PDA

Zobacz pełną wersję : V1, postać w ruchu



uknak
09-03-2013, 21:43
Witam
Proszę o podpowiedź. Oglądałam ostatnio zdjęcia robione tym aparatem z imprezy. Koszmar to byl, bo wszystko rozmazane.
Jak ustawić ten aparat do zdjęć ludzi poruszających się?
Powiedzmy że wybieram w Menu >Tryb ekspozycji np. > Z preselekcją czasu - i co dalej? gdzie wybieram wartości?

Przemek80
09-03-2013, 22:02
Może trzeba zajrzeć do instrukcji obsługi?

docxxx
09-03-2013, 22:39
Niestety, ale musisz poznac podstawy fotografii, a w szczegolnosci slowo-klucz: ekspozycje, a na która sklada się czas, przyslona i czulosc. Model aparatu nie ma tu nic do rzeczy. Zwariowalem, ale i V1 mozna zrobic dobre zdjecia.

uknak
10-03-2013, 02:39
OK - choć nie pomogliście to dzięki :smile:
Informacji potrzebowałam dla mojej siostry. Nie mam przed sobą aparatu ani instrukcji. Ale ok udało mi się wreszcie znaleźć w necie podręcznik .

NBA
12-03-2013, 16:26
Witam
Proszę o podpowiedź. Oglądałam ostatnio zdjęcia robione tym aparatem z imprezy. Koszmar to byl, bo wszystko rozmazane.
Jak ustawić ten aparat do zdjęć ludzi poruszających się?
Powiedzmy że wybieram w Menu >Tryb ekspozycji np. > Z preselekcją czasu - i co dalej? gdzie wybieram wartości?

Na idącą postać wystarczy już czas rzędu 1/60s (w zalezności od umiejętności fotografowanego), ale na weselu, gdzie jest ciemno, przy tańcu i 1/250 może nie dać rady... A do tego musiałbym mieć obiektyw w jasnością 1.4 i Iso 6400 mz... (teoretyzuje, bo wszędzie warunki są inne). Rozwiązaniem bywa lampa...