Zobacz pełną wersję : Nikon D80 czy Canon 400D?
Mam prosbe, szukam dla mojej siostry aparatu. Do tej pory fotografuje jakims 10-cio letnim kompaktem Sony. Interesuje ja przede wszystkim architektura, krajobraz oraz rodzinne uroczystosci.
I jaki do tego obiektyw, raczej zoom?
W tym segmencie nie orientuje sie wcale i stad prosba do Was o porade.
Ja bym brał D80, choćby ze względu na budowę. 400D to mega dziadowski plastik fantastik, czuć w ręce, że to budżetowy entrylevel.
Z tych dwóch aparatów które wymieniłeś wybrałbym D80 plus Nikkor 18-105, chyba że masz troszkę więcej kasy to D90, obecnie używane egzemplarze można kupić w dobrej cenie.
Również zagłosuję na Nikona. Sama zamieniłam kilka lat temu Canona 400D na Nikona D90 i cieszę się z tej decyzji.
Ja bym brał D80, choćby ze względu na budowę. 400D to mega dziadowski plastik fantastik, czuć w ręce, że to budżetowy entrylevel.
Ok ale dlaczego D80, bo przeciez budowa to nie najwazniejsza cecha. Przynajmniej dla mojej siostry.
Jakie inne cechy przemawiaja za D80?
Prosze o wyliczenie ich.
Jeden i drugi się dobrze sprawdzi, a canon jest po prostu dziadowsko zrobiony. Więc z dwóch podobnych aparatów lepiej wybrać ten porządniejszy, tak?
Poza tym Ty też masz nikona, więc kupując dla siebie jakieś szkło (choćby szeroki kąt czy jasna stałke) będziesz mógł siostrze pożyczyć w razie czego.
A co do specyfikacji, wad/zalet - jest w necie mnóstwo testów i porównań, wystarczy poczytać.
Dzieki, co do pozyczenia szerokokatnego to bedzie problem bo mieszkamy 1000km od siebie.
Sam osobiscie moge wyliczyc w ciagu 10s roznice miedzy D800 a 5D mk III, natomiast nie mam zielonego pojecia jesli chodzi o wymienione aparaty.
Latwiej i szybciej jest kogos poprosic o takie zestawienie zalet i wag, bo taka osoba zrobi to tak szybko jak ja w przypadku D800 i 5D mk III bez zadnego zastanowienia.
Nigdy nie interesowalem sie aparatami z tej polki i dlatego do Was kieruje prosbe.
Samych zalet i wad jest dość dużo. Z tych dwóch body brałbym D80. Lepszy wizjer, lepsza jakość wykonania, górny wyświetlacz, dwa pokrętła. Z wad to ma większe szumy niż 400d ale nie jest to aż tak znaczące.
ps. test porównujący oba aparaty niestety został usunięty.
http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_400D-vs-Nikon_D80
Krótkie porównanie.
Zadaj te same pytanie na forum nikona i na forum canona, a odpowiedzi będą takie same na na każdym z forum. Myślę, że to nie bardzo pytanie na tym forum ani na forum canona i nie oszukujmy się taka prawda jest :) I nie mówcie inaczej, bo sami wiecie że tak jest
Zadaj te same pytanie na forum nikona i na forum canona, a odpowiedzi będą takie same na na każdym z forum. Myślę, że to nie bardzo pytanie na tym forum ani na forum canona i nie oszukujmy się taka prawda jest :) I nie mówcie inaczej, bo sami wiecie że tak jest
Nie zawsze tak jest, często polecany jest u ns 5d czy 5d2 :)
Akurat z tych dwóch bym wybrał D80, choć jest w nim niskie używalne ISO. Może warto troszkę dołożyć i pomyśleć nad D5100?
Nie zawsze tak jest, często polecany jest u ns 5d czy 5d2 :)
Akurat z tych dwóch bym wybrał D80, choć jest w nim niskie używalne ISO. Może warto troszkę dołożyć i pomyśleć nad D5100?
hehe bez komentarza ciekawe co poleciłeś a co by polecili na forum canona :)
Zadaj te same pytanie na forum nikona i na forum canona, a odpowiedzi będą takie same na na każdym z forum. Myślę, że to nie bardzo pytanie na tym forum ani na forum canona i nie oszukujmy się taka prawda jest :) I nie mówcie inaczej, bo sami wiecie że tak jest
Poczytaj dokładniej forum. Nie masz racji.
hehe bez komentarza ciekawe co poleciłeś a co by polecili na forum canona :)
Spotkałem tutaj dużo osób trzeźwo myślących, które nie są fanatykami danej marki. Napisałem, że akurat z tych dwóch body z tematu wybieram D80.
Poczytaj dokładniej forum. Nie masz racji.
wyjątki potwierdzają regułę :) pozdro
Borat1979
09-03-2013, 23:47
Z wad to ma większe szumy niż 400d ale nie jest to aż tak znaczące.
Jakoś nie dostrzegam tej różnicy:
http://www.optyczne.pl/38.7-Test_aparatu-Nikon_D80_Jako%C5%9B%C4%87_obrazu_i_szumy_w_RAW.ht ml
Zadaj te same pytanie na forum nikona i na forum canona, a odpowiedzi będą takie same na na każdym z forum. Myślę, że to nie bardzo pytanie na tym forum ani na forum canona i nie oszukujmy się taka prawda jest :) I nie mówcie inaczej, bo sami wiecie że tak jest
Nie przesadzajmy. Canon robi dobry sprzęt ale żeby wygodne w obsłudze body i komfort obsługi D70/80/90 trzeba kupić coś z półki 20D/30D/D40. Trzycyfrowe serii Canona to mały niewygodny plastik fantastik.
Jakoś nie dostrzegam tej różnicy:
http://www.optyczne.pl/38.7-Test_aparatu-Nikon_D80_Jako%C5%9B%C4%87_obrazu_i_szumy_w_RAW.ht ml
Od 800 wzwyż zaczyna się robić nieciekawie.
wyjątki potwierdzają regułę :) pozdro
To nie są wyjątki. Widzę, że ledwo ponad pół roku na forum, ale znasz doskonale tutejszą specyfike. No cóż...
Borat1979
09-03-2013, 23:54
Od 800 wzwyż zaczyna się robić nieciekawie.
D80
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4723_d80_scena1600_02-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4723_d80_scena1600_02.png)
400D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4181_400d_scena_raw1600_02-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4181_400d_scena_raw1600_02.png)
Jakoś nie widzę tu znaczącej różnicy (ISO1600)
D80
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4723_d80_scena1600_02-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4723_d80_scena1600_02.png)
400D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4181_400d_scena_raw1600_02-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4181_400d_scena_raw1600_02.png)
Jakoś nie widzę tu znaczącej różnicy.
Na obrazku wielkości avatara faktycznie ciężko zobaczyć różnicę ;)
Borat1979
10-03-2013, 00:01
Na obrazku wielkości avatara faktycznie ciężko zobaczyć różnicę ;)
Nie przesadzajmy matryce CMOS 6 lat temu nie miały bardzo znaczącej przewagi.
To nie są wyjątki. Widzę, że ledwo ponad pół roku na forum, ale znasz doskonale tutejszą specyfike. No cóż...
A co tu ma staż do rzeczy, ja wiem jedno i to nie tyczy się tylko tego forum ale codziennego życia każdy poleca i skłania się tego co ma i to jest oczywiste. Jeśli jeździsz Toyotą i jesteś z niej zadowolony to polecisz komuś VW ? to albo nie do końca jesteś z niej zadowolony albo jednak VW lepsze ... :)
Na obrazku wielkości avatara faktycznie ciężko zobaczyć różnicę ;)
no jak dla mnie D80 gorą i różnica duża
Borat1979
10-03-2013, 00:07
Canon miałby sens gdyby wybór był między D80 i 30D a tak to nie ma o czym mówić.
Canon miałby sens gdyby wybór był między D80 i 30D a tak to nie ma o czym mówić.
Dokładnie :)
Wracając do używalnego ISO. Na wycinkach ze zdjęć widać różnicę na korzyść 400D już od 400
ISO 400
D80
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4731_d80_szum0400_03-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4731_d80_szum0400_03.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4732_d80_szum0400_11-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4732_d80_szum0400_11.png)
400D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4157_400d_szum_raw0400off_03-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4157_400d_szum_raw0400off_03.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4163_400d_szum_raw0400off_11-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4163_400d_szum_raw0400off_11.png)
ISO 800
D80
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4733_d80_szum0800_03-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4733_d80_szum0800_03.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4734_d80_szum0800_11-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4734_d80_szum0800_11.png)
400D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4158_400d_szum_raw0800off_03-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4158_400d_szum_raw0800off_03.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4164_400d_szum_raw0800off_11-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4164_400d_szum_raw0800off_11.png)
ISO 1600
D80
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4735_d80_szum1600_03-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4735_d80_szum1600_03.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4736_d80_szum1600_11-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4736_d80_szum1600_11.png)
400D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4159_400d_szum_raw1600off_03-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4159_400d_szum_raw1600off_03.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/4165_400d_szum_raw1600off_11-2.png
źródło (http://www.optyczne.pl/tmp/4165_400d_szum_raw1600off_11.png)
Nie wiem tylko jak było ustawione odszumianie w obu puszkach, nie zagłębiałem się w tekst, nawet nie wiem czy to podali.
A co tu ma staż do rzeczy, ja wiem jedno i to nie tyczy się tylko tego forum ale codziennego życia każdy poleca i skłania się tego co ma i to jest oczywiste. Jeśli jeździsz Toyotą i jesteś z niej zadowolony to polecisz komuś VW ? to albo nie do końca jesteś z niej zadowolony albo jednak VW lepsze ... :)
To nie znaczy, że każdy model posiadanej przeze mnie marki musi być lepszy od konkurenta z tego samego segmentu, roku produkcji lub w podobnej cenie.
A co tu ma staż do rzeczy,
To, że może za mało dyskusji na forum widziałeś, a wydajesz takie kategoryczne sądy.
ja wiem jedno i to nie tyczy się tylko tego forum ale codziennego życia każdy poleca i skłania się tego co ma i to jest oczywiste. Jeśli jeździsz Toyotą i jesteś z niej zadowolony to polecisz komuś VW ? to albo nie do końca jesteś z niej zadowolony albo jednak VW lepsze ... :)
Nie mierz innych własną miarą?
Nie zaśmiecajmy wątku, dla mnie EOT.
To, że może za mało dyskusji na forum widziałeś, a wydajesz takie kategoryczne sądy.
Nie mierz innych własną miarą?
Nie zaśmiecajmy wątku, dla mnie EOT.
no właśnie nie zaśmiecajmy ... ;)
Dexter88
10-03-2013, 11:26
Bzdury pisze ten, kto twierdzi, że przez specyfikę forum będziemy polecali daną markę. Sam siedzę w C, a w tym wypadku zdecydowanie polecę autorowi d80 ze względu na znacznie lepsze wykonanie i brak znaczących różnic jakościowych w matrycy.
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
Bzdury pisze ten, kto twierdzi, że przez specyfikę forum będziemy polecali daną markę. Sam siedzę w C, a w tym wypadku zdecydowanie polecę autorowi d80 ze względu na znacznie lepsze wykonanie i brak znaczących różnic jakościowych w matrycy.
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
Dziekuje bardzo za rady i podjalem juz decyzje.
Kupie dla siostry D80.
Mam nadzieje ze bedzie bardzo zadowolona.
Pozdrawiam serdecznie.
Gdybym miał wybierać to wziąłbym D80 ale tylko ze względu na CCD
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.