PDA

Zobacz pełną wersję : Ktore body do filmowania na żywo



schykowski
06-03-2013, 14:31
Witam z uwagi iz stoje przed podjeciem decyzji co do wyboru sprzetu, ktory ma byc alternatywa dla kamer Sony EX-1, a nie moge zdobyc nigdzie potrzebnych informacji, chcialem zapytac czy moze ktos z tu obecnych posiada info na ten temat.

Potrzebuje zbudowac zestaw video oparty na czterech lustrzankach, który umożliwi mi nie tylko zapis na kartach w aparacie, ale też pozwoli wyjsc pełnym HD po zlaczu HDMI, poprzez monitorek zewnetrzny z konwerterem na SDI do miksera wizji DataVideo SE-2800. Problem jaki napotkalem to mozliwosc wylaczenia informacji na ekranowych z podgladu na monitorku. Sony a99 odpada, gdyz da sie na nim wylaczyc wszystko poza czerwona kropka informujaca o zapisie, canon nie nieskompresowanego HD, zostaje wiec d600 lub d800. Wiadomo, ze wolalbym d600 z uwagi na cene, jednak nie mam pewnosci co do mozliwosci wylaczenia tej grafiki na ekranie. W d800 jak na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=8gmwRBJSERM widac, ze info zostaly wylaczone jednak nie wiem czy w tym czasie bylo cos zapisywane na karcie SD.

Bede wdzieczny za pomoc.

Jedrek.S
06-03-2013, 16:45
Z tego co wiem, to w D800 możesz zmieniać*przysłonę*w czasie filmowania, a D600 jest tego pozbawiony. Fatman dużo chwalił ostatnio również*D5200, więc chyba możesz się*go spytać*lub zajrzeć*do wątku o D5200. Jak nie masz musu na FF to zaczekaj do pierwszych opinii D7100.

Pozdrawiam

Fatman
06-03-2013, 20:17
D800 i D600 dają na HDMI czysty obraz w 25 klatkach. D5200 także daje czysty obraz na HDMI, ale pomimo najlepszej jakości pośród filmujących Nikonów, niestety w chwili obecnej raczej odpada -ze względu na błąd (prawdopodobny) w sofcie, powodujący, że na HDMI idzie obraz tylko w 30 klatkach na sekundę (mimo ustawienia w menu np. 25 klatek). Kiedy włączymy nagrywanie w D5200, obraz na wyjściu HDMI spada do 720p (ale w tym momencie jest już taka szybkość jaką ustawiliśmy w menu, czyli np. 25p).

Tak jak napisał Jedrek.S, warto obecnie chwilkę poczekać na D7100....... jest szansa, że bardzo pozytywnie zaskoczy :-)

Jedrek.S
06-03-2013, 20:59
Jeżeli dostanie sensor z D5200, to w teorii powinien dawać*większe pole do popisu, bo pucha położona "wyżej" w hierarchii.

cz4rnuch
06-03-2013, 21:37
W kwietniu ma wyjść nowy firmware do 5D mark III wprowadzający interesujące Cię usprawnienia, m.in czyste wyjście HDMI: <<klik>> (http://www.optyczne.pl/5323-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_EOS_5D_Mark_III_-_nowy_firmware_w_kwietniu_2013_roku.html)

eksprezz
22-03-2013, 14:51
5d mark III to chyba najlepsze sprzęciwo obecnie z lustrzanek

Maciek N
22-03-2013, 21:37
D800 potrafi wypuścić nieskompresowany sygnał. Canony na razie nie:) W Nikonach jest sytuacja jak wyżej koledzy pisali. Najlepsza lustrzanka do filmów i baaardzo tania to D5200. Jeśli będziesz używał ich w warunkach studyjnych to najostrzejszy, najbardziej szczegółowy obraz daje D800. Ostrzejszy od MK3! W trudnych warunkach Canony wiodą prym aczkolwiek Nikon D5200 już w tym względzie nie odstaje.
Sytuacja na rynku filmu z lustrzanek ostatnio dynamicznie się zmienia:)

fafniak
22-03-2013, 23:07
Witam z uwagi iz stoje przed podjeciem decyzji co do wyboru sprzetu, ktory ma byc alternatywa dla kamer Sony EX-1, a nie moge zdobyc nigdzie potrzebnych informacji, chcialem zapytac czy moze ktos z tu obecnych posiada info na ten temat.

Potrzebuje zbudowac zestaw video oparty na czterech lustrzankach, który umożliwi mi nie tylko zapis na kartach w aparacie, ale też pozwoli wyjsc pełnym HD po zlaczu HDMI, poprzez monitorek zewnetrzny z konwerterem na SDI do miksera wizji DataVideo SE-2800. Problem jaki napotkalem to mozliwosc wylaczenia informacji na ekranowych z podgladu na monitorku. Sony a99 odpada, gdyz da sie na nim wylaczyc wszystko poza czerwona kropka informujaca o zapisie, canon nie nieskompresowanego HD, zostaje wiec d600 lub d800. Wiadomo, ze wolalbym d600 z uwagi na cene, jednak nie mam pewnosci co do mozliwosci wylaczenia tej grafiki na ekranie. W d800 jak na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=8gmwRBJSERM widac, ze info zostaly wylaczone jednak nie wiem czy w tym czasie bylo cos zapisywane na karcie SD.

Bede wdzieczny za pomoc.

A ja na serio chciałbym dowiedzieć się do jakich dokładnie celów masz zamiar to wykorzystywać?

krzysiek17-18
28-06-2013, 15:01
ja też mam ten problem, chcę kupić cos do filmowania i zastanawiam się nad zakupem kustrzanki albo kamery tylko do filmów, puki co mam nikona d90 i jakos nie podoba mi sie jakość filmow z tego aparatu

proszek
29-06-2013, 10:23
Nic dziwnego, że Ci się nie podoba. Nikon d90 był pierwszą lustrzanką kręcącą filmy i ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Pablo998
02-07-2013, 08:16
ja też mam ten problem, chcę kupić cos do filmowania i zastanawiam się nad zakupem kustrzanki albo kamery tylko do filmów, puki co mam nikona d90 i jakos nie podoba mi sie jakość filmow z tego aparatu

Też mam D90 ale on się nie nadaje do filmowania. Natomiast D5200 jak najbardziej:). W miesiącu czerwcu nagrałem trzy wesela tym aparacikiem i jestem bardzo zadowolony. Duży plus to małe zaszumienie obrazu przy wysokim ISO , minus to brak możliwości regulacji przysłony w trybie LV.

Domis
04-11-2013, 02:43
D5200 także daje czysty obraz na HDMI, ale pomimo najlepszej jakości pośród filmujących Nikonów, niestety w chwili obecnej raczej odpada -ze względu na błąd (prawdopodobny) w sofcie, powodujący, że na HDMI idzie obraz tylko w 30 klatkach na sekundę (mimo ustawienia w menu np. 25 klatek). Kiedy włączymy nagrywanie w D5200, obraz na wyjściu HDMI spada do 720p (ale w tym momencie jest już taka szybkość jaką ustawiliśmy w menu, czyli np. 25p).

Tak jak napisał Jedrek.S, warto obecnie chwilkę poczekać na D7100....... jest szansa, że bardzo pozytywnie zaskoczy :-)

Jak sytuacja wygląda teraz - był jakiś upgread do D5200 lub w D7100 to poprawiono - czy w którejś z tych body jest sygnał po HDMI (nieskompresowany?) w takiej ilości kl/s jak to sobie ustawimy (24-60 kl/s)?