PDA

Zobacz pełną wersję : doklejenie braków



gawar
19-03-2013, 23:16
Witam, mam pewien problem. Poczyniłem sobie dwa zdjęcia i połączyłem je za pomocą photoshopa w panoramę, ale niestety brakuje mi "rogów" kawałka nieba i troszkę trawki. Czy mógłbym prosić o podpowiedź jak te brakujące części zdjęcia uzupełnić? Z góry dziękuję!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~gawar/xxx/pa.jpg)
Pozdrawiam Paweł

nefas
19-03-2013, 23:47
Pędzel wypaczania lub klonowanie. Przynajmniej ja tego używam w podobnych przypadkach.

devilcape
19-03-2013, 23:58
Wypaczenia na niebie spoko, na trawie raczej tu niezabardzo, ale klonowanie jak najbardziej. Tylko małym rozmiarem i probki z rożnych miejsc, bo porobią ci sie faktury. Na koniec można trochę użyć d&b - cieniowania, także w powiększeniu małym rozmiarem pędzla.

NBA
20-03-2013, 00:03
Witam, mam pewien problem. Poczyniłem sobie dwa zdjęcia i połączyłem je za pomocą photoshopa w panoramę, ale niestety brakuje mi "rogów" kawałka nieba i troszkę trawki. Czy mógłbym prosić o podpowiedź jak te brakujące części zdjęcia uzupełnić? Z góry dziękuję!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~gawar/xxx/pa.jpg)
Pozdrawiam Paweł


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/img715/4526/pa2yg.jpg)

Coś w tym stylu tak w 1 minutę... bez dopracowywania żadnego i na tym kastracie... Ale nie zrobisz z tego super fota.

gawar
20-03-2013, 00:21
dół przytnę i dorobię tylko niebo, dziękuję!

kamil554
20-03-2013, 01:22
Jest jeszcze prostszy sposób jeśli nie jesteś obeznany z obsługą stempla Można zaznaczyć np. lassem obszar który chcesz naprawić, z delikatnym marginesem (czyli nie jedziesz idealnie po krawędzi białego, tylko zahaczasz o fragment trawy), po czym wybierasz edycja=>wypełnij=> uwzględnianie zawartości=>OK
Wersja CS6 robi tą operację już dosyć dokładnie i bardzo często efekty są zadowalające (ale oczywiście nie idealnie- nic co jest automatyczne nie jest idealne ). Jedynie ścieżkę będziesz musiał przejechać stemplem, bo prawdopodobnie PS również wrzuci w to miejsce trawę.

Albo, tak jak napisałeś przyciąć. Chociaż trochę szkoda żeby chatkę umieścić tak blisko krawędzi kadru ;)