PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak miejski - szybki dostęp



Mazzi
27-03-2013, 23:41
Witam

Panowie, Panie - jak to mówią moi Klienci z którymi pracuje na co dzień "mam problem!" ;)

Jakiś czas temu szukałem i znalazłem plecak dla siebie - jest to Lowepro Fastpack 350. Plecak jest świetny, wykonany perfekcyjnie ale (przyznaje) nie do końca przemyślałem swój zakup i... leży w szafie praktycznie nowy.

1) Jest zbyt duży na moją ilość sprzętu,
2) Jest zbyt duży do poruszania się po mieście,

Myślę nad zmianą na coś mniejszego ale równie dobrze wykonanego. Często chodzę po mieście pieszo gdzie mam przy sobie MAX D90 z podpiętym spacerniakiem + 50mm + 85 mm. W najbliższym czasie chciałbym dokupić SB 700 lub 910.

Początkowo chciałem zakupić Fastpack 250 ale jak sie okazuje - wcale nie jest mniejszy. Na rzecz mniejszych wymiarów jestem skłonny zrezygnować z przegrody na notebook'a.

Do rzeczy! Chciałbym aby plecak miał miejsca na D90 (w przyszłości z grip'em) podpiętym spacerniakiem i MAX 2 stałkami + lampa. Zależy mi również na bocznym dostępie do aparatu oraz górnej przegrodzie na batoniki, mały napój itd. Fajnie jakby zmieściła się jakaś książka ;)

Obecnie moją uwagę zwrócił Kata 3n1-10, 3n1-11, 3n1-20 oraz 3n1-22. Rozumiem, że między modelem z końcówką 10 a 11, 20 a 22 to miejsce na netbook'a, zgadza się? Co powiecie o wyżej wymienionych modelach - być może ktoś posiada i może się opowiedzieć? Lub nawet jakiś dumny właściciel mieszka w Poznaniu i mógłbym podjechać, pomacać, przymierzyć się? ;)


Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Mazzi

Pinczer
28-03-2013, 01:08
Ja mam Kata ale 30 i mieszkam w Poznaniu, jakby co odezwij się na priv.

Mazzi
28-03-2013, 06:56
Dzięki Pinczer ale 30 jest już zbyt duża - co za tym idzie nie będę zabierał Ci czasu. Tak czy siak dzięki!

3n1-10 wydaje się znów bardzo, ale to bardzo malutki. Skłaniam się ku 3n1-22 (miejsce na notebook = miejsce na książkę) :)

Poczekam na wypowiedź kolegów.

Prezo
28-03-2013, 08:12
To może Slingshot 200??

Flik
28-03-2013, 08:39
Mam kata 3in1-20 i w tej chwili robi sie w plener juz troche ciasny :-), ale do miasta jest wystarczający. 20- tka nie ma przegrody na laptopa, ale udaje mi sie upchnąć tam ipada. Plecak jest bardzo dobrze wykonany i wszystko dobrze sie trzyma wewnatrz, tak ze nie ma obaw o uszkodzenie sprzetu. W tej chwili wewnatrz mieści mi sie D5100 z gripem i podpietym tamronem 70-300, N18-105, N35 i sigma 10-20 niestety juz na lampe brakuje troche miejsca i nosze ja w gornej komorze, gdzie od biedy miesci sie jakas mała butelka z wodą i batony :-). Plecak jest sztywny i nawet po kilku godzinach noszenia nie odczuwa sie trudów dzwigania ;-)

risto
28-03-2013, 10:19
Też kiedyś miałam taki problem;) brałem pod uwagę fastpack i kata a wybrałem wybrałem Vanguard Adaptor 46 tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225718 go opisałem bo mało o nim w sieci jest jeszcze wersja 45 jest mniejsza o przegrodę na notebooka.

Mazzi
28-03-2013, 19:39
Dzięki Panowie ;)

Flik, czy mógłbyś zrobić sobie zdjęcie z profilu oraz od tyłu z założonym plecakiem na plecach i napisać mi ile masz wzrostu? :)

Flik
28-03-2013, 20:43
Ok prześle Ci na priv

cezet
28-03-2013, 20:56
Ją na miasto kupiłem sobie Delta SX2 za 60zł - na dole śpi sprzęt, a górna kieszeń mieści mały statyw, kurtkę i piciu :-)

Waldo11
28-03-2013, 21:25
Do miasta polecam zainteresować się plecakiem Tamrac Velocity.

Jest to cała seria od małych 5x do wielkich 10x mieszczących do dwóch korpusów z obiektywami.
Niestety ostatnio są trudniej dostępne.

Osobiście używam 9x, mieści D200 z zapiętym N80-400 + S17-50 + S10-20 + N35. Dostęp bardzo wygodny a wymiary znacznie mniejsze niż Fastpack350 (którego także posiadam i także u mnie głównie leży w szafie).

Plecak warty uwagi z racji tego, że łatwo przesunąć go z pleców na bok, lub przed siebie w celu wyjęcia/włożenia aparatu, wymiany obiektywu. Jednocześnie w położeniu na plecach jest na tyle stabilny ze można np. jeździć rowerem.

Nie ma oddzielnej górnej przegrody na rzeczy niefotograficzne, za to daje wygodniejszy niż Fastpack dostęp do sprzętu.
Batoniki, karty, filtry można zmieścić w kieszeni przedniej (tym większej im wyższy model), ja czasami włożę tam nawet lampę, natomiast butelka - co najwyżej 0,5l i to raczej z trudem.
Mimo to mz lista zalet przeważa nad lista ograniczeń.

Zdecydowanie warto spróbować, polecam większe modele 8x -9x, nawet gdy chwilowo lista sprzętu jest krótka.

Mazzi
29-03-2013, 22:01
Dzięki za odpowiedzi.

Dzisiaj byłem w sklepie w Poznaniu gdzie pokazano mi Kate 3n1-20 oraz 22. Generalnie już chciałem brać 22 gdyż przegroda na notebooka mimo, że wąska to ciągnie sie przez całą wysokość plecaka. Dodatkowo boczne kieszonki są w moim mniemaniu lepiej zaprojektowane. Nie zdecydowałem się ponieważ Pani która mnie obsługiwała powiedziała, że Kata 3n1-22 został wycofany z produkcji i zastąpiony nową Katą 3n1-22 - stary model ma czerwone wstawki, nowy białe. Nowego modelu nie mają na stanie. Nie mogę nic wygooglować odnośnie innych zmian jak i o jakiejkolwiek zmianie - ktoś coś wie? ;)

EDIT

Coś nie gra... Pani pokazała mi plecak Kata 3n1-20 - klick (http://www.kata-bags.com/3n1-20-dl-for-dslr-w-mid-range-zoom-lens-3-4-lenses-flash-ktdl-3n1-20)

Później model Kata 3n1-22 - ale tutaj sie chyba pomyliła bo pokazała mi ten oto plecak --> klick (http://www.kata-bags.com/3n1-25-pl-sling-backpack)

marszull
29-03-2013, 23:48
ja sobie chwale compudaypack lowepro (http://store.lowepro.com/compudaypack)
aparat, jeden lub dwa obiektywy, lampa, plus lapek i jakies drobiazgi w kieszeni

Borat1979
30-03-2013, 00:27
ja sobie chwale compudaypack lowepro (http://store.lowepro.com/compudaypack)
aparat, jeden lub dwa obiektywy, lampa, plus lapek i jakies drobiazgi w kieszeni
Tego typu plecak jest niepraktyczny jak trzeba szybko wyjąć aparat. Mam podobny i trzeba go zdjąć i postawić na ziemi żeby wyjąć aparat bez obawy, że przy okazji obiektyw czy lampa nie wypadnie nam na glebę.

marszull
30-03-2013, 01:01
ja zdejmowalem jedna szelke i przerzucalem do przodu, ale zgadzam sie do syzbkiej akcji repo to taki plecak sie nie nadaje

Mazzi
30-03-2013, 01:07
Wizualnie mi chyba Kata najbardziej podchodzi ;) Plecak MUSI posiadać szybki dostęp do aparatu (do obiektywów nie) bo noszenie klocka na karku bywa męczące :)

Mam 3 dni aby się zdecydować - pozostaje przysiąść z miską jajek do laptopa i... czytać, oglądać zdjęcia! :)

gdariusz
30-03-2013, 01:17
Tylko KATA, Ja mam 3in1 20. Miesci Nikona D800 + zalozony 24-70 (Mozna w innym ukladzie z 70-200) + oslona przeciwsloneczna + 2xSB800 + litrowa butelka wody + zestaw do lamp Pocket wizzard + złożony softbox.
Statyw do softboxu przyczepiony z tylu.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Mazzi
30-03-2013, 13:51
Z zagripowanym D90 nie będzie problemu aby wsadzić?

gdariusz
30-03-2013, 21:15
Zależy jaki obiektyw. Ja nie wkladam D90 do plecaka bo cykam nim tylko fotografie produktowa. Ale mając D800 i 24-70 nie mam problemu z szybkim dostepem, wiec mysle, ze Ty nie bedziesz mial zadnych klopotow.


Z zagripowanym D90 nie będzie problemu aby wsadzić?