PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby przechowywania slajdów



MarviN
30-03-2007, 00:31
Witam!

Pytanie dotyczy analogowców-slajdowców :)
Jakie macie metody przechowywania i magazynowania swoich slajdów? Ja osobiście w moim skromnym dorobku (niecałe 300 slajdów) używam plastikowej walizki, która mieści 6 magazynków (na 50 szt. slajdów każdy), a jakie są wasze techniki i pomysły? Czy prowadzicie jakiś spis czy bazę danych slajdów, segregujecie je jakoś? Bo tak się zastanawiam, co by tu wymyślić, jeżeli na szybko będę potrzebował jakiś konkretny slajd...
Mam nadzieję, że ten wątek rozkwitnie i będziemy mogli wspólnie wymienić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii :)
PZDR!

temporalis
30-03-2007, 00:42
Moje slajdy po długim okresie leżakowania zostały zeskanowane. Duuża praca.I dopiero w ten sposób zaczęły żyć na nowo. Wcześniej od wielkiego dzwonu przepastna szafa doczekiwała się otwarcia ale większym problemem było wydobywanie i ustawianie rzutnika. Slajdy są dalej w szafie ;)

MarviN
30-03-2007, 00:46
Również skanuję swoje slajdy, ale to już nie jest ta jakość i ten klimat, jak podczas oglądania poprzez rzutnik! :)

markB
30-03-2007, 15:22
Ja używałem specjalnych plastykowych koszulek, które umieszczałem w segregatorach. Oczywiście wszystko ułożone tematycznie. Mimo, że niektóre mają ponad 20 lat to trzymaja się dzielnie. Uporządkuj je póki masz niewiele. I zeskanuj. Ja mam pełną szafę slajdów i jak mam zamiar je zeskanować to po otwarciu szafy natychmiast tracę energię, bo to robota na miesiące.

rabijki
30-03-2007, 15:47
zalezy do czego porzebne sa ci slajdy
jesli do ublikacji to skan plus koszulki archiwizacyjne
jesli do ogladania to magzynki i rzutnik

MarviN
04-04-2007, 23:08
A jakie preferujecie magazynki i ramki? Do tej pory używałem standardowych magazynków na 50 szt. oraz ramek Reflecta GR, ale teraz już chyba tylko CSy można dostać...

fIlek
04-04-2007, 23:17
Jest coś takiego - Kuferek bodajże Activ - w zestawie są od razu magazynki reflecta. Kuferek zawiera chyba 8 magazynków, więc wchodzi 400 slajdów. Jak ostatnio byłem w asterze, to zdaje się mieli. www.aster-foto.com.pl - całkiem niedroga sprawa, a bardzo wygodna.

jchyra
07-04-2007, 19:48
1) z częścią fizyczną to jest tak:
-slajdy z małego obrazka - w koszulkach które chronią przed kurzem i nie obijają tak jak magazynki oraz pojemniki
-slajdy z średniego formatu - w kartonikach (mini passe-partout) zapiętych w folię
-negatyw - w koszulkach pergaminowych, rozwiązanie szczególnie dobre dla tych co mają wilgoć

2) zawartość duchową - na dysku w postaci skanów :-)

MarviN
07-04-2007, 23:52
1) z częścią fizyczną to jest tak:
-slajdy z małego obrazka - w koszulkach które chronią przed kurzem i nie obijają tak jak magazynki oraz pojemniki
-slajdy z średniego formatu - w kartonikach (mini passe-partout) zapiętych w folię
-negatyw - w koszulkach pergaminowych, rozwiązanie szczególnie dobre dla tych co mają wilgoć
2) zawartość duchową - na dysku w postaci skanów :-)
Tylko, że przechowując slajdy w koszulkach, do każdego pokazu, trzeba je wyciągać i układać w magazynku... Folie są dobre dla kogoś, kto jedynie skanuje slajdy.
Skany, naturalnie dobra rzecz, zwłaszcza jeśli chcemy pochwalić się zdjęciami via internet, jednakże żaden skan nie zastąpi magicznego obrazu rzutowanego na ścianę czy ekran... :)

jchyra
08-04-2007, 21:22
a tak

a z drugiej strony skan zastąpi tylko projektor wyświetlić nie umiiii ;-)

MarviN
09-04-2007, 23:21
Muszę zaopatrzyć się w nowe magazynki i ramki, a jak widzę, moich ulubionych ramek Reflecta GR już chyba nie dostanę... :(
Jakie jest Wasze zdanie na temat systemu CS?
Zastanawiam się nad czymś takim:
http://www.allegro.pl/item173105105_hama_walizka_i_magazynki_c_na_500_sl ajdow_fvat.html