Zobacz pełną wersję : Bracket/ramie na lampę
artek88998
11-03-2013, 18:43
Poszukuje bracketu na lampę. Niestety nie ma dużego wyboru na Polskim rynku. Znalazłem na Cyfrowych 2 propozycje. Niestety nie mam doświadczenia w wyborze, dlatego proszę Was o pomoc.
1. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/funsports--bracket-lh-05.html
2. http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-studia/funsports-uchwyt-lh-02.html
Który będzie lepszy? Może ktoś z Was ma jeszcze inne propozycje, to chętnie wysłucham.
Serdecznie pozdrawiam,
Mam i używam ten pierwszy razem z przewodem - zamiennikiem za 65 zł.Jest mały i wygodny w użytkowaniu jeżeli nie masz rąk jak łopaty do śniegu.Niestety przy pionowych kadrach lampa zostaje w pozycji poziomej i kadry z bliskiej odległości są niedoświetlone u dołu /staram się takich unikać /. Przy właściwie dobranej odległości lampa nie pozostawia paskudnego cienia bocznego i o to w sumie chodzi .Jeżeli zdecydujesz się na ten to szukaj w niższej cenie bo gdzieś widziałem poniżej 100 zł.
artek88998
11-03-2013, 19:32
Mam i używam ten pierwszy razem z przewodem - zamiennikiem za 65 zł.Jest mały i wygodny w użytkowaniu jeżeli nie masz rąk jak łopaty do śniegu.Niestety przy pionowych kadrach lampa zostaje w pozycji poziomej i kadry z bliskiej odległości są niedoświetlone u dołu /staram się takich unikać /. Przy właściwie dobranej odległości lampa nie pozostawia paskudnego cienia bocznego i o to w sumie chodzi .Jeżeli zdecydujesz się na ten to szukaj w niższej cenie bo gdzieś widziałem poniżej 100 zł.
Czyli nie wyedukuje pion - pion, poziom - poziom? Zwykle robię ścianki i pozowane zdjęcia na eventach dlatego robię z dość bliska. W taki wypadku może 2 propozycja będzie odpowiedniejsza? Z przewodem? Mógłbyś konkretniej opisać jakim? :)
Czyli nie wyedukuje pion - pion, poziom - poziom? Zwykle robię ścianki i pozowane zdjęcia na eventach dlatego robię z dość bliska. W taki wypadku może 2 propozycja będzie odpowiedniejsza? Z przewodem? Mógłbyś konkretniej opisać jakim? :)
Ja sobie radzę ze zdjęciami pionowymi.Ważne że lampa jest w osi obiektywu . Z poziomymi to oczywiście żaden problem.Ten drugi wydaje mi się wysoki i mało wygodny przy zdj.reportażowych.Może ktoś kto używa coś na ten temat powie jak całość się trzyma w ręku.Jeżeli chodzi o kabel to mam na myśli przewód synchronizacyjny do połączenia lampy z korpusem SC 28 np takihttp://www.fotoamigo.pl/kabel-synchronizacyjny-ittl-do-lamp-nikon-typ-sc28-p-370.html (http://www.fotoamigo.pl/kabel-synchronizacyjny-ittl-do-lamp-nikon-typ-sc28-p-370.html)
Poszukuje bracketu na lampę. Niestety nie ma dużego wyboru na Polskim rynku. Znalazłem na Cyfrowych 2 propozycje. Niestety nie mam doświadczenia w wyborze, dlatego proszę Was o pomoc.
[ciach]
Kiepsko szukałeś, proszę kilka sztuk więcej http://fripers.pl/index.php/cat/c120_Brackety.html
Niestety z tanich bracketów dużego wyboru nie ma, a wygodne w użytkowaniu są nie na nasze kieszenie.
https://www.youtube.com/watch?v=3hbNKd0cLGk
robin102
14-03-2013, 22:06
Kiepsko szukałeś, proszę kilka sztuk więcej http://fripers.pl/index.php/cat/c120_Brackety.html
Niestety z tanich bracketów dużego wyboru nie ma, a wygodne w użytkowaniu są nie na nasze kieszenie.
https://www.youtube.com/watch?v=3hbNKd0cLGk
Tak się z kolegą troche mało zgodzę :)
Używam bracketu od ładnych parę lat dokładnie z Twojego linka trzeci w kolejności marki Stroboframe, o tego
http://fripers.pl/product_info.php/info/p1286_Braket---Bracket-900-uniwersalny-uchwyt-do-lamp-FreePower.html
Bracket za śmieszne teraz pieniądze bo tylko 105 zł, a ja płaciłem kiedyś 200 .
Kapitalne urządzenia łatwe u użytkowaniu i skuteczne w operowaniu błyskiem szczególnie przy pionowych kadrach gdy światło z flesze rozchodzi się jakoś kulawo tak gdy lampa na aparacie stoi. W tym brackecie aparat się w nim obraca w błyskawiczny sposób, a dodatkowy bonus to w trudnych warunkach reportażowych taki szkieltor ;) osłania aparat od urazów.
marszull
14-03-2013, 22:52
tylko na duza puche z packiem odrobine za maly ;(
robin102 też mam ten bracket i nie używam, bo za każdym razem musiałbym gripa zdejmować. Robię dużo kadrów pionowych i wszystkie puszki są "zagripione".
Chyba jedynym rozwiązaniem w takim przypadku byłby ten system https://www.youtube.com/watch?v=Sjto_TwiMCE jednak cena kosmiczna. :sad:
neomarcel
15-03-2013, 12:34
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fsfoto.pl/allegro/bracket/ttl_nikon/bracket_1.jpg)
Źródło: allegro/funsport
Dołączam do tematu - w najbliższych tygodniach przymierzam się do zakupu tego bracket'u
BRACKET >>KLIK<< (http://allegro.pl/bracket-kabel-ettl-do-aparatow-nikon-i3103690720.html)
Przez pewien czas w podobnej cenie oferowała go firma Fripers ale w chili obecnej go nie posiadają.
Może ktoś pokusił się o jego zakup i podzieli się opinią.
robin102
15-03-2013, 15:11
To nie kupuj bo to bzdurne urządzenie. Bracket ma sens gdy lamapa jest nad aparatem w pozycji do pracy jaką ją zaprojektowano czyli palnik w poziomię w tzw pape lub wystawiony do góry. Sensowny jest bracket ktory wsakzałem gdzie lampa jest jak napisałem, a obracasz korpusem. Mialem kilka bracketow i został sietylko ten od kilku lat. Coż nie wchodzą do niego aparaty z gripem, ale po co komu grip w ogóle ;) Grip to samo zło :) waży, miejsce w torbie zajmuje, aparat drożej kosztuje. To tak z mojej perspektyw czlowieka który ostanimi czasy w ogóle prawie pionowych kadrów nie robi bo proporcje 3:2 z kliszy czy z cyfry FF nadaj się tylko do poziomych ujęć. Do pionowych kadrów trza by mieć Olympusa E-1 tam pionowy kadr maił sens, ale tylko pionowy niestety.
Tak się z kolegą troche mało zgodzę :)
Używam bracketu od ładnych parę lat dokładnie z Twojego linka trzeci w kolejności marki Stroboframe, o tego
http://fripers.pl/product_info.php/info/p1286_Braket---Bracket-900-uniwersalny-uchwyt-do-lamp-FreePower.html
Bracket za śmieszne teraz pieniądze bo tylko 105 zł, a ja płaciłem kiedyś 200 .
Kapitalne urządzenia łatwe u użytkowaniu i skuteczne w operowaniu błyskiem szczególnie przy pionowych kadrach gdy światło z flesze rozchodzi się jakoś kulawo tak gdy lampa na aparacie stoi. W tym brackecie aparat się w nim obraca w błyskawiczny sposób, a dodatkowy bonus to w trudnych warunkach reportażowych taki szkieltor ;) osłania aparat od urazów.
Robin, a co z kabelkiem, ten -> linka (http://fripers.pl/product_info.php/info/p776_Przewod-synchronizacyjny-iTTL-typu-SC-28-FreePower.html) będzie OK?
Jak wygląda praca z takim bracketem np. w kościele? Zmiana pozycji aparatu jest słyszalna? Poprawia się komfort pracy z lampą?
Mam teraz D200, ale zaczynam mieć problemy ze stopką aparatu (samoistne błyski lampy). Serwis powiedział: 700 zł, ale ja szukam innego wyjścia, zatem alternatywnie chcę kupić bracket i obejść problem (nie będą się sanki rozjeżdżały pod ciężarem lampy). ;) Zastanawiam się na ile ten bracket się sprawdzi ze starym D200.
robin102
05-04-2013, 10:24
Robin, a co z kabelkiem, ten -> linka (http://fripers.pl/product_info.php/info/p776_Przewod-synchronizacyjny-iTTL-typu-SC-28-FreePower.html) będzie OK?
Jak wygląda praca z takim bracketem np. w kościele? Zmiana pozycji aparatu jest słyszalna? Poprawia się komfort pracy z lampą?
Mam teraz D200, ale zaczynam mieć problemy ze stopką aparatu (samoistne błyski lampy). Serwis powiedział: 700 zł, ale ja szukam innego wyjścia, zatem alternatywnie chcę kupić bracket i obejść problem (nie będą się sanki rozjeżdżały pod ciężarem lampy). ;) Zastanawiam się na ile ten bracket się sprawdzi ze starym D200.
Kabelek z linka hmmm raczej kiepski, mam co prawda taki sam , ale jest po moim uzdatnieniu wiec idzie wytrzymać. Polecam jednak oryginalny, choć piekielnie drogi jest.
Bracket na chorobę stopki w korpusie , drugie hmmmm ;) marnie to widzę. Sam bracket jako urządzenie bardzo przydatne do blyskania i uczenia sie pracy z lampiszonem jednym, bo kilkoma to latwiej :)
Aparat w brackecie od poziomu do pinu przechodzi bezproblemowo, cichutko nic ni klapie, nie trzeszczy. ALE ALE dla mnie bracket to urzadzenie pozwalace uzyskac taki sam rozklad blysku przy kadrach pionowych jak i poziomych, boooo jak by ni majdrowac lampą postawiona na sankach korpusu, jak by nie kręcić jej glowicą to nie uzyska się takiego rozkładu błysku jak wtedy gry flesza mamy na brackecie ustawionego jak Bóg przykazał w pozycji poziomej, a sam aparat jest wtedy w pozycji pionowej bo w brackecie się on obraca.
Z doświadczenia z rożnymi bracketami dochodzę do wniosku, ze wielu producentów nie wie po ce te żelastwo produkuje, jak i wielu userów nie czai do czego on się w zasadzie idealnie nadaje. Cuda na patyku widziałem, a nie brackety.
Dzięki. :)
Niestety 700 zł za naprawę stopki w D200 jest za drogo. Na bracket już chorowałem od jakiegoś czasu. Pomógłby mi w pionowych kadrach. Jeśli tak dobrze działa, to szybciej mi będzie obrócić aparat niż obrócić aparat, zmienić kąt palnika w lampie itp.
A jak ze zmianą akumulatora i karty pamięci? Trzeba całkowicie aparat odkręcić?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.