Zobacz pełną wersję : Lowepro Fastpack 100 - na co zamienić?
Mam problem Drodzy Koledzy :D
Myślałem, że po długich poszukiwaniach znalazłem plecak idealny...
Fastpack 100 to chyba trzeci albo czwarty plecak.. wcześniej miałem większe lub mniejsze...
Teraz szukam nieco większy... Może Fastpack 200?! Tylko nie wiem czy nie będzie zbyt duży..
Jeżeli ktoś używa Fastpacka 200 proszę o ewentualne zdjęcia z włożonym body + grip.
Co ewentualnie innego możecie polecić?
Zmieścić się musi D60+grip albo D90+grip, 2 obiektywy oraz ewentualnie tablecik Galaxy Tab 10" :)
masz jeszcze fastpack 150 ta nowsza wersja bez tej klapki, ja używam Vanguard Adaptor 46 i bardzo sobie chwale i mogę go z czystym sumieniem polecić. Ze spokojem wejdzie tam body z gripem .
Klapka w sumie niepotrzebna, ale jakie gabaryty?!?!
Mniejszy niż fastapac 200 wiekszy niż 100 i ma miejsce na lapka 13
Dzięki za info.
Właśnie czegoś takiego szukam...
Ciężko znaleźć Fastpacka 150, na allegro nie istnieje...
A Fastpack 200 jest dużo większy niż setka???
http://products.lowepro.com/product/DSLR-Video%20Fastpack%20150%20AW,2281.htm
jeden jest http://allegro.pl/dslr-video-fastpack-150-aw-i3094454903.html
prosze :)
michal.p59
11-03-2013, 22:03
Jeżeli ktoś używa Fastpacka 200 proszę o ewentualne zdjęcia z włożonym body + grip.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/n3t9p1-1.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/n3t9p1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/2a9s0mx-1.jpg
źródło (http://i49.tinypic.com/2a9s0mx.jpg)
Przepraszam za jakość, w plecaku D3100 + grip + 2 lampy, 50mm, pierścienie i inne pierdoły. Trochę mam zmodyfikowane przegródki jak coś. Mam nadzieję, że zdjęcia choć trochę pomogą. Co do plecaka to jestem zadowolony i szczerze go polecam. Klapa się przydaje, bo można schować suwaki zamka błyskawicznego i nikt niepowołany nie dobierze się do sprzętu. Pozdrawiam :)
Zgadzam sie że cena kosmos
Przepraszam za jakość, w plecaku D3100 + grip + 2 lampy, 50mm, pierścienie i inne pierdoły. Trochę mam zmodyfikowane przegródki jak coś. Mam nadzieję, że zdjęcia choć trochę pomogą. Co do plecaka to jestem zadowolony i szczerze go polecam. Klapa się przydaje, bo można schować suwaki zamka błyskawicznego i nikt niepowołany nie dobierze się do sprzętu. Pozdrawiam :)
Dzięki wielkie za zdjęcia...
Zastanawiam się tylko, czy nie będzie za szeroki w porównaniu do setki..
w porównywarce cen najtaniej fastpack 150 jest za 239zł
se właśnie zamówiłem jako drugi - taki mniejszy na spacerek/ do miasta
A co sądzicie o LOWEPRO SlingShot 200AW??
Jedno ramie w miarę wygodne????
michal.p59
12-03-2013, 23:00
Dzięki wielkie za zdjęcia...
Zastanawiam się tylko, czy nie będzie za szeroki w porównaniu do setki..
Ja za swój dałem 140 na Allegro. W porównaniu do setki jest szerszy, ale dlaczego miałby być za szeroki? Nie jest szerszy od przeciętnego małego/średniego plecaka sportowego.
Ja za swój dałem 140 na Allegro. W porównaniu do setki jest szerszy, ale dlaczego miałby być za szeroki? Nie jest szerszy od przeciętnego małego/średniego plecaka sportowego.
Na szerokość tak, aby zmieściło się body z popiętym 18-105 i zostało trochę miejsca...
Na szerokość Fastpack 100 jest idealny, tyle tylko, że ciężko wchodzi body z gripem.
Lowepro SlihgShot 200 zakupiony... :D
michal.p59
19-03-2013, 20:20
Lowepro SlihgShot 200 zakupiony... :D
Kupowałeś nowy czy używany? Ile zapłaciłeś jeśli można wiedzieć i jak pierwsze wrażenia? ;)
Udało się kupić używany w stanie bdb i w rewelacyjnej cenie...
Jak na razie jestem zadowolony, ale nie wiem, czy nie będzie za duży na moje potrzeby...
Wrzucam małe porównanie dwóch plecaków.
Dotychczasowego Fastpack 100 i nowego nabytku Slingshot 200.
Na razie testuję i nie mogę zdecydować... któryś na pewno pójdzie na sprzedaż... :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img541/2788/dsc02239fx.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img833/220/dsc02241n.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img594/9776/dsc02242we.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img14/197/dsc02243gl.jpg)
Desperados
01-04-2013, 20:35
A mógłbyś wrzucić wszystko co masz do tych plecaków i ztobić zdjęcia jak to wszystko wygląda ?
Mam to co w stopce i pakuje to wszystko do torby Stealth reporter D100 AW tylko, że to wchodzi dosłownie na siłę :D nawet ciężko się to wyjmuje..
Myślałem nad fastpack/slingshot 200 ale na zdjęciach wydają się być ogromne.. spokojnie się mieści jakiś 70-200 a moje największe szkło to 85 :D więc nie wiem czy nie będzie latać po plecaku.
Generalnie wszystko mieści się do Fastpacka 100.
Problem pojawia się, gdy do body podpięty jest grip.
Wtedy wchodzi na siłę....
Niestety, tak jak piszesz, dwusetka jest już nieco większa... zbyt duża jak dla mnie....
Ideałem chyba będzie 150, ale ciężko dostać póki co....
Zdjęcia wrzucę popołudniu.. :D
Desperados
04-04-2013, 17:08
A no tak ! przecież jest jeszcze Fastpack 150.. ciężko ? za 219 zł jest do kupienia :D
To jest chyba idealny plecak jak dla mnie :)
Ale na zdjęcia i tak czekam :D
Wrzucam długo oczekiwane zdjęcia...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img259/4146/20130406174926.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img826/6570/20130406175105.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img803/6258/20130406175147.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img705/964/20130406175242.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img844/3738/20130406175350.jpg)
Decyzja podjęta - dwusetka idzie do sprzedania, bo jak na moje potrzeby po prostu za duża... :D
PS. Przepraszam za jakość zdjęć, ale robione na szybko tabletem.. :)
A ktoś ma 150kę? Jak się ma w porównaniu do 100ki?
Mam 350kę, ale na krótkie wycieczki, gdy nie potrzebuję brać dużo sprzętu, jest za duża. A torba nie zawsze jest wygodna.
Generalnie bardzo ciężko znaleźć na alledrogo 150-kę...
Nie musi być z Allegro. Chodzi mi tylko o to czy warto ją wybrać zamiast 100ki dla D90 (ewentualnie z gripem) + kit, 35ka, SB800. Czasami zamiast 35ki brałbym 10-24 lub 50-150, a tutaj to nie wiem czy zmieści się do 100ki.
D60 z gripem do 100tki wchodzi na styk...
Panowie... jako, iż cały czas jestem na etapie poszukiwania ODPOWIEDNIEGO plecaka w oko wpadł mi Canon Gadget Bag 300EG :D
Plecaczek fajny i wydaje się, że odpowiada moim oczekiwaniom...
Czy jest jakiś odpowiednik z innych firm?
Sprzęt Nikona, plecak Canona.. trochę dziwnie...
Desperados
12-04-2013, 14:22
Co ty za głupoty piszesz ! Jaki Canon !? Nie bierz go bo po pierwsze to Canon a po drugie jeszcze Ci aparat popsuje.. :D
Szukaj lepiej 150 :D ale tak się zastanawiam czy to miejsce po prawo jest rzeczywiście na lampę ? i czy zmieści się tam sb-900
Kupiłem 150kę. Jutro powinna dojść i przetestuję co do niej wchodzi z mojego sprzętu. Wydała mi się ciut bardziej pasująca do moich potrzeb niż 100ka. Myślałem też o innych firmach (Kata, Benro itd), ale miały za małe części niefotograficzne. A mi na tym mocno zależało.
Z całego serca polecam slingshota 200AW. Mam go już hoho, albo jeszcze dłużej - kupiłem jak była to nowość na rynku. Od tego czasu poleciłem kilku osobom i każdy jest zadowolony. Do tego świetna gwarancja Lowepro - zepsuł mi się zamek, wymienili bez problemów (jest gdzieś wątek o tym - była wadliwa seria na początku).
Posprawdzałem sobie co mi się mieści w 150ce. Zdjęcia są tutaj: https://www.dropbox.com/sh/zfiutn2wamxnc6x/8BqC1n5H3Q
Są tam zdjęcia z moją torbą (Nova 4), wszystko się tam mieści swobodnie (D90+18-105+35+10-24+50-150+SB800 i osprzęt). Do 150 może się zmieścić:
1. D90+kit+10-24+SB800
lampa jest na wcisk, trzeba zdjąć stofena żeby weszła i przypiąć przegródkę na samych krańcach rzepa. Zostają jeszcze 2 bardzo małe kieszenie np. na kabelki, baterie. Ja do jednej z nich zmieściłem osłonę przeciwsłoneczną do 10-24
2. D90+10-24+kit+SB800 - zamienione 10-24 z kitem, są podobnych rozmiarów, więc nie ma praktycznie żadnej różnicy
3. D90+kit (lub 10-24)+35+SB800 - 35 ma tu luźno i lepiej przepiąć trochę przegródkę
4. Spróbowałem też jak będzie to wyglądać z tele. Trzeba zdjąć przegródkę w środkowej części i D90+50-150 mieści się na styk. Da się spokojnie zapiąć plecak.
Kit w jednej z kieszeni, wszystko siedzi bardzo ciasno. Gdybym wyjął lampę byłoby o wiele luźniej (można ją trzymać w górnej komorze). Ciężko wyjąć wtedy aparat, a włożyć jeszcze trudniej, ale od biedy się da.
Dużo problemów miałem w tej konfiguracji z paskiem. Mam neoprenowego Matina i zajmuje dość dużo miejsca.
W górnej komorze jest dużo miejsca, jak widać, mieszczą się tam spokojnie 10-24 i 35 i jest jeszcze miejsce na inne rzeczy. Można je schować w pokrowce (akurat nie miałem ich pod ręką), albo na dole konfiguracja 1 lub 2, a w górnej w pokrowcu 50-150.
Jeśli są jakieś pytania, to postaram się odpowiedzieć. Na razie w plenerze ze mną nie był, więc kwestie noszenia, wyjmowania aparatu itd jeszcze przede mną.
Jak dla mnie sens ma tylko ustawienie gdzie sprzęt foto mieści się w dolnej kieszeni.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.