Zobacz pełną wersję : Kometa nad Polską
Patryk546
16-03-2013, 11:49
Witam!
Sfotografowanie komety to nie lada gratka dla fotografa. Będzie ją można dziś zobaczyć http://www.wykop.pl/ramka/1436943/kometa-panstarrs-c-2011-l4-od-jutra-widoczna-z-polski/.
Pytanie do was, jak dobrze ustawić aparat aby dobre było zdjęcie komety?
Zapraszam do dyskusji
Rafał_Sz
16-03-2013, 12:30
Mam nadzieję, że będzie na tyle blisko, że szerokim kątem ją złapię. ;)
barracuda
16-03-2013, 19:48
I co z tą kometą?:) Zgodnie z instrukcją siedziałem w mrozie na dworze pół godziny i żadnej komety nie widziałem.
jacek dr
16-03-2013, 19:58
Własnie, też dopiero wróciłem z lornetkowania i nic nie znalazłem. Gdzie ONA ,no gdzie????
barracuda
16-03-2013, 20:00
No tym bardziej, że warunki chyba były idealne. Czyste niebo, przejrzyste powietrze....
Patryk546
16-03-2013, 20:12
Nomm też nic nie widziałem :(
Teraz wyczytałem, że 30- 40 min po zachodzie trzeba przez lornetkę patrzeć nisko nad horyzontem.
Proszę spróbować jutro :P
Szukałem dzisiaj i nic... Myślałem, że ją złapałem na zdjęciu ale to chyba nie to.
Edit: Okazało się, że to była galaktyka :D Polecam program Stellarium, z jego pomocą już wiem gdzie dokładnie szukać :)
Patryk546
18-03-2013, 07:15
No wczoraj południe Polski, nie mogło narzekać. Nie dość że kometa to i zorza polarna.
Dla przykładu tutaj fota mojego znajomego :http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/179024_540242079354134_210745341_n.jpg
Inne przykłady ( z innych for):
Tutaj zdjęcie z Bydgoszczy zarejestrowane o godz 19:05 http://img534.imageshack.us/img534/2489/dsc8998l.jpg
Jednak co wyczytałem, gołym okiem jest bardzo ciężko widoczna, trzeba szukać nisko nad horyzontem po zachodzie słońca macie czas do 21 marca :D
http://img16.imageshack.us/img16/5297/dsc9958u.jpg
Kasandra
18-03-2013, 08:44
Kometa jak kometa, ale zorza wczoraj była!
Eeee... z tą zorzą to fake czy na serio? :oops:
Eeee... z tą zorzą to fake czy na serio? :oops:
Też się zastanawiam...
Eeee... z tą zorzą to fake czy na serio? :oops:
Też się zastanawiam...
Klik (http://wyborcza.pl/1,75400,13580812,Zorza_rozblysla_nad_Polska.html)
Klik (http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/112250,zorza-polarna-swiecila-nad-polska)
http://falconek.republika.pl/images/astro4u/zorza%20x1.gif
O rzesz ku...włoski!
Zazdroszczę widoku.
O ja pierniczę! :o :shock: Dzięki za info!
O ile dobrze zrozumiałem, to u nas nie zobaczymy...
sztefanek
18-03-2013, 12:46
O ile dobrze zrozumiałem, to u nas nie zobaczymy...
Masz na myśli Sulejówek?
Bardziej ogólnie Warszawę - my to taka kolejna dzielnica z własnymi prawami miejskimi :)
sztefanek
18-03-2013, 12:55
Ciekawe czy w Białymstoku będzie ją widać bo mam zamiar wybrać się na wzniesienie z lornetką.
Z artykułu zalinkowanego przez zdyboo:
Zorze było widać na północy kraju, w Białymstoku, a nawet pod Lublinem.
Więc dzisiaj chyba też - oprócz lornetki weź też aparat - powodzenia!
Kometa była bardzo dobrze widoczna: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225867
Wprawdzie nie gołym okiem, choć i byli tacy, to najprostsza lornetka dawała piękny obraz. Fotograficznie też ostatecznie było ciekawie mimo początkowego sceptycyzmu.
Patryk546
18-03-2013, 16:10
Jak fake, normalnie była.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.