PDA

Zobacz pełną wersję : D7100 - akcesoria



sokolnik
03-04-2013, 13:41
Mam pytanie o grip do D7100. Ktoś wie kiedy będzie dostępny? Czy lepiej w gripie mieć 2 akumulatory czy kilka sztuk enelopow? Zastanawiam sie co wybrac jako ´gratis´ o wartosci 300 zł. Myslałem o aku + karta pamieci. Co o tym myslicie?

Fludi
10-04-2013, 13:35
W młodszym modelu D7000 drugi dedykowany akumulator w grip'ie pozwala na dłuższą pracę niż 6 szt. akumulatorków. Także chyba lepiej wybrać akumulator, zawsze się przyda ;)

sokolnik
10-04-2013, 14:04
dzięki za odpowiedz. Zestaw już na mnie czeka. Body + akumulator.

GonzoG
10-04-2013, 14:16
Grip do D7100 możesz już teraz dostać... tylko że oryginalny. Na pierwsze zamienniki musisz poczekać ze 2-3 miesiąca, a zalecane dłużej, do czasu pojawienia się pierwszy porządnych testów tych gripów, bo zapewne z pierwszymi będzie jak w przypadku D7k.

Co do aku kontra R6 - raczej aku. Starcza na dłużej, jest znacznie lżejszy i daje dokładniejsze wskazanie ilości pozostałej energii, a nie tylko cały, 1/2, zero.
No i co do karty pamięci - D7100 to pierwszy Nikon, który jest w stanie w pełni wykorzystać prędkości kart 95MB/s (SanDisk Extreme Pro). Warto choć jedną taką mieć.

sokolnik
10-04-2013, 14:27
kupię ja Ale później (32gb). Narazie mam 16 + 8 i to musi wystarczyć :) oryginalny grip kosztuje majątek (Jak za trochę plastiku)

JED
10-04-2013, 14:28
Ja uzywalem grip z ori bateria i stwierdzilem, ze jak mam jej wlasnie uzywac, to moge rownie dobrze trzymac ja w torbie, jak wczesniej.
Dla mnie grip, to wygoda wyboru zasilania - zalozmy, ze skonczyly sie Tobie baterie ori i mozesz dokupic AA - pomijam fakt, ze mozesz miec w gripie AA, a zapasowa ori w torbie - masz wiec 3 sety zasilania.

GonzoG
10-04-2013, 15:07
(Jak za trochę plastiku)
Tylko, że oryginalny jest z stopów magnezu i również uszczelniony...
Ale nawet mimo tego, też uważam, że z ceną gripów to Nikon solidnie przesadził. :(

sokolnik
10-04-2013, 15:16
wiem Jak się chce wygodę to trzeba odpowiednio zapłacić Ale bez przesady. Nawet aku nie ma w komplecie

Fludi
10-04-2013, 18:08
Oglądałem zarówno oryginalny jak i podróbkowowe grip'y do D7k. O obu naczytałem się trochę tutaj na forum i osobiście może i z deka przepłacę, ale wolę ten oryginalny :)

JED
10-04-2013, 21:22
Z jakiego powodu?

Fludi
10-04-2013, 21:45
Po prostu bardziej mi odpowiada jego wykonanie. A przy zamiennikach zbyt wiele krytycznych uwag się naczytałem.

GonzoG
10-04-2013, 22:18
Po prostu bardziej mi odpowiada jego wykonanie. A przy zamiennikach zbyt wiele krytycznych uwag się naczytałem.

Tylko, że Ci co krytykują je tak bardzo, to za 200zł wymagają niemal tego samego co 1200zł....
Poza tym, na to co jest napisane na temat tanich gripów do D7k, trzeba wziąć poprawkę, bo początkowo wiele z nich miało problemy, które później zostały wyeliminowane.
Ja ma swój już ponad rok i przez ten rok non-stop używany - guma na gripie jest zdecydowanie lepsza niż ta na body D7000. Lepiej się trzyma, mniej wyciera i nie zużywa tak szybko. Jeśli MB-D11 ma taką gumę jak body, to ja dziękuję, wolę Meike.

Fludi
10-04-2013, 22:53
Co kto lubi. Miałem okazję obejrzeć oryginał i 3 zamienniki. Bardziej do gustu przypadł mnie oryginał i dlatego też na niego odkładałem kasę. Gdyby od razu pasował jeden z zamienników, to bym już dawno go miał. A tak dopiero teraz na dniach mam zamiar go zakupić, ot tyle. Chociaż nie powiem, że cena za oryginał jest trochę przez Nikon'a przesadzona.

JED
10-04-2013, 23:06
Ja mam Meike i jest super - zadnych uwag.

WPK
03-07-2013, 10:04
A do mnie właśnie jedzie Pixel Vertax BG-D15 (do D7100). Miałem w ręce zarówno Meike jak i Pixela i generalnie lepsze wrażenie zrobił na mnie Pixel.
Póki co nie będę miał drugiego aku ani baterii, ponieważ gripa kupuję dla lepszego chwytu (mam duże łapska)...
Pytanie: czy przy pozostaniu z jednym aku trzymać go w body, czy w gripie? Do mnie bardziej przemawia grip, ponieważ trzeba aku wyjmować i ładować, ale wtedy w body nie będzie żadnego aku. Czy tak można?

arecki
03-07-2013, 12:35
Czy tak można?
można.

WPK
08-07-2013, 15:00
Od ponad tygodnia używam Pixel Vertax BG-D15. Pozwolę sobie więc na podzielenie się swoimi odczuciami (może się komuś przydadzą):
1. wykonanie SUPER - nic nie trzeszczy, nic nie puka
2. materiały - generalnie nie mam uwag - jakość bardzo dobra, faktura plastiku oraz gumy prawie identyczna jak na body - jak dla mnie wygląda prawie jak oryginał
3. szuflada na aku - jest OK, nic nie wypada, zatrzask trzyma aku pewnie
4. przycisk spustu - dobrze wyczuwalny skok, działa w dwóch fazach - ostrzenie, focenie
5. pokrętła nastaw - jak dla mnie chodzą z troszkę większym oporem niż te w body, ale nie mam z tym żadnego problemu, jak dla mnie opór jest OK
6. BARDZO wygodny uchwyt; zarówno w poziomie, jak i w pionie.
7. Generalnie jakość/cena super. Zapłaciłem 319 pln. Wg mnie warto.

Lestad
10-07-2013, 16:07
No i się przydało :)

Dzięki za treściwą ocenę !

Kosti68
14-07-2013, 16:10
Ja wiele razy po zmianie puszki zastanawialem sie jakiego grypa sobie sprawic. I zawsze decydowalem sie na oryginal. Od wczoraj jestem (mam taka nadzieje) szczesliwym posiadaczem D7100 i znowu stoje przed tym ciezkim wyborem. Co do zamiennikow zdania sa uzytkownikow sa bardzo rozbierzne, jedni narzekaja, drudzy nie widza prawie zadnej roznicy. Jednak moim zdaniem zamienniki sa za lekkie i proporcja wagi puszki ze szklem jest nieproporcjonalna do za lekkiego grypa. A ze wzgledu na to, ze w grypie znajduje sie tylko jeden aku, roznica ta jest jeszcze wieksza. Trzeba bedzie jednak wylozyc troche wiecej kasy i kupic oryginal.

GonzoG
14-07-2013, 18:13
Ja wiele razy po zmianie puszki zastanawialem sie jakiego grypa sobie sprawic. I zawsze decydowalem sie na oryginal. Od wczoraj jestem (mam taka nadzieje) szczesliwym posiadaczem D7100 i znowu stoje przed tym ciezkim wyborem. Co do zamiennikow zdania sa uzytkownikow sa bardzo rozbierzne, jedni narzekaja, drudzy nie widza prawie zadnej roznicy. Jednak moim zdaniem zamienniki sa za lekkie i proporcja wagi puszki ze szklem jest nieproporcjonalna do za lekkiego grypa. A ze wzgledu na to, ze w grypie znajduje sie tylko jeden aku, roznica ta jest jeszcze wieksza. Trzeba bedzie jednak wylozyc troche wiecej kasy i kupic oryginal.

Szczerze - gdyby różnica była 2x w cenie - to tak. Różnica jest 5x i poza tymi paroma gramami dostajesz uszczelnienia, to wszystko.

Kosti68
14-07-2013, 19:59
Tak się składa ze mieszkam w Niemczech i tutaj różnica wynosi x3. Oryginalnego grypa można już dostać od 210 €. W Polsce jak widziałem to wydatek około 300 €. Nie wiem skąd te kosmiczne ceny w PL?
A wracając do twojego komentarza, to nie chodzi mi tylko o uszczelnienia, bardziej o ergonomie....samo dopasowanie grypa do puszki...szczególnie jeśli chodzi o rownowagę wagową całego sprzętu.

piterdm
14-07-2013, 22:18
Szczerze - gdyby różnica była 2x w cenie - to tak. Różnica jest 5x i poza tymi paroma gramami dostajesz uszczelnienia, to wszystko.

A oryginał nie jest czasem z magnezu? Zamienniki raczej nie.

Kosti68
14-07-2013, 22:30
Tak i właśnie dlatego ciężar ogólny sprzętu jest lepiej rozłożony.

arecki
15-07-2013, 09:16
dokładnie ;-)

sabrewulf
21-07-2013, 16:35
grip firmy Newell miał ktoś okazję "pomacać"?
Wygląda baardzo podobnie, przynajmniej z zewnątrz.

picia78
22-07-2013, 22:02
... Zapłaciłem 319 pln. Wg mnie warto.

A gdzie żeś zakupił w takiej cenie ? jeśli to nie tajemnica, bo wszędzie cena 329 + przesyłka.


i co wybrać już sam nie wiem

Pixel - 329 PLN
Newell - 269 PLN
Meike - 205 PLN

WPK
23-07-2013, 10:28
Mój błąd. Literówka. Zapłaciłem rzeczywiście 329.
Jak dla mnie Pixel jest super. Cały czas mam go przykręconego do body.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

picia78
23-07-2013, 11:49
Mój błąd. Literówka. Zapłaciłem rzeczywiście 329.
Jak dla mnie Pixel jest super. Cały czas mam go przykręconego do body.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

a nie miałeś porównania do innych? od razu kupiłeś Pixel'a ? a jak spust migawki, ma wyczuwalny skok 2 stopniowy ?
bo do D600 ponoć Pixel nie ma wyczuwalnego skoku.

WPK
26-07-2013, 12:11
Ma wyczuwalny skok. Zresztą do d600 też wg mnie ma.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

edera
26-07-2013, 22:52
Jak zachowują się baterie w gripach zamiennikach? czy wszystkie dane baterii body d7100 prawidłowo wskazuje?
1.aku zamiennik w gripie + aku oryginalne w body.
2. aku oryginalne w gripie + aku zamiennik w body.

ishii
27-07-2013, 10:06
Zakupiłem na amazonie parę tygodni temu (wyszło ok. 300zł) po przeczytaniu sporej ilości opinii. Nie chciałem płacić 3x więcej za nikona, zwłaszcza, że ludzie skarżyli się, że wcale tak idealnie nie pasuje.
Wykonanie bardzo dobrej jakości, przyjemnie się trzyma, nie jest to na pewno tani plastik, żadnych prześwitów, sanki na baterie i aku dobrze wykonane, zamknięcie ok, dokręca się idealnie.
Spust migawki wyczuwalny 2-stopniowy (choć to pewnie indywidualna sprawa).
Wskazanie baterii AA jak i aku prawidłowe. Należy pamiętać o ustawieniu w menu aparatu odpowiednich parametrów baterii AA, w przeciwnym razie aparat może nie wyświetlać prawidłowo ich stanu, albo wcale.
Sprawdzone na AA Ni-MH i 2 oryginałach Nikona EN-EL15.

sabrewulf
27-07-2013, 10:36
Zakupiłem na amazonie parę tygodni temu (wyszło ok. 300zł) po przeczytaniu sporej ilości opinii. Nie chciałem płacić 3x więcej za nikona, zwłaszcza, że ludzie skarżyli się, że wcale tak idealnie nie pasuje.
Wykonanie bardzo dobrej jakości, przyjemnie się trzyma, nie jest to na pewno tani plastik, żadnych prześwitów, sanki na baterie i aku dobrze wykonane, zamknięcie ok, dokręca się idealnie.
Spust migawki wyczuwalny 2-stopniowy (choć to pewnie indywidualna sprawa).
Wskazanie baterii AA jak i aku prawidłowe. Należy pamiętać o ustawieniu w menu aparatu odpowiednich parametrów baterii AA, w przeciwnym razie aparat może nie wyświetlać prawidłowo ich stanu, albo wcale.
Sprawdzone na AA Ni-MH i 2 oryginałach Nikona EN-EL15.

Zakupiłeś której firmy?

ishii
27-07-2013, 11:05
Zakupiłeś której firmy?

pixela

raftik
27-07-2013, 22:22
No to ja też dołączę się do opinii Grip'a Pixel Vertax - bardzo dobrze wykonany, spust faktycznie lepiej wyczuwalny 2-stopniowy bardziej wyczuwalny niż w korpusie. Miałem wcześniej Oryg. MB-D10 do D300 i powiem, że gdyby nie to, że Pixel jest lżejszy to wykonanie jest jak oryginał, struktura plastiku grip'a i gumy rękojeści identyczna z korpusem. Pod mój korpus cały czas jest podpięte tele N300 f/4 i ono trochę waży ale trzymając za grip cały zestaw jest stabilny. Ja akurat jadę na dwóch aku. oryginalnych i obydwa aku. zachowują się bardzo dobrze w gripie i korpusie.

Fortaigne
21-09-2013, 23:55
czy kts uzywa moze tanszego gripu Mike za 195 zł ? jak sie sprawuje ?

nikkor83
22-09-2013, 10:35
Ja używam Meike od 2 miesięcy i jest dobrze nawet bardzo. Kupiłem go bo w innym korpusie też mam Meike. Wykonanie jak dla mnie całkiem dobre, aparat nie fiksuje. Plastik jest też nie najgorszy i całość sprawia dobre wrazenie. Nie bawie się w AA tylko mam dwa org aku.

docxxx
25-09-2013, 15:01
Jakby co, to ja mam grip Pixela. Tak sam plastik jak w D7100, dobrze spasowany, nie ma problemow z zasilaniem (jak na razie). Spust jest troszke inny, ale to drobnostka. Ogolnie ok. Dalem z przesylka 344 zl.

ps. Za grip do D300 dalem tysiaka, bo jednak co metal, to metal. W przypadku D7100 nie wiem skad ta absurdalna cena. Stop magnezu, to może jest na stopce od lampy. Ot, zwykły plastik. Już w D80 dotykałem takiego.

wunat
25-09-2013, 15:10
I faktycznie updateuja soft do niego? Bo nie moglem nigdzie znalezc info

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4

docxxx
25-09-2013, 15:27
Nowy soft do gripa? No tego jeszcze nie grali. Ponoć do Iphona już można ;) http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2013/39/wodoodporne-iphoney-niektorzy-dali-sie-nabrac.aspx

wunat
25-09-2013, 15:42
No pixel chwali sie wgrywaniem softow przez usb

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4

docxxx
25-09-2013, 15:46
Ale do czego? Do kawałka plastiku? W jakim celu?

EDIT:
O matko, masz rację: Vertax D15 wyposażony jest w gniazdo USB pozwalające na aktualizację oprogramowania firmware.

rebuz89
14-12-2013, 01:27
Witam.
Teraz i ja stanąłem przed ciężkim wyborem gripa, oryginalny odpada ze względu na cenę.
Najlepszym wyborem wydaje mi się Vertax, ale pytanie cz\y warto dać prawie dwa razy tyle co za Meike??
Czy ktoś porównywał je razem?? Bo wypowiedzi wydają się być trochę subiektywne, każdy opisuje to co sam używa, nikt nie porównuje.

Powiedzcie mi czy w Pixelu jak i Meike kółka są gumowe czy plastikowe??

A co do Pixele to gniazdo USB może się przydać, bo patrząc na ostatnie zachowanie Nikona względen innych producentów akcesoriów
to wszystkiego można się spodziewać... :/

Pozdrawiam :)

TMB
14-12-2013, 06:48
Pixel'a da rade wyrwać za 279zl + wysyłka w NotoPstryk.pl ;)

rebuz89
14-12-2013, 13:10
Sprawdziłem teraz na notopstryk.pl i są po 329 chyba że jakoś źle patrzę. Chociaż ja jak coś to w UK będę kupował ale w PL też nie ma problemu bo za tydzień będę, więc to wszystko jedno.

Pozdrawiam

TMB
15-12-2013, 17:23
No nie wiem, jak pisalem na mailu to facet taká cene mi podal

Soserious
15-12-2013, 23:31
Ja również stoję przed wyborem gripa do D7100 i nie mogę się zdecydować ;/ Waham się między Pixelem a Meike... (miałem grip firmy meike w moim poprzednim korpusie i byłem bardzo zadowolony).

sabrewulf
16-12-2013, 01:29
naczytałem sie i tak:
phottix +
vertax -? ++ + + + ++
meike + + +- - - +
ori + + +
++ to duży zachwyt, + to dobra praca a -? to zawias nie wiadomo czy pod wpływem gripu. Chce gipa :(

GonzoG
16-12-2013, 01:50
Ogólne opinie o gripach są takie
- Phottix, Ownuser, itp - najgorsze,
- Meike - bardzo dobre
- Pixel - najlpesze, choć dość często są zgłaszane problemy ze stabilnością aparatów (D800, D7100, D600). Wygląda to na problemy z softem gripu. A pixel pewnie wypuścił swoje gripy, aby nie być za daleko za konkurencją mimo, że nie mieli gotowego produktu.

Olsono
16-12-2013, 22:41
ja kupiłam Newella. jutro dojdzie to się pochwalę co i jak. niestety ale w Polsce jakiś deficyt nastał na Meike.

TMB
19-12-2013, 00:14
Gonzo nie strasz ;) Właśnie dziś kupiłem Pixela i zobaczymy jak dalej pójdzie...

Staff
19-12-2013, 01:26
Pixel'a da rade wyrwać za 279zl + wysyłka w NotoPstryk.pl ;)

W jednym z krakowskich sklepów nawet 4 dychy taniej 8)
Jednak info o problemach z softem troszkę mnie ostudziło.
Przymierzam się jednak do S 18-35 i nie ma bata, muszę kupić grip...
Cenę oryginału dyplomatycznie przemilczam.

warpman
19-12-2013, 22:41
Ja także przemilczałem cenę oryginału i kupiłem Meike :wink: - tutaj (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3273507&postcount=22) moje wrażenia.

TMB
20-12-2013, 00:52
Do mnie Pixel dotarł. Bdb guma, ale coś więcej będę mógł napisać dopiero za pare miesięcy....tak jak z perspektywy 5 lat, moge powiedziec o d90 bardzo wiele, same superlatywy ;)

luk69
20-12-2013, 01:39
Ja zakupiłem z TRAVOR i muszę przyznać, że jest całkiem całkiem. Wszystko jak na razie ok.

juha
20-12-2013, 14:38
Ja opiszę swoje krótkie doświadczenia gripem Phottix do D7100. Kupiłem go, niby chińszczyzna, ale bardziej uznana, wiadomo wyzwalacze, lampy, akcesoria itp. Grip bardzo dobrze wykonany, fajnie leży w dłoni, w skrócie, wszystko ok, również przyciski i pokrętła, poza tym, że po jednym dniu użytkowania zauważyłem, że na wyświetlaczu miga dioda BP, więc coś jest nie tak z komunikacją między aparatem a gripem, w zależności od tego, jak trzymałem aparat, gdzie naciskałem na grip, dioda migała lub nie. Grip odesłałem, dostałem drugi, było dokładnie to samo, w zależności od tego, jak trzymałem aparat, czy dociskałem grip, czy nie dioda migała lub nie. Grip zwróciłem, czekam na zwrot kasy, w Tym przypadku Phottix się nie sprawdził.
Po zapoznaniu się z opiniami o Vertaxie, zamówiłem go, właśnie przyszedł, dokręciłem go do body i .... grip w porównaniu do Phottixa, jest jakiś wielki, masywny, mam wrażenie, że o połowę większy. Jeszcze nie wiem czy to zaleta czy wada, pokrętłą i przyciski chyba w Phottixie bliższe oryginałowi, do tej pory używałem wyłącznie oryginałów. Co najwazniejsze, grip działa, bez znaczenia jak trzymam aparat i gdzie naciskam na grip. Zobaczymy jak będzie po pewnym okresie użytkowania.

mamil_km
20-12-2013, 17:40
Na prawdę są różnice w wielkości ? Myślałem, że nie ma znaczenia jakiej firmy wybierzemy grip, dostanę "to samo" tylko ciut inaczej wykonane ? Nie są to "wierne" kopie oryginału ?

Olsono
20-12-2013, 20:17
ja mam za to Newella, póki co ok. gumy dobrze przyklejone, mam wrażenie że ogólnie jest dobrze wykonany. ;)

juha
20-12-2013, 21:57
Na prawdę są różnice w wielkości ? Myślałem, że nie ma znaczenia jakiej firmy wybierzemy grip, dostanę "to samo" tylko ciut inaczej wykonane ? Nie są to "wierne" kopie oryginału ?

Między Phottixem i Vertaxem jest różnica, dwóch gripów nie miałem jednocześnie w domu, ale miałem je w odstępie 3 dni i różnica była absolutnie zauważalna. Jak tylko wziąłem pierwszy raz aparat z Vertaxem do reki, w pewnym momencie pomyślałem, że mam za mała dłoń (mam 192 cm wzrostu i ważę prawie 100 kg) :) Pierwsze zdjęcia w sobotę, zobaczymy jak się sprawdzi.

YaPKnn
10-01-2014, 18:57
Właśnie po przeczytaniu całego wątku kupiłem Vertaxa (uzywanego) wykonanie naprawdę ładne, nie ma się do czego przyczepić. Macie jakiś sposób na bezproblemowe zdejmowanie onego? Bo jak chciałem odkręcić po założeniu to mordowałem się z 15 minut i palce nadal mnie bolą :-) Próbawłem go dociskać w różne strony, żeby się łatwiej odkręcił ale nic nie pomaga, nie chciałbym nastepnym razem urwać czegoś, bo potem trzeba będzie go rozwalić żeby zdjąć :-)))

YaPKnn
10-01-2014, 20:45
Nie było pytania,

rozebrałem cały mechnizm kółek zębatych, wyczyściełem nasmarowałem i jest ok. Po prostu poluzowała się jedna niepozorna śrubka i cały mechnizm złapał luzy.

shibby
11-01-2014, 14:44
Mój D7100 z gripem firmy Pixel Vertax wygląda tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/4jupofj)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/nqjho7j)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mzu610j)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/jwxumqj)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/1abpyfj)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/ndvtcoj)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mr6s97j)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/0ai3a3j)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/j57k6vj)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mj2mrlj)

Grip jak dla mnie wygląda na solidny, całość pasuje do siebie, trzyma się dobrze, działa prawidłowo na oryginalnej baterii, w plenerze jeszcze nie sprawdzany ale wrażenia stwarza dobre

rebuz89
11-01-2014, 15:16
Dzięki za zdjęcia, ja właśnie teraz stoję przed wyborem gripa, może ktoś z użytkowników gripów innych firm pokaże zdjęcia swoich gripów byłbym bardzo wdzięczny.

Może ktoś porównywał je razem ze sobą, bo wszystkie opinie są bardzo subiektywne.

Pozdrawiam.

adrianek32
16-01-2014, 02:42
tez zastanawiam sie nad gripem meike widze ze jest niedostepny, zostaje newell ok 250zl, Phottix ok 290zl albo Pixel Vertax ok 330zl ale znazlem jeden sklep w ktorym kosztuje tylko 239zl + wysylka nie wiem skad tak niska cena

mamil_km
17-01-2014, 09:34
Nigdy mi się nie podobało spasowanie gripów z body, zawsze to wygląda jak ciało obce :(

aldii
04-02-2014, 13:12
Szczerze nigdy nie używałem Gripa. Dobrze mi się trzyma aparat bez niego. Powiedzcie czy nie lepiej kupić za te pieniądze 2 oryginalne akumulatory. Po co zwiększać masę sprzętu. Dla mnie podczas ślubów to jeden z ważniejszych elementów, aby ręka nie odpadła.

docxxx
04-02-2014, 13:23
Musisz być szybki, skoro potrafić w ułamku sekundy zmienić jedno aku na drugie.

Fludi
04-02-2014, 13:27
Z drugiej strony czy rzeczywiście, aż tak dobrze trzyma Ci się aparat obrócony do portretu z ręką wykrzywioną w górę..?

Wysłane z mojego Nexus 7

barracuda
04-02-2014, 15:38
Musisz być szybki, skoro potrafić w ułamku sekundy zmienić jedno aku na drugie.

Tak samo w końcu wyczerpie Ci się zasilanie w gripie. Nie wiem jak jest w D7100, ale w D300 nigdy akumulator mi nie padł jakoś niespodziewanie. A zwykle go zmieniam jak dochodzi do ostatniej kreski na wskaźniku baterii, więc mówienie o zmianie akumulatora w ułamku sekundy jest jak dla mnie przesadą.

aldii
04-02-2014, 17:47
Musisz być szybki, skoro potrafić w ułamku sekundy zmienić jedno aku na drugie.Ty musisz być jeszcze szybszy skoro w mgnieniu oka odkręcisz gripa i wymienisz baterię. Przecież druga bateria też się skończy. Ja również wymieniam gdy już mam jedna kreskę lub mniej jeśli sytuacja tego wymaga, w innych czekam aż się rozładuje.

designer555
18-02-2014, 22:18
tez zastanawiam sie nad gripem meike widze ze jest niedostepny, zostaje newell ok 250zl, Phottix ok 290zl albo Pixel Vertax ok 330zl ale znazlem jeden sklep w ktorym kosztuje tylko 239zl + wysylka nie wiem skad tak niska cena

ja mam PIXELA z tego sklepu za 239 zł i spisuje się bardzo dobrze

Daedric
18-02-2014, 23:19
ja mam PIXELA z tego sklepu za 239 zł i spisuje się bardzo dobrze

Mogę prosić namiary?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

pchelcok
30-10-2014, 11:53
wiem że trochę odświeżam temat, ale sporo różnych opinii, trochę czasu minęło i posiadacze gripów mogą na przestrzeni czasu odnieść się do działania zmieników.
temat gripa do 7100, meike można kupić za ok 190zł a pixela za jakieś 240, czy warto dokładać te 50zł, jak z działaniem tego sprzętu? jak z działaniem na AA bądź zamiennikach aku?

a może jednak coś innego? oczywiście oryginalny nikona najlepszy, ale drogo.

sokolnik
05-11-2014, 19:01
kup pixela. mam meike i teraz bym kupił pixela :)

maniak666
05-11-2014, 19:28
W d90 Pixel 3 lata spisuje się bez zarzutów i nadal jest tak samo, bez względu co w srodku, oryginał czy zamiennik nie ma żadnych problemów. Od lutego w 7100 też Pixel, podobnie jak wyżej. Dodam tylko że nie lubie nosic puchy na pasku, najczęsciej w łapie i niejednokrotnie noszę go trzymając za grip-nic się nie dzieje. Zamienniki równiez chodzą w nim jak i oryginalna bateria-podobnie jak w D90 niczego niepokojącego nie zauważam.

Johny42
05-11-2014, 19:38
Jak wyżej. Też się wahałem, lecz po przeczytaniu o podkładaniu jakichś zapałek, czy innych podkładek w tańszych zamiennikach, wybrałem Pixela. Siedzi jak przyspawany. Nie ma znaczenia czy siedzi w nim oryginalny aku, czy zamiennik. Działa tak samo dobrze.
W Wyborze pomogła mi opinia kolegi gatewayfl i podesłany przez niego link: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=226874&page=2 . Kupowałem TUTAJ (http://foto-tip.pl/pl/pixel-d15.html)

Yabby
05-11-2014, 19:41
Również rozważałem te dwa modele ostatecznie wybór padł na pixel'a (kolega polecił :) )
Jestem zadowolony, puszka z gripem bardzo dobrze leży w dłoni, nic nie skrzypi solidnie się trzyma (nawet gdy robie zdjęcia z tele) , ogólnie jest bardzo dobrze ;)

pchelcok
05-11-2014, 21:06
Tak właśnie zrobiłem jak wy, kupiłem pixela tym bardziej ze jakiejś bardzo dużej różnicy w cenie nie ma. Kupiłem nowy za 240zl. Nie jest co prawda idealnie równo dopasowany do puszki jak np przy d90. Ale to już chyba podchodzi pod czepianie :) zobaczymy jak będzie w praktyce pracował :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Johny42
05-11-2014, 21:13
Będzie Pan zadowolooony ;)

Bartekolo
29-12-2014, 19:22
Ile wam trzyma aku w D7100?? Niedawno kupiłem aparat i coś dziwnie mało zdjęć wytrzymał. W starym d7000 nie zszedłem nigdy poniżej 1000 nawet przy intensywnym użytkowniku a w tym ledwie 400!!! Stan akumulatora pokazuje 0 zużycia niby czyli wszytko ok... Na razie były dwa ładowania i raz było to niecałe 400 zdjęć a teraz niecałe 500.

pchelcok
29-12-2014, 19:24
U mnie podobnie, bateria się wyrobi, ale nie będzie jak przy starszych konstrukcjach jak np w D90

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Bartekolo
29-12-2014, 19:35
To w takim razie straszna lipa... dwukrotny spadek wydajności?? Pamiętam ze w d7000 za pierwszym ładowaniem zrobił prawie 1100 zdjęć a później nie schodził poniżej 1000 nigdy. To przecież prawie te same aparaty. Rozumiem spadek o 100-200 zdjęć ale takie coś?? !!!!!! Na pewno tego nie reklamować?? :)

pchelcok
29-12-2014, 20:24
Może podskoczy pod 1000. Ale ja po zrobieniu 400zdjec w D90 miałem ponad 70 procent baterii. No ale cóż nowa technologia robi swoje :) trzeba więcej prądu, więcej miejsca na dyskach :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

koniuXR3i
29-12-2014, 20:34
Wakacyjnie czyli uzywajac aparatu kazdego dnia, lekko powyzej 1 000 zdjec,

Daedric
29-12-2014, 22:00
Mój też robi spokojnie 1K na jednym aku.

Xperia Z3 + Tapatalk + Swype

ecml
30-12-2014, 12:28
Mój 7100 na jednym ładowaniu robi od 300 do 2500 zdjęć. Dużo zależy od wielu rzeczy :)

lortek
30-12-2014, 12:54
To w takim razie straszna lipa... dwukrotny spadek wydajności?? Pamiętam ze w d7000 za pierwszym ładowaniem zrobił prawie 1100 zdjęć a później nie schodził poniżej 1000 nigdy. To przecież prawie te same aparaty. Rozumiem spadek o 100-200 zdjęć ale takie coś?? !!!!!! Na pewno tego nie reklamować?? :)

zależy czy robiłeś zdjęcia z lampa, czy obiektyw miał stabilizacje włączona,jaki to był obiektyw, jak często oglądałeś zdjęcia na wyświetlaczu, czy robiłeś długimi seriami.... to wszystko ma wpływ na ilość wykonanych zdjęć. ja nie wiem ile zrobię zdjęć na jednym ładowaniu :-)

mamil_km
01-01-2015, 10:55
Nie wiecie czy wpadł już ktoś na to by zrobić baterię do gripa pixel-a wypełniającą go całego? taką na wzór baterii d3. Bo wkładka z oryginalną baterią to marnotrawstwo miejsca :)

pwaos
01-01-2015, 11:05
Nie wiecie czy wpadł już ktoś na to by zrobić baterię do gripa pixel-a wypełniającą go całego? taką na wzór baterii d3. Bo wkładka z oryginalną baterią to marnotrawstwo miejsca :)

Przecież wchodzi do środka 6 szt. AA. :) We wtorek dotarł do mnie Pixel Vertax i jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Jedynym minusem jest właśnie tylko jedna bateria w gripie. Niby tragedii nie ma, ale można było śmiało zmieścić dwie. Na pocieszenie 6 szt. ogniw AA może mieć większą pojemność niż oryginalna bateria (np. Eneloop/Fujitsu ~2,5 Ah) i chyba da się na takim zestawie bateria w body + akumulatorki oblecieć ślub czy co tam kto pstryka. Poza tym cięższe akumulatorki powodują, że lepiej się trzyma taki ciężki zestaw.

Samych zachwycających kadrów w Nowym Roku!

pet333r
09-01-2015, 21:24
Po przeczytaniu opinii nt. gripu Pixel Vertax postanowiłem go kupić i... nie żałuję!. Wykonanie bardzo dobre, faktura materiału bardzo podobna do aparatu. Przykręcony trzyma mocno i nic nie odstaje, zero luzów nawet przy próbie wygięcia od body. Przyciski działają identycznie jak w body, bardzo dobrze kręci się pokrętłami z obu stron, bardzo dobrze wyczuwalne zmiany (nie wiem czy nie lepsze jak w body) i nawet podobne klikanie. W przycisku focenia dobrze wyczuwalne ustawianie ostrości. Jedyny mankament jak dla mnie to zbyt zagłębiony przycisk AE-L/AF-F a na nim właśnie mam ustawione ostrzenie. No i nie wiem jak jest w innych gripach (w tym oryginalnym), ale śruba mocująca mogła by być tak z 1mm dłuższa.

Nie próbowałem montować aparatu na statywie z gripem i raczej nie będę próbował, zresztą nawet z oryginalnym gripem bym nie próbował!

Ogólnie rzecz biorąc jeżeli ktoś szuka gripa do D7100 to moim zdaniem warto zainwestować w Pixel Vertax. Oprócz jednego małego mankamentu jakim jest zbyt wgłębiony przycisk AE-L/AF-L (jeżeli ktoś używa) to reszta jest zdecydowanie na plus!

esk2
29-01-2015, 14:27
wszyscy piszą tylko o Pixelu, a co powiedzie o Meike i Nevellu?

Który lepszy? ktoś ma? jak wygląda kwestia współpracy z dodatkową baterią Nevella?

bo mocno się zastanawiam nad tandemem grip i dodatkowa bateria Nevella..

ecml
29-01-2015, 14:31
Używam Nevella - wygląda i zachowuje się bez zastrzeżeń.

artursw
31-01-2015, 14:30
Witam
Zastanawiam się nad kupnem gripa i patrząc na ceny np w Fripers i Foto-tip są bardzo rozbieżne.
http://foto-tip.pl/pl/pixel-d15.html
http://fripers.pl/product_info.php/info/p4795_Uchwyt-zasilajacy-Vertax-Battery-Grip-D15-Pixel-Nikon-D7100.html
W foto-tip kosztuje 239 zł a w fripers az 329zł. Czemu jest aż tak duża różnica w cenie? Różnią się te gripy czymś? Może coś przeoczyłem.
Pozdrawiam
Artur

kosmitek
04-03-2015, 12:10
Już gdzieś ten temat był poruszany ale nie mogę znaleźć. Chodzi o osłonę ekranika LCD. Wiem, że nie ma typowej plastikowej mocowanej i zdejmowanej kiedy się chce. Pewnie są tylko przyklejane. Która będzie najlepsza?

RepliK
04-03-2015, 12:25
Cześć.
Ja mam taki: OSŁONA LCD GGS LARMOR 4G. Polecam.
Montaż nie stanowi problemu. Są chronione oba wyświetlacze, nic się nie odkleja.
Pozdrawiam

Kliknięte z telefonu...

kwiatek88
04-03-2015, 15:24
Cześć.
Ja mam taki: OSŁONA LCD GGS LARMOR 4G. Polecam.
Montaż nie stanowi problemu. Są chronione oba wyświetlacze, nic się nie odkleja.
Pozdrawiam

Kliknięte z telefonu...

Mam identyczną od roku. Nawet nie widać że są naklejone, montaż też bezproblemowy, bez kleju, zdejmujesz kiedy chcesz, bez śladu.

gatewayfl
04-03-2015, 16:19
Witam
Zastanawiam się nad kupnem gripa i patrząc na ceny np w Fripers i Foto-tip są bardzo rozbieżne.
http://foto-tip.pl/pl/pixel-d15.html
http://fripers.pl/product_info.php/info/p4795_Uchwyt-zasilajacy-Vertax-Battery-Grip-D15-Pixel-Nikon-D7100.html
W foto-tip kosztuje 239 zł a w fripers az 329zł. Czemu jest aż tak duża różnica w cenie? Różnią się te gripy czymś? Może coś przeoczyłem.
Pozdrawiam
Artur
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3424713#post3424713
Kupowałem w foto-tip kilka rzeczy i wszystko w porządku ceny również atrakcyjne. Za pixel-a vertax-a dałem 239.

kosmitek
06-03-2015, 12:04
Cześć.
Ja mam taki: OSŁONA LCD GGS LARMOR 4G. Polecam.
Montaż nie stanowi problemu. Są chronione oba wyświetlacze, nic się nie odkleja.
Pozdrawiam

Kliknięte z telefonu...

Dziękuję :). Już do mnie jedzie :)

RepliK
06-03-2015, 15:42
Spoko. Wyczyść dobrze ekrany przed naklejaniem i będziesz zadowolony.

Kliknięte z telefonu...

2pompony
06-03-2015, 15:45
Wyczyść dobrze ekrany przed naklejaniem i będziesz zadowolony.

To jest źle powiedziane. Wyczyść sakramencko bardzo dobrze i będziesz zadowolony (z autopsji). :)

Greg81
09-03-2016, 11:03
Jakie Macie doświadczenia z bateriami do D 7100 czy zamienniki są porównywalne do oryginału jeśli chodzi o wydajność ?

madebyzosiek
09-03-2016, 12:05
Jakie Macie doświadczenia z bateriami do D 7100 czy zamienniki są porównywalne do oryginału jeśli chodzi o wydajność ?
Nie mam doświadczenia z zaminnikami do D7100, ale miałem zamiennik do D5000, już nie pamiętam jaki,tańszy o 100 zł. Przez rok działał dobrze, po roku nauczył mnie jednej ważnej prawdy... nigdy więcej nie próbuj oszczędzać 100 zł na zamiennikach...
Mam do D7100 zapas oryginalny, koszt 170 czy ile on teraz kosztuje nie jest duży, a spokój jest na dłużej niż rok...

Szadzik
09-03-2016, 13:26
Nie mam doświadczenia z zaminnikami do D7100, ale miałem zamiennik do D5000, już nie pamiętam jaki,tańszy o 100 zł. Przez rok działał dobrze, po roku nauczył mnie jednej ważnej prawdy... nigdy więcej nie próbuj oszczędzać 100 zł na zamiennikach...
Mam do D7100 zapas oryginalny, koszt 170 czy ile on teraz kosztuje nie jest duży, a spokój jest na dłużej niż rok...

Mam dokładnie takie same doświadczenia.