Zobacz pełną wersję : Jak odnaleźć skradziony aparat. Poradnik
mkowalski
11-03-2013, 20:37
Szukając mojego skradzionego aparatu, znalazłem w CB poradnik jak można odnaleźć skradziony aparat.
Podaję linka i myślę że warto podpiąć temat.
http://dobas.blogspot.com/2012/09/skradziony-aparat-jak-odnalezc-i.html
velaskez
20-03-2013, 00:51
Cholernie przydatna rzecz :twisted: Chyba nikon nadaje te same nr seryjne albo coś jest walnięte bo znajduje zdjęcie z tym samym nr seryjnym jakiegoś D90, gdy ja mam D80.
http://imageshack.us/photo/my-images/685/inventor2013tut1060.jpg/ brawo.
Coś tu jest bzdurą. Sprawdziłem 5 zdjeć, każde z innego korpusu, wszystkie znajdują się w internecie a także w internecie znajduje się więcej zdjęć z każdego z tych aparatów. Program prawidłowo rozpoznał modele aparatów ale nie znalazł w internecie niczego powiązanego z jednym wyjątkiem. Ale jak klikam przy tym wyjątku ten guzik image żeby zobaczyć to zdjęcie w sieci pokazuje mi się kompletnie inna fotka.
mkowalski
27-03-2013, 21:37
Niestety żadnego mojego zdjęcia nie wyszukał pomimo iż są umieszczone w sieci.
Zrobię test i wkleję tutaj fotkę
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/571/dsc0141ea.jpg/)
Jak widać po wklejeniu zdjęcia w w/w stronę nic nie znalazło.
Albo ja coś źle robię albo coś strona nie bangla.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/829/testjl.jpg/)
Niestety żadnego mojego zdjęcia nie wyszukał pomimo iż są umieszczone w sieci.
Zrobię test i wkleję tutaj fotkę
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/571/dsc0141ea.jpg/)
Jak widać po wklejeniu zdjęcia w w/w stronę nic nie znalazło.
Albo ja coś źle robię albo coś strona nie bangla.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/829/testjl.jpg/)
Uważasz, że program przeszukuje cały internet?
Fotka zapewne musi być zaindeksowana przez google czy yahoo.
mkowalski
02-04-2013, 21:56
Niektóre fotki są w moim profilu google. I nadal nic.
Michał44
03-10-2013, 08:45
Ta strona to lipa. Testowałem na moich fotkach z D70 i D90 i za każdym razem brak wyników, mimo że fotki z exifami wiszą chodźby tu (imageshack) czy plfoto.
Ta strona to lipa.
Lipa, nie lipa, ale jak ukradną Ci puszkę, to i tak wklepiesz s/n by sprawdzić ;)
Może nie ma 100% skuteczności, ale działa.
Jakiś miesiąc temu dzięki tej stronie pomogłem odkryć przekręt z nowym D7000, który miał 30 tys. na liczniku.
Michał44
03-10-2013, 10:41
Czytałem. Faktycznie czasem może się udać, ale nie ma co "polegać jak na Zawiszy" :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.