PDA

Zobacz pełną wersję : D800 - Wejscie liniowe



Crono
13-03-2013, 17:12
Cześć,

Mam takie do Was pytanie, czy da się podłączyć za pomocą wejścia MIC do d800 mikser dźwięku jako LINE-INPUT? Czy potrzebne do tego jakieś przejściówki / adaptery etc.?

campermtb
02-04-2013, 01:59
Jeśli chodzi Ci o wyjście z miksera do d800 to spójrz jakie masz gniazda w mixerze. Najprawdopodobniej duży jack, wiec przejściówka z dJ na MJ i koniec. Ustawiasz czułość i jazda ;)

dejote
02-04-2013, 16:49
Da się.

Maciek N
02-04-2013, 17:06
Jeśli jesteś przygotowane z różnymi kablami to oczywiście jest to możliwe. Na koncerty trzeba mieć przejściówkę na XLR, po za tym wszystkie inne:)

Crono
03-04-2013, 11:27
Generalnie już to przerobiłem, wejść można. Problem jest trochę z przesterem, na dłuższą metę potrzebna jest redukcja, bo sygnał z miksera jest za mocny nawet przy czułości mikrofonu 1. Na mikserze da się to wyregulować, ale nie tak jak powinno być.

Maciek N
03-04-2013, 13:42
Do starowania niezależnie kanałami oraz poziomem dźwięku służą adaptery np: BeachTek DXA-SLR. Posiadają wejścia XLR, tłumiki, pokrętła i wszystko co trzeba. Można nagrać sterując niezależnie dwoma źródłami dźwięku. Np. jeden z miksera, drugi z mikrofonu aparatu. Przy prawidłowym używaniu nie ma mowy o przesterach. Jest oczywiście wiele innych adapterów. Generalnie wszystkie mi znane spełniają swoje zadanie.
Sprawdziłem w sklepie i ten wymieniony jest dość drogi, ale widziałem kiedyś za 600 zł.