PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze głowicy kulowej Triopo



EONOnly
01-04-2013, 19:16
Witam

Przymierzam się do zakupu nowego statywu. Jaki nogi posłuży mi Triopo GT-3228X8C, ale nie do końca jestem zdecydowany w sprawie głowicy. Statyw będzie współpracował głównie z D800, 16-35 f/4G VR i 70-200 f/2.8G VR2, podstawowe zastosowanie to długie i bardzo długie ekspozycje.

Zastanawiam się nad głowicami kulowymi Triopo:

B-2N
NB-2S
NB-3S

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi głowicami i czy podołają one wspomnianym kombinacjom body + szkło? Czy mniejsza średnica w głowicach z cyferką 2 może nie wystarczyć? Zależy mi na jak najmniejszej wadze, więc mniejsze głowice oczywiście odpowiadają mi bardziej. A może jakieś inne propozycje o podobnej funkcjonalności?

Zom53
05-04-2013, 15:06
Mam w posiadaniu Triopo B-1 oraz Sirui K-20X. Nie mam takich ciężkich szkieł jak Ty, tylko N 70-300VR. Mogę podpiąć i przetestować.
Mz trzeba szukać głowicy z jak największą średnicą kuli i z trzema pokrętłami.
W B-1 nie podoba mi się wkładanie płytki od góry ( nie wiem jak mają wyższe modele) a nie tak jak ma Sirui przez wsuwanie.
W Sirui dobrze też sprawuje się pamięć siły docisku.

costi
07-04-2013, 13:03
Mam Triopo B-3 i z zestawem D300 + 70-300VR nie ma żadnych problemów.

siona
07-04-2013, 13:11
a co sądzicie o tym: http://fotozakupy.pl/glowica/giottos-mh-1302-652,10216s
przyznam, że jestem generalnie przeciwnikiem kulowych głowic - z różnych względów ... - ale nie po to kupię lekki statyw, żeby przywalić do niego głowę ważącą 850g. stąd na początek skłaniam się ku lekkiej kuli (do 350g) a potem pomyślę o kupnie czegoś porządniejszego.

IRKO
07-04-2013, 14:11
Tu jest wątek na temat głowic Triopo:
http://www.fotoprzyroda.pl/glowice-triopo-vt3764.htm

Andrzejf
07-04-2013, 14:47
Zastanawiam się nad głowicami kulowymi Triopo:

B-2N
NB-2S
NB-3S

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi głowicami i czy podołają one wspomnianym kombinacjom body + szkło? Czy mniejsza średnica w głowicach z cyferką 2 może nie wystarczyć? Zależy mi na jak najmniejszej wadze, więc mniejsze głowice oczywiście odpowiadają mi bardziej. A może jakieś inne propozycje o podobnej funkcjonalności?

Mam Triopo B2. Stawiam na niej sprzęt o wadze 2,5 kg (D7000+grip+300/4) i trzyma bardzo pewnie.
Poza tym, dzięki niewielkim rozmiarom głowicy, statyw dobrze się składa do pozycji "travel", dzięki temu zajmuje mało miejsca.

Tayfuun
07-04-2013, 22:34
Ja posiadam NB-3S i jestem bardzo zadowolony. Z tych trzech wymienionych ma największą średnicę kuli i udźwig - http://www.foto-tip.pl/sklep/zaawansowana_glowica_triopo_nb_3s-p-1773.html

krzysiek.81
08-04-2013, 22:29
Witam.
Posiadam głowice triopo B2N i jeżeli chodzi o głowicę to jest Ok, trzyma mocno, natomiast ja kupiłem ją głównie dla tego górnego rotatora i niestety trochę rozczarowanie bo on nie jest łożyskowany i jak nie jest zablokowany pokrętłem to ma spore luzy. Generalnie za 200 zł polecam.

Pozdrawiam.

EONOnly
12-04-2013, 15:04
Dziękuję za odpowiedzi :) Kupiłem NB-2S ze względu na najmniejsze rozmiary i wagę oraz najmniej skomplikowaną obsługę. W Sirui K-30X najbardziej denerwowała mnie regulacja frykcji (czy jak to tam się nazywa) i wolałem teraz wybrać coś prostszego. Jak za 160 złotych - rewelacja.