było to mój pierwszy i z pewnością mogę powiedzieć, że nie ostatni plener.

Dzięki modelkom za cierpliwość i poświęcenia, wizażystkom za makijaże, fotografom za dzielenie się doświadczeniem, Jackowi za ogarnianie całości a wszystkim razem za super atmosferę!!!

fumio
17-06-2013, 10:09
Pokażecie później jakieś foty? ;-)

Pozdr.

TOP67
17-06-2013, 10:15
Nie możemy, bo niektóre modelki były niepełnoletnie :)

Ale one mogą. Wystarczy obserwować FB.

fumio
17-06-2013, 10:17
Nie możemy, bo niektóre modelki były niepełnoletnie :)

Wszystkie? Wow ;-)

Ok. Pozdrawiam.

TOP67
17-06-2013, 10:22
Jak tylko Jacek założy katalog w swojej galerii, to będziemy wrzucać. W tym wątku dajemy tylko linki do zdjęć umieszczonych w odpowiednich kategoriach, ew. backstage.

Teraz trwa trudny etap eliminacji fotek.

.:Gerard:.
17-06-2013, 11:12
Teraz trwa trudny etap eliminacji fotek.

Żałuję ze nie moglem być z wami.

Tomku zawsze byleś przodownikiem dodawania zdjęć,
mam nadzieje ze i tym razem, czekam na foty Twoje i Innych

Katrina
17-06-2013, 20:11
Kilka fot z backstaga https://www.facebook.com/media/set/?set=a.533409233363611.1073741826.100000836177882&type=1

TOP67
17-06-2013, 20:17
Wrzuć je do galerii Jacka. Nie wszyscy mają FB. O tu http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=29

eM.eN
17-06-2013, 20:20
My również dziękujemy wszystkim uczestnikom pleneru, organizatorowi, modelkom i wizażystkom. Dziękujemy naszej grupie za współpracę i świetnie spędzony czas. Było fantastycznie i mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze to powtórzyć :) A oto nasza grupa w akcji :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img839/1842/03s4.jpg)

Jacek_Z
17-06-2013, 22:19
Nie wiem dlaczego po plenerach jestem taki wykończony. Nie piję, wcześnie idę spać, a na następny dzień i tak jestem nieżywy. :)
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom:) (i modelkom, stylistkom - tylko one tego tu raczej nie czytają).


Jak tylko Jacek założy katalog w swojej galerii, to będziemy wrzucać. W tym wątku dajemy tylko linki do zdjęć umieszczonych w odpowiednich kategoriach, ew. backstage.
Dokładnie tak. Ta galeria jest juz założona. :) I są już w niej zdjęcia :)
Proszę założyć tu http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=28 konto (najlepiej z takim nickiem jak na forum), poczekać aż ja przyklepię nowego użytkownika, a następnie wrzucać zdjęcia do tej kategorii (ikonka upload, jest też kategoria backstage). Nowość - zdjęcia użytkowników pokazują sie bez mojej akceptacji. W wyjątkowych sytuacjach będę po prostu usuwał zdjęcie.
Zapewne wiecie o jakie fotki chodzi. Zamorduję ;) za mniej grzeczne zdjęcia z sesji z rzutnikiem.

Baaardzo proszę o recenzje z pleneru :smile::
http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=30
szczerze piszcie. Wolałbym obszerniej niż jedna linijka.
Zróbcie to od ręki, bo z praktyki wiem, że czym dalej tym mniej wpisów.
Niby się podobało, ale np Maciej powiedział, żebym pod żadnym pozorem nie zapisywał go na kolejny plener :mrgreen: Adam z kolei podobno może nie przeżyć kolejnego pleneru z Natalią itd itp. :):):)

Mówiłem o następnych plenerach. Wpiszcie się do newslettera:
http://www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4
Najprawdopodobniej następny plener modelkowy będzie 26-29 września. A chyba w początku września Gruzja - krajobrazowo (znaczy się - bez modelek)

Dobrze by było gdybyście zalajkowali na FB moją stronę - tam też coś czasami się pojawi.
http://www.facebook.com/jjstudiopl
(nie jestem fanem FB jak widać po ilości wpisów)

Tak w ogóle to jest problem z FB, bo wszystko co poplenerowe ma swoje mocne odzwierciedlenie tam. A na forum - cisza. Wrzucjacie tu coś. Tu backstage, a portrety, glamour - do odpowiednich działów zdjęciowych.

Przypominam o konieczności nadsyłania zdjęć. Modelki były na tej imprezie właściwie na zasadzie TFP - czyli za zdjęcia (pomijam małe kieszonkowe).
Umówiliśmy się na 5 zdjęć z każdej z 5 modelek jakie uczestnicy danej grupy mieli. Czyli 25 szt. Wtedy zwracam kaucję (backstage sie nie liczą, a zdjęć mozna przesłać więcej niz 25 :))
Zdjęcie proszę nadesłać na maila: jacek maupa jjstudio.pl
Podpiszcie się w tym mailu (bo same fotki z dziwnego czasem adresu nie powiedza mi kto jest ich autorem) napiszcie czy i jak modelki mają podpisywać zdjęcia, gdy je gdzieś będa publikowały (np na portalach typu MaxModels) oraz podajcie nr konta do zwrotu kaucji. Można zrezygnować ze zwrotu kaucji - wtedy te kasę podzielę między dziewczyny (nie wezmę z tego nic dla siebie), coś takiego zasugerował ktoś z was (konkretniej - Maciej d), kto uznał, że im się należy większa kasa i nie chce kaucji. Oczywiście to jest w waszej gestii, jeśli ktoś wyraźnie nie napisze co z kasą to ją zwracam.

Zdjęcia chcę na swojego maila niezaleznie od tego czy wyslecie je do dziewczyn czy nie. A to dlatego, że inaczej nie połapię się kto oddał fotografie, a kto nie. Zdjęcia jakie dajecie na FB załóżcie że przegapiam. Zamiast na maila możecie dac na moją stronę http://www.galeria.jjstudio.pl to na pewno zostanie zauważone :)
No i fajnie jest mieć wszystko w jednym miejscu, zobaczyć co zrobiły i zrobili koleżanki/koledzy.

TOP67
19-06-2013, 22:36
Na pierwszy rzut Kasia http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=231387

Jacek_Z
21-06-2013, 00:52
Podoba się. :)
Tak jak myślałem - wszystko jest na FB. Mało na forum. Wrzucajcie tu też.
FB jest fatalny, bo nie sposób go przeglądac miesiące wstecz. W praktyce to FB ... się nie liczy jesli chodzi o nasze (moje) potrzeby.
Na szczęście dajecie zdjęcia też tutaj: http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=28
ale wpisów u mnie - jak na lekarstwo - bo dwa - kuby i Wojtka http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=30 - wpiszcie coś (najlepiej - po prostu opiszcie imprezę)
na FB piszecie sporo (w komentarzach) ale nie wszyscy jesteśmy na FB
Podaje moje tabele byście wiedzieli kto kiedy kogo fotografowałi kto wtedy kogo malował:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/fldr.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/29/akro.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://84282.file4u.pl/download/3700530/plener_makijaze_www.file4u.pl.jpg)

cube
21-06-2013, 09:46
Jacku, podaj może jeszcze listę emaili / maxmodelsów modelek, wiem, że każdą można złapać z osobna na FB ale zbiorczo by się przydało

fumio
24-06-2013, 13:43
Witam,

Fajne te zdjęcia macie!! Może Jacek by wystawił gdzieś grupowe (ale razem z modelkami) ;-)
Miejscówki też bardzo ciekawe.

Pozdrawiam.

pm16v
24-06-2013, 18:21
Tym razem nie było zdjęcia grupowego

TOP67
27-06-2013, 10:55
Ale ucichło! Wszyscy obrabiają foty, żeby odzyskac kaucję. Fakt, że to działa, bo w galerii Jacka fotek pełno. Za to nie widzę nowości na forum.

Jacek_Z
28-06-2013, 00:08
Właśnie puściłem przelew do pierwszych 3 osób (Wojtek się naczekał - myslałem, że puszczę hurtem do wielu, a tu ... nici z tego). Bo tylko tylu dało mi komplet zdjęć i decyzję/nr konta.

Przypomnę - wysyłajcie zdjęcia na mojego maila. Bo od dziewczyn to ja informacji nie wyciągnę. Pytałem Darię, Martynę i Kasię - każda dostałą zdjęcia na maila od 2-3 osób. Czyli im tez nie wysyłacie. Zdjęcia na mojej galerii są pomieszane - nie wiem kto ile dał i czy przypadkiem komu innemu zwrot się juz nie nalezy. A jesli nawet - to nie dostałem info o koncie na jakie mam zrobić zwrot.

Przeczytajcie jeszcze raz post http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3154332&postcount=149
i zastosujcie sie do niego.
Proszę o recenzje, opis na http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=30 - nadal tylko 2 wpisy :(
Naprawdę nie wiem co robic by po zakończenia pleneru jakoś was zmobilizowac do tych kilku drobiazgów - wpis u mnie, zdjęcia dla dziewczyn (i najlepiej tez zdjęcia na forum).
Ludziska ... please, zróbcie to.

TOP67
28-06-2013, 00:14
Jacku, ale sam napisałeś, że zamiast na e-maila wystarczy wrzucić do galerii.

Dziewczyny dostały dostęp do albumów w większej rozdzielczości i poza Martyną, potwierdziły pobranie.

Edit
W galerii jest teraz 161 zdjęć, ale prawie 1/3 moich. To faktycznie wychodzi że max 5 osób dało komplet.

karvajalka
28-06-2013, 00:21
otoz to:
"Zamiast na maila możecie dac na moją stronę http://www.galeria.jjstudio.pl to na pewno zostanie zauważone "
to jak z tym zauwazaniem ? :)

Jacek_Z
28-06-2013, 00:43
Zauważam, ale się gubię :)
Bo 27 fotografów po 25 zdjęć to 675 fotografii, ale są przemieszane, więc nie wiem kto sie wywiązał kto nie. Nie wszyscy się zarejestrowali w galerii pod swoimi nickami z forum - to kolejna sprawa.
Poza tym, by je wysłać modelkom muszę je zapisać u siebie na dysku. Każde z 675 zdjęć osobno. Naprawdę wolę 27 maili niż 675x klikać "zapisz jako". No i dotarcie do numeru konta tez jest mozliwe, ale w moim panelu bankowym wcale nie tak łatwe, muszę przez wyszukiwarkę, bank nie pozwala na otwieranie kilku okien, więc za kazdym razem musze wyszukac na nowo itd itd.
Nie chodzi o to, że się nie da, tylko że to mnóstwo niepotrzebnej roboty. Bo podałem adres maila, na niego puszczacie mail ze zdjęciami i z adresem konta.
Ja już nie wspomnę, że fajnie by było gdyby w nazwie pliku było imię i nazwisko fotografa, bo inaczej dziewczyna nie będzie wiedziała jak podpisać zdjęcia. Ale to imię i nazwisko "dokleję" do nazwy pliku już sam (kolejnych 27 operacji do wykonania).
Jak widać to całkiem sporo roboty, a w dodatku nie mogę nad tym usiąść i to załatwić, bo nie mam kompletu zdjęć, tylko kapie mi to tak od was pomalutku.

cube
28-06-2013, 09:36
Jacku, od pleneru nie minęły jeszcze nawet dwa tygodnie. Wydaje mi się, że większość ludzi ma jednak jakieś swoje życie i obowiązki, i obróbka zdjęć z pleneru nie jest zawsze priorytetem. Ja siadam co drugi wieczór i obrabiam jedno - dwa zdjęcia przy czym KAŻDE oddaje dziewczynom - pod ocenę i ewentualnie do publikacji. Twój komplet 5 x 5 wyślę, kiedy dojdę do końca materiału.

Inna sprawa jest taka, że nie wyobrażam sobie oddania z każdej sesji pięciu zdjęć, które MI się podobają.
Podobne kadry ma każdy z naszej grupy i czasem widzę, że w danym ujęciu np. Adam złapał lepszą mimikę, fajniejsze światło albo miał lepszy pomysł na obróbkę - i co wtedy, mam oddać bardzo podobne tematycznie ale gorsze jakościowo zdjęcie modelce tylko dlatego, żeby zaliczyć "sztukę" ? Wolę, żeby modelka w takim przypadku użyła zdjęcia kogoś innego z naszej grupy. Ja jestem bardzo krytyczny co do moich zdjęć i z całodziennej sesji potrafię czasem wybrać tylko jedną klatkę z tysiąca, a reszta do śmietnika.

Propozycja moja na przyszłość jest taka, żeby oddawanie zdjęć dotyczyło grup, a nie indywidualnych fotografów - wszyscy i tak mają w takim układzie identyczne kadry więc z korzyścią dla modelki będzie, żeby dostała crème de la crème. A każdy z osobna do własnego portfolio i tak użyje sobie tego, co wybierze z własnych zdjęć.

Jacek_Z
28-06-2013, 11:52
Rozumiem.

...Propozycja moja na przyszłość jest taka, żeby oddawanie zdjęć dotyczyło grup, a nie indywidualnych fotografów - wszyscy i tak mają w takim układzie identyczne kadry więc z korzyścią dla modelki będzie, żeby dostała crème de la crème...Niby tak, zdaje sobie z tego sprawę i teoretycznie to pomysł jest dobry, ale ... totalnie niepraktyczny i nierealny. Dlatego daję limity bo ludzie się nie kwapią do oddania zdjęć (mniejsza o czas - od warsztatów w Starych Jabłonkach mineły 4 miesięce i mam pojedyńcze zdjęcia od 3 z 9 osób). Więc na pewno będzie miała miejsce sytuacja taka, że każdy z grupy X stwierdzi, że lepsze zdjęcia da kolega, a nie on. Po drugie - jak mam rozliczać kaucję? Rezygnacja z niej to rezygnacja z jedynego pomysłu jaki mam na pozyskanie zdjęć dla modelek po plenerze.
W dodatku to piszesz ty, który zdjęcia prędzej czy później publikujesz. Podobnie osoby z twojej grupy - oba Adamy, Kasia. Zdjęcia bardzo szybko daje Tomek (TOP67), paru znanych mi chłopaków z Bydgoszczy też prędzej czy później coś wrzuci w sieć. Gdyby to co dotyczy was było normą to ja bym żadnej kaucji nie chciał. To tylko dla mnie kłopot - gromadzenie zdjęć, opisywanie, powrotne przelewy. Ja ten pomysł realizuje by motywowac tych co się ślimaczą. Ty się poczuwasz jakbyś szedł w ogonie, a ja cie zdziwie - ty jesteś jednym z najszybszych. Gdyby wszyscy robili jak ty to bym nie brał kaucji.

Co do problemu z selekcja materiału i podobnymi ujęciami. Oczywiście grupa będzie miała podobne kadry z tą sama modelką - te same stylizacje, miejscówki. Sęk w tym, że większość członków grup nie ma po plenerze ze sobą kontaktu. W dodatku kto ma rozsądzić czyje ujęcia sa lepsze. Wielu z fotografujących będzie mówiło - on ma lepsze ujęcia. jak każdy tak zrobi to nikt nie da fotografii.
Jesli chcecie seklekcje zdjeć mogę robić ja - dziewczyna może dostać najlepsze zdjęcia, nie musi wszystkich.

Ktoś chce założyć konto na mojej galerii z nickiem sdfs. Na razie nie aktywowałem. Kto to jest, ktoś z nas? (można napisać mi na PW kto to)

TOP67
28-06-2013, 19:23
Podobne kadry ma każdy z naszej grupy i czasem widzę, że w danym ujęciu np. Adam złapał lepszą mimikę, fajniejsze światło albo miał lepszy pomysł na obróbkę - i co wtedy, mam oddać bardzo podobne tematycznie ale gorsze jakościowo zdjęcie modelce tylko dlatego, żeby zaliczyć "sztukę" ?

A jak myślisz, dlaczego ja tak szybko obrabiam? Żeby mi nie wyskoczyli z lepszym kadrem :)
I tak im dalej, tym więcej fotek kasuję.

nickt
29-06-2013, 11:46
A jak myślisz, dlaczego ja tak szybko obrabiam? Żeby mi nie wyskoczyli z lepszym kadrem :)

Znam to....jak z Tomkiem byłem w Luboradzy, to już miał obrobione i wrzucone na fejsa zdjęcia jak ja dopiero kończyłem ustawiać sobie kadr :/ ;) Dlatego właśnie tak mało wrzuciłem zdjęć, szczególnie Asi wśród firanek....bo mam po prostu identyczne.
Ale to tylko taka mała dygresja, myślę, że pomysł Jacka jest naprawdę dobry i zostawiłbym i kaucję i po pięć zdjęć od każdego, i na maila z opisem, i najlepiej jednorazowo jako całość....jak się jakieś powtórzy to trudno, modelka zdecyduje które sobie wrzuci, a u Jacka najwyżej będzie kilka.
Ja już się wiele razy zaskoczyłem, że modelka wybiera zupełnie inne zdjęcia niż ja bym wybrał z tych co jej wysyłam... de gustibus non est disputandum :/

Jacek_Z
29-06-2013, 19:52
Dzięki, dostałem na maila komplety zdj od 2 kolejnych osób.
Mała uwaga - oczekuję zdjęc w rozdzielczościach jak na galerie internetowe. Czyli tak nieco ponad 1000 pikseli na dłuższym boku.
Ktos mi przysłał 4 maile - łącznie ponad 350 MB :) Nie potrzeba tak gigantycznych plików. Dobrze, że mam szybkie łącze :)

Dzięki też za 2 kolejne wpisy i proszę o kolejne :)
Wpisujcie sie też do newslettera. http://www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4
Ze zdziwieniem stwierdzam, ze niektórzy "starzy" uczestnicy teraz z żalem mówią, że przegapili imprezę bo o niej nie wiedzieli. A do newslettera się nie zapisali ... http://www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4

Roxer
02-07-2013, 15:32
ja Jacku sukcesywnie wysyłam fotki dziewczynom (obrabiam w kolejności sesji ;) ). Do Ciebie wyślę po skompletowaniu wszystkich. Być może część osób działa podobnie stąd cisza u Ciebie na mailu ale nie zaniedbujemy modelek.

Jacek_Z
02-07-2013, 18:40
Mam nadzieję :)

Jacek_Z
23-08-2013, 12:54
Dwie sprawy - kolejna porcja "statystyk" z tego pleneru i info o następnym plenerze.

1. Było fotografów 27. Do tej pory 9 osób dostało zwrot kaucji, 3 z niej zrezygnowały. Czyli "załatwione" jest 12 osób. Ale to oznacza, że większość - aż 15 nie. Mam te pieniądze i żadnych decyzji co z nimi zrobić. Zdjęcia mam w ogóle od 18 osób (pobrane z galerii albo przysłane mi na maila) - ale nie od wszystkich są to pełne zestawy, niektórym brakuje ujęć jednej modelki itp. Od 9 osób nie mam ani jednego kadru. Byc może niektórzy mają te zdjęcia i wysłali je dziewczynom, ale ja o tym nie wiem. W takim razie proszę o informację od tych nierozliczonych - załatwię sprawę.

Zróbmy więc tak - ustalam termin ostateczny do załatwienia tych spraw do końca września. 3,5 miesiąca to wystarczający okres na wysłanie mi zdjęć. Po tym czasie kasę rozdysponuję po dziewczynach.

2. Plener w Dworze Luboradza, 27-29 września, tym razem od piątku do niedzieli, 4 modelki w tym 1 do aktu. Nie wiem czy czytaliście wątek o tym: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=234072
Koszt pleneru to 270 zł i noclegi z wyżywieniem 280 zł. Miejsce fajniejsze niż Centrum Molo, basen do dyspozycji itd.
Proszę się zapisywać do końca sierpnia. Osoby, które mają jeszcze nierozliczone zdjęcia mogą wpłacić 220 zł (270-50), zaoszczędzi mi to roboty ze zwrotem im kaucji. Czyli do końca miesiąca deklaracja udziału, wpłata 220 zł (i dostarczenie do pleneru w Dworze Luboradza zdjęć z Centrum Molo, bo inaczej nie wpuszczę na plener ;))

Sporo osób z tego pleneru juz się wpisało, liczę na pozostałych :)

Jacek_Z
14-03-2014, 03:14
Kolejny czerwiec się zbliża. Teraz planuję plener nad morzem - w Łebie (wydny itp) :smile:
Na początek ankieta http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=245310
Myslę, że połowa (jak nie więcej) ludzi to będa uczestnicy poprzednich plenerów, stąd ankietę najlepiej propagować wśród was. Tak byście decydowali jaką opcję chcecie.

Jacek_Z
02-07-2014, 21:01
Info o kolejnym plenerze, zapisy, informacje http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=249858 - zapraszam :smile:
Mam obiecane od Kamili, że przyjedzie. Może to będzie jakiś magnes. To tyle istotnego dla tych co byli w CentrumMolo. No i będzie modelka do aktu - to z kolei różnica.