PDA

Zobacz pełną wersję : Skradziono sprzęt (Łódź)



Fatman
17-03-2013, 01:14
Dzisiaj (już wczoraj) około godziny 18:00 w Łodzi w okolicy ulic Grabieniec i Harcerzy Zatorowców skradziono (włamanie do mieszkania) następujący sprzęt:

Aparat Nikon D800 numer 6065091 (lekkie otarcia od góry body)
Obiektyw Nikkor 24-70 2.8 numer 402391 -znak szczególny: luźna guma od pierścienia zooma
Obiektyw Nikkor 85 1.4 numer 465530
Obiektyw Tokina 16-28 2.8 numer 8604633
Lampa SB-900
Laptop Asus

Jeśli zobaczycie gdzieś podejrzaną ofertę to koniecznie mnie poinformujcie.

Bardzo proszę o pomoc, moja koleżanka jest załamana, ten sprzęt to jej cała praca........ z góry dziękuję.

pgaik
17-03-2013, 01:29
O kur.... Współczuję, ze swojej strony zapewniam baczną obserwację, podaj jeszcze tylko jaka osiemdziesiątka piątka D czy G?

JaroPienza
17-03-2013, 02:25
To już kolejna osoba straciła cały sprzęt, którym pracuje. Oby się odnalazło.

Merle
17-03-2013, 03:04
fatmanowi wysłałem na PW ale może innym się przyda, stronka przeszukuje internetowe zasoby i sprawdza czy gdzieś się fotka nie pojawiła strzelona sprzętem o takim numerze, można też tam sobie zastrzec skradzione numery ale to już nie sprawdzałem.

http://www.stolencamerafinder.com/

Mam nadzieję że Administracja nie potraktuje tego jako reklamę komercyjną, i pozostawi link, myślę że może się przydać

manfred
17-03-2013, 09:21
Czy ktoś stosuje alarm w mieszkaniu tak aby zabezpieczyć się przed złodziejem?

witus
17-03-2013, 09:58
.. Ja dorzuciłem cały sprzęt do ubepieczenia mieszkania ... Agent poprosił o listę sprzętu, numery seryjne. I nie spowodowało to wzrostu składki ubezpieczenia w stosunku do roku poprzedniego czyli poniżej 400 zł.

pgaik
17-03-2013, 10:22
A to nie jest tak, że masz ubezpieczone mieszkanie do jakiejś kwoty i czy Ci ukradną aparat czy telewizor to dla ubezpieczyciela nie robi różnicy? Nawet nie musisz mieć paragonów lub innych dowodów zakupu, wystarczy deklaracja lub zeznanie świadka. Także chyba nie dorzuciłeś sprzęt do ubezpieczenia, tylko zmieniłeś wartość ubezpieczeniA, ale mogę się mylić.

manfred
17-03-2013, 10:25
A jak wyglada od strony technicznej. Przykładowo masz sam aparat D800 i ci go zawiną ile dostaniesz odszkodowania?

pgaik
17-03-2013, 10:35
To chyba zależy od ubezpieczyciela, firmy jako takiej. No i kwoty na jaką masz ubezpieczony dom.

Zasada jest prosta, ukradną Ci furę to muszą oddać samolot... :)
Już sobie nie żartuję, bo wątek smutny...

witus
17-03-2013, 10:44
Ma to chyba znaczenie bo agent przyjechał, spisał numery seryjne sprzętu, wyrzucił d300 i obiektyw, którego już nie mam. Do aneksu wpisał nowe zabawki. Mam aneks dołączony do polisy gdzie dokładnie jest sprzęt wymieniony. Zadzwonię do niego jutro zapytam ile % mozna w ten sposób odzyskać. Tylko raz korzystałem z odszkodowania w przypadku kradzieży roweru z piwnicy, był kupiony niedawno, miałem paragon pzu szybko wypłaciło mi odszkodowanie utrata wartości nie była duża. Obecne ubezpieczenie mam w firmie InterRisk.

Fatman
17-03-2013, 11:02
O kur.... Współczuję, ze swojej strony zapewniam baczną obserwację, podaj jeszcze tylko jaka osiemdziesiątka piątka D czy G?

Starsza wersja, czyli D.

Dziękuję wszystkim za odzew -na razie jeden pozytyw, odnalazł się kot, który przestraszony włamaniem, uciekł przez zostawione przez złodziei okno.

pgaik
17-03-2013, 11:05
Łapy bym połamał, a jakby się wydawało, że się pozrastało to jeszcze raz i jesze raz.

fafniak
17-03-2013, 11:16
To przygotuj się na kolejne dziwności - nadal jest zamiar podwyższenia progu przestępstwo/wykroczenie z 250zł na 1000zł

pgaik
17-03-2013, 11:38
Polityka prorodzinna... O ile więcej wafelków można będzie zjeść bezkarnie w hipermarkecie...

andrstac
17-03-2013, 11:54
To przygotuj się na kolejne dziwności - nadal jest zamiar podwyższenia progu przestępstwo/wykroczenie z 250zł na 1000zł

Zaraz, zaraz. Nie pochwalam tego pomysłu ustawodawców, ale jest też pozytyw (o którym nikt nie wspomina): w przypadku ujawnienia wykroczenia poniżej 1000zł policja może ukarać złodzieja mandatem do 5000zł (oczywiście te wysokie kwoty to w przypadku recydywy). Więc może być tak, że złodzieje dotkliwiej i natychmiastowo odczują skutki swojego wykroczenia.

Autorowi wątku szczerze współczuję i ze swej strony zwrócę uwagę na sprzęt podczas przeglądania popularnych portali aukcyjnych.

fafniak
17-03-2013, 12:08
Hmm o tym nie słyszałem - ciekawe jak to niby miało by działać... Jeżeli tak jak działania straży miejskiej z wlepianiem mandatów - to ja dziękuję

witus
17-03-2013, 12:55
Tym co kradną naprawdę dynda czy dostaną 1000 czy 5000 czy 100000 kary ;). Miałem przyjemność być ostatnio w sądzie, gdzie kolesiowi, który na rozprawę przyszedł wyluzowana w spodenkach Nike odczytywanio ile winien jest Telekomunikacji za skradzione i uszkodzone światłowody ... Jemu to naprawdę zwisalo.

Borowa
17-03-2013, 15:21
D800 N200/2VR N14-24-70-200/2.8 N85/1.4D Sigma A 35/1.4DG 2XSB900
D800 / N35 1.8 / N50 1.4 / N85 1.8 / N16-35 / SB 800 / Epson L800
D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200
to tylko z tego wątku

chwalcie się dalej co macie, noście dumnie sprzęt na klacie z Nikonowskimi zółtymi napisami na pasku idąc po bułki do sklepu.
Złodziej musiał skądś wiedzieć czemu włamuje się do tego mieszkania i co ma szukać.

Bardzo współczuję okradzionej, i życzę szybkiego i pomyślnego rozwiązania sprawy, a złodziejowi życzę aby mu ktoś grabie połamał.

Polecam na FB utworzyć wydarzenie, opisać sprzęt i puścić w świat.

pgaik
17-03-2013, 15:35
... Kurczę, nie mam napisu Nikon na pasku... Nie łapię się do Twojego profilu. Dziękuję kolego za trwogę :)

Borowa
17-03-2013, 15:40
nie musisz łapać, nic się nie dzieje.
Dla mnie podawanie sprzętu w stopce, to albo mierzenie się na .... albo dawanie zaproszenia do splądrowania mieszkania/firmy.

Wiem, kiedyś było tłumaczenie, że podpis pokazuje, że ten sprzęt mam i mogę o nim rozmawiać

Twelvi
20-07-2013, 11:16
To nie musi być wcale opis w stopce, ile klientów przychodzi do domu aby podpisać umowę. Szukasz fotografa na www pytają czym robi spotykasz sie w celu podpisania niby umowy i wiesz już wszystko. Gdzie mieszka co ma w domu.
Ps. Z tego co sie orientuje to już kolejne włamanie tego typu na bałutach, przy teofilku ukradli tez 800 i jakieś drogie szkła plus laptop i tv.