PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria lampy



JAC274
31-03-2007, 08:50
Witajcie!
Jestem z okolic Bydgoszczy.Siadła mi lampa błyskowa SB600 gdzie znajduje się
jakiś autoryzowany punkt naprawy Nikona?Oczywiście najlepiej jak najbliżej Bydoszczy.
Pozdrawiam
JAC274

soko
31-03-2007, 09:39
witaj,
jesli masz ja na gwarancji ---> Serwis Nikon Polska W-wa jak sadze...
gwarancyjnej naprawy nikt wiecej Ci nie zrobi, chyba ze sie myle
pozdrawiam
soko

o2onk
03-04-2007, 22:55
Jeśli dobrze się zorientowałem, sprawa wygląda tak jak napisał kolega powyżej. Pozdrawiam

bogdi64
11-04-2007, 22:53
no to jesteś 2 - http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22422
ja już kupiłem sb 800 (raty) taki niespodziewany wydatek, trochę mnie dziwi takie stwierdzenie - że kwota przekracza wartość lampy, skoro do wymiany idzie tylko część elektroniki, palnik, mechanika zostaje nie ruszona

Kacper_84
12-04-2007, 07:22
bogdi64, przeważnie tak jest że poważniejsze naprawy takich sprzętów - i nie tylko - często przekraczają wartość sprzętu. Koszt złożenia na taśmie i wyprodukowania hurtowego jest zoptymalizowany do minimum, samo urządzenie po zjechaniu z taśmy jest dość tanie, przypuszczam, że ok. 15-20% wartości sklepowej, reszta to marża za technologię na kolejne badania, za koszt stowrzenia linii i opracowania samego produktu. Części zamienne automatycznie poza linią są warte dużo więcej tak samo jak dystrybucja, a wiadomo, to co jest kupowane rzadko a przykładowo lampy nikona zbyt często się nie psują to koszt samej elektroniki z dość oczywistej przyczyny jest bardzo duży.. dochodzi marża serwisu za samą naprawę i wychodzi koszt całego nowego urządzenia. lepiej albo kupić drugą lampę z uszkodzoną np częścią mechaniczną, połamana obudowa zepsuty palnik itp itd i przełożyć bebechy. Albo.. kupić sb 800 ;)

admin
12-04-2007, 10:21
JAC274, czy moglbys zwracac wieksza uwage gdzie (w jakiej kategorii forum) wstawiasz swoj post?

mini21
13-05-2007, 18:30
Witam.
Nie chce zakładać nowego wątku, więc podepnę się pod ten.
Robiłem dziś zdjęcia na imprezie i zauważyłem, że lampa nie błyska.

Wróciłem do domu, zmieniłem aku (3 różne komplety) i nic.
Naciśnięcie czerwonego guzika wyzwalającego błysk nic nie daję, będąc podłączona do aparatu też nie działa.
Chciałem się zapytać, czy palnik się spalił, czy jest może jakaś inna przyczyna?

Dodam, że lampę kupiłem w styczniu tego roku w Foto-Tip'ie

Zastanawiam się tylko, czy oddać do serwisu w Warszawie osobiście, czy odesłać do firmy?