PDA

Zobacz pełną wersję : Nissin Di622 mk2vs Metz 44 AF-1vs Yongnuo YN- 565 EX



szczypior123
04-03-2013, 14:21
Witam,

Przymierzam sie do zakupu pierwszej lampy błyskowej do N D7000. Zastosowanie niezarobkowe. Ze względów finansowych zastanawiam się nad wyborem jednej z lamp:

- Nissin Di622 mk2

- Metz 44 AF-1

- Yongnuo YN- 565 EX

Sporo czytalem o lampach, jednak nie wszystko jest dla mnie jasne, wiec poza radą, którą lampę wybrać wdzięczny bede za sprostowania jeśli coś źle rozumiem.

Lampę kupuję z nastawieniem, że duzo będę pstrykał z lampą poza aparatem - korzystajac z lampy wbudowanej jako "mastera" (1. czy jest taka możliwość dla wszystkich z tych lamp? Oraz czy lampa zdalnie wyzwalana przez lampe wbudowana w d7000 będzie automatycznie dostosowywała moc blysku [przez TTL])

2. Rozumiem, że wszystkie te lampy działają jako slave bez możliwości zmiany kanalu i grupy; czyli jeśli perspektywicznie chciałbym rozbudować system lamp i błyskac druga lampa zdalnie (wyzwalajac D7000) to musi być to lampa "lepsza" ktora ma mozliwosc zmiany grupy, np. SB-700, tak?

3. Jedynie Nissin z wymienionych lamp ma możliwość pracy jako "Master"?

4. Jakie są wasze typy przy takich potrzebach? Bedę wdzieczny za wskazanie znaczacych roznic pomiedzy lampami (ktorych pewnie nie jestem świadom [wiem że YN jest mocniejsza od pozostalych])

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

GonzoG
04-03-2013, 14:45
Z tych najlepszą jest YN-565EX

ad. 1.
Wszystkie mają CLS - pełne zdalne sterowanie przez aparat z funkcją commandera (CMD).
- Nissin Di622 działa tylko w grupie A na kanale 1.
- Metz 44 - tyko w grupie A na wszystkich 4 kanałach (więc, jak by była druga osoba, to nie można wyizolować tej lampy)
- YN-565EX (jak i wszystkie YN z oznaczeniem EX) ma wybór zarówno grupy (A, B, C), jak i jednego z 4 kanałów. Dodatkowo wszystkie (czy to wersja do N czy do C) działają w obu zdalnych systemach, więc użytkownik Canona też będzie mógł jej zdalnie używać

ad. 2 - patrz pkt.1.

ad. 3. żadna z wymienionych nie ma mastera.
Znajdziesz go dopiero w Nissin Di866 mk II lub Mezt 52 AF-1.

ad. 4. YN jest minimalnie mocniejsza od Nissina i Metza. YN-565EX i YN-568EX są słabsze niż mówi specyfikacja i to potrafią być dość wyraźnie słabsze.
YN-560 (I/II/III/EX) są mocniejsze od 565EX i 568EX, ale nie mają TTL'a.

Jaki wybór:
Metz 50 AF-1 (nie wiem czy jeszcze można nową dostać)
Metz 52 AF-1
YN-568EX
Bo mają pełną konfigurację CLS (grupy i kanały), oraz obsługują synchronizację z krótkimi czasami, czego nie ma w wymienionych przez Ciebie.

z używanych:
Nikon SB-600
Nikon SB-800 (ma tryb master)
Metz 48 AF-1

szczypior123
06-03-2013, 11:09
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Synchronizacja z krótkimi czasami rzeczywiście nie jest mi potrzebna.

Myślę, że wobec tego zdecyduję się na YN-565 EX.

raven
06-03-2013, 17:43
To może ja się podepnę
z tych dwóch która: Metz 52 AF-1, YN-568EX
Obie lampki są o.k. tylko w 52 AF-1 jest ten wyświetlacz. Jakie macie odczucia przy pracy z nim.
Na pewno jest inaczej - lepiej czy ...