PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak na D4, 24-70, 70-200, 2xSB900



fumio
18-03-2013, 22:52
Witam,
teraz może z innej "beczki". Ktoś może polecić jakiś fajny plecak na D4+24-70+70-200+2xSB900.

Pozdr.

burton
18-03-2013, 23:26
Witam,
teraz może z innej "beczki". Ktoś może polecić jakiś fajny plecak na D4+24-70+70-200+2xSB900.

Pozdr.
Pomimo tego, że plecak ma być na D4 to chyba nie ten dział ;) Polecam Lowepro Flipside 400. Poczytaj o nim i sam zdecydujesz, na ile Ci spasuje.

pacyf
19-03-2013, 19:47
Polecam Shape Shifter Think Tanka, wg mnie strzał w 10!!

eles

manfred
19-03-2013, 19:49
Ej chyba za mały na ten sprzęt który podał fumio.

fumio
19-03-2013, 20:04
Z tych zdjęć wynika ze wchodzi body nawet dwa ale bez zapietego szkła.
Ja jednak wole mieć przynajmniej jedno szkło zapięte :-)

Pozdr.

maro842
29-03-2013, 18:48
Witam,
teraz może z innej "beczki". Ktoś może polecić jakiś fajny plecak na D4+24-70+70-200+2xSB900.

Pozdr.

Polecam lowepro vertex 200 aw i schowasz jeszcze laptopa 15,6

burton
30-03-2013, 10:00
Polecam lowepro vertex 200 aw i schowasz jeszcze laptopa 15,6
Taka wielka szafa na tyle sprzetu ? Po co powietrze nosić i ciężar samego plecaka tez spory.

manfred
30-03-2013, 10:22
Lepiej kupić ciutkę większy niż potem żałować i zmieniać.

dar_wro
30-03-2013, 12:46
Zgadza się i wszystko to wejdzie bez problemu. Trzeba tylko się przyzwyczaić do tego, że puszka jest bez obiektywu schowana. A i ma wielką zaletę, bo spełnia wymogi bagażu podręcznego. Jak się go odpowiednia pozapina, to nawet jest niezauważalne, że spoko przekracza limit wagowy :-)

PS. Ups to miała być odpowiedz w sprawie ThinkThanka Shape Shifter .

maro842
30-03-2013, 15:47
Pomimo tego, że plecak ma być na D4 to chyba nie ten dział ;) Polecam Lowepro Flipside 400. Poczytaj o nim i sam zdecydujesz, na ile Ci spasuje.

Po co nosić powietrze

BU HA HA przygadał kocioł garnkowi
Miałem ten plecak zanim kupiłem Wertex 200 AW , i powiem tyle ze to ta sama wielkość lub nawet trochę większy tylko ze do Wertex schowasz laptopa a do 400 NIE

burton
30-03-2013, 16:22
Po co nosić powietrze

BU HA HA przygadał kocioł garnkowi
Miałem ten plecak zanim kupiłem Wertex 200 AW , i powiem tyle ze to ta sama wielkość lub nawet trochę większy tylko ze do Wertex schowasz laptopa a do 400 NIE
Sprawdź zanim sie zaśmiejesz raz jeszcze :) Vertex 200 jest większy od Flipside 400. Miałem Vertex 100 i Filpside 400 - nawet ta setka Vertex wydawała się mi bardziej "krowiasta" niż bardziej zgrabny Flipside.

Poza tym Vertex jest dwa razy cięższy :) Dziękuje.

chevalier
30-03-2013, 16:45
Szczerze polecam Vanguard Skyborne 49. Wcześniej sprawdzałem Kata Bumblebee 220, Kata Bumblebee 222 UL, Lowepro Flipside 400 i parę innych, ale najbardziej podszedł mi właśnie Vanguard. Trochę waży (2560 g), ale dystrybucja wagi na ramionach jest świetna. Poza tym można odpiąć pas biodrowy, co pomaga w razie konieczności zredukować wagę. Miękkie wyściełanie wszystkich pasków daje duży komfort w użytkowaniu. Wnętrze jest przestronne i bez problemu mieści D4 z zapiętym 70-200 + kilka innych obiektywów. Z przodu można umieścić laptop, ale raczej niewielki. Ogólnie jakość wykonania naprawdę mistrzowska.

maro842
30-03-2013, 18:06
Jeżeli te 2cm robią dla Ciebie taką różnicę to Przepraszam ,sprawdziłem w necie i faktycznie Wertex 200 jest większy ale zobacz sobie sam o ile jakie są różnice
a co do wagi plecaka to wertex 3,2kg a Flipside 400 1,8kg
jak chodzi o sprzęt który tam można włożyć to ja mam podobny zestaw i nie uważam że jest tam powietrze, ale to już indywidualna sprawa, jak ktoś jest zainteresowany zakupem wertex 200 to mogę posłac zdjęcie na p/w jak to wygląda bo nie będę zaśmiecał więcej wątku o D4

Wertex
Zastosowanie: na sprzęt foto + laptopa
Typ plecaka: Klasyczne
Wew [szer-głęb-wys]:30 X 16.5 X 44 cm
Zew [szer-głęb-wys]: 32 X 26 X 47 cm
Filpside 400
Wew [szer-głęb-wys]: 27 X 15 X 42.5 cm
Zew [szer-głęb-wys]: 30.3 X 25.3 X 46 cm

burton
30-03-2013, 19:40
Oficjalna strona producenta: Flipside 400: 1,60 kg. - Vertex 200: 3,32 kg. To juz spora różnica. Notebook 10' właził mi do Flipside 400, zresztą kolega nic o potrzebie kieszeni na laptopa nie wspomina.

wilk325
30-03-2013, 23:41
Z tych zdjęć wynika ze wchodzi body nawet dwa ale bez zapietego szkła.
Ja jednak wole mieć przynajmniej jedno szkło zapięte :-)

Pozdr.

no to polecam ( używam i baaardzo sobie chwalę: http://www.guragear.com/bataflae-32l-black/ ): http://www.guragear.com/categories

markB
31-03-2013, 03:26
Podejrzewam jednakowoż, że cena tego plecaka (po dodaniu stosownych podatków przy sprowadzaniu z USA) wgniecie OP w ziemię.
Taka ilość sprzętu zmieści się bez problemu w Tamracu Expedition 6x (cena od 470 do 640 zł): http://www.tamrac.com/frame_exp.htm. Poleciłbym ten plecak bez żadnego "ale", gdyby nie słabnąca jakość wykonania Tamraców. Mam ten rucksack i po paru miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania zdołałem urwać jeden z suwaków. Kiedyś były metalowe, a teraz plastikowe!

wilk325
31-03-2013, 08:24
Podejrzewam jednakowoż, że cena tego plecaka (po dodaniu stosownych podatków przy sprowadzaniu z USA) wgniecie OP w ziemię.
Taka ilość sprzętu zmieści się bez problemu w Tamracu Expedition 6x (cena od 470 do 640 zł): http://www.tamrac.com/frame_exp.htm. Poleciłbym ten plecak bez żadnego "ale", gdyby nie słabnąca jakość wykonania Tamraców. Mam ten rucksack i po paru miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania zdołałem urwać jeden z suwaków. Kiedyś były metalowe, a teraz plastikowe!

co do ceny (niestety) zgadzam się - nie jest niska, ale właśnie coś-za coś. Przede wszystkim jakość i wykonanie, i najważniejsze-waga (rozmiar bagażu samolotowego pomijam-choć też baaardzo ważny).

pgaik
31-03-2013, 08:47
Polecam Lowepro compu trekker plus AW- mam go kilka ładnych lat i z pojemnością (wcześniej a900 z gripem i 70-200, a77 z 135, kilka szkieł, dwie lampy, laptop 17 cali) nigdy nie było problemu, teraz mi się mieści wszystko ze stopki i jeszcze mam miejsce :) (tak, nawet dwusetka) :)

campermtb
02-04-2013, 02:09
To może ja obronię jeszcze użyteczność lowepro flipside 400. D4 z 70-200 w całości, obok 24-70 i 2 sabinki po drugiej stronie. Idealnie, zostaje jeszcze kawałek miejsca na dole ;)