PDA

Zobacz pełną wersję : Można coś z tym zrobić?



andrzej_laskowski
25-03-2013, 20:48
Kilka tygodni temu dostałem wiadomość jak poniżej .
Jakaś firma prosi mnie o zdjęcie na pocztówki za co obiecuje kilka euro.
Konkretnie firma ta :
http://www.skoko.de/

Zdarzało mi się już robić podobne rzeczy i nigdy nie było problemów z otrzymaniem należności .

Po krótkiej wymianie korespondencji wysłałem fotkę, pan potwierdził jej dotarcie i ze jest zadowolony.
Oczywiście potem cisza. I tu sie zastanawiam czy jest w ogóle sens zawracania sobie tym głowy, czy może jest szansa na otrzymanie obiecanej kasy?

Nie jestem naiwny i wiem że oszustów w sieci nie brakuje, jednak witryna firmy wyglada na rzetelną, więc może warto jakoś im sie przypomnieć ?


Macie pomysł jak?




Betreff:Bildanfrage
message:
Lieber Herr Laskowski,

wir sind ein Postkartenverlag in Berlin und würden gerne Ihr Bild
"The one", das wir auf der fotocommunity-Seite gefunden haben,
als Postkarte produzieren. Das Honorar beträgt 3 Cent pro geduckter Karte
bei einer Startauflage von 3.000 Stück. Bei jeder weiteren Auflage
erhalten Sie wieder 3 Cent pro gedruckter Karte. Ihr Name wird auf der
Rückseite der Karte genannt.

Wenn Sie damit einverstanden sind, schicken Sie uns bitte die Feindaten
Ihres Bildes, den vollständigen Namen, Adresse sowie Ihre Bankverbindung.
Sollten Sie mehrwertsteuerpflichtig sein, geben Sie bitte auch den
MwSt-Satz an. Die Karte würde dann im März 2013 produziert werden. Sie
erhalten danach automatisch eine Honorarabrechnung und 10 Belegexemplare
von uns.

Über Ihr Einverständnis und damit die Möglichkeit, die Karte zu
produzieren, würden wir uns sehr freuen.

Mit freundlichen Grüßen
Wolfgang Skowronski

Kacper82
25-03-2013, 21:02
Proponuję przypomnieć się dostępnymi drogami kontaktu - mailowo, telefonicznie, a jeśli nie odpowiedzą, wysłać wezwanie przedsądowe. Z racji zagranicy zrobiłbym to z prawnikiem ;)

andrzej_laskowski
25-03-2013, 21:39
Proponuję przypomnieć się dostępnymi drogami kontaktu - mailowo, telefonicznie, a jeśli nie odpowiedzą, wysłać wezwanie przedsądowe. Z racji zagranicy zrobiłbym to z prawnikiem ;)


Mailowo, już próbowałem. Telefon odpada bo ja nie szprecham za bardzo, a od prawników to sie trzymam jak najdalej.
Myślałem że jest może jakiś standardowy formularz w takich przypadkach ?

6868
25-03-2013, 22:33
Kilka tygodni temu dostałem wiadomość jak poniżej .
Jakaś firma prosi mnie o zdjęcie na pocztówki za co obiecuje kilka euro.
Konkretnie firma ta :
http://www.skoko.de/

Betreff:Bildanfrage
message:
Lieber Herr Laskowski,

wir sind ein Postkartenverlag in Berlin und würden gerne Ihr Bild
"The one", das wir auf der fotocommunity-Seite gefunden haben,
als Postkarte produzieren. Das Honorar beträgt 3 Cent pro geduckter Karte
bei einer Startauflage von 3.000 Stück. Bei jeder weiteren Auflage
erhalten Sie wieder 3 Cent pro gedruckter Karte. Ihr Name wird auf der
Rückseite der Karte genannt.

Wenn Sie damit einverstanden sind, schicken Sie uns bitte die Feindaten
Ihres Bildes, den vollständigen Namen, Adresse sowie Ihre Bankverbindung.
Sollten Sie mehrwertsteuerpflichtig sein, geben Sie bitte auch den
MwSt-Satz an. Die Karte würde dann im März 2013 produziert werden. Sie
erhalten danach automatisch eine Honorarabrechnung und 10 Belegexemplare
von uns.

Über Ihr Einverständnis und damit die Möglichkeit, die Karte zu
produzieren, würden wir uns sehr freuen.

Mit freundlichen Grüßen
Wolfgang Skowronski
Pocztowki beda drukowane w marcu, dostaniesz automatycznie rozliczenie i 10 egzemplarzy kartki.
Na twoim miejscu nie gorączkowałbym sie i spokojnie poczekał jeszcze ze 3-4 tyg.

credka
26-03-2013, 08:47
... a z otrzymanej zapłaty zapisz się na kurs niemieckiego, by z tego niepewnego klienta uczynić klienta stałego :razz:

Gratuluję publikacji! :)