Zobacz pełną wersję : Karta pamięci
bambus1181
05-03-2013, 15:08
Witam ponownie ,klamka zapadła zdecydowałem się na d3200 18-105VR,
potrzebuję guide,a na ruchomym wyświetlaczu mi nie zależy,obiektyw
na pewno lepszy niż podstawowy 18-55.Natomiast drugim moim
problemem jest karta pamięci nie wiem jaka pojemność i od jakiej szybkości
powinna być,podpowiecie?
Pojemność - wystarczająca - ściągnij sobie instrukcję, tak jest podane ile średnio zajmuje jakie zdjęcie i ile mieści się na jak dużej karcie.
Szybkość - wymagana tylko przez filmy, a dla tych wystarczy 4 MiB/s - więc karty C4 będą OK.
Z producentów polecam SanDisk i Lexar.
Ja mam karty 8, 16 i 64 GB, SanDisk Ultra II do Extreme Pro.
bambus1181
05-03-2013, 15:40
Ta ostatnia mnie kręci to jest chyba 30mb/sek ?
To chyba powinna być 10 class
30 MB/s to masz teraz w SanDisk Ultra - czyli można powiedzieć podstawowej do aparatów.
Extreme Pro ma 95 MB/s.
FullMaverick
05-03-2013, 16:14
Sandisk Ultra - 30MB/s
Sandisk Extreme - 45MB/s
W Sandisk Extreme Pro (95MB/s) nie warto inwestować bo aparat nie wykorzysta możliwości jakie daje karta.
Co do pojemności polecam jako minimum 16GB.
Sandisk Ultra - 30MB/s
Sandisk Extreme - 45MB/s
W Sandisk Extreme Pro (95MB/s) nie warto inwestować bo aparat nie wykorzysta możliwości jakie daje karta.
Co do pojemności polecam jako minimum 16GB.
Z tego co podają różne portale robiące testy, to nawet Extreme nie wykorzysta... Maksymalna prędkość zapisu osiągnięta w SanDisk Extreme 45MB/s, to 25-30 MiB/s...
Tylko, że na SanDisk Extreme Pro 95MB/s osiąga 35 MiB/s, a nawet któryś podał, że 40 MiB/s... ponad 20-30% więcej... więc różnica taka mała między tymi kartami nie jest.
Co do normalnego wykorzystania: SanDisk Ultra UHS-I (czyli wersja 30MB/s) zupełnie wystarczy.
Co do rozmiaru - jak robisz zdjęcia RAW, to 16 (starczy na ok 700-800 zdjęć) lub 32 GB.
Jak nie robisz zdjęć RAW, to 8 GB powinno starczyć również na 600-800 zdjęć.
bambus1181
05-03-2013, 20:19
Dzięki,już coś wiem ;)
dreadlook
19-12-2014, 23:45
Czy taka karta będzie odpowiednia do D3200? http://allegro.pl/karta-pamieci-sandisk-ultra-sd-sdhc-16gb-do-30mb-s-i4885759408.html
żółto-czarny
20-12-2014, 00:10
Będzie wręcz idealna, mam taką 8 GB do "nieco" starszego D90 i sobie chwalę za brak spowalniania w serii i błędów (wiadomo - każdy chwali to co ma ;)).
Czy taka karta będzie odpowiednia do D3200? http://allegro.pl/karta-pamieci-sandisk-ultra-sd-sdhc-16gb-do-30mb-s-i4885759408.html
I tak i nie.
Do robienia serii w RAW+JPEG - słaba, nawet jak na 4kl/s - RAWy zajmują jakieś 22-25 MiB, do tego JPEG do 14 MiB, a ta karta zapisuje jakiś 12-14 MiB/s - czyli opróżnienie sekundy serii zajmie jakieś 10-13 sekund.
Do robienia samych JPEGów - powinna wystarczyć.
dreadlook
20-12-2014, 09:41
W sumie chciałbym kupić torbę i kartę pamięci do D3200 + 18-105 do 120-130zł.. coś polecacie? :P
dreadlook
20-12-2014, 10:35
Czy taki zestaw będzie ok?
SANDISK EXTREME 16GB http://allegro.pl/16gb-sandisk-sd-sdhc-class-10-extreme-45mb-s-uhs-i-i4880723336.html
Torba CAMROCK City X38 http://allegro.pl/torba-city-x38-nikon-d90-d7100-d5200-d5100-d3200-i4874611601.html
To czy torba będzie ok - nie wiem. To zależy co chcesz w niej nosić.
Co do karty - powinna wystarczyć.
Witaj
Powiem tak: kartę można kupować na odległość ale jeżeli chodzi o torby czy plecaki to bym się nie odważył bez wcześniejszego obejrzenia i przymierzenia jak się z nią czuję i czy sprzęt wejdzie tak jak mnie jest wygodnie. Oczywiście po dokonaniu oględzin można szukać taniej danego modelu w necie.
Z opisu:
"Wymiary wewnętrzne torby: 21cm / 11cm / 13cm (dł./szer./wys.)"
czy warto kupować taką drobinę. Przybędzie jeden obiektyw i d.......a
dreadlook
20-12-2014, 17:32
Kupiłem jednak aparat z torbą. Wiem, że nie będzie szału ale to do amatorki ;)
Maksymalna prędkość zapisu osiągnięta w SanDisk Extreme 45MB/s, to 25-30 MiB/s...
Tylko, że na SanDisk Extreme Pro 95MB/s osiąga 35 MiB/s, a nawet któryś podał, że 40 MiB/s... ponad 20-30% więcej... więc różnica taka mała między tymi kartami nie jest.
Wprawdzie odpowiedź z marca 2013 r. dotyczy D3200 ale chciałbym dopytać.
Mam D5100 zdjęcia robię w RAWach i często przy trybie seryjnym (trochę fotografuję ptaki) po wykonaniu kilku zdjęć bufor zapycha się co chwilowo uniemożliwia kontynuacje fotografowania. Posiadam SanDiska Extreme (30MB/s) i czy po przesiadce na SanDiska Extreme Pro UHS-I (95MB/s) odczuje większą różnicę niż podane powyżej 20-30 %.
Reasumując : Czy D5100 jest w stanie zapisać szybciej zdjęcia, na tej samej karcie, niż D3200 ?
Wprawdzie odpowiedź z marca 2013 r. dotyczy D3200 ale chciałbym dopytać.
Mam D5100 zdjęcia robię w RAWach i często przy trybie seryjnym (trochę fotografuję ptaki) po wykonaniu kilku zdjęć bufor zapycha się co chwilowo uniemożliwia kontynuacje fotografowania. Posiadam SanDiska Extreme (30MB/s) i czy po przesiadce na SanDiska Extreme Pro UHS-I (95MB/s) odczuje większą różnicę niż podane powyżej 20-30 %.
Reasumując : Czy D5100 jest w stanie zapisać szybciej zdjęcia, na tej samej karcie, niż D3200 ?
Nie. D5100 ma wolny kontroler i jest dużo wolniejszy w zapisie od D3200. Poza tym mimo 24Mpix to RAWyvz D3200 nie zajmują specjalnie więcej od tych z D5100, bo mają większą kompresję i mniej informacji o kolorze.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.