PDA

Zobacz pełną wersję : Karty pamieci



bambus1181
06-03-2013, 13:32
Mam takie pytanie Kingston czy Sandisk?

puciek
06-03-2013, 13:33
Sandisk.

bambus1181
06-03-2013, 13:44
A dlaczego nie Kingston?

puciek
06-03-2013, 13:47
Bo są to karty typowo projektowane do współpracy z urządzeniami foto. Kingston, to karty ogólnego przeznaczenia do wszelakiej maści sprzętu.

toleek8
29-03-2013, 18:33
tylko sandisk najlepsze sam używam i jestem zadowolony

GonzoG
29-03-2013, 18:53
SanDisk, ale nie każdy.
Do lustrzanki Ultra, Extreme lub Extreme Pro - wszystko zależy jeszcze jakiej lustrzanki.

Zwykły SanDisk, to to samo co Kingston - karty znacznie wolniejsze i mniej wytrzymujące.

toleek8
29-03-2013, 18:56
SanDisk, ale nie każdy.
Do lustrzanki Ultra, Extreme lub Extreme Pro - wszystko zależy jeszcze jakiej lustrzanki.

Zwykły SanDisk, to to samo co Kingston - karty znacznie wolniejsze i mniej wytrzymujące.

Dokładnie, tylko Ultra, Extreme i Extreme Pro. Nie sprecyzowałem swojej odpowiedzi.

pap911
30-03-2013, 11:06
Ultra 30mb/s SDHC UHS-1 przy zapisie (15MB/s) jest wolniejsza od starego Extreme III SD (19-20MB/s), jedynie przy odczycie szybsza - 30 vs 20.
Gdybym miał tą wiedzę przed kupnem dołożyłbym do Extremków.

Pytający nie sprecyzował czy chce SD czy CF.

siwy49
03-04-2013, 11:28
tylko sandisk najlepsze sam używam i jestem zadowolony
No nie wiem czy najlepsze? Moim zdaniem lepsze są LEXARY serii Professional.

malwinka
08-04-2013, 00:29
Sandiski, polecam z własnego doświadczenia.

Kadziu55
12-04-2014, 17:30
ja mam pytanie odnośnie karty micro SD. Do swojego D300 używam dwóch kart CF kingstona, 2x16 GB jedna 266x a druga 600x. Do tej pory czyli dwa lata, działają bez zarzutu. Ostatnio kupiłem sobie kamerę GoPro Hero 3+ i mam zamiar kupić jakąś kartę micro SD 64GB do tej kamery i mam pytanie czy kupić Kingstona czy lepiej dołożyć ok 50zł do Sandisk?

Vian
14-05-2014, 19:45
Ja w swoim Drift HD mam sandisca ultra i jestem b. zadowolony. Polecam z czystym sumieniem.

Jolania
21-04-2015, 20:20
A pewni sprzedawcy? Nie chcę kupić podróbki...

Remoolus
23-04-2015, 16:36
Słyszałem tylko o dwóch przypadkach, kiedy Sandisk się zepsuł.
1. Kiedy koleś złamał kartę w palcach
2. Kiedy pewna pani wepchnęła ją odwrotnie na siłę do aparatu.

Jeśli chodzi o bezawaryjność i bezpieczeństwo danych to zdecydowanie Sandisk. Ultra i Extreme mogę z czystym sumieniem polecić bo sam używam.

Spajd
24-04-2015, 11:52
Ja polecam cokolwiek byle firmowego od oficjalnego dystrybutora, bo wsród kart pamięci jest chyba najwięcej podróbek, bardzo dużo osób używa podrób i nawet nie wie do padu karty;p

Ajulek
08-05-2015, 17:25
Wiele można zarzucić kartom CF, chociażby rozmiar. Ale od lat używam i działają bardzo dobrze.

EMILjo
10-05-2015, 11:20
Wiele można zarzucić kartom CF, chociażby rozmiar. Ale od lat używam i działają bardzo dobrze.

To samo mogę powiedzieć o kartach SD :P

Ja wybieram Sandiska - dodają program do odzyskiwania danych :)

dmk
10-05-2015, 11:34
Ja tam wolę CF. Trudniej zgubić :)