PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie + Technika



WolaskoW
30-03-2007, 11:15
Pracuję w firmie ,w której będę odpowiedzialny m.in. za robienie zdjęć komponentów (płytki drukowane z elementami, obudowy) do katalogów itp.
Z tego co się rozeznałem posiadają kompaktowy aparat Sony z 12 krotnym zoomem, lampą wbudowaną (co oczywiste:mrgreen:). Generalnie jest to kompakt na solidnym poziomie.
I. Jeśli chodzi o oświetlenie to warunki są raczej niekorzystne, bo jest za ciemno, i teraz:
1.co dokupić aby te warunki poprawić? (jakieś reflektory, lampy)
2. gdybym miał w posiadaniu powiedzmy lustrzankę Nikona, to zewnętrzna lampa błyskowa to dobry pomysł?

II.Osobna sprawa, to jak robić takie zdjęcia (nazwijmy je "reklamowe") aby wyszły bardzo dobrze.
Wiem, że wystarczy program graficzny, ale np. na czym kłaść taką płytkę drukowaną z elementami itp.

Szczerze pisząc to nie wiedziałem gdzie wrzucić ten post :-?, czy do akcesorii, czy do techniki, nic to, liczę na ciekawe wypowiedzi :)

vuki
30-03-2007, 11:26
namiot bezcieniowy i po sprawie

na forum i w necie znajdziesz co to takiego jesli nie wiesz

szymony
31-03-2007, 02:59
namiot bezcieniowy i po sprawie

Tylko czymś musi świecić.

bukowy dziad
31-03-2007, 11:15
moze te najmniejsze 68WS blyskacze z funsports? do namiotu 2 wystarcza.

Jacek_Z
01-04-2007, 21:21
przeniosłem watek.

najlepiej niech twoja firma da zarobić fotografowi co wie jak to się robi.

rabijki
01-04-2007, 22:21
swiete slowa!!! jak do lekarza maja isc z twojej firmy to tez sie zastanawiaja kto by w firmie mogl leczyc??? a prawnik tez jest z forum prawniczego czy cos potrafi?

motyl
02-04-2007, 10:21
najlepiej niech twoja firma da zarobić fotografowi co wie jak to się robi.

POPIERAM. POPIERAM. POPIERAM.

Radosso
06-04-2007, 23:45
Powiedz im żeby wzięli mnie. Mam tu namiot i dwa takie soft boxy. Że mogę fotografować nawet Sztućce srebrne z lusterkami na czubkach. Mieszkam, co prawda na Śląsku, ale wiesz. To nie tak daleko!
Gwarantuje 3& wzrost sprzedaży w ciągu pierwszego miesiąca.

WolaskoW
12-04-2007, 12:13
przeniosłem watek.

najlepiej niech twoja firma da zarobić fotografowi co wie jak to się robi.

Twoja odpowiedź i podpisanych pod Tobą ignorantów jest nieadekwatna do pytań postawionych przeze mnie.
Czy ja się pytam o technikę szukania ludzi od takich rzeczy, na litość boską!?:-?
Trzeba było tylko przenieść wątek.

sokrates
12-04-2007, 13:21
kup statyw, znajdź jasne pomieszczenie, pokombinuj z WB ew. zrób RAW'y. to chyba najtaniej wyjdzie.

sailor
12-04-2007, 13:53
Mam tu namiot i dwa takie soft boxy. Że mogę fotografować nawet Sztućce srebrne z lusterkami na czubkac

to gratuluje umiejetnosci .. bo ja majac duzy stol bezcieniowy i 3kWs ze skrzynka modyfikatorow nadal uwazam ze to niezbyt duzo by dobrze np sfocic szklany wazon .. fajnie ze sa wsrod nas profesjonalisci

Twoja odpowiedź i podpisanych pod Tobą ignorantów jest nieadekwatna do pytań postawionych przeze mnie.
Czy ja się pytam o technikę szukania ludzi od takich rzeczy, na litość boską!?

odpowiedz Jacka i jemu podobnych ignorantow z ktorymi sie w pelni zgadzam jest W PELNI adekwatna do zadanego pytania.. po prostu koledzy poradzili ci jak nie wywalic kasy w bloto.
skoro nie wiesz czy do oswietlenia plytek drukowanych jest lepsza cyforwa lustrzanka czy kompakt sony to oznacza to ze twoja wiedza przynajmniej teoretyczna, a praktyczna rowniez skoro pytasz, jest gdzies na poziomie podeszw fotograficznych i nalezaloby raczej zaczac od podstw edukacji a nie unosic sie typowo polskim honorem. wiele osob tu pyta o przerozne rzeczy i dostaje konkretne odpowiedzi.
czy produkcje plytek drukowanych tez zlecacie przedszkolakom wyposazonym w dluto?
albo chcesz miec jakosc albo jakos .. skoro to ty jestes za to odpowiedzialny to ty bedziesz z tego rozliczany. mozesz sie wiec bawic sam albo zlecic to komus na tym sie znajacemu. chyba ze zostales aztrudniny wlasnie jako ten znajacy sie .. a to juz wtedy jest maly problem.
ale dajac dobra rade zeby nie bylo ze trzymam wiedze tylko przy sobie:
profesjonalne reklamowe efekty osiagniesz bezproblemowo majac podstawy fotografii studyjnej, maly stol bezcieniowy, lustrzanke z dobrym obiektywem makro i BARDZO duzo swiatla.
gdybys byl milszy to na pewno ktos by ci zaproponowal pelny backstage z fotografii czegos w tym stylu .. ale przy takim tonie .. raczej watpie

WolaskoW
12-04-2007, 14:13
bardzo ciekawe zdania można wyłapać w tak długich krytykach...i na temat :)
dzięki i ...już się uspokoiłem:twisted:...płacę frycowe...jak ktoś się poczuł urażony to przepraszam i czekam na ewentualne porady co do samej techniki...mmm