PDA

Zobacz pełną wersję : S5Pro do pomacania w Krakowie 13-14.04



Zbigniew
28-03-2007, 19:47
No choćby tutaj: http://www.fotopanorama.pl/img/zaproszenie.gif

Ktoś się wybiera ?

Zbyszek

Dariusz Walus
28-03-2007, 20:12
Juz ktos niedawno wspominal o tym zaproszeniu. Kurcze, strasznie mnie korci zeby sie przejechac,
tylko troche daleko i termniny niezbyt graja.

Moze oprocz mozliwosci "pomacania", bedzie tez mozliwosc delikatnego "pofocenia" ?

Zbigniew
28-03-2007, 20:13
Nie wiem, bo tylko widziałem to podlinkowane ogłoszenie. Tak się składa, że muszę byc 13-tego na 15 w Krakowie, więc jakby nie patrzeć timing jest idealny :)

Dariusz Walus
28-03-2007, 21:21
No to swietnie sie sklada, sprobuj tam dotrzec, moze cos z tego wyniknie...

Twoja przesiadka na Canona, chyba nie jest jeszcze ostatecznie zrealizowana?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

Zbigniew
28-03-2007, 21:56
Jeszcze nie, ale zbliża się wielkimi krokami :) A puszkę chciałem zobaczyć z ciekawości. Jak się uda to będę :)

!AGresT
29-03-2007, 00:11
Witam
Mam S5 Pro i jak ktoś jest zainteresowany "pomacaniem" to możemy się spotkać. Co do przesiadki na Canona Zbigniewie, to miałem przez kilka dni 5D do sprawdzenia i jednaak zdecydowałem się na Fuji. Półtony w cieniach i jakość na wysokich czułościach (3200!) moim zdaniem nie do przebicia. Jakby co to: adam@rtz.org.pl

bukowy dziad
29-03-2007, 00:31
!Agrest: dobrze zrozumialem, czy testujac canona na wysokich iso i fuji na wysokich iso w trudnych warunkach oswietleniowych fuji wypadlo lepiej??? bo to chyba 1 taka opinia ludzi co porownywali te puchy z ktora sie spotkalem... chodzi mi o wersje bez dodatkowego odszumiania w puszce wlaczonego - to odszumianie na samplach w sieci wyglada raczej brzydko:)
popisz cos Agrest wiecej o s5 - jakies porownanie z dxx nikona moze masz itp???

a jak w wawie to bym sie pisal na macanie w polowie kwietnia:)
pozdr

!AGresT
29-03-2007, 10:07
!Agrest: dobrze zrozumialem, czy testujac canona na wysokich iso i fuji na wysokich iso w trudnych warunkach oswietleniowych fuji wypadlo lepiej??? bo to chyba 1 taka opinia ludzi co porownywali te puchy z ktora sie spotkalem... chodzi mi o wersje bez dodatkowego odszumiania w puszce wlaczonego - to odszumianie na samplach w sieci wyglada raczej brzydko:)
popisz cos Agrest wiecej o s5 - jakies porownanie z dxx nikona moze masz itp???

a jak w wawie to bym sie pisal na macanie w polowie kwietnia:)
pozdr

Cóż, moje testy są raczj wrażeniowe, tzn nie jestem sprzętowcem, tylko fotografem. Bardziej chodzi mi o rodzaj szumów - imho są bardziej zbliżone do ziarna z tradycyjnego filmu wysokoczułego. Na dodatek nieprzyjemne szumy są głównie w szarościach i czerniach a np. w brązach są znikome. Chociaż, może się nie znam. Także istotne jest, żeby efekt końcowy porównywać na papierze - większość (wszystkie?) matryc konkurencji składa się z kwadratów, więc po powiększeniu 100% na monitorze idealnie pokrywają się z kwadracikami tegoż monirora a w przypadku fuji, to jest inaczej. Stąd wrażenie, że obraz z D200 jest ostrzejszy niż z S5 - na papierze tego nie zauważyłem.
Jeszcze raz powtarzam, to co piszę to moje wrażenia - nie mierzę, nie ważę - po prostu mam okazję używać bardzo różnych aparatów i najbardziej spodobał mi się S5. Planowałem kupić D200 ale po próbach w jednym ze sklepów i porównaniu z S3 bardziej spodobał mi się obraz z fuji - dlatego poczekałem na S5.
W aparatach mam zawsze wszystko ustawione na STD. Co do Canona 5D, to może jestem uprzedzony (od ponad 15 lat nikonię) ale obraz przy wszystkich ustawieniach STD wydawał mi się hmm... mdły. Kolega który nim pracuje ma tam jakieś swoje nastawy podbijające to i owo i mówi, że dopiero wtedy jest zadowolony .
Oj, rozpisałem się, ale to pierwsze forum na jakim zabieram głos, więc obiecuję się poprawić...

A na spotkanie zapraszam - weź kartę CF to sobie napstrykasz różności - tylko proszę o kontakt mailem, bo nie wiem jak często na forum zaglądał będę.

bukowy dziad
29-03-2007, 14:37
dzieki za zaproszenie:) no i za konkretna wypowiedz.
pozdr