PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] krwiście w Tatrach



markes1987
06-03-2013, 19:57
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img541.imageshack.us/img541/4940/dsc1684editedit.jpg)

RobertSoul
06-03-2013, 20:02
Jak ja bym chciał w końcu zobaczyć taki widok na własne oczy i w ogóle w te nasze tatry zawitać....
Wracając do zdjęcia to ciekawie się to prezentuje.. Może warto byłoby się pozbyć skalnych fragmentów w lewym górnym rogu ? Wiem, że tam jest kolejny szczyt i gdy się bardziej przyjrzeć idzie dostrzec jego zarysy ale na pierwszy rzut oka te ciemne fragmenty skalne "wiszą w powietrzu".
Kolorystycznie ciekawie podane i mi się podoba :)

markes1987
06-03-2013, 20:08
Znaczy,że mam góry pousuwać? Robert-proszę Cię ;) nie mają zbyt mocnego konrastu,więc chyba aż tak nie razi??

SMIGOL
06-03-2013, 20:16
Dla mnie super. Tatry są fantastyczne o każdej porze roku.

RobertSoul
06-03-2013, 20:24
Mi osobiście to przeszkadza w odbiorze :) ale to jest tylko moje zdanie, spokojnie :)

markes1987
06-03-2013, 20:41
no oczywiście,że spokojnie :) każdy ma prawo do własnego zdania :) kiedy w Tatry przybywasz w końcu?

painter
06-03-2013, 20:44
Mi kolorystyka jakoś nie podchodzi.

krzysztofz24
07-03-2013, 13:08
Na poczatek z minusow; to odjal bym niebieskiego na zboczach. Nie do zera, niech troche zostanie, ale bym odjal.
A z plusow, to fenomenalny roz wyszedl. Rzeczywiscie krwiscie i klimatycznie. Kadr mi pasuje, chmury wspaniale sie kotluja...
Piekne ujecie Tatr zachodnich...
Bardzo mi sie podoba.

fotoMichal
07-03-2013, 18:34
Pokaż foto prosto z puszki...

Nikonozaur
07-03-2013, 19:47
Wygląda jak potraktowane filtrami kolorowymi, jak dla mnie trochę za mocno. Do kadru pretensji nie mam.

JaroPienza
07-03-2013, 19:54
Ja tam uwielbiam takie sny na jawie

maniak666
07-03-2013, 20:27
Mocne w kadrze i kolorach.

markes1987
07-03-2013, 20:36
fotoMichał: wejdź na Beskid,zrób foto z puszki,a potem wrzucaj gdzie dusza zapragnie.. czepiasz się jak rzep psiego ogona ;)

JaroPienza
07-03-2013, 22:09
fotoMichał: wejdź na Beskid,zrób foto z puszki,a potem wrzucaj gdzie dusza zapragnie.. czepiasz się jak rzep psiego ogona ;)

Chłopak na "głodzie gorskim" jest. Tak to bywa z uzależnieniem, że na sam widok zaczyna się trząść ;)

maniak666
07-03-2013, 22:13
Pokaż foto prosto z puszki...

W knajpie też od kucharza żądasz prezentacji garów, patelni, noży...?

fotoMichal
07-03-2013, 22:27
W knajpie też od kucharza żądasz prezentacji garów, patelni, noży...?

a czy ja żądam aparatu ?

Nie rozumiem porównania.

Chcę zobaczyć zdjęcie jakie wyszło z puszki, a nie po magicznych suwaczkach, filtrach, warstwach etc. w PSie.

Kadr jest fajny, podoba się, wszystko psuje ten badziewny zafarb i według mnie wersja bez tego, lub nawet B&W może być zdecydowanie lepsza.

maniak666
07-03-2013, 22:36
Ok-poprawiam się- czy żądasz okazania ingrediencji składających się na danie zamówione przez Ciebie-lepiej teraz?
I czy pytasz o "sztuczki" jakich używa przy przygotowywaniu tegoż dania?
Autor tak przedstawił, bo tak chciał, taką miał wizję etc, etc..
Jego święte prawo.
Jak i Twoim świętym prawem jest mieć inną wizje.
Ale żądanie"pokaż foto..."-moim zdaniem było nieco impertynenckie.

fotoMichal
07-03-2013, 22:58
Proszę, nie żądam.
Oczywiście wizje autora każdej pracy pozostawiam autorowi ... ale jeśli więcej czasu spędzasz w PSie niż na zrobieniu zdjęcia, to nie mów że jesteś fotografem...

maniak666
07-03-2013, 23:07
Proszę, nie żądam.
Oczywiście wizje autora każdej pracy pozostawiam autorowi ... ale jeśli więcej czasu spędzasz w PSie niż na zrobieniu zdjęcia, to nie mów że jesteś fotografem...

Nie uważam się za fotografa bo nie utrzymuję się z tego.
PS zwany jest chyba "cyfrową ciemnią"
A w tradycyjnej ciemni spędzało się chyba jednak więcej czasu.

Autora przepraszam za OT.
Kończę na tym.

JaroPienza
08-03-2013, 00:01
Proszę, nie żądam.
Oczywiście wizje autora każdej pracy pozostawiam autorowi ... ale jeśli więcej czasu spędzasz w PSie niż na zrobieniu zdjęcia, to nie mów że jesteś fotografem...

Gdybyś więcej czasu spędzał na robieniu zdjęć niż łażeniu po górach byłbyś fotografem , a tak masz pretensję do garbatego że ma proste dzieci. Trzeba odróżniać fotografię od turystyki fotograficznej, która bardzo zagościła na tym forum


Napisał fotoMichal
Pokaż foto prosto z puszki...
To nie jest prośba.

markes1987
08-03-2013, 00:01
a skąd Ty człowieku wiesz ile czasu spędzam nad zdjęciem? Pokazałem to co wtedy czułem,a jak Ty to odbierasz Twoja sprawa.. Odpuść,bo naprawdę nie chce mi się odpowadać na Twoje zaczepne pytania i "badziewne" sugestie.. Czy ja Ci piszę jak masz obrabiać zdjęcia i jakie masz oddawać do publikacji? Nie sądze.. Dobranoc

krzysztofz24
08-03-2013, 00:13
Prosto z puszki?
Ale JPG z jakims profilem czy goly RAW? Zawsze bedzie jakas ingerencja softu w obraz zastany. Lepsza, gorsza. Mniej lub bardziej oddajaca to jakbysmy chcieli zeby wyszla fota i jak tam bylo.
Bez sensu prosic o zdjecie prosto z puszki. A moze WB akurat niewyrobil;-).

To co napisalem o zdjeciu nadal podtrzymuje. Dodam tylko, ze ja osobiscie nie widze tu jakiejs przekombinowanej czy inwazyjnej obrobki.

fotoMichal
08-03-2013, 09:01
ale się zabawnie zrobiło... :)

Przepraszam że mam inne zdanie i nie kupuję tego zdjęcia czy też grafiki komputerowej (jak zwał, tak zwał)
Ogólnie podtrzymuje to co napisałem, kadr fajny ale kiczowaty zafarb psuje całe zdjęcie.

Miłego piątku mistrzowie Photoshopa. :)

markes1987
08-03-2013, 11:30
a może ja poprostu nie potrafię obrabiać zdjęć i cały czas się tego uczę? Uszanuj to,że nie każdy potrafi Tatry pokazywać w taki sam sposób..

_Ocean_
08-03-2013, 11:36
Ja również nie kupuję filtra. Kadr średnio ciekawy, a jedyne co się tam dzieje to właśnie ten filtr, którym uważam autor kamufluje niedoskonałości warsztatu.

Ale posiadać taką umiejętność - to dobra rzecz.

jacekz40
08-03-2013, 11:52
ale się zabawnie zrobiło... :)

Przepraszam że mam inne zdanie i nie kupuję tego zdjęcia czy też grafiki komputerowej (jak zwał, tak zwał)
Ogólnie podtrzymuje to co napisałem, kadr fajny ale kiczowaty zafarb psuje całe zdjęcie.

Miłego piątku mistrzowie Photoshopa. :)

Tak na marginesie tej dyskusji zapytam - Michał a Twoje zdjęcia na Nikoniarzach to są JPEG-i prosto z puszki? Nie robisz w RAW-ach?

fotoMichal
08-03-2013, 12:19
Zgadles, nie robie w RAWach.

Autor - szanuje Twoj warsztat, ale Ty uszanuj moja opinie.
Btw. Uwazam ze jestes bardzo dobrym fotografem, tylko nie rozwijaj sie w strone tandetnych obrobek.

Pozdrawiam

markes1987
08-03-2013, 13:58
Michał ja cały czas się uczę i podkreślam to kolejny raz.. Jeżeli dojdę do wprawy takiej jak ten gość http://500px.com/XavierJamonet to będę mógł powiedzieć,żę jestem w jakimś stopniu spełniony.. Póki co jednak cały czas próbuję nowych narzędzi,eksperymentuję,więc ogarnij się z tekstami,że mistrzowie "photoshopa",czy "tandetna obróbka",bo takiego Twojego zdania na pewno szanować nie będę.. Ja się Twoich obróbek nie czepiam w taki sposób,więc odpuść (proszę kolejny raz),bo Twoje uwagi niczego dobrego nie wnoszą (nie są konstruktywne) jeżeli chodzi o mój fotograficzny rozwój.. ;)

RobertSoul
08-03-2013, 17:51
A ja wtrące swoje przysłowiowe 5 groszy (do wszystkich)... Jeżeli robię zdjęcie - o wschodzie lub zachodzie - na długim lub na krótkim czasie - z szerokiej ogniskowej lub z dłuższej - przy zmianie ustawienia balanus bieli w puszce itd.. szukając tego odpowiedniego ustawienia, co widzę podczas robienia zdjęcia na własne oczy i zrzucając później do photoshopa, etc.. i ustawiam przybliżone wartości - szukając odpowiedniej jasności, cieni, nasycenia saturacji itp., to czy popełniam błąd? Każdy z nas używa programów graficznych celem ulepszenia swoich zdjęć.. I tyle w temacie.