mishaT
16-03-2013, 14:32
Witam,
u dziadka żony, który był reporterem, znalazłem obiektywy do pentacona 2,8/35, 2,8/80 2,8/180. Chciałbym je podpiąć do D7000 i mam dwa pytania:
1. Jaką ogniskową podać przy wprowadzaniu obiektywów do body? Czy nominalną j.w., czy rzeczywistą przemnożoną pod DX, czy powinienem jakoś doliczyć do ogniskowej grubość adaptera?
2. Czy aby mieć podpowiedź ostrości muszę kupić adapter z dandelionem czy wystarczy bez?
u dziadka żony, który był reporterem, znalazłem obiektywy do pentacona 2,8/35, 2,8/80 2,8/180. Chciałbym je podpiąć do D7000 i mam dwa pytania:
1. Jaką ogniskową podać przy wprowadzaniu obiektywów do body? Czy nominalną j.w., czy rzeczywistą przemnożoną pod DX, czy powinienem jakoś doliczyć do ogniskowej grubość adaptera?
2. Czy aby mieć podpowiedź ostrości muszę kupić adapter z dandelionem czy wystarczy bez?