PDA

Zobacz pełną wersję : Nawilżacz powietrza



Strus
02-03-2013, 09:27
Jako że za 2 tygodnie pojawi się na świecie nasza córeczka i jako że mieszkamy w bloku gdzie powietrze jest cholernie suche to zapytowywuję - jaki nawilżacz ?
Na razie wiem że są 3 typy - ewaporacyjne, ultradźwiękowe i parowe. Podpowiedzcie który typ bedzie lepszy i dlaczego. Na co zwracać uwagę - pojemniki na wodę i inne takie. Czy są w tej dziedzinie jakieś godne polecenia firmy i czy możecie polecić konkretne produkty. Interesuje nas coś co przy niezbyt wygórowanej cenie po prostu spełni swoje zadanie. Wodotrysków nie oczekujemy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zen
02-03-2013, 09:49
Jako że za 2 tygodnie pojawi się na świecie nasza córeczka i jako że mieszkamy w bloku gdzie powietrze jest cholernie suche to zapytowywuję - jaki nawilżacz ?
Na razie wiem że są 3 typy - ewaporacyjne, ultradźwiękowe i parowe. Podpowiedzcie który typ bedzie lepszy i dlaczego. Na co zwracać uwagę - pojemniki na wodę i inne takie. Czy są w tej dziedzinie jakieś godne polecenia firmy i czy możecie polecić konkretne produkty. Interesuje nas coś co przy niezbyt wygórowanej cenie po prostu spełni swoje zadanie. Wodotrysków nie oczekujemy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Po prostu zawieś odpowiednie pojemniki z wodą na grzejniki, i tyle.

Strus
02-03-2013, 09:51
Nie bardzo to zadziała bo my grzejniki mamy cały rok zakręcone. A wilgotność w mieszkaniu na poziomie 25% to chyba jednak za mało

marekm
02-03-2013, 11:16
Moim dzieciom wystarczył taki (http://www.euro.com.pl/nawilzacze/bionaire-cm1-i.bhtml)

wilk325
02-03-2013, 11:19
Nie bardzo to zadziała bo my grzejniki mamy cały rok zakręcone. A wilgotność w mieszkaniu na poziomie 25% to chyba jednak za mało

zdecydowanie za mało, powinno być 50-55%;
te grzejnikowe nie do końca się sprawdzają ( kiedyś innych nie było ),
Odpuścił bym sobie parowe.

Strus
02-03-2013, 11:23
Eldom NU5 (http://www.eldom.eu/pl/products/humidifiers/nu5_eldom) - ultradźwiękowy, jonizator, duży pojemnik na wodę - nada się ?

wilk325
02-03-2013, 11:24
Eldom NU5 (http://www.eldom.eu/pl/products/humidifiers/nu5_eldom) - ultradźwiękowy, jonizator, duży pojemnik na wodę - nada się ?

wygląda dobrze, z opisu też; myślę że się spokojnie nada.

wer
02-03-2013, 11:28
Tylko do takich nawilżaczy trzeba stosować wodę destylowaną. Inaczej cały dom jest w białym pyle.

Strus
02-03-2013, 11:32
ten eldom ma filtry do twardej wody także to chyba powinno załatwić sprawę. Dobrze kombinuję ?

Coof
02-03-2013, 12:32
Wiem, że cenowo mocno odskoczymy ale ja polecam i jestem zadowolony z użytkowania tego modelu venty http://www.balter.pl/product/Show/id/7303?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-03&utm_content=00007271#nclid=60ae22d1d019e6514480fc1 5568a5ddd
Obsługa jest prosta a sam nawilżacz działa bardzo wydajnie

Strus
02-03-2013, 12:37
No cenowo to nie jest nasza półka

arecki
02-03-2013, 13:24
w zeszłym roku stałem przed tym samym dylematem....padało na : http://allegro.pl/7-funkcji-nawilzacz-powietrza-triada-badania-i3021350277.html

polecam..mi też go parę sob polecało i na prawdę jest świetny :)

devilcape
02-03-2013, 16:26
Jestem bardzo zadowolony z mojego nawilzacza. Mieliśmy ten sam problem. Sucho, mieszkanie w bloku i dziecko.
Kupiłem sharp kc-930. Używam codziennie w sezonie zimowym. Tez jonizuje powietrze. Kupiony prawie 2 lata temu.
Zdecydowanie polecam.

Edyta. Fakt, drogi, ale w życiu kupiłem już kilka tanich, które nie dały rady przetrwać jednego sezonu.

nigel
02-03-2013, 19:54
Wiem, że zaraz zostanę zlinczowany,ale co mi tam :)
Ja mam od ponad dwóch lat (od czasu narodzin córki), tak sprzęt :
http://allegro.pl/nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-adler-ad7951-i3042325006.html

i wierzcie, albo nie, ale.................działa :) No ale oczywiście to nie profi sprzęt, więc zaraz podniosą się głosy, że TO NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ :) Na Twoim miejscu bym nie szalał. Nawilżacz to nawilżacz. O ile nie ma dodatkowych bajerów w stylu oczyszczacz powietrza, jonizator itp. to moim zdaniem, nie warto przepłacać.
Aha, mój chodzi na wodzie destylowanej.

Abaddon84
02-03-2013, 20:27
Od 3 miesięcy używam i jestem bardzo zadowolony z tego modelu :
http://allegro.pl/wydajny-nawilzacz-powietrza-hb-uh1020-jonizacja-i3068309802.html