PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw



traverso
16-03-2013, 12:13
Witam, proszę o poradę w sprawie zakupu dobrego statywu do Nikona d7000 + 18 - 300. Troszkę to wszystko waży, więc potrzebuję odpowiedniego. Dysponuję kwotą do 300 zł. Pozdrawiam.

wasilewk
16-03-2013, 13:03
Dysponuję kwotą do 300 zł

To zapomnij.

Ja, po wielu bojach, mam Manfrotto 055XPROB - wreszcie jest ok.

Saimon
16-03-2013, 13:35
Zobacz na forumowej giełdzie.
Jest taki mieszczący się w Twoim budżecie
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=224997

maar
16-03-2013, 14:45
Przyłączam się do pytania TRAVERSO. Jestem wstanie zainwestować trochę większą kwotę.

Mam pytanie dodatkowe. Jaką głowicę polecacie do tego Velbon'a Sherpa 600R, tak aby całość stabilnie utrzymała D7000 + Tamrona 70-300?

traverso
16-03-2013, 16:02
Chyba będę musiała zainwestować większa kwotę w stabilny statyw. Co polecacie i za ile?

Saimon
16-03-2013, 16:13
Ja do takiego samego zestawu kupiłem Manfrotto 190XPRO B.
Można je mieć z głowicą za ok. 800 pln. lub poszukać używanego na alledrogo.

traverso
16-03-2013, 16:24
z jaką głowicą, jeśli można prosić o podpowiedź?

Saimon
16-03-2013, 16:29
Taki zestaw
http://allegro.pl/statyw-manfrotto-190xprob-804rc2-wroclaw-i3031867740.html

traverso
16-03-2013, 16:40
Dzięki Saimon :)

Saimon
16-03-2013, 16:43
Proszę
Jak dobrze poszukasz, to możesz trafić taki zestaw za 600 pln mało używany. Mnie się udało.

pgaik
16-03-2013, 18:29
polecam mój ;)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225304
naprawdę solidny

black70
24-03-2013, 12:41
W podanym budżecie, czyli ok 300 zł, to chyba tylko SLIK 330DX.

traverso
24-03-2013, 18:33
Dzięki, ale poczytałam i podniosłam budżet do 800 zł :) Nadal szukam...

Bania
25-03-2013, 02:20
Zależy do czego statyw. Jeżeli stricte amatorsko, po co kupować sprzęt, którego się dobrze nie użyje?
Kup dokładną głowicę ~200-300 zł z tego co się orientuję są fajne od Manfrotto 3 kierunkowe - używam w studio i są dokładne bodajże 804rc02, albo poszukaj na ebay'u głowic starszych, używanych typu 141rc, 029 - można trafić na prawdziwą okazję.
A podstawę statywu kup innej firmy - tańszy.
Udźwig 1000kg nie jest Ci potrzebny- aparat jest trzymany głównie przez głowicę, ona musi być precyzyjna żeby nie "gubiła" kadru.
Natomiast podstawa statywu - owszem kiedy robisz zdjęcia sprzętem, który waży swoje (wielki format), jest potrzebna solidna. Jednak do zestawu obiektywów, które masz w stopce wypisane nie trzeba nie wiadomo czego.
Benro i Velbon mają bogatą ofertę statywów w niższych cenach niż te od Manfrotto.

sauat
25-03-2013, 14:24
To zapomnij.

Ja, po wielu bojach, mam Manfrotto 055XPROB - wreszcie jest ok.

Popieram w 100% :) Miałem wcześniej Benro węglowego z magnezową głowicą. Hajtek kurde, lekki i wygodny w transporcie, stabilny i w ogóle niezły wg. testów, ale jak go wytaszczyłem na Policę albo Halę Krupową i przypiąłem ciężką sigmę to nie było szans na ostrą fotę.

traverso
26-03-2013, 18:55
Dobra, nogi już wybrałam :) Co sadzicie czy lepiej wybrać głowicę Manfrotto 496RC2 czy 804rc2?

Bania
27-03-2013, 12:20
804rc2. Moim zdaniem głowice 3 kierunkowe są łatwiejsze do opanowania i bardziej precyzyjne, choć większe niż kulowe. Jeżeli potrzebujesz dokładnego ustawienia kadru, który ma na serii zdjęć być taki sam wybierz 3 kierunkową, jeżeli zależy Ci na wielkości głowicy wybierz kulową. Kolejnym aspektem jest robienie zdjęć panoramicznych. Łatwiej jest to zrobić na głowicy 3 kierunkowej, niż kulowej, ponieważ operując osią obrotu, nie musisz za każdym razem poprawiać pionu i kąta pochylenia.
Głowicę kulową ustawia się szybciej - odblokowujesz, ustawiasz aparat i blokada. Jest szybka:)

traverso
27-03-2013, 16:53
Dzięki za trafne wskazówki :)

traverso
28-03-2013, 15:08
Może to dziwne pytanie, ale czy do Manfrotto 055XPROB, mając 168cm wzrostu nie jestem za niska, bo gdzieś wyczytałam, ze to statyw dla wysokich :(

wasilewk
28-03-2013, 17:24
Może to dziwne pytanie, ale czy do Manfrotto 055XPROB, mając 168cm wzrostu nie jestem za niska, bo gdzieś wyczytałam, ze to statyw dla wysokich :(

To tylko rozszerza jego możliwości, I tak ostatniej sekcji do końca nie rozkładam.

Pzdr.