PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka do zdjęć



dolargan
27-03-2013, 14:26
Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Próbowałem znaleźć interesujący mnie temat o drukarkach do zdjęć. Moje poszukiwania na tym forum nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, nie bardzo również wiem gdzie zadać swoje pytania więc pisze tutaj. Poszukuje drukarki do zdjęć przyzwoitej jakości. Szybkość drukowania i inne bajery nie mają znaczenia. Najważniejsze dla mnie to stosunek jakości wydruku do ceny eksploatacji. Mile widziałbym uwagi na temat zamienników tuszu "cciss", papierach i ewentualnej kalibracji sprzętu (monitor, drukarka, papier). Z góry dziękuje za podpowiedzi.

R
27-03-2013, 14:32
Próbowałem znaleźć interesujący mnie temat o drukarkach do zdjęć. Moje poszukiwania na tym forum nie przyniosły oczekiwanych rezultatów,

Nie przyniosly rezultatow, bo zakres tematu o ktory pytasz wystarczylby na kilka ksiazek...

Sama wiedza na temat kalibracji monitor / drukarka to temat rzeka a do tego jeszcze dobor sprzetu...

dolargan
27-03-2013, 14:40
Spodziewałem się że temat szeroki ale mnie interesują wnioski :)

R
27-03-2013, 14:42
wnioski: wysokiej klasy monitor, precyzyjnie skalibrowany, epson 7900/9900, gama papierow do wydruku archiwalnego, osobiscie polecam bawelniane fineart.

dolargan
27-03-2013, 14:48
No.. sprzęt super, tylko nie moja półka ja raczej miałem na myśli coś bardziej amatorskiego. Mój błąd nie podałem ceny. A co kolega powie na Epson L800?

Rafał_Sz
27-03-2013, 14:52
Jeśli wystarczy format A4, to polecam Epsona L800. Ma fabryczny CISS, tusze są śmiesznie tanie, jakość druku BDB. Od kiedy ją kupiłem, zapomniałem co to fotolab. Tusze oryginały kupuję po 32 zł/70ml.

R
27-03-2013, 14:55
Od kiedy ją kupiłem, zapomniałem co to fotolab. Tusze oryginały kupuję po 32 zł/70ml.


przypomnisz sobie za jakis czas, jak Ci te obrazki poznikaja ;)

Rafał_Sz
27-03-2013, 14:56
przypomnisz sobie za jakis czas, jak Ci te obrazki poznikaja ;)Już mnie na świecie nie będzie. ;)

dolargan
27-03-2013, 14:58
A4 w zupełności wystarczy. Super, a co z papierem i ewentualną kalibracją? Oczywiście w granicach cenowego rozsądku.

R
27-03-2013, 15:01
Już mnie na świecie nie będzie. ;)


maszs 97 lat? operatywny jestes jak na taki wiek ;)

zdjecia zostaja nie tylko dla nas... chyba...

dolargan
27-03-2013, 15:08
Trwałość ma swoje zalety, z drugiej strony nic nie jest wieczne. Wiem że co lab. to lab. ale radocha z drukowania zostaje, poza tym dużo czasu do namysłu i kombinacji.

R
27-03-2013, 15:09
Trwałość ma swoje zalety, z drugiej strony nic nie jest wieczne. Wiem że co lab. to lab. ale radocha z drukowania zostaje, poza tym dużo czasu do namysłu i kombinacji.


jak polaczysz koszt tuszu (oryginalnego, bo na innym efekty beda zupelnie nieprzewidywlane) i dobrego papieru, to nagle sie okaze, ze znacznie lepiej eksperymentowac w labie. taniej i satysfakcja wieksza ;)

dolargan
27-03-2013, 15:16
Mam jeszcze pytanie dotyczące labu a mianowicie co zrobić żeby nasycenie i odcienie na odbitkach w "miare" odpowiadały temu co mam na monitorze?

R
27-03-2013, 15:20
Mam jeszcze pytanie dotyczące labu a mianowicie co zrobić żeby nasycenie i odcienie na odbitkach w "miare" odpowiadały temu co mam na monitorze?


skalibrowany monitor + dobry lab, ktory udostepnia profile do papieru. jesli na labie uzyskujesz liche efekty, to przy druku bedzie jeszcze gorzej. no chyba ze lab to jakas padaka...

dolargan
27-03-2013, 15:27
do skalibrowania monitora potrzeby jest kolorymetr ostatnia cena jaką widziałem to ok 600 zł, no chyba że coś się zmieniło. Jak na kilkukrotne użycie to dla mnie dość sporo kasy. Czy laby pożyczają czasem taki sprzęt?

R
27-03-2013, 15:28
pewnie nie, ale jest sporo ofert dot. kalibracji monitorow. i podstawowy warunek - monitor musi byc chetny do takiej operacji.

dolargan
27-03-2013, 15:29
Poważnie zdjęcia z L800 szybko znikają??

R
27-03-2013, 15:31
Poważnie zdjęcia z L800 szybko znikają??


nie no bez przesady... moze nie az tak szybko... nie sadze jednak by byly tak trwale jak z laba.
tyle ze to nie dotyczy tylko L800 tylko kazdej drukarki, ktora nie jest przeznaczona do druku archiwalnego.

dolargan
27-03-2013, 15:32
Nie jestem profesjonalistą i monitor LITEON też nie pierwszej młodości ale kombinuje z tym co mam :(

dolargan
27-03-2013, 15:33
mam jeszcze laptopa ale mam wrażenie że tamten to dopiero kłamie :(

R
27-03-2013, 15:33
szczerze - bedzie ciezko. nie zeby zniechecac, tylko troche szkoda od razu na poczatku zrazic sie do przenoszenia plikow na papier.

dolargan
27-03-2013, 15:41
A kolega jak drukuje jeśli można spytać?

Art Erie
27-03-2013, 15:46
Nie będzie tak żle. Na początek Epson L800 w zupełności wystarczy. Miałem ( w sumie jeszcze mam, ale już na wylocie ) EPSON P50 z CISS i na zamiennikach Lyson'a ( Epson L800 to następca P50 z fabrycznym tuszem w ludzkiej cenie). Mimo stosowania nieoryginalnych tuszy ( drukarka była oprofilowana ) wydruki były lepsze niż to co można było zobaczyć na monitorze (stary biurowy NEC kalibrowany programowo). I to do tego stopnia, że koniecznym stała się wymiana monitora :P
Dopiero jak kupiłem profi monitor z górnej półki, okazało się że wydruki są beznadziejne w stosunku do tego co widzę na monitorze, więc kolejny zakup i R2880 stoi na biurku...
Tak jest ze wszystkim, że im dalej w las, tym więcej drzew. Na początek L800 będzie dobra do wydruków kolorowych, BW nie uciągnie ale będziesz z niej zadowolony.

dolargan
27-03-2013, 15:51
Przepraszam ale co to jest "BW"?

R
27-03-2013, 15:51
A kolega jak drukuje jeśli można spytać?

roznie, lab lub druk fineart

R
27-03-2013, 15:52
Przepraszam ale co to jest "BW"?

CB

dolargan
27-03-2013, 15:57
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale domyślam się że chodzi o wydruk czarno-biały.

rlat
27-03-2013, 16:00
Tak, czarno biały. Przyjrzyj się jeszcze drukarce Pixma Pro 1. Niestety 3 x droższa od L800, ale format A3+ i rewelacyjna jeśli chodzi o czarno biały wydruk.

Art Erie
27-03-2013, 16:00
Przepraszam ale co to jest "BW"?

BW z ang. czaro-biały, chodzi o zdjęcia czarno-białe. L800, P50 i podobne drukarki 6-atramentowe nie radzą sobie dobrze z wydrukmi BW (zawsze wpadają w zafarb). Do wydruku zdjęć czarnobiałych potrzebne są drukarki 8 i więcej atramentowe ( posiadają prócz tuszu czarnego dodatkowy szary, lub jasno i ciemno szary, a taże czerń matową do wydruków na papierze matowym).

dolargan
27-03-2013, 16:11
Zmierzam drukować kolor. Nigdy bym nie pomyślał że z drukiem w czerni i bieli jest trudniej niż w kolorze, ale człowiek się uczy przez całe życie. Obecnie L800 to chyba max na co mogę sobie cenowo pozwolić jak macie coś godnego polecenia w podobnej cenie lub tańsze to chętnie zobaczę.

Art Erie
27-03-2013, 17:42
Przy zakupie drukarki nie jej cena poczatkowa jest istotna, a koszty eksploatacji. W przypadku L800 oryginalne inki sa w cenie nie do pobicia w tej klasie.

Rafał_Sz
27-03-2013, 18:54
Mi atrament wychodzi ok. 40 gr za zadruk pełnego A4. Za papier foto Epsona płacę 55 gr/arkusz. Daje to "porażające" 95 gr za zdjęcie A4. :)

dolargan
28-03-2013, 12:29
Dzieki wielkie za pomoc :)