PDA

Zobacz pełną wersję : D800 - dźwięk



Jacek_Z
02-04-2013, 16:58
Jak jest zapisany dźwięk w D800 (w specyfikacji tego nie podają)? Nie ma wyboru innej opcji (nie widze w menu ani instrukcji)?
Niestety mój TV (Panasonic TX-P42G30E) odtwarza wideo, ale bez dźwięku. Jest komunikat, że nie obsługuje takiego formatu audio.

Czy można przekonwertować samą ścieżkę dźwiękową (by nie przeliczało obrazka - po co tracić jakość)?
Czym to zrobić łatwo (i darmowo)?

Patrzę w specyfikację TV i pisze, że obsługuje kodek video H.264 i dźwięk MP3. Czyżby dźwięk w D800 nie był MP3?

Maciek N
02-04-2013, 17:26
Chyba najprościej będzie uaktualnić sterowniki telewizora, o ile jest taka możliwość?

Jacek_Z
02-04-2013, 17:27
Jest. Ale to nie jest jakiś staroć.
Spróbuję.
A coś do konwertowania dźwięku? I jak D800 zapisuje dźwięk?

Maciek N
02-04-2013, 19:28
Chciał bym abyś uniknął każdorazowego konwertowania bo to dość upierdliwe, zresztą nie znam nic darmowego. Innym rozwiązaniem może być kupno odtwarzacza BD z wejściem USB, lub puszczanie tego z komputera po kablu HDMI do TV

Raulo
03-04-2013, 05:33
Z tego co się orientuję to jest to "Wave"

Maciek N
03-04-2013, 11:14
To jest jeden plik co oznacza że trzeba najpierw rozdzielić audio od wideo, lub zamienić co wiąże się z konwersją. Wrzucając plik z Nikona np. do Ediusa można wyeksportować samo audio w dowolnym formacie. W efekcie otrzymujemy osobny plik audio. Następnie w TV jeśli jest taka opcja np. zmiany wersji językowej spróbować odtworzyć nasz dodatkowy plik audio. Będzie tu miała znaczenie nazwa plików. Myślę że jeśli zależy Ci na zmianie formatu audio bez konwersji całego materiału to jest to prawidłowy kierunek. Niestety nie mam TV z USB żeby to sprawdzić od strony praktycznej.
Powodzenia!