PDA

Zobacz pełną wersję : -DVD_Przenosne do samochodu



Wojciech
03-04-2013, 12:23
Witam,

Drodzy użytkownicy, czy macie może jakieś doświadczenie z przenośnym sprzętem DVD do aut z montażem na zagłówki.
Co prawda zalega jeszcze śnieg na na drogach, ale planuje już kilka wyjazdów rodzinnych i niestety z moimi pociechami mogą być one niestety bardzo trudne.
Rozważam dwa produkty:
- Lenco dvp-740,
- Manta DVD052 DUAL SCREEN.

Dziękuję za wszelkie informacje, wskazówki pomocne w wybranie sprzętu.

Kurtz
03-04-2013, 12:44
Czy filmy to na prawdę jedyny sposób? Może, książki? Rozwijają wyobraźnię młodego człowieka, a i kosztują mniej.

stock
03-04-2013, 12:52
kupić tablet i po sprawie. Sa tez dostepne takie specjalne pokrowce na tablety z mozliwościa montażu na zagłówkach. Ani to ładne, ani poreczne, ale działa :)

Amadeusz
03-04-2013, 12:55
Czy filmy to na prawdę jedyny sposób? Może, książki? Rozwijają wyobraźnię młodego człowieka, a i kosztują mniej.

Żartowniś :)

Kolega ma takie i zadowolony - http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=u6eCHSZUMNk&feature=endscreen

Zamontowane - http://www.youtube.com/watch?v=rd0_lBWWowo

300 zł chyba coś takiego kosztuje albo mniej.

Wojciech
03-04-2013, 13:08
Czesc


Czy filmy to na prawdę jedyny sposób? Może, książki? Rozwijają wyobraźnię młodego człowieka, a i kosztują mniej.

Tak, masz racje , zgadzam się, ale jadąc 500 km (podróż zajmuje czasem 7 h) samochodem po naszych drogach z 2-giem dzieci w przedziale 2 i 6 lat to naprawdę trzeba mieć straszne pokłady cierpliwości.
Ja niestety mam już chwilami coraz mniej.

zako
03-04-2013, 13:30
Jeśli ma to wisieć na tych "fabrycznych troczkach" z pokrowca (mówię o Lenco), to trochę słaby temat. Trochę nierówności i łapiesz sprzęt lub podnosisz z podłogi. Może to jeszcze kwestia kształtu zagłówków i alternatywnego mocowania, ale trzeba się przygotować, że dorosły pasażer z tyłu na stend-baju przy zjeździe na drogi lokalne ;)

Jaworus
03-04-2013, 20:54
Żartowniś :)

Kolega ma takie i zadowolony - http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=u6eCHSZUMNk&feature=endscreen

Zamontowane - http://www.youtube.com/watch?v=rd0_lBWWowo

300 zł chyba coś takiego kosztuje albo mniej.

Mam podobne jak z tych linków, też Philips ale chyba starszy model bo mają już z cztery lata. Przy długich podróżach z dziećmi są naprawdę przydatne. W sumie mam trzy uwagi:
1. Nie kupuj zestawu DVD + dodatkowy ekran, bo będziesz miał kłótnie na tylnym fotelu co mają oglądać. Kup dwa osobne DVD, wyjdzie trochę drożej, ale warto.
2. Wybierz taki zestaw, który ma możliwość regulacji pochylenia ekranu. Mocowania na szelkach do zagłówka są średnio użyteczne, bo albo kąt zły, albo wysokość nie ta. Rozwiązanie jak z linku wyżej jest lepsze, ale też trzeba zwrócić uwagę na sztywność uchwytu, bo DVD swoje waży i zbyt delikatny uchwyt spowoduje drgania całego zestawu, a lepiej aby dziecko nie dostało choroby lokomocyjnej od czegoś takiego.
3. Akumulatorek w takim urządzeniu to fajna sprawa, warto dopłacić i kupić sprzęt potrafiący działać jakiś czas bez zasilania.

Modelu niestety nie polecę, ponieważ tych moich już nie sprzedają, a za nowymi się nie rozglądałem. Jednak gdybym miał kupować po raz kolejny zacząłbym chyba od Philipsa, bo sprawują się bardzo dobrze.

m737
03-04-2013, 21:01
nie kupuj produktów tanich firm jak w/wymienione (Lenco, Manta)- to raz
dwa - montowałem koledze z dwójką dzieci dwa ekrany Philips na zagłówki (w jednym z nich jest wbudowany dvd player)

co warto kupic na ten moment ?

to :
http://allegro.pl/philips-pd-7032-dvd-gry-i3140202584.html

oprócz dvd masz w zestawie płytę z grami i pady, to co wkleiłem jest w okazyjnej cenie bo ktos to ma za punkty, regularna cena
takiego zestawu > patrz tutaj : http://allegro.pl/odtwarzacz-dvd-philips-pd-703-samochodowy-i3145233148.html

markowy wyrób, nie rozleci się po pół roku :) nic lepszego na rynku w rozsądnej cenie nie znajdziesz

warto małolatom dokupić słuchawki - nawet zwykłe z przewodem, gniazda minijack są w każdym z ekranów

Wojciech
03-04-2013, 22:34
A czy ten super Philips ładuje się w trakcie używania, czy baterie można ładować tylko gdy uzadzenie jest wyłączone.
Brak USB jest minusem.

m737
03-04-2013, 22:59
starszy model który montowałem koledze nie miał zasilania bateryjnego
był zasilany z przewodu 12V (np do gniazda zapalniczki) lub z zasilacza 220V

linki do aukcji znalezione na allegro, to nie są moje aukcje

Wojciech
04-04-2013, 00:36
Dzięki za info, jestem zaskoczony cena tego zestawu.
Wydaje się być bardzo niska.
Pozdrawiam Wojtek

m737
04-04-2013, 04:30
jest kilka takich zestawów w niskiej cenie na allegro w tej chwili - jedna z sieci
stacji benzynowych daje go jako nagrodę w programie lojalnościowym - dlatego da się
go kupić w takiej cenie :)

pinio
03-07-2013, 13:26
Ktoś coś wie, co warte ich rozwiązania: www.next-base.pl

pinio
04-07-2013, 10:45
A może ktoś ma coś takiego: http://www.avde.pl/nvox/nvox-hm968-d-black-monitor-samochodowy-zaglowkowy-lcd-9cali-hd-z-dvd-usb-sd-ir-fm/produkt/40106.html

m737
04-07-2013, 18:02
tyle warte ilu jest chętnych do zakupu sprzętu no name...

kupiłbyś chińską podróbkę lustrzanki czy wolałbyś firmową ?

były linkowane wyżej zestawy markowane przez znanego producenta, gdybym potrzebował
kupiłbym markowy a nie Nvox czy Next Base

pinio
04-07-2013, 18:14
tyle warte ilu jest chętnych do zakupu sprzętu no name...

kupiłbyś chińską podróbkę lustrzanki czy wolałbyś firmową ?

były linkowane wyżej zestawy markowane przez znanego producenta, gdybym potrzebował
kupiłbym markowy a nie Nvox czy Next Base
NVOX - faktycznie chyba raczej chińska tandeta, znalazłem kilka zniechęcających opinii
NextBase - może i podróbka (chociaż nie wiem czego :) ), ale kosztuje dwa razy więcej niż te markowe znanego producenta. Jesteś pewien, że to tandeta dużo gorsza od markowego? Czy tylko tak ci się wydaje, bo nie znasz takiej marki?

m737
05-07-2013, 18:03
tu masz namiary na producenta :
http://img22.otofotki.pl/obrazki/ok422_P1250393.JPG

...i tu :
http://www.zibb.cn/paper/profile/dongguan+simon+technology+co.+ltd./cn/guangdong/dongguan/523859/31781682

ok - przyznaję się - nie testowałem wyrobów Dongguan Simon Technology Co. Ltd.
- ale zawsze możesz być tym odwazniejszym i przetestować ...ja nadal będę do tego czasu
polecał wyroby uznanych producentów :)

pil74
05-07-2013, 19:19
Nie lepiej kupić tableta, nawet używkę. Moim zdaniem szkoda kasy na taki shit.

pinio
11-07-2013, 13:33
tu masz namiary na producenta :
http://img22.otofotki.pl/obrazki/ok422_P1250393.JPG

...i tu :
http://www.zibb.cn/paper/profile/dongguan+simon+technology+co.+ltd./cn/guangdong/dongguan/523859/31781682

ok - przyznaję się - nie testowałem wyrobów Dongguan Simon Technology Co. Ltd.
- ale zawsze możesz być tym odwazniejszym i przetestować ...ja nadal będę do tego czasu
polecał wyroby uznanych producentów :)

Widziałem wczoraj ten zestaw Philipsa, o którym wcześniej wspominałeś - też jest "made in china". To co ma dodatkowo, to kilka gierek i pady do tego - fajna sprawa na jakiś czas. Poza tym, nie ma nawet USB.