PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup CP 5400



drhardware
07-07-2005, 15:56
Witam,

po wielu przemysleniach i ważeniu za i przeciw (a głównie portfela) zapadła decyzja - kupuję Nikona CP 5400.Chciałbym oczywiście coś więcej, 8400 ale nie siegnę finansowo. poza tym, bedie to aparat wykorzystywany amatorsko, a nie narzędzie do pracy. Z 8400 tez (w/g instrukcji) współpracują lampy SB600 i SB800, a ja mam SB27.
I teraz pytanie - gdzie najlepiej to kupic ? ceny sklepowe wahaja sie od 2100 do 1850, ofert TIP'ów nie znam, dąłem kilka ogłoszeń ale cisza, obserwuję allegro, ~1550 zł (ale jaki stan ?). Szlag mnie tez traia, bo nie mam nikogo w niemczech, a na tamtejszym Ebayu chodza po 80-120 €. Co byscie doradzili ?

deep
07-07-2005, 16:16
Coś ci się przewidziało, za taką kwotę nie kupisz na niemieckim e-bayu, nie patrz na cenę w trakcie trwania aukcji tylko na 5 sek (dosłownie) przed końcem. U nich wygląda to trochę inaczej niż u nas, cały czas cisza i w ostatnich sekundach cena razy 5. Jeszcze jedna ciekawostka, najwięcej aukcji kończy się w niedzielę wieczorem, bo ludzie siedzą w domu i spokojnie kupują a u nas odwrotnie, w tygodniu bo w pracy mam internet :) a w domu oszczędzam :) . Sam u nich kupuję więc wiem jak się to odbywa.

drhardware
07-07-2005, 16:20
Witam Kolegę z Łodzi. Obserwowałem aukcje, które zaczynaja się od początku od 1 €, a potem rosną do włanie 80-90. . Nie widziałem konca aukcj, to fakt, pewnie masz rację. Jak yglada kwestia płatności, czy wystarcza przelew miedzynarodowy, czy trzeb jeszcze cos robic, i czy daja sie przekonywać do wysłania do Polski ? No i na jakim pułapie cenowym kończą się takie aukcje ?

deep
07-07-2005, 16:28
Nie wiem po ile chodzi u nich 5400 ale różnice nie są duże w stosunku do naszego allegro. Ja u nich kupuję raczej ze względu na asortyment niż na ceny bo z tym jest różnie. Do Polski to raczej nie chętnie wysyłają, ja nie mam tego problemu, bo towar wędruje najpierw do Berlina a potem do mnie, płacony też jest w Niemczech. Trzeba uważać na handlarzy, bo ci potrafią sprytnie ukryć drobne wady albo ryski. Na twoim miejscu kupowałbym w kraju bo z tym sprzętem (elektronika) jest różnie, w kraju możesz się umówić i sprawdzić czy nie ma jakiś wad ukrytych. Ja w Niemczech kupuję raczej sprzęta mało awaryjne, i tylko zadbane, bo jak obiektyw poobijany i nie mam możliwości sprawdzenia to cholera wie czy nie jest rozjustowany.

drhardware
07-07-2005, 16:38
Ja tez jestem wzrokowcem i wolałbym zawsze towar "pomacać" przed zakupem. Ale w przypadku oferty na Allegro z np. Wrocławia, nie zawsze jest to mozliwe. Kupiłbym normalny sklepowy, ale naczytałem sie o serwisie NIKONA, a poza tym jestem pracownikiem służby zdrowia, gdzie każde 10 zło ogląda się z 6 stron, zanim sie je wyda. Doświadczenia w kupowaniu cyfrówek też nie mam, popatrzyłem na ebay i ceny mi sie spodobały. Żałuje, że nie mam takiego kontaktu w Niemczech, ale może to i dobrze, bo bym całośc pieniędzy przepuścił na egun.de. :)

gALL
07-07-2005, 17:43
Kurcze, teraz mowisz, tydzien temu doslalbys mojego (6 miesiecy uzywalem, 1400 zdjec, z dodatakowym aku i gwarancja od dnia zakupu ode mnie, z oficjalna gwarancja Nikona Polska) za 1300. Cholera, pospieszylem sie, ze sprzedaza.

drhardware
07-07-2005, 22:50
:( szkoda. Ale tydzień temu to ja jeszcze miałem plany urlopowe i słabo zarysowane pieniądze. A teraz już wiem, że i w tym roku nie dostanę urlopu i mogę trochę poszaleć. A może Twój nabywca zmieni zdanie ? :)

[ Dodano: Czw 07 Lip, 2005 ]
hmm, a może coś takiego ? (http://allegro.pl/show_item.php?item=56417933) Co tym myslicie ?

gALL
08-07-2005, 08:34
hmm, a może coś takiego ? Co tym myslicie ?

Ciekawe do ilu dojdzie.
Aha, zapytaj sprzedawce o wersje softu (jak ma 1.4 to ma RAWy, jak 1.3 to bedziesz musial sobie sam wgrac najnowszy soft - wgrywa sie bez problemow).

Kupujac CP5400 nie wiem czy zdajsze sobie sprawe ze:
1. AF jest zolwiowaty
2. powyzej ISO 200 szumi jak cholera
3. w ciemnych pomieszczeniach problem z ustawianiem AF
4. makro ma tylko przy szerokim koncu (ekw. 28mm)
5. z lampami zewnetrznymi (nawet Speedlightami) nie dziala oswietlacz AF, zoom lampy.

To tyle grzeszkow CP5400 a poza tym to przyjemny kompakcik.

drhardware
08-07-2005, 11:39
zdaję sobie z nich sprawę, mimo iż nie robiłem nim zdjęć. Zdaję sobie sprawę z jego ograniczeń, takie same ma wiekszośc kompaktów, dopiero 8800 i 8400 maja AF Assist, ale ich nie siegne cenowo. Robiłem zdjęcia CP 880 i te mi wystarczały. Na dobra sprawę wystarczyłobymi CP 995 z jego macro, ale te aparaty maja juz kilka lat.

Ostatni zreszta fotografowalismy w dużej sali otwarcie gammamkamery, Minolta A1, Minolta Z3 i Sony dsc-p9. Wygrało Sony, bo miało doświetlacz do AF. reszta zdjęć mętne, zamazane, częsciowo niedoświetlone.

To i tak bedzie moja pierwsza cyfrówka, na której będę się uczył. Na razie uzywam Samsunga ECX-1S i Zenita.

gALL
08-07-2005, 12:08
wystarczyłobymi CP 995 z jego macro

We Wroclawiu mozna jeszcze kupic CP4500 (bezpordeniego nastepce 995) za chore pieniadze (2500), nowy na gwarancji.

drhardware
08-07-2005, 12:13
to faktycznie chore :) W Łodzi są po 1 599 zł :) A jakbym miał 2500 zł, to juz miałbym 8400.....

Wozik
08-07-2005, 12:34
wystarczyłobymi CP 995 z jego macro

We Wroclawiu mozna jeszcze kupic CP4500 (bezpordeniego nastepce 995) za chore pieniadze (2500), nowy na gwarancji.

Co Ty mówisz... ja zapłaciłem 2000. Myślę o sprzedaży tego aparatu...

drhardware
08-07-2005, 12:52
to byłby juz drugi z Wrocławia, patrz kilka postów wyżej post gALL'a.

[ Dodano: Pią 08 Lip, 2005 ]
A właściwie dlaczego chcesz go sprzedać ? Jeżeli z powodów fotograficznych, czy mógłbys się podzielic swoimi doświadczeniami i przemysleniam na jego temat ?

Wozik
11-07-2005, 11:30
to byłby juz drugi z Wrocławia, patrz kilka postów wyżej post gALL'a.

[ Dodano: Pią 08 Lip, 2005 ]
A właściwie dlaczego chcesz go sprzedać ? Jeżeli z powodów fotograficznych, czy mógłbys się podzielic swoimi doświadczeniami i przemysleniam na jego temat ?

Po prostu myślę o przesiadce na D50. Brakuje mi ręcznego ustawiania ostrości, jest trochę wolny, szumi przy długich czasach i wysokim ISO, żre prąd.

A z drugiej strony jest mały i poręczny i niewiele kosztuje :)

gALL
11-07-2005, 12:08
He, he, he te same dylematy mialem.

Jurek
12-07-2005, 19:20
Witam,

po wielu przemysleniach i ważeniu za i przeciw (a głównie portfela) zapadła decyzja - kupuję Nikona CP 5400.Chciałbym oczywiście coś więcej, 8400 ale nie siegnę finansowo. poza tym, bedie to aparat wykorzystywany amatorsko, a nie narzędzie do pracy. Z 8400 tez (w/g instrukcji) współpracują lampy SB600 i SB800, a ja mam SB27.
I teraz pytanie - gdzie najlepiej to kupic ? ceny sklepowe wahaja sie od 2100 do 1850, ofert TIP'ów nie znam, dąłem kilka ogłoszeń ale cisza, obserwuję allegro, ~1550 zł (ale jaki stan ?). Szlag mnie tez traia, bo nie mam nikogo w niemczech, a na tamtejszym Ebayu chodza po 80-120 €. Co byscie doradzili ?


Będę sprzedawał w tym miesiącu NC 5400, roczny,przebieg 7500 zdjęć. Używałem go przy zdjęciach próbnych, zamiast Polaroida. W komplecie dwa akumulatory,tulejka,filtr polaryzacyjny,żadnych wad ukrytych. Dla forumowicza 1400 zł.
Tak w ogóle to polecam ten model,nigdy nie żałowałem że go kupiłem,robi przepiękne fotki.

drhardware
13-07-2005, 12:34
jestem zainteresowany. Na razie obserwuje kilka aukcji na allegro i czekam, kiedy mi zapłacą za urlop. No i czekam na kontakt. Miałbym kilka pytań odnosnie aparatu.

[ Dodano: Sro 13 Lip, 2005 ]
no i spóźniłem się :

ALLEGRO (http://allegro.pl/show_item.php?item=57539254)

nowa aukcja i szybko zakończona. A kiedys, na skutek błędu sprzedającego, taki aparat został zprzedany za złotówkę.