Zobacz pełną wersję : jaki pasek do D700? Joby - opinie
Witam,
Szukam jakiegoś paska do D700 z cięższym szkłem. Oryginalny pasek to mogę conajwyżej wokoło nadgarstka okręcić, bo noszenie aparatu na szyi to katorga.
Gdzieś w sieci znalazłem nieco inne rozwiązanie. Mianowicie pasek Joby. Niestety nie widziałem go w żadnym sklepie. Można zamówić jedynie online. Tak dla porównania - noszę czasami torby "reporterskie" i jest mi bardzo z nimi wygodnie.
Czy ktoś z Was może polecić jakiś pasek lub powiedzieć coś więcej na temat w/w paska Joby?
http://fotozakupy.pl/pasek/joby-ultrafit-sling-strap™-dla-mezczyzn,17077s
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.emarket.pl/pic/partspics/C1098058.JPG)
militarius
28-02-2013, 18:24
ja mam taki - http://allegro.pl/pasek-reporterski-quick-strap-dslr-najlepszy-i3053917303.html
rewelacja ;)
hipokrat
12-03-2013, 16:20
Ja niedawno taki kupiłam, uczucia mam mieszane, nosi sie wygodnie, ale trochę się dziwnie czuję, jak aparat tak dynda do góry nogami, i co chwilę sprawdzam, czy gwint się nie odkręcił. No i problem z użyciem statywu, bo trzeba najpierw odkręcić pasek, przykręcić szybkozłączkę i zamontować na statywie bez paska (nieraz lubię go mieć na szyi przy aparacie na statywie, dla większego bezpieczeństwa).
Witam.
Cóż można powiedzieć na temat samego paska. Pasek jak to pasek ;) .
Mnie w tych wszystkich wynalazkach martwi wytrzymałość śruby mocującej i karabińczyków. Sam jestem zmuszony do zakupu paska na ramię i z tego co widzę i przeczytałem to chyba kupię Reportera Pro RS z mocowaniem Promax.
Ciekawią mnie opinie innych użytkowników którzy korzystają z takich wynalazków.
Pozdrawiam
Tomek
traverso
16-03-2013, 11:58
Przeszłam całe Włochy z dyndającym się u boku aparatem zamocowanym na Black Rapid http://blackrapid.pl/paski-i-szelki-o_c_183_1.html, polecam bardzo. Jest to bezpieczny pasek na długie wędrówki. Pełen komfort nawet z tak ciężkim sprzętem jak Nikon D7K i szkłem 18-300. Pozdrawiam
Rossi_PL
17-03-2013, 01:47
Witam.
Cóż można powiedzieć na temat samego paska. Pasek jak to pasek ;) .
Mnie w tych wszystkich wynalazkach martwi wytrzymałość śruby mocującej i karabińczyków. Sam jestem zmuszony do zakupu paska na ramię i z tego co widzę i przeczytałem to chyba kupię Reportera Pro RS z mocowaniem Promax.
Ciekawią mnie opinie innych użytkowników którzy korzystają z takich wynalazków.
Pozdrawiam
Tomek
Zakupiłem w zeszłym roku ReporterStrapa "PRO S+" z mocowaniem "PROMAX" i dodatkową "blokadą FX". Wszystko do sprawdzenia w katalogu firmy, ładnie wszystko rozpisane. Zdecydowałem się na mocowanie "PROMAX" bo wg. mnie wygląda solidniej i nie widzę zbytnio szans na zepsucie się tego, dodatkowo mamy jeszcze przecież zabezpiecznie w postaci paska, który wsuwamy w klasyczne mocowanie paskowe w body, to po lewej stronie. Użyłem tego tandemu na kilku reportażach, konkretnie znajdowało sie na nim D90+grip+YN560II+17-35 albo N50. Sprzęt cały i zdrowy:)Nie tylko sprawia solidne wrażenie ale też i spisuje się solidnie, bez żadnych niespodzianek, właściwie pierwsze koty za płoty były stresogenne ze względu na psychikę, nic więcej:)Po paru próbach puszczenia tego "swobodnie" na okolicę biodra/uda wzbudziło moje zaufanie. Tutaj kolejna uwaga, gdy używamy sakw i pasa, trzeba dobrze przemyśleć ich rozmieszczenie po lewej stronie bo "puszczane na biodro/udo" zestaw będzie zawadzał o wspomniane sakwy. Tutaj akurat nie miałem problemu gdyż po lewo trzymałem w malutkiej sakiewce rybkę. Dobrze jest skrupulatnie wyregulować długość pasków gdyż taki zestaw body+grip+lampa jest naprawdę "długi" i przyklękając można dotknąć lampą podłogi. Można tu zrezygnować z gripa, urwiemy sobie te parę cm. Fajna sprawa jest z tym dodatkowym paskiem podramiennym - nic nie musiałem poprawiać podczas reportażu, wszystko komfortowo sobie "wisi". A tak właściwie to poza kilkoma reportażami "na 2body" nigdy z tego nie korzystałem, ot leży w szafie;) być może dlatego, że dla głównego body mam neoprenowego matina.
kochamgory
20-03-2013, 22:16
Blackrapid jest zacny mam wersję sport i nie oddam nikomu:) możesz skręcić poprzez RC2 (szybkozłaczkę do statywu) nie trzeba się pierdzielić wtedy z przekręcaniem, wykręcaniem, zakręcaniem, sporo filmików jest na YouTube zreszta.
pablodub
27-03-2013, 23:46
ja również jestem użytkownikiem blackrapid i potwierdzam ze to był dobry wybór. polecam
Ja mam pasek Matin 35mm jest świetny i nie boli. Używam go z D300 z obiektywem 70-200 VRII. http://www.matin.com.pl/produkt,185.html
michalek80
31-03-2013, 01:02
ja mam taki - http://allegro.pl/pasek-reporterski-quick-strap-dslr-najlepszy-i3053917303.html
rewelacja ;)
Warto było? Sam się nad czymś takim zastanawiam.
Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
ja mam taki - http://allegro.pl/pasek-reporterski-quick-strap-dslr-najlepszy-i3053917303.html
rewelacja ;)
takiego nie używałem ale wydaje się dość dobry, to jeszcze zależy jak komu wygodniej więc najlepiej by było przetestować samemu.
Nareszcie będę miał trochę wolnego czasu. Coś trzeba w końcu zakupić. ;) Najwięcej pochwał na zagranicznych forach zbiera Black Rapid Sport. Ale 350 zł za pasek to nie przesada?
Nareszcie będę miał trochę wolnego czasu. Coś trzeba w końcu zakupić. ;) Najwięcej pochwał na zagranicznych forach zbiera Black Rapid Sport. Ale 350 zł za pasek to nie przesada?
Sam w tym tygodniu planuje zakup paska za ok300-400zł, myślisz że 350zł to dużo za cene paska który ma utrzymać bezpiecznie 15 tysięcy złotych?
W sklepie sprzedawca polecał mi pasek firmy OP/TECH za 1/3 ceny Black Rapid Sport i podobnej jakości (jak twierdził). W takim kontekście napisałem czy 350 zł to aby nie przesada.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.